Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala ti Neon :babymommy::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrkyn,ni u Pancevu nije bolje. Posete dozvoljene kao 2h mada dolaze ceo dan ali tako mala prostorija da ako dve.porodice dodju.odjendom kraj. Ja.sam popizdela na kraju i reko vidimo se kuci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa U njen tata je usao na 2min da mi donese vodu,plazmu i cokoladu,a moji su dosli sutradan doneli mi sve za ranu,jos ulozaga i to sam morala stojati u holu dole,dok sam U ostavila sa drugim mama u sobi koje inace ne mogu bez cigare i naravno kad sam dosla nazad u sobu niko nije bio sa bebama,ja odlepila,a moji U tad nisu ni videli,nego tek kad smo izasli iz porodilista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice :)

Ja ovih dana zavrsavam sve pripreme i pakujem torbu,sad mislim da imam sve jos samo plazmu da spakujem i ja sam spremna. Poceli su hormoni da me pucaju a mislila sam da se meni to ne moze desiti i tako se ja iznervirala za glupost i rasplacem se kao da je sudnji dan a ja inace ne placem nikada a sad je dovoljno da me mm pogresno pogleda i eto katastrofe,samu sebe mrzim zbog toga.

Cvrky,sve smo uz tebe i ocekujemo lepe vesti.

Kam,javi sve posle uz i ne brini.

Analim,ti ides danas na ctg ako se ne varam

Ja idem u cetvrtak na ctg i kontrolu a postoji mogucnost da me zadrze,kako god bicu spremna

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha govedo :lol: Nasmeja me. Al znam, i i mene nekad nervira ova nasa kilavica koja jede pola sata, pa joj na kraju pojede pas. E bas me zabole, kilavi se jos malo. A baba dezura dok jede ili ne pusta psa sve dok ona ne pojede njeno. Hahaha Inace, kako je stigao kotao deda njegovu ljubimicu ubacio u kotlarnicu da spava. A ono hladno, nije kotao sporet pa da greje. Haha Ma mene iskreno to sve nervira. Ja zivotinje volim i jedva sam cekala da predjemo iz stana u kucu pa da uzmemo i psa i macku, ali me iritira to kad se zivotinje tretiraju bolje od ljudi. Prosle god smo dali preko 20000 za lecenje macke, dve nedelje smo je svakoga dana vozili na inekciju i nije mi zao. Imala je sepsu, htela sam da se izvuce, iako nam niko nista nije garantovao. Ali me nervira svakodnevno nerazumno ponasanje. Skoro sam se posvadjala sa mojim ocem jer je uzeo riblju corbu koja je bila extra i koju sam planirala da deca i ja jedemo da da zivotinjama. Kad sam planula. Rekla sam mu ima da omrznem sve zivotinje zbog vaseg ludackog ponasanja.

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, pisala sam vam vec. U Kg porodilistu ne postoje posete, nikakve. Oduvek je tako. I ja smatram da nista pametnije nisu mogli da smisle. Mogu da dodju do stakla, porodilje izadju do stakla i to je na par minuta. Bebu ne sme porodilja da sama nosa po hodniku, mora da zamoli sestru da donese bebu do stakla da je vide, to je bukvalno na pola min. Kese sa stvarima i hranom daju sestrama da nam doture, one donesu u sobu. Ja posete u bolnici MRZIM. Nista gore nego kad ste u bolnici, a jos vam neko dolazi. I onda sede celu posetu koja je ovde od 15-16h. Nabije se grdan narod u sobu, svakome tako da dodju, jadni pacijenti nece imati vazduha. Operisanim, bolesnim ljudima..ma van svake pameti. Ja bih poludela da mi sveze porodjenoj bilo kakva poseta ulazi u sobu. A da ne pricam koliko je to dobro za tek rodjene bebe. Tako da po mom misljenju daj Boze da se ovo kod nas nikada ne promeni. Konacno da su imali mozga da nesto i pametno smisle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su moje macke, sada macak jedan, a do pre seset meseci bilia su dva macora, kao deca... i tretiram ga tako... za jednog macora smo dali preko 4000 eura za operaciju i tretmane zracenja jer je dobio rak... smatram kad neko ima zivotinju da treba da preuzme i svu odgovornost... da je leci, sterilise itd.   Mislim da u srbiji vec svi veterinari ako udomis psa ili macku sterilizaciju rade besplatno... moje sestra ih je vec troje uzela tako da to znam sa sigurnoscu....

KruelaDeviL, Analim i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko kosta ovde sterilizacija, nismo se raspitivali, jer nikad nije bila opcija. Meni je nehumano sterilisati zivotinju, ne bih to mogla. Mi nase redovno vakcinisemo, vodimo kod veterinara, lecimo kad god je potrebno..ali ne zelim da zivotinju tretiram kao da je ljudsko bice. Neka granica mora da se zna. 

