Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja ću tečni bebi ariel , sada koristim obican tečni ariel. A omeksivac baby Comfort , ubedljivo je pobedio sve ostale , koristim ga stalno , nijedna drugi ne kupujemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po preporuci u školici odlučila za prvu ruku da koristim prašak kao i nama persil/ariel, ali 1/3 količine. I kupila sam silan sensitive omeksivac. Ali ne stavljam puno. Pa ako bude bebi smetalo, menjacu onda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji prasak i omeksivac cete za bebine stvari?

Dobro pitanje,ja sam to htela da pitam, vidim da se nudi tecni ariel za bebe i omeksivac takodje pa sta mislite o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa V koristila ariel dok je bio beba tj do nekih 6 iskljucivo ariel i senzitive omeksivac...prvo sam imala chicco pa onda cocolino. Ali cocolino inace volim da korisitim... sad sam nasla da ima tecni ariel baby pa kao razmisljam taj da kupim,iako mi inace koristimo ariel ili persil(koristim ga samo za pranje na 60 i vise stepeni ali svakako uvek ga imam neki od ta dva. Nekad orasak nekad tecni kako kupim) Ali onda razmisljam da li da uzmem samo obiacn ariel tecni jer je jeftiniji a svakako sam i sa V koristila i pokazao se kao dobar tj nismo imali osipe ili alergije ili bilo sta(doduse nije imao uopsteno ni na pelene ni kreme tako da.mozda i koza mu je takva,neosetljiva,ali opet)  i onda razmisljam sad da li ariel obican(da l' tecni ilinprasak mi je manje bitno)ili baby. Omeksivac razmisljam kosili,sta mislite,moze? Ne znam kakav je. Pojavio se sad tj nije bio kad sam V rodila.....ako ne kosili omeksivac cu verovatno i ja silan senzitive ili opet neki chicco. Ali mk se chicco ne svidja miris. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Ustali, spremamo se za manastir. Kad se vratimo prvo da vezu tatu i dedu jer su danas i Oci, pa muski idu po badnjak, kicenje i tako dalje..Moram jos kucu danas utegnuti, a i sa hranom smo tek na pola. Mama uvek pretera, pet dana necemo kuvati. Uvece ce ih mm voditi ovde kod nas nas na paljenje badnjaka. Ja mislim da necu ici mada obozavam. Uglavnom, imam posla ali se nadam da cu biti produktivna danas.

Nisam vam sinoc pisala kako mi je problem napravio ovaj herpes sto mi je izasao. Toliko me jako boleo, pa vilica, desni, sinus, uvo i cosak glave. Nikad mi tako nije bilo, da sam se uplasila .Videcu danas kako ce mi biti. Svejedno je virusno samo sam se pitala smem li u trudnoci Beviplex da pijem. Zahvatilo mi je bas ceo nerv. 

Cvrky, kako si? 

Lepo provedite ovaj dan. Jer nije svaki dan Badnji dan. :)

mozza, miliccam i Neon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene! I srecan badnji dan! Ja imam utisak da ne spavam uopste, uvek mi je jedna beba budna :) mi cemo na rucak kod moje mame i uvek pozovemo prijatelje na rucak ili na badnji dan ili na bozic jer su njima zanimljivi svi ti nasi obicaji :) 

Zet mi je i dalje u komi, nema promene, dace Bog da se bas danas probudi!

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro.

I ja sam budna od 4 i tako vec nekoliko noci,ne znam zasto,spava mi se ali ne mogu da zaspim.Osecam blage menstrualne bolove i grci mi se stomak nekoliko puta u toku dana ali u cetvrtak idem kod mog doktora pa cu da mu napomenem za ovo.

Neon,dace Bog da se zet probudi i da mu bude bolje.

Svima srecan badnji dan :)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan Vam Bozic i Badnji dan i vece. 

Neon,mnogo mi je zao,nadam se da ce biti sve u redu i da ve se probuditi. Imajte nade. 

Mozza,prati samo obavezno. Ti si vec u 9.? Prati ako se pojaca ili ne orestaje zovi dr odmah ili idi negde da proveris. Porodjaj moze krenuti cim udjes u 9. 

Cvrky,gde su,kako si?

Kam,tako sam i ja. 24 sam spremila rusku,kobasice,rolovanu piletinu i.pecene paprike. A jos mi amam poslala sarmu (koju sam.na kraju dala psima jer niko nije ni pipnuo <_< sreca samo par ) i svekrva mm prasetinu dala i jos dva tri komada neceg pa nisam kuvala do 31. 31.sam opet rusku uradila paprike opet,kompot od sljiva,udinstala krmendale soljenje i dimljenje i opet kobasica i rolovano pile i auou i nisam kuvala isto.par dana... 3.sam nam isprzila jaja a u petak kuvala. Juce saam mami rekla.mekike da pravi.i wvo danas cu kuvati  tek opet. Nemam snege za kuvanje iskreno. 

