Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

:wub:

Inace kaže mi lekar sada potpuno je normalno od 16 nedelje da se imaju kontrakcije koje traju i do 30ak sekundi. I mogu da se javljaju uvek sve do onih porodjaj ih, bilo kada . U principu sve dok možemo lepo da pričamo to su sve probne 

KruelaDeviL i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače nije da nisam plakala, taj deo kada dete dajem mislim da retko ko može da kontroliše da ne zaplače, suze same krenu. Meni nije ni trudnoća. Isto sam plakala kada sam malu dala a nisam bila trudna. Još je njena operacija bilo mnogo manji zahvat nego ovo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eg, hrabrice:babymommy:

Meni je muž bio svaki put kad su se deca budila iz anestezije, inače bih ja sama svisla mislim... Tih prvih sat- dva je najteže, posle sve ide lakše. Brz oporavak želim:babymommy:

k a m , leni i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, izvadili mu polipe adenoide, i skratili krajnike. 

Brocolli, tamo gde mi je ćerka operisana u Akh, bilo je dozvoljeno samo jedan roditelj da dočeka , a posle smo na smenu ulazili. Ovde se sada zadesilo da nam cetka dobila temperaturu druga, muž morao sa njom ostati i eto. 

Inace, Laserski je sve uradjeno. Mora da jede sto više i da zvaće. Gumene bombone i žvake  sto više da vežba vilicu. Ništa ljuto, začinjeno, vruće. 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG,brzd oporavak vam zelim! :)

verujem da je tesko,ja sam operisala krajnike sa 7godina. Na zivo. Sednes tehnicaru u krilo sestrica drzi oci a dr sece. Tako da,verujem da nije lakse kad si.voo procitala,ali bar je spavao i nije preziveo operaciju na ovaj nacin. Dobro da rade sad ovako....secam se mame kako je plakala kad sam isla u salu a ja nisam kontala sto. Ubrzo sam skontala. Da ne spominjem anesteziju pre toga. 

 

Ja se nisam naspavqla nista....mm.hrkao,pasa lajao kao.na.spidu da je,beba sutirala.kako god da se okrenem....pukla sam. Bila na.imendanu i pita me.jedna zena da li sutira(mislim se glupog li.pitanja) i.onda me.pita da li mogu da spavam id sutiranja?! I ja.kazem da i.odmah ne spavam. Psovala sam na svako.okretanje zasto moraju da postavljaju tako glupa pitanja?! Jos sam pisala na 5min bukvalno dok nisam zaspala. 

mozza i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sa kontrole, bebica bila prilicno mirna, duga je 10cm a teska 117gr. A sklupcana sva kao da se plasi da se rasiri. Sve je super, ona je taman za ovaj period I nedelju, 16.nedelja. Ja imam 58kg, dobila sam 2,5kg I to je ok ali meni mnogo posto sam u prvoj tr u ovom periodu jos uvek bila u minusu. 

Evo I slicice :wub:

2019-01-17-10-17-24.jpg

Vec sam pocela da umisljam da lici na mene. :D Ime jos uvek nemamo a ni ideju. 

EG, svaka ti cast I tebi I vasem hrabrom decaku. Brz I lak oporavak vam zelim, najteze ste pregurali. 

Mozza, Cvrky, javljate se danas. Mislim da je doslo vreme da se neka porodi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

EG,brz oporavak sad kad je najgore proslo sad mozete malo da se opustite,vazno da je sve ok.

Miliccam,super slicica,devojcica samo neka lepo napreduje :)

Kruela,stomak ti je lepo porastao :)

Ja sam sad dosla kuci,danas mi je dr bio raspolozen i raspricao se pa je rekao da me on nece operisati jer ce biti na godisenjem,sve je ok i nema naznaka da ce porodjaj krenuti ranije i ctg je ok,beba je bila malo nemirna,sledece nedelje opet ctg i na kontrolu kod njega i da mi odredi tacan termin kad cu biti hospitalizovana.

Izmenjeno od strane mozza
k a m , Analim, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu danas morati da vicem"Molim te nemoj izaci " jer nam dolazi Putin,zbog njega ima da zakasnim na sopstveni porodjaj,ako krene :lol:

:lol:

Milice, super za bebicu! :wub:

Mozza, odlicno, bice to sve super. 

Ja u busu, odoh u grad, imam sastanak sa muzicem. :) Ovaj divljacki vozi, strasno koliko me istruskao.

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, drago mi je za bebicu :wub:

KruelaDevil, baš lepo napredujete. Delujes mi bas nestrpljiva, probaj da se bar malo opustis. Kao što i sama kažeš, na kraju ces i prebaciti termin. ;)

Earl Grey, pridružujem se ostalim ženama, i ja vam želim brz oporavak i sve najbolje. 

Mozza, dobro je. Neka je sve u redu, ipak su ono bile lažne kontrakcije kao što vidiš. 

Cvrky87, ako bebac danas odluci da izadje, nema ti druge nego da ga nazovete Vladimir (Putin) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice,prava devojka. :wub: ko bi rekao da su toliko malecki....

