Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ljudi, u Podgorici pao sneg! :D 

To zato sto se moja drugarica seli tamo. :D

Mi smo skroz zavejani, Mila odusevljena. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG meni su u obe trudnoce radili ottg test iako nije bilo potrebe,secer mi super i kad radim kks i biohemiju glukoza mi je super,tako da ovaj put dr nije trazio da ga radim

Earl Grey i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. 

Upravo se probudih. Bas sam lenja. K danas krece u skolu, pfff...Jedva cekam 1.02. i ponovo raspust. 

Ja smatram da svaka trudnica treba da radi ogtt, iako je neprijatan. Meni nije strasno, ja sa zadovoljstvom popijem ono. :D 

Nesto mi beba mirna. Zabrinjava me. Mrda ali nisu jaki pokreti. UZ sam zakazala tek za utorak. 

Earl Grey, Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je uvek šećer perfektan, čak mi doktorka svaki put kaže vi možete da jedete slatko koliko hoćete. Ali eto, cetvrti put radim i nikom ne pada na pamet da  me postedi :lol: 

mi dobijemo jedan pasoš kao knjižica manja, gde postoje obavezni pregledi koji moraju da se obave u trudnoći. I sve do detetove pete godine. Za sve moraš da dobiješ pečat, i sve mora da se radi. I sve mora u odredjenom roku ili idu penali. 

Zamisli u Podgorici pada sneg ^_^ kod nas lavine i cela Austrija zavejana, samo je Beč pust. Nema skoro ništa. Napadalo pre neki dan i skoro ništa nije po gradu ostalo. Sada čekam i nadam se novom snegu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je ogroman sneg. Ulica nam je staza za sankanje. Pojma nemam kako cu odvesti dete u skolu. Moram da krenem pola sata ranije pa polako. Bojim se da ne padnem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nas vidite kako smo porasli. :wub:

20190109-094534.jpg

Od sutra 15.nedelja. 

Uvece je dosta veci, a pre podne ovako.

:wub:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,meni takodje tvoj lekar em nestrucno em neozbiljno deluje. 

Sto se tezine tice to ne moze da se zna sa sigurnoscu. Meni su omasili pola kile. 

Ovde kod nas znam zene traze carski jer im kazu beba velika a ne mogu da znaju tacno. 

 

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djavolice, iako sam obecala da cu te zaobici, procitala sam tvoj post I samo ti zelim reci da smo sve uplasene I zabrinute (ili makar vecina) I da je to skroz normalno. I ja se plasim kako cu sa dvoje male dece znajucu kako mi je sa Milom u pocetku bilo tesko. Sve ce to doci na svoje , kada budes morala bolje ces se organizovati, tamo gde si gresila sa prvim sinom sada imas priliku da ispravis. Ti si hrabra mlada zena , doneces na svet jos jedno divno bice I sve ces postici. Nemoj brinuti unapred I sebi nabijati nervozu I tenziju, vec ti je dovoljno tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si Milice, ja sam imala nula iskustva i odjednom me strefiše dve bebe! Plasila sam se najvise da ja to necu nikad moci! I onda sve nekako  dodje na mesto prirodno :) a mislim da je to narucito tako koje vec imate jedno dete i iskustvo :)

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto mi se ppst pojavio dva puta i taj deugi ne mogu da obrisem? Zna li iko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, nemam pojma. I meni su dva jutros izašla . A ja sam mislila da si ti iz fore postavila još jednom :lol:

Meni su stigli rezultati online već, znaci šećer perfektan , prvo 85, granica 100, posle prvog sata 127, granica je 180, posle drugog sata 118, a granica 153. Za žene koje nisu trudne je granica 140, meni je manje i od toga. Znaci mogu da tamanim slatko :lol:

urin čist skroz, hepatitis naravno opet negativan, tokso takođe . Hemoglobin mi je jedino 12,6 malo na granici donjoj, ali bitno da nije pao ispod granice. Pojačacu malo u ishrani i to je to 

leni i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djavolice, iako sam obecala da cu te zaobici, procitala sam tvoj post I samo ti zelim reci da smo sve uplasene I zabrinute (ili makar vecina) I da je to skroz normalno. I ja se plasim kako cu sa dvoje male dece znajucu kako mi je sa Milom u pocetku bilo tesko. Sve ce to doci na svoje , kada budes morala bolje ces se organizovati, tamo gde si gresila sa prvim sinom sada imas priliku da ispravis. Ti si hrabra mlada zena , doneces na svet jos jedno divno bice I sve ces postici. Nemoj brinuti unapred I sebi nabijati nervozu I tenziju, vec ti je dovoljno tesko.

