Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam recimo poslata u pprodiliste jer sam imala.kontrakcije a nisam osecala bas nista....drzali me 4 dana tamk i onda me pita ginekolog sta je tebi? Reko nista. Ajde ti lepo kuci. Reko moze :D 

Otisla kuci bila jedan dan kuci i krenulo skroz. 

Sad se samo molim da uspem da se izdepiliram da me ne diraju tamo. Jer tamo briju na suvo:mellow:

ici cu 16 sad a posle cu u februaru natempirati oko 10 da bi porasli za mart negde oko 13 da odem  da bi izdrzalo do 21 marta a opet da sam spremna ako bude ranije.

Analim,ocekuj neocekivano :D

ne bukvalno,ali i trudnoca i porodjaj i bebe i deca su toliko individualni da je to cudo. Da ide prema sablonu nekom sve i trudnoca i porodjaj i rast beba ali sve nekako uvek vuce na svoje....

Analim, mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro mozda su injekcijom pogodili nerv,mozds reakcuja na lem a mozda je i beba pritisla nerv neki.... sve u sve po meni je odlicno sto su te poslali dalje. Trudnoca je stanje tokom.kojeg su mnoge stvari normalne,koje inace nisu. Oticanje,aritmija,tahikardija,zadihanost,trnjenje....sve to bi inace bilo znak da.nesto nije.u redu a.u trudnoci je "normalno" ali svakako treba proveriti sve sto brine i sto.se.primeti. makar.se.cinilo.bezazlenim. 

kako inace Maro,znate pol vec?

Kam,o'ladi malo :D  ali znam kakonjemkad nervira prljava kuca-_-

Cvrky,ti jos malo.pa ces biti u obavezi da se javljas na sat vremena da mi ne brinemo :D

Mozza,jos malo,jos malo. :)

 

sta znam kako zato sutra idem mom lekaru jel sam se bas uplasila nije prvi put da dobijam tu inekciji msm nije mi prva inekcija nista slicno se nije dogodilo..sutra idemo na uzv tako je dezurna doktorka rekla juce da kazem doktoru da vidimo jel sve ok sa bebom jos nismo saznali pol nadamo se da cemo sutra 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Maro,verujem da si se uplasila meni je tako za aritmije. I sad kad osetim me strah iako su na pregledu rekli sve ok. 

mi pohujemo belo :D

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
broccoli, miliccam, mmaka i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, bas je meden!

Mene jutros zaboleo stomak sa desne strane skroz bocno. A kad sam se probudila lezala sam na levom boku. Pretpostavljam da sam istegla misic sa te strane ali me ipak brine. Rucali smo i legla sam. Posle cu da mesim pogacu pa da se farbam. Moji su bili na sankanju, ja iskoristila to vreme za pedikir. To je sad vec tesko zbog stomaka. 

Cvrky, navijamo.

Analim, i za tebe jos malo. 

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pravili pohovano belo,pire i supu,kompot od.sljiva.umesto.salate i bakin kolac usput. Posle sam peske isla mm na posao da odnesem i jedva se dovukla do mame...sad smo kod moje mame i jos malo cemo kuci. Opet peske. 

Hvala Kam:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam nocas od pola noći budna. Najmladja je povratila u sred noći, srednja se prepala i počela da vrišti jer su same u sobi. Dok sam ja došla, i sve sredila svi budni. Pa je trebalo vremena opet svi da zaspimo. Za sda je bilo samo jedno povraćanje pa pretpostavljam da nije stomacni. Samo to fali  najstarijem dva dana pred operaciju. Za sada on nema niakakve simptome, a ni srednja ćerka. I tako smo mm i ja danas spavali u smenama po malo. Samo se on naspava a ja naravno ne 

Kruela, uživa dečkić slatki. 

Kam, sa tim bolom živim od početka, toliko zaboli da pomislim vrlo često da je slepo crevo, ali je ipak tu problem isijas, i samo se prenosi u tom desnom delu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene stalno boli kao da je isijas,ali to sve od trudnoce...

