Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mozza, ja kao velika kukavica I neko ko je imao ogroman strah od cr I na kraju ga imao ti moram reci da zaista nemas zbog cega da panicis. Dosta stvari ide iz glave pa I to, zato samo opusteno I bice sve u redu. :) 

I obavezno neke slike bebice da nam stavis, kada je vec lepo na uz slikama nismo videli. 

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uoosteno za porodjaj mogu reci da zene svasta umisle a na kraju ispadne drugacije. Ja sam mislila ne znam sta. Da cu.plakati.da cu vristati a na kraju sam sedela na kraju kreveta i disala samo...a.kad sam primila epidural pricala sam telefonom.  Nisam uopste.osecala nista...samo.je dosao dr i rekao da guram. 

Mogu reci samo da brinem to mozda zbog epidurala.nisam znala da guram jer nisam osecala nista ali ibda se setim romkinje,divne devojke pored mene sto.jw lezala koja nije imala epi a njoj su bebu vadili forcepsom i takodje imala epiziotomiju  i vristalo ceo porodjaj tako da strah oada u vodu a i svakako cu opet epidural.

 

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikako da vam se javim ceo dan. Jurnjava non stop, skola, pa isla busom po vejavici do doma zdravlja, nesto za decu..Sad ce K iz skole vec, pa domaci. Neku rusku seriju me mm nagovorio da gledam, pa i to i nocas i danas, ne mogu da prekinem.

Analim, super ti je stomak!Jos malo i ti sitno brojis! :wub:

Cvrky, uzivaj jos samo malo. Ako je ikako moguce da uzivas. Znam sta ces sada reci ali hrabrica si stvarno i mazi stomak, jos samo par dana ste 2u1! :wub:

Racic, divni steee vas troje! :wub:

 

Earl Grey i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je sve u glavi i da ne bi trebalo da sebi nabijam strahove,toliko zena je proslo kroz to i ne samo jednom,ali ipak moj mozak kreira svasta,prezivela sam tesku operaciju srca a sad me ovo plasi,netolerantna sam na toliki bol,posle te opracije sam umirala od bolova,nadam se da ovo nece toliko boleti jer sam kukavica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, hvala. Jeste, baš se približio. Kod tebe je stvarno uvek neka jurnjava. Svaka čast kako postiže. 

Miliccam, čestitam! Bas divno. :wub:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, cestitam :) ove godine mnogo devojcica 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Milice! Obozavam devojcice :)

@mozza ja bas mislim suprotno, ti nisi ni k od kukavice! Po meni ko se sa takvim problemima zdravstvenim, mislim na operaciju srca, odluci da prolazi kroz "drugo stanje" koje je sve samo ne lagano i prijatno, ne moze biti kukavica! I svi strahovi su normalni i prirodni ! Ne bi bilo normalno da ih nema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Analim zaboravih da kazem, prelepa si trudnica!

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Analim zaboravih da kazem, prelepa si trudnica!

Hvala :wub:i ti si bila veoma lepa dok si nosila blizance. Hoću reći i sad si sigurno lepa. 

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon,odlicno si napisala. Posle svega.prozivljenog,Mozza ni.nemozes da budes kukavica.

mmaka, mozza i Neon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, bice sve u redu. Razumem kako se osecas i sigurno ti nije svejedno, posebno zbog tvog dr, ali veruj da ce sve biti dobro. Bitno je da je tvoja beba dobro, a i ti ces biti. Jos samo malo, i ti si uskoro sa svojom bebom. 

Razbijaju me hemoroidi i ostale vene, doslo mi je da placem malocas u kupatilu. 

Analim, moram da postizem, svako dete trazi svoje. Dajem sve od sebe ali cesto ni to nije dovoljno. Tek kada dodje beba videcu kako ce biti. 

 

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro žene.