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su moje macke, sada macak jedan, a do pre seset meseci bilia su dva macora, kao deca... i tretiram ga tako... za jednog macora smo dali preko 4000 eura za operaciju i tretmane zracenja jer je dobio rak... smatram kad neko ima zivotinju da treba da preuzme i svu odgovornost... da je leci, sterilise itd.   Mislim da u srbiji vec svi veterinari ako udomis psa ili macku sterilizaciju rade besplatno... moje sestra ih je vec troje uzela tako da to znam sa sigurnoscu....

Isto tako mislim, meni su zivotinje kao i mi ljudi, neki su brzi , spretniji, neki pak sporiji, smotaniji  i treba im pomoc i zastita..

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas. Kastriranje kosta 4000 a sterilazacija jer je kimplikovanija i vodi se kao.ooeracija 6000 cini mi se. Ja sam radila za nekih 850din dnevno....ceo mesec 22.000 tako da ne mogu toliko da izdvajam. Zato ne uzimam zenke macke. Pas je kastriran. Kuju necemo jos jer hocemo da prodje jedno parenje jer savetuju da je dobro bar jednom.... da finansijski bolje stojiml izdvajala bih sigurno. Ali kad radis za 22.000 a 10.000su racuni  a gde je zivot i vrtic onda ne.  Ne smatram ih kao ljude,ni clanove porodice ali ih volim mnogo. imam drugaricu koja slavi macoru rodjendan i simoaticno mi je to,ali ja mij no ac ne dajem za te stvari. Ali nemam apsolutno nista protiv jer svako ko sam zaradjuje svoj novac ima pravo da ga trosi kako zeli. Bezbroj puta sam hranila i lutalice. Na flasicu slepe kucice i macice kad su nam otrovali mackuali nazalost finasije pobedjuju trenutno. 

Dobijaju trrapije protiv glista,vakcine obavezne....lecenja koja mozemo da priustimo. Hranu dobijaju kvalitetnu. Kupujem im granule i meso piletinu koja spada u lom(polomljena krila,batake i slicno znaci ne pokvarenu ali 110di n/kg) spavaju na toplijem i suvom ali toliko od mene. 

Ali kazem,apsolutno nemam nista protiv nekog ko dozvoljava da mu pas lize lice(iako ja to ne dozvoljavam na sebi i detetu) ili ako ih drzi u stanu....

bahacenje poput zlatnih kucica i slicno ne podrzavam. Ali opet kazem;svako ima pravo svojin novcem da radi i raspolaze kako zeli. :)

 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, pisala sam vam vec. U Kg porodilistu ne postoje posete, nikakve. Oduvek je tako. I ja smatram da nista pametnije nisu mogli da smisle. Mogu da dodju do stakla, porodilje izadju do stakla i to je na par minuta. Bebu ne sme porodilja da sama nosa po hodniku, mora da zamoli sestru da donese bebu do stakla da je vide, to je bukvalno na pola min. Kese sa stvarima i hranom daju sestrama da nam doture, one donesu u sobu. Ja posete u bolnici MRZIM. Nista gore nego kad ste u bolnici, a jos vam neko dolazi. I onda sede celu posetu koja je ovde od 15-16h. Nabije se grdan narod u sobu, svakome tako da dodju, jadni pacijenti nece imati vazduha. Operisanim, bolesnim ljudima..ma van svake pameti. Ja bih poludela da mi sveze porodjenoj bilo kakva poseta ulazi u sobu. A da ne pricam koliko je to dobro za tek rodjene bebe. Tako da po mom misljenju daj Boze da se ovo kod nas nikada ne promeni. Konacno da su imali mozga da nesto i pametno smisle.

U Pancevu su zabranjenje posete u sobi i mnogo mi se to svidja jer da ulaze svi redom obuveni,ko zna kakvim virusima i neooranim rukama fuj. 

Kad sam lezala na patologiji tamo su u sobi dozvoljene posete i jedan lik mi je sedeo na krevetu. Nemam nista protiv ali sedi kod zene svoje a ne na moj prekrivac. I onda haos,blebetanje,smeh,vika,dreka....nekako ok aki u prostorijama za posete.

mada meni su dosli svekrva,mama i mm. A ja od epiziotomije nisam mogla da sedim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:Haha govedo :lol: Nasmeja me. Al znam, i i mene nekad nervira ova nasa kilavica koja jede pola sata, pa joj na kraju pojede pas. E bas me zabole, kilavi se jos malo.