Moji i s&s se dogovorili za proslavu rodjenja tako da jedna briga manje i sad mogu da se opustim i uzivam:)

A nevaljalac sve nesto gura i sutira se,ali nista se znacajno ne desava

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne boli me toliko nisko da bih pomislila na slepo crevo. Mozda nisam dobro objasnila. Boli me desetak cm od pupka sa strane, celi dan sa desne, a jednom dvaput osetih i sa leve na istom mestu. Mislila sam da se mozda beba tu navalila ali sad vise nzm. Iznervirah se veceras. Na neku cetku kojoj su polomili vrh ruckice sam se isekla. Gvozdje je i nije zardjalo, ali ostro. Vidim malu linijicu, pola cm, povrsinski, nema krvi ali pecka me. Stavila sam hidrogen da isusti. Besna sam na mm i ove moje. Ofarbala sam se, okupala se, lezim i odmaram. Sad cu da citam malo. Sutra rano ustajanje, K ide prepodne u skolu ove nedelje.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se beban stalno guzi tu sa desne strane i to idto mesto me boli vec par meseci,najgore mi kad me ostar bol presece,a svesna sam da su samo misici,ali boli u pm,ka da je bebac od 10kg,ko da nema dovoljno mesta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se cele noci tumbala i nisam mogla da se namestim. Jedva cekam taj UZ sutra da vidim sta se desava. Poustajali smo po mraku, K u skoli jos od 7:30. Ja upalila masinu i malo rasklonila. Sad lezim dok mi se M ne probudi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas u 18h imam ctg,pregled i uz...mrsko mi vise ici kod dr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,jos manje od dve nedelje. Jos malo. :)  ne planiraju da te zadrze?

Ja sam spavala...ali sad lezem kasno oko 1h pa prespavam celu noc. Od sutra jrecemo u vrtic sto znaci ustajanje u 7h i samim tim odlazak u krevet oko 21h tako da videcemo da li ce me nesanica zaobici ili ce mi.ponovo praviti drustvo. :)

Kod nas se otapa sneg....malo vedrije vreme. 

Kam,mene je ujeo pas u trudnoci,ulicni. Ne vakcinisan naravno ali.samo.povrsinki i receno mi je da ne brinem i ne primam vakcinu da ne treba. I evo me. Ali sam cekala 6 nedelja da vidim da li cu.dobiti sepsu hahaha :D ako je povrsinski ne brini. :)

mi imamo problem sa misevima....ne znam odakle dolaze. Nova kuca,gradjena od temelja nema 10godina. Tj ima ali od pcoetka gradnje. Kako zivimo i ima namestaja i hrane nema. Tek 7. Stavilj smo dve zamke ali tacno se cuju iznad spavace nocu. Hocu da poludim. Ne znam sta da radimo?! Planiramo da uzmemo inaj srasterivac jer ga hvale i.molim Boga da pomogne to jer ne znam.  Jedino sto mislim je da.ulaze iz kotlarnice.gde se.lozi jer ima rupa od cevi sto.prolaze. ne rupe velike ali od cevi. Uzas. Jos nemamo ni u dvoristu nesto sto moze da utice da dolaze hrana neka npr.... fuj. A macor ne vredi k.... jedva cekam da nestane. Macku necu u kuci vise. Samo.me nervira. Em bira hranu em.prlja en mi.ide pod noge em ne hvata miseve. Da imam neko ko zeli odraslog macora odmah bih ga dala.... 

nema Kike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde bebo,Cvrky je nestrpljiva :wub: Jos malo :)

Kruela,mozda ne volis macke ali ne bi bilo lose da uzmete jednu.Mi je imamo i nemamo  problem sa misevima/pacovima leti cak ni guster ne sme da prodje  :D

