Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mozza,kukaj kad god osetia potrebu. Zato forum postoji. 

I ja jmam takve strahove ponekad. Nekako pokusavam da ne mislim o tomeali zbog takvih stvari me je zaprabk i najvise strah od porodjaja. Jer vec imam jedno dete. Znam da bi brinuli o njemu dobro ali mama je mama. Samo se molim da sve ovo prodje i da prodje kako treba..zivot se nastavlja i.nakon porodjaja j nikad ne znas sta.moze da te.snadje ali ipak....jeste.porodjaj nesto prirodno,ali me strah ponekad.  Prvu nedelju dana brinem. Posle je sve lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene toliko ubija ovaj 9ti mesec da kad god odem na pregled meni srcani bude oko 90 da mi je dr prosli put trazio da nerim kuci i kuci mi super pritisak da se odusevio i on sam je skontao da je to samo preveliki strah od pregleda...kad kodjem prvo ctg i to uvek pokazem sestri gde je srce,samog ctg me je strah,a ne svega ostalog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

svako ima svoje strahive i razloge za iste.

ja panicim na mokre gace.... konkretno. A kad mi je dan kao prekjuce onda mi se javlja svasta. Pogotovo zbog toga sta je bilo prosli put.

svakako prija mi sneg i setnja po hladnijem....ali jedva cekam i da se porodim. Alj pokusavam da uzivam koliko god mogu.

evo nas juce. Levi bok je bio hit.

http://20190110-235650.jpg

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
mmaka, k a m , Neon i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko se razume u IT njemu je i ovde super,moj brat je zavrsio vojnu akademiju za telekomukaciju i master,jedan od najacih sto se tice toga je,napusti vojsku i poceo je da radi u NS sa nekim dekanima koji rade programiranje,odma mu dali posao i sad dospeo je maximum tu i sad je ista firma,ali prelazi da radi za porse,posto rade za auto industriju,a usput zavrsava programiranje,e sad znam da je polakao ptogramiranje 1,pa da je trebao 2

Bome mi ne prija tolika setnja

Ja znam da vozim,ali ne vozim nasa kola posto mm ih obozava i onda ne zelim da ih vozim.Nekad mislim da vise voli auto od mene :lol:

Znam te ljude iz Ns :D NS je Meka IT-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svet je mali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela divan ti je stomak :wub:

Ima onaj vic zasto je IT - ajti... zato sto kad te zovu da uradis nesto ti kazes kolegi Aj' ti :)

pokusala sam austrijancima da prevedem vic...

Gledali su me belo, kao da mi fali par hromozoma....

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela :wub:

Spavala sam popodne, bas sam se komirala i sanjala sam cak. Drma me srce od kad sam ustala i glava me boli. Cekam mm da dodje iz Bg, nikako ne volim put po ovom vremenu. Gledam koju tortu cu za pravoslavnu NG. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha dobar :D

hvala Neon:wub:

Moja drugarica se zabavlja sa slovakom i posto mi srbi,odmila kazemo nekom djubre jedno i slicno tako i ona njemu rekla cisto onako. Kad je pitao da mu prevede nije teka jer je za da nece moci da objasni i on guglao i google translate mu je preveo na slovacki: djubrr koje se usmrdelo :D tri dana mu je objasnjavala hahahaha  mada verujem da mozda ni mi ne bi smo shvatili neke njihove fore :)

Kam:wub:

Nije ti dosta pravljenja torti? :D svaka cast. Ja sam rekla do 25 februara nista ne pravim! :D

mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha dobar :D

hvala Neon:wub:

Moja drugarica se zabavlja sa slovakom i posto mi srbi,odmila kazemo nekom djubre jedno i slicno tako i ona njemu rekla cisto onako. Kad je pitao da mu prevede nije teka jer je za da nece moci da objasni i on guglao i google translate mu je preveo na slovacki: djubrr koje se usmrdelo :D tri dana mu je objasnjavala hahahaha  mada verujem da mozda ni mi ne bi smo shvatili neke njihove fore :)

Kam:wub:

Nije ti dosta pravljenja torti? :D svaka cast. Ja sam rekla do 25 februara nista ne pravim! :D

hahahahhahahahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,gde si? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Kam:wub:

Nije ti dosta pravljenja torti? :D svaka cast. Ja sam rekla do 25 februara nista ne pravim! :D

Sad jednu i jednu posle pocetkom febuara detetu za imendan i onda pauza. Ma sad cemo za docek samo cevape, lisnatu pogacu, salate i tu tortu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu V za imendan u februaru i to je to....

porucila sam preko Akse danas sve stvari sto su mi trebale. 

