Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Analim,mene je takodje pogodilo to sa rom devojkom. Jos godina kao ja. Bas sam razmisljala kako brinemo o svemu(sto je normalno jer zivot cine sitnice da nije tako ne bi bilo zanimljivo)ali kako bukvalni u jednom momentu vise nije bitno nista....mislim na to.kako zene u trudnoci brinu o svemu i svacemu. Kg,dojenje,ch...sto je normalno jrr zelis da priustis detetu i sebi samo najbolje ali kazem momenat samo i vise nista nije vazno. 

Kam,ne nerviraj se. Ljudi su to. Meni je jednim neki covek u radnji komentarisao kako ko zna kome sa ukrala karticu oa zato nw znam pin i tk jis kao ko zna kome sam u izlasku ukrala karticu a ja pogledam samo u njega reko proverite da nije vasa. Jis je V imao 1,5 ili 2. Budio se na 3h ja jutila i da skuvam i neispavana jos on sehre. Ajde bre. Niko nikad nije pin pogresio mislim si. Ne znam zasto odredjene osobe imaju tu potrebu da komentarisu kad nemaju povoda. A i taj sto jw tebi komentarisao za psa,sto.odmah nije isao sa snimkom do policije i odmah da vas tuzi mislim vas ilj vlasnika? Kad vec ima snimak i dokaz. I azili su vec prepuni. Meni je zao pasa ali d.organuzacine se bune kako su psi u izmetu i gladni a realno azili su prepuni. Po meni ni azili vise nisu resenje. Kaznjavati ljude kad izbace psa i cao. Obavezan cip...ne cipovani psi da se pohvataju. 3dana i resavanje. Ovako ne ide. Kod nas pun centar...ispred vrtica ujedu! Sramota. Ja mnogo volim pse,ali dolazim do tacke kad gledam sa neke realne tacke gledista. Kakvo udomljavanje.lutakica. pa ljudi da.ih zele ne bi ih izbacuvali na ulicu. Sad odoh of ali sta ces.

Cvrky,samo setaj,ses i caj od lista malina valjda ce pknrenuti. Doduse svakako jos imas dve nedelje do termina,ali moglo bi da krene ranije. :) 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo i keks i list od maline i setnja po 10km dnevno i nista. Hocu reci korisno je sve to u svakom slucaju ali je na kraju sve ipak sudbina. 

Ja ti Cvrky zelim da je onaj gore odlucio da tvoj beban stigne uskoro i da sve prodje u najboljem redu. I javljaj nam se redovno, ovako cim te nema par sati ja mislim pocelo je. :D

 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se dobro zavrsi. Tomje nekako najbitnije.... naaravno ako moze prirodno da.krene sve super ali ako ne ide Boze moj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svaki dan pogledam da li se Cvrky javlja da nije beban odlucio da izadje :D ali jos malo pa se druzite.

Mi smo danas bili u velikoj kupovini,sve za bebu i mene sta mi treba,konacno sam se organizovala,kupili smo kolica,krevetac i svu propratnu opremu,odecu i tako to,ostalo mi je jos samo par sitnica a to cu sutra i u ponedeljak da sam spakovana i da ne mislim

miliccam i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice jel imao neko problema sa trnjenjem ???   

Ja danas isla da primim inekciju prognesteron cim sam primila i ustala sa kreveta leva ruka leva strana jezika desno rame desna dojka i dole pocelo da mi trni i boli i pece u isto vrm teze sam disala jel se nekom desilo to?? U pon idem kod mog ginekologa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nikakav problem nisam imala pre toga sve ok slabo sam jela dal je zbog toga ili stvarno neznam sad mi je bolje nebolime stomak nista 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su obe ruke trnule... to je sve normalno da ti ruke i noge trnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su obe ruke trnule... to je sve normalno da ti ruke i noge trnu...

da ali poslali me neurologu uvopste mi se to nije desilo nije prvi put da primim inekciju sve se to desilo posle inekcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu je Cvrky :)

Mali se gura ceo dan,i sve mislim sad ce,sad ce,ali jos nista...ali osetim ceo dan kao da mi se stalno ide na veliku i da stalno imam gasove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da ali poslali me neurologu uvopste mi se to nije desilo nije prvi put da primim inekciju sve se to desilo posle inekcije

možda kada su ti davali inekciju su pogodili neki nerv koji je to uradio. Ili je neki i sam oštećen pa tako prenosi. 

