Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Umesto lanolina mozete uzeti komprese Multimam, fantasticne su. Jedna je pravougaona, moze se iseci na pola i imate za obe bradavice. Drzite ih u brusu, ne moraju da se peru grudi pre podoja. Cine cuda bukvalno. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,nisam ni vaginalete primala,ali zene iz sobe jesu i koliko sam skontala blaza i bolja verzija indukcije....ali ne drzi me za rec. 

Milice,hvala zato i pitam. Nego ako ne i taj iz dm-a,lanolin kremu ali jeftiniju da ili ne? Ili ipak samo pravi lanolin? 

Analim,ako ne kupim dok ti krenes da dojis i koristis makar cu cekati da vidim sta kazes :D 

 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam se uplasila da mi porodjaj ne krene ranije,jer je beba izuzetno aktivna i ceo dan me pomalo zaboli stomak kao blagi menstrualni bolovi, stomak mi se stvrdne i osetim blagi bol a beba gura glavicu u moju preponu pa sad ne znam jesu ovo prave kontrakcije ili lazne,znam da je sve individualno ali bas se tripujem zbog toga,mozda se tako osecam jer ovih par dana bas dosta setam,eto da podelim sa vama 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozza,kad ides na pregled ponovo?

ja imam mentrualne bolove....i mislim da su to kontrakcije ali ne znam razliku izmedju pravih i laznih.  Stomak mi se stvrdnjava,ali za to ne znam sta je jer nekad kako se beba okrene tacno osetim da je guzom tu ili glavom ili mozda.ramenom...ne znam. Ali sve u svemu kontam da zategne ali nekad osetim kad stojim isto i ne znam da li su i tk kontrakcije ili beba...

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U cetvrtak idem,brzo ce to samo sto se beba veceras ne smiruje,jos nije bila ovako bolno aktivna,spremna sam ja da idem ali ne bi trebalo da mi krene prirodno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moj ti je savet da ti ides lekaru. Meni se cini kao.kontrakcijr da imas a ipak s u 9. 

Ja bih isla.na tvom mestu jer treba da radis carski.

Kad te boli,je li boli pa prestane pa onda opet boli pa orestane?

 

Da ne moras na carski pa sto bi i kegla i cekala.da vidis ali ovako. Ili lezi,miruj jedno sat vremena ako se ne smiri idi. Mislim ja bih isla,ti vec vidi.

je li te boli sve jace,da li je jaci bol sad nego od ujutru?

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago boli pa prestane,pa se onda stomak stvrdne na par sekundi ali to vise ne boli,bol se ne pojacava samo se grci,sacekacu jos malo ako se ne smiri onda cu da krenem

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po opisu mi deluje kao kontrakcije. E sad mogu i da orestanu skroz a mogu i da se pojacaju. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, nadam se da su samo lažne kontrakcije i da ces ići na carski kad treba.

KruelaDevil, javiću ti kako cu biti zadovoljna kremom iz dm-a. 

Mm i ja smo danas prepesacili više od 10km, i kad sam došla kući, samo sam legla spavati. Sad se osećam kao pregazena. Tokom šetnje su me bas bolele kosti karlice, ali sam izdržala, jer je to dobro za mene. Možda nisam trebala bas toliko puno pesaciti, ali sad je gotovo. :angel:

mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala sto ste uz mene ovako kasno :)

Sad kao da se malo smirilo ne grci mi se stomak ali sam na oprezu ako se ponovi necu da cekam.

Analim,to je bas velika kilometraza svaka ti cast kad mozes toliko,ja ne bih mogla ni da nisam trudna,mozda sebi obezbedis lak porodjaj :)

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo me sa izvestajem sa UZ. Sve je idealno,dr je jako zadovoljna. Beba po svim merama zuri 2nedelje, sad izgleda vec kao da je 28, tako da je uz procenio da ima 1100g. Protoci su dobri, posteljica izgleda super, nema kalcifikacija niti defekata, na zadnjem zidu. Pokazala sam gde me je tacno bolelo juce i prekjuce, kaze nema nicega ali je tako namestena na tu stranu pa je verovatno bilo od toga. Prednjaci glava, lezi u desnom delu, bas gde me je bolelo. Nije se smirivala uopste, tako da smo jeeedva uspeli da je slikamo. Pred kraj pregleda smo uveli i decu da vide bebu. Ona je istog trenutka podigla obe ruke iznad glave i sakrila lice. Hahaha Nece da ima posla sa divljacima. Posle ih je spustila pa su je videle i ove dve odmah jaaooo sto je slatkaaa. Pa na koga lici...sou sa njima. Dr se odusevila decom. Cak su joj izbrbljale i kako ce se zvati beba. Kaze idealnu razliku ste napravili, taman da pomazu oko bebe. Inace, dr obozavam, divna je, smirena, fina, prijatna, bas je kao melem na ranu. 