Ne znam šta je ovo i zbog čega sam toliko pod stresom oko testiranja za školu. Da li zato sto sam trudna ili se danas svi tako stresiraju ne znam. Evo ja ništa nisam znala pre testiranja, mislim nisam znala slova sva, da napišem svoje ime, moje dete sa pet godina zna neuporedivo više nego ja tada sa 6-7 kada se već testiralo. Emotivno i socijalno je zreo, voli da se druži , nije povučen. I stalno razmišljam o tome kako će ipak opet da ide u predskolsko, a zašto nemam pojma :huh:

On sledeće nedelje u sredu ima operaciju, a u ponedeljak posle toga testiranje :mellow: a ja sam pod traumama 

Ovaj majmun ne je jutros nasmejao opasno :lol:

 

Eg, verujem da će sve super proći, i operacija i testiranje :wub: 

Prvo ti je dete koje kreće u školu i to je više emocija nego trema, jer osećaš da je već veliki dečak;) Samo testiranje je više rutinska stvar. 

Nego je mnogo blizu u sredu operacija, a za 5 dana testiranje? Kod nas oporavak od operacije sva tri krajnika traje najmanje 10-tak dana. Makar je to moje iskustvo. Možda se kod vas radi laserski pa ide brže? 

Inače se izvinjavam na ot:rolleyes:, želim svi budućim mamama mnogo sreće, a pratim zbog drage Cvrky i k.a.m :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eg, verujem da će sve super proći, i operacija i testiranje :wub: 

Prvo ti je dete koje kreće u školu i to je više emocija nego trema, jer osećaš da je već veliki dečak;) Samo testiranje je više rutinska stvar. 

Nego je mnogo blizu u sredu operacija, a za 5 dana testiranje? Kod nas oporavak od operacije sva tri krajnika traje najmanje 10-tak dana. Makar je to moje iskustvo. Možda se kod vas radi laserski pa ide brže? 

Inače se izvinjavam na ot:rolleyes:, želim svi budućim mamama mnogo sreće, a pratim zbog drage Cvrky i k.a.m :wub:

Preporuka je da nema sporta , jakog naprezanja, hrana vruća, slana, ljuta ne dolazi u obzir, od 10-14 dana. 

E sada, testiranje je samo jedan kratak razgovor , gde imamo svoj termin , ne čekamo. On će da radi tamo ono sto i sam voli. U krajnjem slučaju , ne daj Boze neke komplikacije odložili bi testiranje . Samo meni svi lekari okolo govore bez problema on može i u vrtic nakon dan-dva. Odatle ja pretpostavljam da će moći da obavi kratak razgovor 5 dan od operacije. I izabrana skola nam je 1km daleko. Čak i da se prošeta malo nije napor, a povezuje nas svakako jedna stanica metrom, ili autom, kako god. 

I ja sam u nedoumici, tako da otprilike sve usput moram pomerati i prilagodjavati. Za pocetak da prodje operacija, pa ćemo dalje. 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače danas imam kontrolu kod ginekologa, nekako mi je ovog puta brzo proslo od ultrazvuka do ultrazvuka jer sam konstatno pod nekim stresom :mellow: sreća je sto beba samo udara pa me opušta po tom pitanju. 

mozza, miliccam, broccoli i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene, mi smo bas presrecni. A ne znam jel se secate da sam vam pre jedno 3 nedelje rekla da sam nekako osetila da je devojcica. Sada jos samo da smislimo neko fino ime. A komentari tipa ,,pa dobro, bice trece musko" su vec poceli. :D Ja rekla ako ne bude trece bice cetvrto, peto, sesto i ljudi odmah zacute. 

EG, blago tebi, ja jedva cekam da bebica pocne redovno da mi se javlja, ovako svakog drugog dana brinem. 

Meni je juce odobren odmor pre trudnickog tako da radim do 14.maja i gotovo, znaci jos samo 4 meseca , dva dana i 5 sati. :D 

mmaka, Earl Grey, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@broccoli :wub:

Ja otisla da uradim analize krvi za porodiliste,bila do opstine da predam doznake za porodiljsko i sad dosla kuci i bome odma me boli stomak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene, mi smo bas presrecni. A ne znam jel se secate da sam vam pre jedno 3 nedelje rekla da sam nekako osetila da je devojcica. Sada jos samo da smislimo neko fino ime. A komentari tipa ,,pa dobro, bice trece musko" su vec poceli. :D Ja rekla ako ne bude trece bice cetvrto, peto, sesto i ljudi odmah zacute. 