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas cudno da malo jedna, malo druga strana.. Da nije neka reakcija na lek? Jel mozes da ga vise ne primas, da koristis samo utrogestan? Javi sta kaze neurolog. 

Ja sam se umorila, cistili smo i sredjivali kucu. Mm opet krecio jedan zid u spavacoj. Prao stazu iz kuhinje, usisavao.. Ja sklanjala, ribala kupatilo, stepenice, prasinu..I non stop ves perem, kacim i slazem i kacim nov. Juce tri masine, danas opet jednu. Umorna sam .. Sad cu u krevet i da gledam seriju. 

Mara98 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro mozda su injekcijom pogodili nerv,mozds reakcuja na lem a mozda je i beba pritisla nerv neki.... sve u sve po meni je odlicno sto su te poslali dalje. Trudnoca je stanje tokom.kojeg su mnoge stvari normalne,koje inace nisu. Oticanje,aritmija,tahikardija,zadihanost,trnjenje....sve to bi inace bilo znak da.nesto nije.u redu a.u trudnoci je "normalno" ali svakako treba proveriti sve sto brine i sto.se.primeti. makar.se.cinilo.bezazlenim. 

kako inace Maro,znate pol vec?

Kam,o'ladi malo :D  ali znam kakonjemkad nervira prljava kuca-_-

Cvrky,ti jos malo.pa ces biti u obavezi da se javljas na sat vremena da mi ne brinemo :D

Mozza,jos malo,jos malo. :)

 

mozza, Mara98 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma strasno me sve nervira, kao i nered. A sve je zbog viska stvari. Samo da vidis deciju sobu, previse svega. Ne funkcionisem iskreno. 

Odgledah konacno i poslednju epizodu ove serije. Sad mogu i da spavam. Resila sam sutra da se farbam. U ponedeljak mozda pozovemo neke goste, videcu jos. U utorak i laboratorija i hematolog i posle uvece ekspertni. Imam tremu. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene, mi smo nocas spavali :D 

trenutno spavamo jednu noc u dve, tri. 

Bebica je juce bila bas aktivna, jaci su vec I pokreti a u cetvrtak idemo na kontrolu. Bas jedva cekam :wub:

Maro, ja sam koristila utrogestan vaginalete tako da nemam iskustva sa injekcijama ali se slazem sa zenama, verovatno su pogodili neki nerv. Javi sutra sta kaze dr. 

*Cvrky87*, k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene :babymommy:

Noc skoro neprespavana,u 2 sam ustala i morala u wc,vratila se u krevet i na scakih 10ak min priticak,sve sam se nadala sad ce,ali na kraju nista bolova nigde,vodenjak ceo,po nekih pola 6 nisam oka sklopila

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas.

Ja sam bila budna od 4-pola 7,7.. pa se uspavah i sad sam se probudila. Slogi sam. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice jel imao neko problema sa trnjenjem ???   

Ja danas isla da primim inekciju prognesteron cim sam primila i ustala sa kreveta leva ruka leva strana jezika desno rame desna dojka i dole pocelo da mi trni i boli i pece u isto vrm teze sam disala jel se nekom desilo to?? U pon idem kod mog ginekologa

Drage moje trudnice,svima vam zelim lake trudnoce i porodjaje.

Ja sam sa trudnocama zavrsila jos pre vise od 6 meseci kada sam rodila moje blizancice i znam da ne pripadam ovde,ali sam videla da ti Maro imas problem sa trnjenjem ruku,sto je sasvim normalna pojava u trudnoci zato sto ti povecano oticanje zbog vode pritiska karpalne kanale i onda dolazi do pojave trnjenja i bolova.I meni se to desavalo u obe trudnoce i nemam bas lepe vesti zato sto meni nije prestajalo do porodjaja.Ja sam sama sebi davala u obe trudnoce prva 3 meseca inekcije Prontogest(progesteron) svakog treceg dana i one nisu uzrok trnjenja.Posavetuj se sa doktorom da li smes da pijes neki caj za izbacivanje vode u toku trudnoce.Ja nisam sigurna da je to dozvoljeno i zato nisam nista koristila,vec sam pocela da pijem tek posle porodjaja i on ne smeta ako dojis bebu.Za tablete sam sigurna da ne smes da pijes u trudnoci.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro jutro ^_^

