Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

U Frontu su me sa U podigle sestre posle 2 sata da se sredim da bi mi doneli bebu,svako jutro pre vizite sam se tusirala,jer rana mi dosta krvarila,jer su me puno isekli pa sam malo jace krvarila,ali cim su mi moji doneli sprej odma je bilo super...ja sam se oorodila sa U u 13:20,a doneli su mi je negde oko 17 mozda i ranije,tako da sam ja jos tad vec sedela sa njom,zene su kukale sve,ali meni je bilo super

Ctg je bio miran,ali je sestra videla dok he dr radio uz da mi se steze stomak,a i normalna reakcija verovatno,jer uze je malo i na silu da me siri posto verujem da je njemu sad vec frka da bebac predje termin

Sto se tice kg oko 10,5kg sam u plusu

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87, tvoj ctg je mirniji od mog. Ali verujem da ni to ne mora ništa da znači. Tebi se kontrakcije penju do broja 20 otprilike, ali su prosek oko 15. Što se i ne računa da postoje kontrakcije. Kad ni moja koja je bila preko 60 se ne računa kao prava kontrakcija.

Čitala sam da neke žene osećaju bol kad imaju i one od 40-50 jačine, a neke ne osećaju na 80 kontrakcije. A kada si na indukciji, tada navodno bole i ove od 20. Ne znam da li ste vi koje ste se već poradjale obratile pažnju na to? 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, ja sam imala relativno brze porodjaje, prvi put vec skoro skroz otvorena i imala porodjajne kontrakcije a ctg nista nije pokazivao, tako i drugi put, zasto tako ne znam ni sama, babica mi je rekla da oni na ctg vise prate otkucaje bebinog srca da jel beba ne pati, a da kod zene nije toliko bitno, vaznije je da otvaranje ide normalno.

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera, hvala na odgovoru. :) Eto, izgleda da baš nema pravila. A pročitala sam da ctg ne pokazuje dobro kontrakcije, ako se kaiš ne zategne dovoljno na stomaku (ako je labav).

Venera i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je porodjaj krenuo a na ctg-u skoro nista , kontrakcije na 4 minuta ja se raspadam od bolova na ctg-u jedva do 60 da dolaze. I meni su objasnili da im je ctg najvazniji zbog bebinih otkucaja, sve drugo je relativno. 

Analim, mmaka i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je sa U pukao vodenjak,bila 1,5 prst otvorena i ctg miran,a imala sam bolove tako da ctg smatram da nema veze pred porodjaj,da su bitnije propratne stvari koje se desavaju...meni isto gledaju otkucaje bebinog srca,nema kontrakcije,da je grlic 1cm,gladak,mekan i ulozen za 1pp i da ctg zapis regularan;sa pojedinacnom iregularnom kontrakcijom FHR 145/min

Inace sad po uz ima 3340g

 

miliccam, Analim i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tiče vage, ja sam u plusu 4,5kg. Metabolizam mi je katastrofa, varim obrok šest dana, malo jedem ali džabe kada i to vari 100 godina. Jedem povrće, pa umrem od gorušice. Bas sam bezveze. Verovatno i to sada povezano sa ovim stresom. Samo da sve prodje kako treba pa lagano. Hvala Bogu kontrakcije su se skroz smirile i sve je ok , juče ništa, danas isto. 

 

miliccam, Analim i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu, tu smo da pomognemo jedna drugoj. Ja o porodjaju volim da pricam I o svemu vezano za isti pa ako moje iskustvo nekome moze da pomogne ja ga rado delim. :)

EG, svaka cast na kilazi , mada kapiram da bi ti volela da mozes normalno da jedes. 

Cvrky, sa 10,5kg u plusu je moj idol. A bebac je znaci vec spreman. 

Earl Grey, *Cvrky87* i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni na porodjaju idu do 100 i to tako trajeee, ona traka visi metrima na podu, dr se cude, a ja se sporo otvaram. A nikad mi nisu bile pravilne u minut kao sto bi knjiski trebalo. Devojci koja se u boksu pored mene poradjala su isle samo do 60 sve do kraja porodjaja. Ona je posle imala problem sa naponima, trebalo joj sto godina da izgura bebu. Kod mene sve obratno, mene kontrakcije uniste, a bebe radjam iz jednog nspona. Toliko je to individualno sa porodjajima, veze nema sa onim sto citamo ili nas uce u skolicama. Bas nema pravila. 