Mozza,hvala. Drago mi je da konacno pozitivno iskustvo. Jos malo.inimate termin zvanicni. :)

Analim,veruj mi da nisam ni problizno nestrpljiva kao u prosloj trudnoci. Danas mi je tezak dan jer je bila teska noc. Glava me ceo dan boli. Ceo dan od nespavanja...ali no. Ali da svakako sam nestrpljivija od drugih trudnica. Ne volim bas da budem trudna....ali ova trudnoca protice mi lakse i pshicki i fizicki. 

Analim, k a m , mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra u 12 idem u front,2 prsta otvorena,1cm grlic dug...dr napisao izvestaj 15-20 min kontrakcije,0,5 mekan grlic i 2-2,5pp 

Sad tabletice za smirenje i odmaranje:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky,znaci mozemo da ocekujemo malog Aleksu za vikend,sigurno si uzbudjena znam da bih ja bila :D

Javljaj nam sve novosti kad budes u mogucnosti,uz tebe smo i navijamo :)

Ja jos imam malo vremena,verovatno prijem 28 jan.ali videcu sledece nedelje,kod mene se javljaju lazne kontrakcije koje su me uplasile ali sad znam da je sve to normalno i telo se priprema iako beba ne zna da ce se roditi cr

Izmenjeno od strane mozza
KruelaDeviL, Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kako to funkcioniše tako sporo :o kada odem na porodjaj onako u prvoj trudnoći ili trećoj , bila sam otvorena prst-dva. Tu malo šetala i čekala i otvorim se vremenom . Kako to bre već otvorena i tek sutra ideš? :huh: 

Da ne računam drugi porodjaj koji je od prve kontrakcije kod kuće pa do porodjaja trajao sat ipo samo. Prvi je naravno najduže , ali sam ceo dan bila u bolnici i treći 4 sata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wow, pa to je EGrey bas brzo. Ja se isto sporo otvaram, pisala sam vec. I porodjaji mi trajuuu.. Verovatno je dr kod Cvrky procenio da je to krenulo ali da nece tako brzo.

Mi bili u gradu, mm kupio naocare. Vodio me na baklavu, htela samda umrem koliko mi se jelo nesto turbo slatko. Kad smo dosli kuci deca spakovana u krevet. Odmah sam pod tus, vecerali i sasad kuliramo. Jos da prezivim sutra rano ustajanje, pa vikend..Slogi budem kad ne spavam .Mada se ovih dana uglavnom vratim u krevet i ponovo zaspim. 

mmaka, Earl Grey i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeeeej Cvrky,pocinje! :wub:

Kammozda ces ovog puta brze nego inace. Ne mora da znaci da ces sporo. Ja bih volela da mi bude isto kao prosli put,ali videcemo. Danas mi je opet bio naporan dan. Glava ne je bolela,nisam mogla da jedem....neispavana. uzas. 

Je li neku od vas boli stomak kad beba gura? Ali ne mentrualni nego kao kad nabije glavu valjda pa gura misic ili nesto...cak i na dodir boli. Rekla sam dr na expertnom jer me bolelo kako je radio uzv i kaze da je to normalno jer je glava tamo. Ali bas boli...

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, jeeeej stize bata :baby:

Kako si sada? Jel imas kontrakcije, na koliko su? 

Mislim na vas i drzim ti fige da sve prodje super.

Javljaj nam se. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam kontrakcije,ni bolove,a nije mi ni pukao videnjak,a dr se vodi po proslim porodjaima....

Jaoooj mene Kruela toliko boli kad gura,oci mi ispadaju...meni su zadnji uz pregledi bili jako bolni zato sto gura jako i puno se pomera...sa U mi nije bilo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene isto rastura bebac. Meni na primer nije toliko ni problem taj bol, u prvoj me je tako sutao u rebra , da me je peklo ponekad koliko jako boli. Najgore mi je kada me dole guraju prema grlicu, pa imam osecaj da izlaze napolje, bas neprijatno . 

Sto se tiče porodjaja meni može samo da se poredi da sa svima porodjaj počne u 39oj nedelji, znaci 38+nešto. Sve ostalo nijedan ni sličan jedno drugom. Prvi od onih početnih laganih kontrakcija u toku noći, pa do porodjaja je bio 16h, sreća je tu bio epidaural, hvala onom ko ga je izmislio. Naravno, u tom pordjaju nisam ni znala koliko porodjaj zaista boli :o drugi porodjaj odmah posle ovog je trajao svega sat ipo od prvih laganih kontrakcija. I samo mi je tada pukao vodenjak jer kod mene je to pred sam izlazak bebe, a tada sam stajala u liftu i u roku od 2minutq je već beba bila napolju. Treći porodjaj 4 sata, u vodi , i na kraju izadjem iz vode i kroz par minuta gotovo. 

