Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kam...takodje pisala sam.jedno 5 puta od 00h kad sam legla da soavam(pre toga jedno 5 takodje) i onda.jos.pre sedam sam ustala dva puta i jos jednom u.9.30h kad sam se i.probudila skroz. Znaci haos. Jos je mm toliko hrkao da sam htela da ga zapalim! A beba je toliko stisla besiku da pre soavanja sam imala mokre gace i gledam kao retard j u pidzamu i u gace koliko je to mokro na kraju sa kao manijak mirisala gace jer nisam mogla da provalim po kolicini. Na krajj sam pomirisala i.kazem: mokraca! Mm se smejeo kaze nisi normalna. Reko ne....i vec me izludjuje sve iskrena da bude. Jos mesec i po.moram da se pazim a posle...posle ce verovatno biti sve u redu i doguracu do termina naravno aki cisto da bude zanimljivo sad. 

Pocinjem da budem nervizna i depsresivna jer.pocinje da.me bude strah....svw sam u fazonu sta mi je.ovo trebalo?! Jedva cekam da se.porodim a muka me hvata od pomisli na bolove i.bolnicu a jos vise me hvata strah sto cu verovatno biti neiskusna sa dva deteta i nista necu postizati isto kao kad sam rodila V....nisam znala nista da pocnem sama sa njim. Nemam dobru irganizaciju i zausta me hvata muka od pomisli na sve. Pisam avakih 5min,jedva.nesto uradim...mrzovoljna sam ugalvmom...hladni je i smara me vreme....i bas sam sva ko da ne kazem sta. Najgore sto.kad.pomislim da jedva cekam kraj februara,strefi.me.slog da ne smem da mislim tako jer sam tako i.proslu trudnocu i.onda je umro tata i sta ako ni ne znam koliko je dobro sad jer moze nesto da se desi i tako u krug.... nisam normalna. Idem da platim struju i kupim meso...usput da vidim flasice male.i.kupko taman cu se.izluftirati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaze meni glas razuma da ne brinem ali ga ja ne slusam. Ne bih ja toliko brinula da sam od onih sto slabo osecaju bebu, moja snaja citavu trudnocu skoro nista nije osecala I njoj je to bilo normalno. Meni nekako normalno da se beba mrda, doduse ovako rano valjda ni ne treba toliko. 

Mozza, javljaj kako je bilo na uz I kaci sliku ako budes dobila. :)

@KikaC96 ti si rano osetila bebu, koliko cesto si je posle toga osecala?

Sledece nedelje svakako idem na kontrolu pa ce me to valjda umiriti.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra imam kontrolu i to verovatno poslednju...beban preko dana nije toliko aktivan,ali mi se toliko gore zategne stomak,bude tvrd ko kamen,a posto se spustio skoro do stidnog dela tu bude mekan,i onda budem u fazonu jel kontrakcija,a onda me toliko zaboli dole da kazem sebi "da jeste" nisu redovne,ali bilo ih je vec par danas,a uvece kad legnem mi je najgore,toliko me boli da moram na bok leci da se umirim da bol prestane...mada bi volela da mi dr kaze da idem u porodiliste i da cekam,da ce sad

Hvala vam svim zenama,starim trudnicama i sad koje prolazite sve ovo samnom na velikoj podrsci :wub:

miliccam, blesava, zvezda i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaze meni glas razuma da ne brinem ali ga ja ne slusam. Ne bih ja toliko brinula da sam od onih sto slabo osecaju bebu, moja snaja citavu trudnocu skoro nista nije osecala I njoj je to bilo normalno. Meni nekako normalno da se beba mrda, doduse ovako rano valjda ni ne treba toliko. 

Mozza, javljaj kako je bilo na uz I kaci sliku ako budes dobila. :)

@KikaC96 ti si rano osetila bebu, koliko cesto si je posle toga osecala?

Sledece nedelje svakako idem na kontrolu pa ce me to valjda umiriti.

ja bebu osecam stalno, to je nas nemirko mali :)

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, osetila sam oko 14. Ali nisam svakodnevno, desavalo se i po 5,6 dana da je ne osetim. Kukala sam ovde kako jedva cekam UZ da samo cujem da je sve ok. Jos ti je beba mala i to je normalno. Meni se i sad u 25 ned desi da je ceo dan ne osetim kad sam aktivna. Tek uvece kad legnem, ona pocne da skace. 

Kruela, stalno mi se desava da imam osecaj da nisam ispraznila besiku. Valjda i zbog ovih vena i sto mi je dole sve nateceno, osecam kao da jedva piskim. Onda se mislim da mi nije ovo peckanje i sekret sve od toga, sto ne ispraznim besiku do kraja. Ali sinoc i nocas sam mnogo vise kolicinski piskila, valjda od kisele vode. Cak mi se desava i da kad imam problem sa praznjenjem creva i napinjem se, da se beba uznemiri i pocne da udara skroz dole nisko. Onda me je strah i da nesto ne zeznem. 