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana,imamo macora. Napisala sam da ne vredi. Obicna lenja buva. :mellow: uopste nije dobar macak. Grize V kad hoce da ga mazi,bira hranu,prlja sve.... ne mogu da prezalim proslog macka.koji je bio skroz suprotan od ovog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo uzimali macku hteli smo musko mace i onda su nas nagovorili da je bolje da uzmemo zenkicu. Meni je samo bilo zbog macica, sta cu posle sa njima. Ali su mi rekli da su zenske macke bolji lovci, da su privrzenije kuci, a da muske nece da love, moras da ih hranis, odskitaju od kuce i nema ih po 10 dana..i tako mi uzesmo nasu Maru-Caru- Caricu. :D Nije strasno ni sto se macica tice, deca ih celog proslog leta razvlacila po dvoristu, igrale su se sa njima kao sa igrackama, bas su nas uveseljavali. Odlucili smo da ih odnesemo tek kad su bas porasli i postali dosadni i svojoj majci, jure je da sisaju, a ona bezi, bas su bili napasnici. Tako da moj glas ide za zensku macku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sutra ulazim u 40,a puna 39ta...u sl ponedeljak mi termin pravi :)

I zadrzavanju nismo nista pricali,ali videcemo veceras,jer meni je frka da li cu uspeti stici do fronta ako krene porodjaj,RU i BG su 60km udaljeni i jos dok ja od Beogradjanke stignem do Fronta haos,a krene li u vreme spica,trebace mi oko 1:30 do 2 sata da stignem

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sutra ulazim u 40,a puna 39ta...u sl ponedeljak mi termin pravi :)

I zadrzavanju nismo nista pricali,ali videcemo veceras,jer meni je frka da li cu uspeti stici do fronta ako krene porodjaj,RU i BG su 60km udaljeni i jos dok ja od Beogradjanke stignem do Fronta haos,a krene li u vreme spica,trebace mi oko 1:30 do 2 sata da stignem

sto od beogradjanke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky jos samo malo:) a znas kako ovde prati zene koje ocekuju ranije pa se desi i probiju termin..svakako si super izdrzala:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa autoputem,pa sad ocemo li na tosin bunar ili arenu da stignemo do fronta,do Beogradjanke je nekih 60km,a ako idemo starim puten Indjija,Stara Pazova....to nam je jos duzi put do Fronta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne zelim nikako zenku jer niko nece macice a ubijanje kao sto neki rade ne dolazi u obzir! To ne dzovoljavam! A sterilizacija mi je em skupa jer za macke necu da dajem te pare jer je skupo treba 4 dana da radim za jednu macku tako da nikako. Imali smo macora.jednog pre ovog i ne da je bio zmaj nego zmajina! Lovio,divna maza,jeo sta mu das a ne ko ovaj...dam.mu granule gleda bledo,dam mu sardine gkeda bledo,dam mu supu gleda bledo....govedo. Jos kad ga deca maze on ujeda a poznato je da su ujedi od macke opasni. Ne od macaka.koje borave unutra ali ovaj ide svuda i ko zna sta dira ustima i sapama..tako da,hebo je dan kad sam ga uzela. 

Cvrky,po meni bi mogli da te zadrze ali opet je bolje da si kuci jer mislim da ce pre krenuti kad si kod kuce nego lezis u bolnici  

ja u cetvrak ukazik u 32. Tj puna 31....znaci za nedelju dana sam sigurnk osmi mesec. Jos malo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, od mog najboljeg druga koji mi je i vencani kum, ja ga zovem bratom :) rodjena sestra je babica u frontu, pa me kontaktiraj bude li ti trebalo nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Neon,ako bude sta javicu ti,ali nadam se da ce sve biti super:)

Mene samo nervira ono sa posetama u Frontu,ako nemas apartman niko ne moze da udje u sobu i da vidi bebu,a ako ti neko dodje moras u hol gde jbg duva jer je tu ulaz u potodiliste,a jbg ne mogu bas svaki dan da dajem 8000 za dvokrevetnu sobu,to ti u najboljem slucaju znaci 24000din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad budes se porodila ja cu nju odmah kontaktirati pa ce ona doci da te poseti i sve sto moze da ti pomogne, sigurno ce ti pomoci.   :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.