Sto znaci doktor kod mene može samo da gleda u pasulj :lol:

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene isto. Imam osecaj da nekad stopala drzi na kuku i da se isteze onako ispravljenim nogama. Ali bas boli. Mozda i ja se uplasim pa ne znam da li bol spada u normalnu ili zabrinjavajucu. Mada.svakako boli...sa V me nije nijednom tako. Nisam imala.ni.menstrualne bolove sem na pocetku....nista. Doduse lekar je rekao da je normalno a na uzv i posle tog je bilo sve ok.

Imam gorusicu od juce uvece. Ovu trudnocu nisam imala taki cesto. Za sad bas slaba gorusica i retko kad. Juce mi se jeo zuzu i inda je krenula....nisam mogla vise nista da jedem. 

EG,ja mislim da nemoze ni jedna zena da laze sa sigurnoscu kako se otvara,za koliko se poradja i slicno. Vidim oko sebe zene sa dva ili vise deteta da imaju iskustva razlciita. Jedini sto sam primetila da kojoj ne rade epiziotomiju prvi put,ne rade ni svaki.sledeci...ali to verovatno znaci do koze ili anatomije teka ili ne znam. Tj id zene miskim da zavisi ali nisam.sigurna. jer imam zenu koja ja rodila troje od bebe bucka na.porodjajju do bebe mrvice a bez epiziotomije. I to ta najmanja je bila treca a bucko druga....ali trudnoca,porodjaj i beba mislim da su individualni svaki put. Ne mora da znaci da sam u pravu,moje skormno misljenje. 

Ja kad se porodim sad,moci.cu da uporedim prvi i drugi put. Ali i da ostanem treci put trudna,ne bih mogla da znam da li ce biti.skroz drugaciji od prva dva ili skroz isti ili slican. Mnigi faktota tu i utice ja mislim,ali ok. 

 

Earl Grey i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, porodjaji za pozeleti. Ja se odusevim kad cujem da ima i takvih iskustava. Mislim da i genetika ima uticaja. Moja prababa Kata se jako lako poradjala, pricali su kao kokoska kad snese jaje. Moja tetka je tu na nju, brzi i laki porodjaji. Dok moja majka nadrljala na porodjaju sa mnom, i baba takodje teske porodjaje. Ne znam, ja sam cim rodjenja deteta ako racunam onda je brzo, jer bebe izguram iz jednog jedinog napona. Dok cujem da ima zene koje guuuraju satima, to mi je bas cudno. Ali zato kontrakcije..to kod mene traje i traje i sporo se otvaram. Kad vec dodjemo do kraja onda je sam finis brz.

Ovde po automatizmu seku. Mene su obe puta. E sad, prijateljica mi prica kad je radjaja cetvrto dr i babica kao da hteli da je ne seku. Ona ih molila da je seku. Kaze znam da su mi sva deca glavata na muza, a ramenata na svekrvu. I sekli je na kraju i sve ok. Retko ovde pokusavaju bez secenja. Imam drugu prijateljicu koja je rodila peto i ono je jedino bilo karlicno. Porodili je prirodno, kaze isti je porodjaj samo mora dosta vise da se sece. 

Ja bih samo volela da mi posteljica izadje kao i prva dva puta u celosti i da ne mora revizija. Posle pobacaja su mi radili reviziju posteljice. Na zivo rade, bez anestezije. Ja koja sam na bol navikla ne bih to pozelela ni najgorem neprijatelju. I naravno, od svega najvise brinem da ne iskrvarim kao luda zbog ovog Fraksiparina, da ne moram da primam krv, da nemam komplikacije ni na porodjaju ni nakon njega. Da nema te price sada, ja bih verovatno i cetvrto rodila, ali ovako ne verujem. 

 

Analim i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bogu pa je ovde epiziotomija retkost, bas su mali procenti po prodilistima . Evo tipa za moje trenutno porodilište je oko 12% godišnje. Imaju otprilike 2400 porodjaja godišnje ukupno. AKH je na primer samo 9% a imaju 100 porodjaja više nego u mojem godišnje. Jedno od najboljih porodilišta takođe ima samo 5,5% godišnje epiziptomija St.Josef. 

I zaista, ne bih volela da me seku , i toga se i plašim najviše , iako do sad nisu nijednom. :o moja mama je isto imala lake porodjaja ali su nju automatski sekli, to je Betanija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secam se da sam pred porodjaj razmisljaja samo ne carski i samo ne epiziotomija, ali jbg nesto je moralo. :D

Da mi je ova pamet tada bila pa da sam trazila cr cim smo videli da ne ide i cim su ga spomenuli, ali ne ja hocu "prirodno". 

I sada se pitam na koga mi je ovo dete tvrdoglavo. 

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su sekli,ali ne.odmah. prvo sam gurala ali ocigledno nije islo. Kad su me isekli brzo se i rodio. 

Ja bih volela da me ne seku opet,ali ako ce pomoci sta sad.... opet mi je i to bolje nego carski. Koliko god manje zahvata tim bolje. Ali sta sad....i carski bih radije nego da se mucim iz nekog razloga. 

Zbog brzeg oporavka bih samo sa epiduralom,ali kako ce biti.  

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.