Ostalo mi je da kupim klizmu,cetku za zube,pavlovicevu,mrezaste gace,pelene,tecni prasak i omeksivac. Muzu sam oprala majice ua cepanje i meni spavacice. Samk da se osusi i sve da spremim. Posle u martu samo plazmu vodu,sok i neke cokoladice. Voce bih volela da uzmem ali to svakakl ne mogu ranije da kupujem jedino ako kre e porodjaj kao i sa V a to cemo vec videti. Jedva cekam da stignu ive stvari i posteljina....posle da okrecimo spavacu i plafon u kupatilu na spratu i donesem krevetac i kadicu i spremni smo.

nema Cvrky :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu je Cvrky :)

Ocigledno me se necete tako lako resiti :lol:

Juce me toliko boleo stomak od setanja i toliko me beban pritiskao da sam mislila probusice vodenjak i odosmo,a od svega sam na kraju od njegovog pritiska imala samo gasove :(

Nece momak napolje pa da si pita :lol:

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene, ja sam komirana još uvek. Ne ustaje mi se iz kreveta, ali moram jer sam gladna. Došli smo na vikend kod mojih u mesto pored našeg, pa odmaramo. Tu mi je malo sestric, pa uživamo s njim. 

Sve sam propratili šta ste pisale. Vezano za sve strahove što ste pisale, razumem vas. Strah zato i postoji, da nas pokreće i da delujemo u skladu s njim. I ja strepim od raznih stvari. Bolje da ni o čemu ne razmišljam nego da pravim razne scenarije u glavi. 

Ja vozim već 7 godina. Od kad sam položila, relativno često sam u autu i nemam problem s tim. Evo sinoć sam bas sama vozila i razmišljala o onoj trudnici što je nesreću doživela pre neki dan i bas sam se potresla.

Neon, super za edukaciju. Samo napred! KruelaDevil, stomak je bombona. ^_^

mozza, miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa realne da budemo , koliko god da je trudnoća i rađanje prirodno uvek nam je rizik po zdravlje velik. Ok, rađanje i dojenje pomaže u smislu da manje imamo problema sa najopsanijim oboljenjenjima, tipa tumor dojke, materice, ali moramo biti i realne da nam je trudnoća veliki udar na imunitet kompletan. I svaki dan nam je ruski rulet, pogotovo za žene koje uz to i imaju neke hronične bolesti. I sasvim je prirodno da smo u strahu i za bebu i za sebe .

Inace, kontrola je prošla super, beba mi je malo naprednija :lol: volela bih da znam od čega . Mada i sama osećam sada da mi je beba malo veća u ovom periodu nego sto su bile prethodne. Moji krvni nalazi svi perfektni, urin perfektan. Pre mi je stres uticao na urinarni trakt, sada samo raspoloženje , sreća. 

Inace, možda nisam ni pisala i kod internista je sve bilo perfektno, sto znaci da je srce bilo samo u problemu zbog mog straha od svega da li ce biti dobro, i da li ću svakodnevno postići uvek sve sto nameravam, i sa decom, i sa sobom ... a i normalno povraćanje je ko zna kako uticalo na srce, od kako retko povracam od tada mi je puls retko veći od 100.

Analim, k a m , leni i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG ja ni ne razmisljam o malignim oboljenjima,jer moja porodica je sklona istim i onda nekako ne mogu da se opterecujem time,bitno mi je da moja deca budu ziva i zdrava 

Dobro je EG da je sve dobro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, nije bitno samo da su deca živa i zdrava, nego i roditelji. Tu istu deca mora neko podići, vaspitati , njima treba ljubav, nega, bliskost , bolesni roditelji su za njih samo patnja. Znaci ne možeš da se ne optrecujes, nego preventivno da delujes. Da uradiš sve sto je u tvojoj moći da zastitis svoje zdravlje kako bi toj deci pomogla da imaju sto bezbrzinije detinjstvo i kako bi ih ispratila u svakom momentu . 

Za mene je vrlo sebično kada roditelj bilo koji sebe zapostavi, a ispred njega je velika odgovornost samim tim sto je roditelj. 