Posle smo isli u TC, njih dve u igraonicu, a mi na kafu za to vreme. Pa isli kupili im po jos jedne cizmice. Prosla samo kratko kroz c&a i bacila pogled na bebece stvari, nista nisam kupila.  Legla sam sad i ne da sam umorna nego se raspadam bukvalno.

Inace, ja mogu da racunam na porodjaj sigurno dve nedelje ranije, minimum, dakle pocetak aprila. 

https://www.dodaj.rs/image/beAT9

https://www.dodaj.rs/image/beZw3

https://www.dodaj.rs/image/becFA

I potvrdjeno da je definitivno devojcica :wub:

Izmenjeno od strane k a m
Venera, mozza, Earl Grey i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, telo se priprema polako. Sumnjam da je to pocetak porodjaja. Ti prati pa ces videti da li se bolovi intenziviraju. Porodjajne bolove tesko da mozes da ne prepoznas. To su sada samo pripreme, bar meni tako zvuci. Ali ako se budes lose osecala uvek mozes da se javis dr. 

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, nadam se da su se bolovi skroz umirili, i da je bila samo lažna uzbuna. I meni se u poslednje vreme dešavaju razne promene i bas osetim da se telo priprema. A ne bih ni znala da sam toliko prepesacili da mm nema neku aplikaciju na tel koja to meri. Vec me zatezu svi mišići i sigurno ću dobiti upalu sutra. A mogu da se nadam da ce mi biti lakši porodjaj ako budem još šetala. :)

Kam, veoma mi je drago da je sve super i da curica lepo napreduje. Bas ima pune usnice! :babymommy: Smatram da puno znači kada smo zadovoljne svojim dr, jer smo ipak u osetljivom drugom stanju. Meni bi baš teško palo kada bi imala loše iskustvo sa ginekologom koji mi vodi trudnocu, kao neke trudnice koje su ovde pisale. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, vrlo su retki slučajevi da je beba aktivna , pogotovo više nego inače pred prave kontrakcije i porodjaj. U 99% slučajeva se beba tada bas smiri i bude mirnija nego inače. U tom periodu dosta nas i gura malo bebu kako bi ona odregovala, da bi potvrdili da je sve ok 

Kam, super :babymommy:

Inace, mi smo u bolnici, budna kako bih ubedila malog da nešto pije ali neće. A sme samo do 7 sati posle ništa. Međutim on bi da spava. U toku prepodneva je operacija 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, mislimo na vas. Javi se!

Moja K je bas bila nemirna kada je poceo porodjaj, uzasno se tumbala i tada je i zaglavila ruku. To je onda kocilo porodjaj. A uglavnom sam s ja cula da se bebe umire.

Inace, EG i ja imam kontrakcije. Dr na uz nista nije videla, cak je rekla kao super nema ih. A ja osecam nocas dok sam bila budna stvrdnjavanje i kao da mi je neko odjednom isterao vazduh. 

Earl Grey i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, hvala :babymommy: Mnogo nam je slatka u liku, ali juce je strasno zezala, stalno se pomerala, dr uopste nije mogla da je lepo slika. Zato slike nisu nesto. I mrda kao hobotnica po stomaku, svuda je ima. Jos uvek prednjaci glava, samo da se ne okrene. Ove dve su mi u ovom periodu bile karlicno, pa su se okrenule kako treba. Samo da kod nje ne bude obrnuto.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene :babymommy:

Sto se tice kontrakcija ja ih osetim i fok mi rade ctg pa na kraju nista,bude miran,tako da na njih ni neobracam paznju

Meni je beban po prilicno aktivan sem kad spava

Sto se slicica tice nemamo ni jednu,jer se bevidi lepo,stalno drzi ruke ispred lica,a zadnji put je i stopalo stavio,sto kaze dr sve je sebi privukao,sprema se 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, :wub: predivna ti je devojcica! Jako sam srecna sto je sve u redu. Eto nije ni cudo sto ti je tako veliki stomak kada je beba vec tako velika. Jos manje od 3 meseca I beba je tu. 

Ja vec pisah da mi se beba nije smirila pred porodjaj, tako da to pravilo kao I svako drugo...