Izvadila krv kod hematologa, pa isla do doma zdravlja i tamo dala krv i i urin za kontrolu .Onda sam isla sa sa prijateljicom na dorucak i kafu, i sad se vratih ovde da cekam kod hematologa. U stresu sam danas zescem. 

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Posle porodjaja kod nas insistiraju na tusiranju rane (epiziotomije) posle svakog piskenja. Ne brisati nego samo tapkati ubrusom. I cini mi se jod i rivanol. Rivanol na ulozak pa kao obloga. A jod duz celog reza da se nakapka. Tek kada otpadnu konci onda kantarion. To je ono cega se ja secam. Sprej nisam nikad koristila. Kazem, verovatno su se preporuke i promenile, stalno se menjaju.

Posle prirodnog porodjaja ustajanje par sati posle porodjaja. I bitno je prvo piskenje da se obavi, da sestra vidi da besika funkcionise. Na tusiranje ne vode, ide sama porodilja kad oseti da moze. 

Dva dana se ostaje, treceg otpust. Sa M sam ostala manje od 48h. Porodilje niko ne gleda posle porodjaja, samo bebu. Vizita izgleda tako sto s vrata samo viknu zene kako ste, tusirajte ranu... Niko za ta dva dana ne meri P, T, krv, nista. Poslednjeg dana rucni pregled za sve koje su planirane da tog dana idu kuci. Gleda se da li se grlic formira, kakvo je krvarenje..mislila sam da ce to biti katastrofa ali ne boli nista taj pregled. Sutradan dolazi patronazna kuci. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su nekoj od vas izazivali porodjaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cak nisam ni dobila ctg samo sam prosledila doktoru a oni ne daju izvestaje,pogledao je i rekao ok i sve rucno zapisuje na papir i to ostavlja kod sebe a ja nista ne dobijam,zgrozena sam ovim zdravstvom,drugi dan kako jurimo po grafu i trazimo pedijatra jer moram da imam pedijatra pre nego sto se porodim pa onda iz bolnice salju sve bebine podatke, ali problem je sto nas niko ne zeli da primi,obisli sko 17 klinika,ambulanti i poliklinika i nigde ne pripadamo svuda nas otkace uz obrazlozenje da nasa adresa ne pripada njihovoj ambulanti i ja se raspravljam sa njima ali to je mrtva trka jednostavno vise ne znam sta da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza bas je strasna ta vasa situacija

Ovde u Rumi drzavno isto ne dobijas nista,a privatno ja sve imam kod sebe za nedaj boze i ako zatreba u porodilistu

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, u vecini EU zemalja je tako,  ja niti sam dobijala CTG, niti bilo kakve rezultate , ovde se sve radi kod dr, tamo vade krv salju na analizu I njima stize rez , meni samo kazu sve ok. Ovde imas trudnicki karton kao pasos samo veci format I tu sve upisuju ,to nosis uvek sa sobom u slucaju da se nesto desi I tamo sve pise kada odes u porodiliste. E sada za ctg ja sam provalila kako ide pa sam gledala papir dok izlazi, okretala ga I analizirala I kasnije ispitivala dr, a nikada ga nisam dobila u ruke. 

Sto se tice pedijatra, zasto ne pitate kojoj ambulanti pripada vasa adresa, kada vec tima gde ste bili ne pripada. I polako, resicete to na kraju. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,imam trudnicku knjizicu kao pasos a rukopis je kao da doktor svaki put ima srcani udar kad pise :D

Ma pitala sam gde pripadamo i otisli tamo gde pripadamo i ispada da ne moze ni tamo,ma haos jedva cekaju da te otkace,jos imamo sutra sansu kod jedne dr koja je na godisnjem i sutra se vraca pa da pokusamo, a beba kad se rodi moramo da platimo privatno zdravstveno osiguranje jer nece imati nikakvu vizu dok ne izvadimo pasos iz Srbije,nije mi za pare samo mi je veliko cimanje da sa tako malom bebom idemo u Srbiju i mlatimo se po supu i opstininama,ali sta ces tesim se da ce sve to brzo da prodje i da nam je beba ok.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au bre,Mozza stvarno jahanje mozga u Sk sa lekarima....ne verujem. Nadam se da cete resiti sve sto treba i sto pre. 