KruelaDeviL, k a m , leni i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG nisam htela zvucati tako,samo covek koliko god se trudio i vodio racuna i brige neke bolesti jednostavno nemaju leka...za sada sto je u mojoj moci to drzim pod kontrolom,nemam veci problem od mioma i kad se porodim pravicu sebi prirodan lek od cuvarkuce i meda,jer je dobro za to...pre tri godine sam se uplasila da nemam nekibrak ili tumor dojke,medjutim rezultati su bili dobri imala sam samo malu cistu na desnoj dojci...trenutno sam samo da se porodim,da sve bude sa bebom ok i da ja prodjem dobro sa pritiskom...da sam u martu imala samo postporodjanji stres zbog gubitka deteta...ceka me u svakom slucaju zubar i operacija masnog tkiva na glavi;ali to cemo sve kad beban prestane sisati

Neon, Earl Grey i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG nisam htela zvucati tako,samo covek koliko god se trudio i vodio racuna i brige neke bolesti jednostavno nemaju leka...za sada sto je u mojoj moci to drzim pod kontrolom,nemam veci problem od mioma i kad se porodim pravicu sebi prirodan lek od cuvarkuce i meda,jer je dobro za to...pre tri godine sam se uplasila da nemam nekibrak ili tumor dojke,medjutim rezultati su bili dobri imala sam samo malu cistu na desnoj dojci...trenutno sam samo da se porodim,da sve bude sa bebom ok i da ja prodjem dobro sa pritiskom...da sam u martu imala samo postporodjanji stres zbog gubitka deteta...ceka me u svakom slucaju zubar i operacija masnog tkiva na glavi;ali to cemo sve kad beban prestane sisati

daj mi taj recept pls

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ide 300g cuvarkuce,samelje se kasasto i sipa u 500g meda,lepo se sjedini i sipa u staklenu teglu i oblozi alufolijom cela,ostavi se da ostoji u frizideru 7 dana i spremno za upotrebu,30min pre svakog obroka se uzme kasikica

Ja htela piti posle prosle trudnoce,napravila sve i na kraju bacila,jer sam ostala trudna,a cuvarkuca nesme u trudnoci

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da probam jer ja imam jako veliki miom... mada mi je u planu da stavim i spiralu i dr kaze da bi od nje trebalo da se smanji... sto me raduje jer je moj miom narucito posle trudnoce jako veliki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamina koleginica sa posla je trebala jos u oktobru na operaciju jer joj mijom bio velik i pravio odliv,zena pila to i smanjio joj se miom jedno 3x i odustala od operacije...zena je tu oko 40ak godina,a i moja mama je pila jer ona ima unutar materice i stalno joj oticao stomak,sad jok i neizgleda ko da je 5 mesec trudnoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam za taj recept sa cuvarkucom. Inace, kazu da je ona dobra za svasta. 

Ja sam legla i raspadam se. Krenule jutros u prodavnicu mama i ja sa obe devojcice i sa kolicima i plus sanke da se one spuste jer smo na vrhu ulice. I jos pas krene za nama nevezan, mislile smo da je ostao u dvoristu pusten, medjutim on negde izasao i videle smo tek na pola ulice. I onda me narod iznervirao, beze od od njega jer je veliki i juri kao sumanut, a ustvari on blenta najveca. Ne ume da se cuva, zamalo kombi da ga zgazi. I ispred prodavnice ga ostavim, i decu da sede na sankama. A na kasi me jedan napadne dok sam placala jel vas pas, navodno napao ga, snimile su kamere, ima on da zove inspekciju, a sta da sam bio sa sa malim detetom. Reko potpuno si u pravu, slobodno zovi, ali on nikada nikog nije napao. Da mi je da vidim taj snimak gde ga napao. Izlazim, skocio mi P, pitam mamu koja je bila ispred kaze ma gde ga napao, izmislja. Jes da nije ok da veliki pas bude bez povodca i kapiram sto ljudi zaziru, ali me nervira narod, odmah iste sekunde moraju svi da alarmiraju kao da je ne znam koja zver i ko zna sta je uradio. *enja mi se vise od naroda netrpeljivog. On je maza, da moze nabio bi nam se u krilo onako veliki. I decu obozava, ova moja ga jase ko konja. Povraca mi se od ljudi stvarno. Ne umanjujem nasu krivicu, ne kazem, ne treba da trci pusten ulicom ali bre odmah se nadju svi da reaguju. Proslog leta mi isto komsinica rekla zvace neko sintere neka ga vode u azil (kao neko...ustvari bi ona zvala), ja joj se nasmejala reko neka ga odvedu, oticicemo po njega. Uuuu sto sam besna. I onda naravno sa punim kolicima, sankama, decom i psom uz brdo..cim smo dosli uzela da pravim tortu. Vene na dupetu da izvinite me rasturaju i to ne one sto su pukle nego na drugom guzu. Lezim, decu sam zaposlila da sredjuju svoju sobu. Haos mi je i i dalje po kuci i bas me cini nervoznom...

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, potpuno si u pravu. Meni je jedna prijateljica koja je zdravstveni radnik rekla isto. Nikad zeni glava nije vise u torbi nego na porodjaju. Sta cemo, da se samo pouzdamo da ce Bog da nas sacuva i da nagradi nasu hrabrost. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.