Kam i Cvrky87, ni ja nisam spavala od 3 do nekih 7 sati, pa sam zaspala. Al sinoć legla oko 12. Ja već par noći imam blage menstrualne bolove, evo i sada ih osećam. Ali bez stvrdnjavanja stomaka. I to mi se dešava, ali potpuno razdvojeno od bolova. A beba je aktivna više nego ikada i još uvek visoko. Tako da ne očekujem skoro. Ali telo se bas priprema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,verujem. Ja sam ove godine pre nego sto sme zamenili ugaonu i sredili garderiber bacala sve,ali sve sto sam smatrala  nepotrebnim! Odecu V kad je bio beba sam sortirala po uzrastu kako je nosio i po sezonama i odvajala sve...strample,carape,bodice,jaknice..sve u kese sa nadpisima i stavila sam u kauc unutra. Sve sto nije V nosio sam prodala i poklonila. A tako sam uradila i sa mm stvarima i mojim i odecom i svim. 

Millice,bice beba sve aktivinija. Moja je od 18nedelje pocela redovni da se javlja uvece kad bih legla. Osetila sam u 12 prvi udarac a u 15 ponovo par i onda nista do 18.  Od tada redovno. :)

Cvrky,krece sigurno. Meni se cini da su sve blize. Pojacava se. Videces sad vec. :)

ja sam juce imala opet kontrakvije izgleda pripremne. Jer je bolelo i onda se utisalo i skroz prestalo a onda ponovo ali mnogo slabije. Kasnije me je boleo nekimorgan unutra. Tacno sam osecala nesto da boli a nije ni kost ni nerv mi misic kao inace. Sreca prestalo je.

Analim,meni je V bio aktivan cei deveti. Ja mislim da mi to nije ni bio znak jer se nije nesto smirio. Ne secam se samk taj dan kad je oticao vodenjak pa krenuli i bolovi inporodjaj ali inace je bio aktivan. Ali pripremas se svakako. U sustini i ti mozes svaki cas jer si u 9. :)

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, imam manje od tri nedelje do termina. Sad bas odbrojavam. :baby: Ali i dalje nemam osećaj da ću uskoro, kao što neke trudnice imaju. Sutra idem na ctg, pa cu videti kakva je situacija. A u četvrtak idem na razgovor i pregled kod načelnika porodilista, pa cu čuti šta on ima da kaže. On nije moj ginekolog, ali našla je vezu moja svekrva. Pa bi trebalo sa njim da dogovorim epidural - to je glavni razlog i što idem. 

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To pravilo da se beba smiri pred porodjaj I da se stomak spusti cesto ima izuzetaka, meni je beba bila aktivna I kada su krenule kontrakcije a stomak mi se nije ni spustao. Inace sam celu trudnocu mislila da cu ranije, da necu docekati termin ali je Mila imala drugacije planove. :D

Analim, hocu ti reci da ti porodjaj moze krenuti sutra a da ti to danas ni ne znas. ;)

I ja planiram da sve Milino sortitam po velicinama I spakujem u kutije, sada je sve izmesano. 

 

mozza, mmaka i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da mi je i ostatak cepa izasao kad sam se napela u wc,sad cemo videti sta ce biti

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja od 25 februara sam u devetom. :D

cvrky,ajde druim palceve da krene. :)

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se jeste spustio stomak, al u obe trudnoce ctg bio ok mozda jedna velika kontrakcija i to je sve. Prva trudnoca- dobila bolove bez ispadanja cepa, druga trudnoca isto ctg ok i na dan termina nista i eto dva dana nakon termina ostajala bez pl vode i krenula sam da se otvaram.. tako da ja nisam imala osecaj nikakav kada cu.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, vidim da je sve individualno i da uopšte nema pravila. Ali spremni smo u svakom slučaju. Hoću reći, tašna je spremna. A ja kako moram. Ne znam sta me sve tačno čeka u praksi, ali u teoriju sam upućena. 

miliccam, mozza i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.