Meni nisu izazivali porodjaj....meni je sve prirodno islo samo od sebe. Pucanje vodenjaka pa kontrakcije otvaranjenpostepeno. Sve u svemu od pucanja vodenjaka tj prvog znaka curenja do porodjaja je.proslo 28h ali od kontrakcija bolnijih do kraja porodjaja 7h. Od prvih bezbolnih kontrakcina do porodjaja 9h. Tek sad vidim da.sam.dobro prosla...

inace ja bila u Liliju i uzela sam ariel baby tecni prasak i becutan omeksivac. Chicco sam mirisala i nije mi se svideo bas. Jos ulosci,pavloviceva i cetka za zube i.spremni smo! Zaboravih i lanolin. Kad smo.kod lanolina tj ja kad sam kod njeganasla.sam neki za 500din,sta mislite? Vredi li kupovati i taj jeftniji ili ne? Posto sam citala ode na forumu da zene hvala.kremu za bradavice za dojilje iz dm-a za 200 i nesto dinara.

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su nekoj od vas izazivali porodjaj?

Jesu, indukcija za to sluzi. Prvo te dr "pregleda" i malo te otvori, pa te slaze da si otvorena "vec 2 prsta". Onda roknu indukciju i to ti je to :D Dva porodjaja od 3.

k a m i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, raspitajte se lepo. Ne ocekuje se da nerodjena beba ima vizu a viza ne bi trebalo ni da joj je potrebna za zdr osiguranje. Ti si bese zaposlena za stalno I imas zdr osiguranje tako da bi beba trebalo da bude osigurana preko tebe ili preko tvog muza. Pozovi osiguranje I pitaj, potpuno mi je ovo nelogicno. 

A lajk je za prvi deo posta , bas si me nasmejala. 

Kruela , ako mene pitas sve DM-ovo je sr.., mislim na njihovu marku. Bolje uzmi provereno, ionako ti taj jedan lanolin traje. Ja jos uvek imam onaj jedan, bice mi je I za ovu trudnocu dovoljan. Uzela sam dva posto mi je ona tubica delovala malo , pa sam onda jedan poklonila, a trosila sam I sakom I kapom I opet mi je ostalo dosta.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pa sinoc me dr vec cerecio da bi se sto pre otvorila,nego mi pominjao neke vaginalete za otvaranje i nemam pojma sta,ja sam oba porodjaja imala sa indukcijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam,da ne bude sve tako crno :D

Raspitala sam se u osiguranju i beba nema prava na moje osiguranje zato sto nece imati boravisnu vizu a istu ne moze da dobije dok joj ne napravimo pasos a za to moramo u Srbju da prijavimo bebu na adresu i dobijemo maticni broj pa pasos i onda ovde da je takodje prijavimo na adresu i apliciramo za vizu i tek kad to dobije moze da ima normalno zdravstveno osiguranje,tako da nam nece biti dosadno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, bas se mucite sa tim. :(

Indukciju sam dobijala negde na pola porodjaja da bi ih ubrzali. I odvratni su bolovi pod indukcijom, neprirodni. Mnogo jaci nego obicni porodjajni bolovi. A poslednji put kada sam imala pobacaj su mi izazivali Prepidil gelom. Dobila sam 2 kom na 12h jer nije kretalo. Najbolje ako moze da krene samo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky te vaginalete kod svakog drugacije deluju. Do otvaranja mize da prodje od 6-48h 

meni su hteli da daju sada al nije bilo ipak potrebe

Izmenjeno od strane mmaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavrsila sam kod hematologa, pa se nahodala po gradu, kupovala sitnice i sad se klackam u busu. D-dimer mi je sad ok, jos 2nedelje ova doza pa da povecam. Folnak od ulaska u sedmi da povecam na 3x1. Jedino Hgb 101, kaze dr pojede vas beba. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, ja sam kupila taj lanolin u dm-u. Ne znam jos uvek kakav je. Nama su u školici rekli da je dobar, pa se vodim time. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.