Hahah tako i ovaj. Gleda,gleda,gleda...reko samo ti gledaj. Kad imam vremena sedim pored njega ali sad ne. 

A za 20.000 bogami meni bi bilo zao jer nekad za sebe ne mogu da odvojim. Tako da ne. Inace nisam bila ivakva,ali ne znam valjda sam postala jer radis kao budala a nista ne ostaje za tebe i onda sam pocela da gledam stvari drugacije. Nemojte da me mrzite  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi da te mrzimo, pa sve si u pravu sto si napisala. Volim zivotinje ali u granicama normalnog. Ne moze zivotinja da mi bude preca nego ljudsko bice. Sto kazes nekad za sebe ne odvojimo novac jer ne mozemo, a za zivotinju mora da ima. Ja ne podrzavam slavljenje rodjendana i kojekakve tretmane i to mi je degutantno. Postali smo kao oni ludi amerikanci u vezi tih zivotinja, na sta smo se nekad zgrazavali. Sve mi je prihvatljivo sto je u okviru normalnog i zdravog odnosa prema zivotinjama. Ali zivotinje nisu ljudska bica i ne mogu da budu tretirani isto. Smatram da je zdravo za decu, za njihov psihofizicki razvoj da odrastaju sa zivotinjama. Samo zivotinje moraju da imaju svoje mesto. Tako je oduvek bilo, sad su se stvari malo izvitoperile. 

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne volim takodje te stvari,ali nemam protiv ako ne radi. 

Zao mi je cesto i ovog macora jer nije da ga ne volim,ali prosto i ovi hormoni i stanje i finasije i nemoc nekad da oabvim osnovno a ne jos posle njega da ribam puknem. Jos kad ujede.V kad ga mazi.... ali da mogu pruzila bih sigurno bolje. Ali kako kad zajedno sa mm zaradimo od plata 6000e godisnje. 6800e sa ono malo zemlje stomimamo za sad. Ne racunam poslove.koje mm radi van posla jer to nikad nije isto. Jedne godine zaradi dosta a nekad nista. Garderobu ne mogu sebi da kupim a da ne gledam u novcanik. Odem u radnju i za 500din kupim 3 nara,1l mleka,hleb,jednu vecu oavlaku i jaja. A radim za 850din npr kao sto sam dobijala. I onda eto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam ja tebe shvatam sto se finansija tice ali ako sam uzela zivotinju da je cuvam, preuzela sam odgovornost za nju,naravno da cu da joj platim tretman Zracenja ne bih li je izlecila i pomogla, ja sam joj produzila zivot za jos 5 godina... ne znam zasto ti je to degutantno... ista ta moja maca je meni kad sam izgubila bebu i bila u velikom minusu, non stop pratila i nije mi dala mira dok sam plakala kao da je znala koliko patim...zapravo znala je sigurno...i mislim da je mnogo humanije sterilisati macku nego  odneti negde i baciti njene bebe... a mi ljudi smo sa misljenjima da smo mnogo superiorniji  od ostalih bica i da imamo pravo kontrolisati sve sto je na ovoj planeti, sami sebi zapecatili sudbinu jer se ponasamo prema ovoj planeti kao da imamo jos jednu u rezervi. I apsolutno vas shvatam sto se finansija tice ali.smaram da je ljubav prema zivotinjama sve samo ne degutantna... 

Analim, mozza, Earl Grey i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kazem da mogu bih,ali mislim da zbog mogucnosti tako razmiljam. Ne mogu i kraj. Ja inace vise volim pse i mislim da to macor iseca a moja keruss ne maza i divna je i poslusna i skroz drugi idnos imam sa njom nego macorom. Ne volimo se pa to je. Mozda je prosto takav. Ima macaka koje nisu mazne toliko.... proslu macor,koji nam je uginuo e njega sam obozavala. 

Pas,muzjak kog imamo je maza ali sam za  sebe. On dodje pomazi se,uzme granu i ostri zube i to mu je to :D ali zenka je druga prica. I zec je umiljatiji od macora :D

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela to su macke :) bas takve... ne mozes nikako da ih nateras da rade kako ti hoces... :) ali ja ih mnogo volim... i mace i pse i sve zivotinje uostalom... i samo jos da ti kazem da se ne brines ako te olize kuca ili maca ... ili dete, oni imaju nesto kao antiseptik na jeziku(zato lizu svoje rane) tako da ti se nista lose, ne daj boze, ne moze desiti :) to ti kazem samo da nemas tu sekiraciju bespotrebnu, ako se slucajno desi...

imas pp :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas :)

Jos smo u komadu,kaze dr da moze svaki dan,ali ako nekrene u cetvrtak kontrola i da se dogovorimo oko odlaska u petak u porodiliste i sta i kako,ako budemo izazivali porodjaj...moj mm je odma kuci izdrami sto moramo ici u cetvrtak da kazem dr da ne mozgu doci nego da odem u petak odma u porodkliste

KruelaDeviL i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! B) Mene opet zeza forum, ne šalje mi obaveštenja.