Deca i ja ceo dan same. Sredjivale kucu, ucile pesmicu, vezbale matematiku, mala crtala na projektoru, K vec bila jednom napolju na snegu. Sad cemo da rucamo pa ce da ih deda vodi na sankanje. Ja bih se rado sankala jer obozavaaaaam, ali ne smem. A ulica nam je strma i utabala deca stazu, bas je opasno. Na veceru idemo kod prijatelja. Od hrane hocu da puknem. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ekspertni nisam jos zakazala. Mm ide na sluzbeni put u cetvrtak ili petak. Koji dan bude slobodan od ta dva dana, tada cu zakazati. Nadam se da cu znati danas kad je to. Strah me neki hvata i ne ide mi se.

Cvrky, jos malo i sa bebanom si. 

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, bas si me utesila. :D 

Da nisam procitala post od Kam isla bih na UZ odmah. ;) Hvala, Kam.

Cvrky, izdrzi jos malo i stize vas momak.

Inace, beba sada mrda, zna da se mama zabrinula pa da ne brinem. :wub: 

k a m , mozza i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe ma nema na cemu. Mrda ona, mrda nego mozda ne osetis bas odmah. Polako, mala je mrva jos :wub:

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam evo ja da ti kazem, da te utesim.. ja sam moje dvoje prvi put osetila relativno kasno i to oko 20 nedelje a razlog je bio kako je postavljena posteljica... ako je napred a meni je jednoj bebi bila, dr je rekao da je ti kao jastuk koji amorrizuje udarce :) tek sam ih posle 25 nedelje osecala intezivno (kao da mi je hobotnica bila u stomaku) cak sam kupila preko amazona onaj mini Ultraschall  da slusam bebine otkucaje :) zato ne brini

k a m , mozza, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, nemoj brinuti. Ja sam prvi put osetila bas u 20-oj nedelji. Posteljica mi je na prednjem zidu, u visini pupka, i kao što kaže Neon, deluje kao amortizer. Ali zato kako sam sve više trudna, beba je sve aktivnijia, pogotovo sad u 9-om mesecu. Osećam je više nego ikad, i bukvalno na svakih pola sata. Ni malo se nije primirila, a imam malo više od 3 nedelje do termina.

Ja idem večeras na uz, pa vam javljam šta će reći dr i kolika je beba. :wub:

mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad zvala sa namerom da zakazem ekspertni za cetvrtak, ali dr ne radi do 15.01. tako da sam zakazala za taj dan, u 18:30. To pada sledeci utorak, a tog dana imam i prepodne kontrolu kod hematologa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, opet sam slikala stomak. Nije mi ovo normalno da bude ovoliki. Bas sam u soku. 

Evo kad stojim i nekako. S tim sto mi je guzica ogromna. 

https://www.dodaj.rs/image/P9JXt

https://www.dodaj.rs/image/P9uDJ

https://www.dodaj.rs/image/P91dn

Ali kad lezim, kao ogromna lopta :mellow:

https://www.dodaj.rs/image/P9EEc

https://www.dodaj.rs/image/P9Y9h

Samo me interesuje da je beba dobro. Ali ja imam jos 3,5mes do termina, ajde da kazem i jos 3mes do porodjaja. Ali ceeela tri mes!!

miliccam, mmaka, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dan da umrem...ali necu smarati.

Kam,verovatno ne brini zbog velicine stomaka! Nekome je manji a nekome veci. Ne brini. Pogotovo ne brini ako ti neko.kaze sto ti je mali/veliki. Tebi je em 4.trudnoca em je.mozda beba tako namestena da je veci stomak....sve u svemu ne brini. Beba.ti.mozda bude.manja.npr od.necije ko je imao manji stomak. Ja sam bas neki dan rekla da za.menne ne postoji veliki stomak samo manji. Pored svih organa,hrane koja se unese,plodove.vode,bebe,posteljice kako i moze da bude.mali?! Mislim moze. Ali kazem po meni ne treba brinuti....

cvrky,srecno.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, tvoja ogromna lopta je divna. Verovatno je tako velika zbog dijastaze pa stomacni misici ne drze. Moja koleginica je od 3, 4. meseca imala bas veliki stomak, u 6.mesecu je izgledala kao da ce se uskoro poroditi, tako da moze to I vece veruj mi. Nemoj da brines. Tebi je beba naprednija, a i 4-ta trudnoca tako da ces se verovatno I ranije poroditi. 

Analim, leni i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da se javim,bili smo kod dr i sad smo teski 3035 ali sad nam je glavica manja u odnosu na stomak,dva puta je merio glavu i svaki put razlicite mere pa kaze da ne moze nista da tvrdi jer je glava u nezgodnom polozaju i da je velika mogucnost da nema velike razlike ali jednostavno ne moze da izmeri,gledao je protoke i posteljicu i sve je dobro,posteljica je 2 stepen a to ne znam sta znaci,uglavnom kaze da sve izgleda dobro i da se opustim,u cetvrtak idem u bolnicu na prvi ctg i kod mog doktora pa cu da ga pitam kad cu ja da se porodim i ne moze vise da me otkaci

Analim,jesi bila na uz?