gde ti vidiš tu djavolicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, super za rezultate. Sad krkanje :D

Mene danas sastavili bolovi od kad sam ustala. Prvo su me bolele prepone i kukovi. Pa onda se bol prosirio na stidnu kost i donji deo stomaka. Toliko me stislo da jedva idem po kuci. Nije bilo sanse da vodim ja K u skolu. Onda zaglavih u wc..mislila sam porodicu se. Ali ni posle toga nista bolje. Ne znam sta mi je. Kad lezim u krevetu nista me ne boli, a kad probam da hodam uzas. Beba mrda, sad vise jer lezim. Igram se citav dan sa M, ona donosi pored kreveta igrackice. Mm ce mi pokupiti inekcije kad se bude vracao iz grada, imam nalog na salteru, samo da mu izdaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG tebe htedoh jos pre neki dan da pitam pa sve zaboravim. Jel ona Tantum Rosa kad se rastvori penusa, kao neki deterdzent? Sad sam se zacudila, a nisam dugo kupovala i zaboravila sam. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice,ja se ne ljutim ili nesto nego reko ako sam te iznervirala da ne smetam.  Hvala na lepim recima....znacilo.mi je da procitam tako nesto. Pogotovo posle dana kao juce. Verujem da se sve olasimo,neke.manje neke vise,neke danas neke sutra,ali juce me je sastavilo sve. Pocinjem da osecam nemoc oko svega jer ne mogu jednu sobu sama da seedim do.kraja a da ne crknem. Sve u svemu,izvini ako sam te necim tad uvredila nije mi bila namera jer nisam pisala konkrerno.tebi....ali sam napisala kako jesam i zvucalo je kako jeste. Izvinjavam se jos jednom.

Eg,na mene je mislila. I super za rezultate. 

Leni,forum ne funckionise nikako....ne znam da li postoji uopste drugi odgovor. :D 

Ja sam htela da idem sutra da vadim krv dam urin i bris ali moj pametni lekar iako sam dva puta rekla nije poslao uput. I sad moram da idem ponovo prvo po uput pa tek onda neki dan da odradim to. 

Danas su mi stigle portikle,kupila onaj bojal plasticni za polivanje beba nakon kupanja i kofu plasticnu za vodu....juce mi je drugarica donela spavacice jer necu da kupujem ako ne moram jer necu koristiti a ona mi je nudila neke stvari za bebu i porodilju pa reko da mi da. Taman mi dala 3 i na miru sam. Za bolnicu.imam kupljeno.skoro sve....jos oar stvari i kraj. Svakako za dve nedelje ulazim u 8. :o

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG tebe htedoh jos pre neki dan da pitam pa sve zaboravim. Jel ona Tantum Rosa kad se rastvori penusa, kao neki deterdzent? Sad sam se zacudila, a nisam dugo kupovala i zaboravila sam. 

 

e pa većinom sve te kapsule penušaju, ja kupujem već pripremljen rastvor, bočice za jednokratnu upotrebu pa ne rastvaram. Ali sam imala prilike da probam neke i sve su penusale uvek, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vidim da kod tebe ima Devil Kruela, samo mi bi čudno sto Milica piše djavolica, ja rek’o neko od ovih padobranaca :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa većinom sve te kapsule penušaju, ja kupujem već pripremljen rastvor, bočice za jednokratnu upotrebu pa ne rastvaram. Ali sam imala prilike da probam neke i sve su penusale uvek, 

Hvala ti EG.. Pa rekoh valjda je normalno, ali ipak mi se nije svidelo. 

i dalje me boli i jedva hodam. Sta je ovo ja nzm. Kao da sam se ukocila, takav osecaj.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.