Mozza, ja sam tacno znala da je to to I da je krenulo, cim ti nisi sigurna mora da su lazne kontrakcije. U svakom slucaju ides sutra kod dr pa ces videti. Danas samo polako , odmaraj sto vise mozes.

Analim, samo ti setaj koliko ti odgovara ali nemoj da preteras. Ja sam setala po 10km ali ja inace dosta setam tako da mi nista nije smetalo. Slusaj svoje telo. 

Ijao kako je ovo uzbudljivo, sve 3 ste tu negde pred porodjaj .:baby:

EG, drzite se. Bice to sve dobro.

k a m , mozza, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,odlicno da je sve u redu. Devojcica je:wub:

Mozza,verujem da bi prepoznala nego ja zbog tvoje situacihe sam u fazonu bilje proveriti jer moras carski. 

Ja sam sanjala da mi je ispao cep....sutra punih 31. Jos malo. 

k a m , Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, da, veoma je uzbudljivo! I plus svaka od nas će imati skroz drugačije iskustvo. Cvrky87 - treći porodjaj (što može ići mnogo brzo i lakše nego nama); Mozza - prvi, a carski rez; i ja - prvi, a prirodni (sa epiduralom, nadam se). Ali ne mora ništa značiti. :lol:

Kam, i meni je u toku kontrakcije osećaj kao da mi je neko izbio vazduh i ne mogu da se nadisem dok ne prodje. To je znaci normalno? 

Earl Grey, želim tvom sinu brz oporavak i da sve prodje u najboljem redu. 

k a m , Venera, mozza i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E upravo te lazne kontrakcije koristite za vezbe disanja pomoci ce vam neverovatno na porodjaju jer bice takve kontrakcije samo punooo bolnije i trajace duze..

Znaci kad krene kontrakcija udisite na nos sto duze i zamislite kako veliki val ide i kad dodje do vrhunca izdisite kroz usta i val jel opada i smiruje se.. izdisanje treba duze da traje nego udisanje pa jos jednom.. sto vise to bolje!

A postoji i faza kada krene napon a ne smete da gurate, tada se dise ovako cetiri puta brzo izdahnete (kratko) pa kad krene kontrakcija udahnete jednom dugo i drzite dok ne popusti pa opet cetiri puta izdahnete!

Vezbajte trudnice:)

EG sve najbolje danas i da prodje sve brzo i dobro!

Izmenjeno od strane Venera
k a m , miliccam, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage. 

Analim, evo Venera je napisala za disanje i u pravu je. Treba iskoristiti da se bol okrene u nasu korist. Pomaze disanje definitivno. Do jedne tacke. :D Gledacu da nadjem svesku sa beleskama iz skolice za trudnice. Kuma i ja iz trudnoce u trudnocu menjamo sveske, ili su kod nje ili kod mene. Moram da potrazim. 

Mozza, kako si danas? 

mozza i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera, hvala na opisu. Išla sam u školicu, pa smo tamo stalno vežbale disanje. I ja imam sve zapisano Kam. Imam i papir sa svim vezanim za disanje. Moram se naterati da vežbam svaki dan po malo, da bi mi bilo lakše kad dodje vreme. :)

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je kad jrene porodjaj i jace kontrakcije da se ne vristi,ne pisti,ne drami da ne gubile energiju. I disati....ja ne znam doduse jer se ne secam kako sam bas disala,ali nisam izdisala kroz zube ali pomoglo je ioanko. Tj tokom bolne kontrakcije bitni je koncentrisati se na disanje a ne bol.... mada ko je isao u skolicu zna teoretski. U praksi to cesto mnogo drugacije izgleda. :D 

Analim,ne moras da mi javljas za lanolin tj kremu. Pisala sam na bepcu na fejsi za misljenje za lanolin iz lilija bas lanolin samo nije poznata marka,ali sve zene su odmah pozitino reagovale na njega pa cu uzeti verovatno. Mislim ti reci.iskustco tvoje sa ovom ako bas ne kupim do tada ovaj jer ces se svakako ranije poroditi od mene. :)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima,ipak su bile lazne ali me bas uplasilo,nije do sad tako bilo i bas je dugo trajalo,danas nista sve mirno samo se osecam kao da me je neko pretukao.

Kam,super slicice,najvaznije da bebica dobro napreduje :)

EG, zelim brz oporavak tvom sinu i da se sto pre vratite u normalnu:)

Kruela,cak sam videla tvoj post na fejsu,ja sam takodje u grupi ali nista ne pisem jer mi je ovde bolje a tamo su neke zene malo cudne :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.