Izmenjeno od strane mozza
miliccam, k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba je teška 2960g, veća je za nedelju dana po ultrazvuku. Mozza, tvoja beba je onda još veća, tj žuri još više? I meni je protok u redu. Ja krećem na ctg od sledećeg ponedeljka. 

IMG-4e9780236343540af5b57754a9b1d032-V.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, bas mi je drago da je sve ok, ta merenja nisu bas prezicna tako da ne brini za glavicu, verovatno je sve u redu. Sto se tice posteljice, I stepen je na pocetku trudnoce, tada je ona najsvezija I obavlja najbolje svoju funkciju da bi kasnije pocela da "stari" I pred kraj trudnoce bude i III stepen, tako da je super sto je tebi jos uvek II stepen. A bebica velika bas. 

Analim, I vi ste porasli I blizite se upoznavanju. :)

Ja imam jos da guram, taman da vas sve ispratim u caskalista. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim,lepo ste napredovali :)

Ne znam koliko su bas tacne ove moje mere jer pre samo 3 nedelje beba je imala 1500 gr a sad 3kg,moguce je da je i tad bilo pogresno,dr sad nije siguran da li je 100% devojcica pa sta da mislim,bitno da su protoci dobri i da je posteljica ok a ove mere su u mom slucaju bas zanimljive,ne znam kako bih to opisala

Miliccam,hvala draga,i ja to mislim, a celu trudnocu se brinem i svaki uz traumiram,znaci duplo sam osedela za ovih 9 meseci

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Mozza, ne znam sta bih ti rekla, ali taj tvoj dr deluje nestrucno, na konto svega što si nam rekla. A neverovatno mi je da u 9-om mesecu nije siguran za pol. Ali najvažnije je da je sve ok sa bebom. Sigurno je u redu i veličina glavice, i verovatno je dr pogrešio, čim su tolike oscilacije u težini. 

Ja sam prezadovoljna mojom dr, i kako se ponaša prema meni i njenom strucnoscu. 

 

mozza, KruelaDeviL i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To za kilazu definitvno ništa ne znaci, ne bih se ja tu ni na šta oslanjala, samo na ono da je bitno da je beba dovoljno velika za porodjaj , ostalo nije važno. 

Malo jeste čudno da nije siguran za pol ali realno ni to nije važno, najvažnije je da može da kaže da je sa bebom sve u redu. 

Inače došla sam da radim ogtt, i ponovo ovo za hepatitis , toxo , antitela i kompletnu krvnu sliku. Izbockali su me, dali glukozu i rekli da ne smem nigde da idem :o još dva puta će da mi vade krv, i gotova sam tek u 10:15. Sve znam da toliko traje ali svaki put mi teško padne da pijem glukozu. Ružno je  jako. 

miliccam, mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, na kraju ces nam posle porodjaja javiti da si rodila decaka. :D

Joj EG, I mene to uskoro ceka, muka mi vec kada pomislim na taj secer. Mm voli slatkise, kaze icice on da pije umesto mene. 

Earl Grey, mozza, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ovaj put izvukl za ottg test :)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ma volim i ja slatko, ali ovo nije slatkis nego otrov :lol:

cvrky, kod nas ne možeš da se izvuces, ako ne uradiš ono sto je obavezno nemaš porodiljsko , ili ti lupaju neke kazne kroz dečija primanja. Sve kod njih imaš, ali svemu tome moraš da das doprinos ili ti oni ne daju . Nisu naivni nimalo . Mada realno, ovo bi trebalo svuda da rade, bolje da se neka bolest spreči nego leci, jeftinije je za sve, iz a državu i za nas 

miliccam, mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se porodim znacemo sve a do tada mi izgleda nagadjamo neka bude prijatno iznenadjenje,meni je najmanje vazno da li je decak ili devojcica samo da je sve dobro,izdrzacu jos ovo malo sto imam a sledecu trudnocu cu biti vise spremna i promenicu doktora.

Ni ja ne volim ogtt test,ne prija toliko secera da je bulvalno kao otrov ali brzo sve prodje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ma volim i ja slatko, ali ovo nije slatkis nego otrov :lol:

cvrky, kod nas ne možeš da se izvuces, ako ne uradiš ono sto je obavezno nemaš porodiljsko , ili ti lupaju neke kazne kroz dečija primanja. Sve kod njih imaš, ali svemu tome moraš da das doprinos ili ti oni ne daju . Nisu naivni nimalo . Mada realno, ovo bi trebalo svuda da rade, bolje da se neka bolest spreči nego leci, jeftinije je za sve, iz a državu i za nas 

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.