Mozza, u pravu si. Bila sam na ctg-u. Beba je bila veoma aktivna, da su joj u par navrata otkucaji skakali na 180. Jačina kontrakcija se vrtela oko 20-30 sve vreme, a bila je jedna oko 60. Tu jaču sam osetila kao stezanje i stvrdnjavanje stomaka bez bola. Dr kaze da je sve u redu. Za nedelju dana idem opet na ctg.

Sto se tice životinja, ja ih obožavam, a mačke pogotovo! I najviše se slažem sa Neon. Naravno da postoje prioriteti, ali često životinje utiču na mene pozitivnije nego mnogi ljudi. Ne mogu vam opisati koju dozu sreće osećam dok mazim mačku. ^_^ Da se samo ja pitam, sigurno bih živela sa mackom. Ali mm nije baš za to, iako i on voli životinje. A dok smo se zabavljali i on je spavao kod mene, sa nama je spavala i mačka od mojih roditelja. Tada se mm nije bunio, već je uživao. A mi sad živimo u zgradi na petom spratu, i malo je nezgodno da mačka ne ide često napolje (ipak one vole slobodu) i često nismo kući. KruelaDevil, mačke itekako osećaju tvoja osećanja ka njima. Imaju veoma razvijenu intuiciju. I baš mi je čudno da kućni mačak hoće da ujede tvog sina... Po tvom opisu, vaš mačak mi deluje kao neka preplasena lutalica. 

Neon, KruelaDeviL, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da,njima jezik tj pljuvacka pomaze kod rana. 

Ma da,macke su takve. Ili-ili....nije nas macak uvek takav,ali recimo dozvoljava 10min da ga neko mazi i u 11min ijede iz cista mira. Kako mu dune. A V ne sme da zdara zivotinje ni da vuce ni nista....zabranjeno je.  Misljenja sam da ne mora da voli zivotinje,hrani lutalice recimo i slicno,ali da ubija,izivljava se i slicnk nesme! Protiv lova sam takodje.

http://2019-01-14-20-18-49.jpg

nije tema,ali kad smo kod ljubimaca.

Cvrky,dobro. Drzim pesnice da krene do cetvrtka samo.:)

Neon,odgovorila sam :)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Neon, mozza, Venera i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,njima jezik tj pljuvacka pomaze kod rana. 

Ma da,macke su takve. Ili-ili....

http://2019-01-14-20-18-49.jpg

nije tema,ali kad smo kod ljubimaca.

Super su ti ljubimci :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87, sta je tebi pokazao ctg vezano za kontrakcije danas? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista,ctg uvek uredan bez kontrakcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,njima jezik tj pljuvacka pomaze kod rana. 

Ma da,macke su takve. Ili-ili....nije nas macak uvek takav,ali recimo dozvoljava 10min da ga neko mazi i u 11min ijede iz cista mira. Kako mu dune. A V ne sme da zdara zivotinje ni da vuce ni nista....zabranjeno je.  Misljenja sam da ne mora da voli zivotinje,hrani lutalice recimo i slicno,ali da ubija,izivljava se i slicnk nesme! Protiv lova sam takodje.

http://2019-01-14-20-18-49.jpg

nije tema,ali kad smo kod ljubimaca.

Cvrky,dobro. Drzim pesnice da krene do cetvrtka samo.:)

Neon,odgovorila sam :)

jjao krkruela kakav je dusaaa... trebala sam odmah da predpostavim da je crven! Crvene su najposebnije macke! Oni su jedunstveni i posebni! Najpametniji! Ja obozavam crvene, narucito jer je jedna crvena mojoj mami spasila zivot, nju i ocuha je probudila jer se zapalila vatra u stanu  i izgoreo bi i stan i oni...

analim :babymommy:

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela to su macke :) bas takve... ne mozes nikako da ih nateras da rade kako ti hoces... :) ali ja ih mnogo volim... i mace i pse i sve zivotinje uostalom... i samo jos da ti kazem da se ne brines ako te olize kuca ili maca ... ili dete, oni imaju nesto kao antiseptik na jeziku(zato lizu svoje rane) tako da ti se nista lose, ne daj boze, ne moze desiti :) to ti kazem samo da nemas tu sekiraciju bespotrebnu, ako se slucajno desi...

imas pp :babymommy:

Ja alergicna na maciju pljuvacku. Na dlaku nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.