EG, blago tebi, ja jedva cekam da bebica pocne redovno da mi se javlja, ovako svakog drugog dana brinem. 

Meni je juce odobren odmor pre trudnickog tako da radim do 14.maja i gotovo, znaci jos samo 4 meseca , dva dana i 5 sati. :D 

Spremi se Mico :D Sreca tvoja sto ne zivis ovde pa se neces nervirati. Ja ti zelim i trece i cetvrto, kog god pola bilo :) 

 

miliccam, k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliece,ja tako slusam za devojcicu. Da idemo na popravni treci put,da sam verovatno htela.devojcicu.... 

smislila sam da govorim da sam drzala sekire ispod jastuka kad smo pravili decu i da je uspelo. Ne znam kakva ce biti reakcija ali reci cu ti sigurno. 

Cvkry,samo.setaj.... krenuce te polako. :) 

Ja sam u soku zbog ove trudnice sto je preminula...ne zelim da mracim,ali bas sam.pod utiskom. Ne dao Bog nikom. Tuga.

ja sam juce sredila kucu i odmah se.bolje.osecam.

Htela sam preko akse na.kucnu adresu da.porucim sta mi treba,medjutim na odredjene artikle(kojih ima u vise boja)nemam uopste opciju biranja   boja i ne zelim da mi stigne u roze boji. Da je crvena ok ili zuta ili narandzasta ali sve je plava ili roze eventualno zuta ili zelena ali ne mogu da biram pa sam odustala. Ici cu do Akse pa cu uzeti sve.  Mada danas cu zvati korisnicki centar da ih pitam u vezi toga pa mozda i narucim. Hocu preko neta jer cim vise.hodam,ja se raspadam. Juce sam otisla do.poste koja je od mame 5min. Znaci.10min setanja i gotovo....ali videcu. Svakako jos cekam uplatu za novembar.

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je firma redovno ispacivala platu,mada evo vec drugi regres nista,a opstina ce mi resenje poslati danas ili u pobedeljak

Kod nas je kombinacija plavo-siva,ako nije plava onda je sivo,e sad jos samo moji da nam uzmu ljulju i milina,sitnice ce ljudi donositi za babine pa ne razmisljam o njima

Inace ja malo slabije koristim drustvene mreze,sem insta i bebca 

https://postimg.cc/dLJ4sk3Q

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://postimg.cc/6TTBH0Cn

Ovo je nas kutak za bebu,ormaric sa jelkom je njegov,na U je tv,ostalo mi samo jos puzle da uzmemo,jer necu tepih,to mi se sa U pokazalo vrhunski za ucenje da puzi i da se igra i sad ima svoje winnie the pooh,a od vecih stvari ostalo mi da donesem od strica i njenu hranilicu posto je glomazna pa smo je tamo steknuli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne volim baldahin, al je posteljina lepa. 

Inace jedva cekam da prodje zima..... 

i ja imam samo insta.. i to mi je puno :) 

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrki sve je predivno :wub:

Kruela ja jedva cekam da se ti porodis, veruj mi patim i saosecam se sa tobom! :babymommy:

EG zelim ti svu srecu  i na op i testiranju. Ono sto ja znam da je ta operacija za oporavak kod dece nista... ko dlanom o dlan... za odrasle je zeznuto..ja sam ih operisala sa 16 i bilo je havy.. moja sestra sa 6 i sutradan je bilo super... bice to sve ok:babymommy:

Ja sam poslala bebe sa mamom u setnju i da se slikaju za pasos, da im predam jer bih mozda isla sa mamom i bebama za bg pocetkom februara, jer posle necu nikako moci jer krajem februara krecem u "skolu" koja ce trajati odprilike do kraja mog trudnickog... i zbog toga se sekiram, jer ce mi ti odlasci na casove biti prvo neko odvajanje od beba :( ali ovo trudnicko mi je jedina sansa bila za to... dva puta nedeljno ali od 9 do 17 :( ne znam uopste kako cu bez nnjih 8 sati :(  

Inace moj zet je krenuo da se mrsti i reagije na nadrazaje! :)

Izmenjeno od strane Neon
miliccam, mozza i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.