Juce sam sklonila jelku,pospremila vec i ledja gotova...imala.sam isecaj da mi se kosti dole razilaze....

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam tu sam :)

Sinoc imala oko dva malo jaca bola i stalo tako da smo jos 2u1:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je, Cvrky. Odmaraj.

Kruela, mi spremamo za danas posno, a za sutra mrsno. Za rucak corba od bundeve i podvarak. A za veceru svasta. Treba da bude svega na stolu za Badnje vece. Voce suvo i voce sveze, orasi u medu, pecena bundeva, prebranac, belolucene paprike, przene bukovace, pita sa maslinama i kupusnjak pita, posna ruska salata, od kolaca baklava, bajadera i cokoladne bombice. Za sutra za dorucak sve redno suhomesnato i sirevi, barena jaja, susam salata, pihtije i sta ostane od vecere. Za Bozicni rucak jagnjeca corba, sarma, jagnjetina plecka i but sa krompirom, kupus salata, rolat od banana. Uvece idemo kod s&s na veceru, tamo ce biti svinjsko pecenje. I sveki rekla da ce praviti duplu meru ruske da bi nam poslala. Nadam se da cemo preziveti. :lol:

miliccam, mozza i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ooo da i cesnica. I proja za uz sarmu. 

EG lepi su vam ukrasi. Ja takve pravim za slavski kolac. A cesnicu ne ukrasavamo nesto posebno. 

Izmenjeno od strane k a m
Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zavidim ti uopste!  ja sam sve to spremala ali kobasica se sama upekla a piletina je gotova to mesat zavrsi a krmenadle se dinstaju same...a.kolace sam 23 spremila i brinula da li e izdrzati(da li e se pokvariti) do 27 za mm.imendan a oni izdrzali do 3.januara. na kraju sam 10 baklava bacila jer niko nije jeo. Ma.baklavu niko taknuo nije. Dala sam mm 2x da nosi na posao i dedi i mami sam nosila...dve tepsije sam ispekla. I rafaelo i cuci kuglice. Ali sam crkla kao.magarac.

za.imendan mm sam rekla da cemo suhomesnato i kraj. Slozim na.oval i cao. Svake.godine pecem.kao.majmun i svi orejedeni niko ni da pipne. Kupila 4kg suhomesnatog,1kg sira,2kg zuzu. Dala sam hleb i tursiju imam.jer ja pravim i svi srecni i zadovoljni. 

Dobro,sad ce to. 

niko mi ne rece za kosili? Znate mozda da li moze za bebe odmah ili nije bas za bebe

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jebem ga ja prvo koristim sebamed

A sto se tice praznika za katolicki pomognem mami oko kolaca,sve ona i tata,a za pravoslavni smo kod mm tako da sam ja oslobodjenja od kuvanja i spremanja:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,da,ja sam vec usla u 9 i samo me odjednom svi bolovi sastavili,prepone i stidne kosti i dole mi sve oteklo,videcu u cetvrtak da nece ovo ranije da krene.

Mi danas sve posno spremamo,bili u crkvi i mm sr pricestio,posti od pocetka i danas u ponoc zavrsava i opasno se sprema za svu mrsnu hranu :D mi smo ovde porucili prase i samo cu sarme da napravim i rusku salatu a on hoce da razvlaci pitu sa mesom...zeljan hrane covek,pa cu napraviti neke kolace sa plazmom i to je i vise nego dovoljno,imacemo goste a sutra je i moj rodjendan pa je to 2u1

Earl Grey, k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan vam badnji dan I Bozic, da ga lepo provedete sa najdrazima u miru I radosti. 

Mi smo kucu sredili, hrane ima tako da sada odmaramo posto smo nocas imali zurku. Da imamo kucnog ljubimca I on bi imao podocnjake

Neon, dace Bog da se zet sto pre probudi iz kome. 

 

mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel Mila pravila zurezu? :)

Moji odose tek sad u sumu po badnjak. Bas su poranili. A jutros u 6, pola 7 mi krecemo, cujemo pucaju iz puske. Jos mrak, idu po badnjak. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza tako je i mene. Cele trudnoce nista...mislim nista strasno a onda ored porodjaj tamo u 9.kad je krenulo...prepone,ledja...uzas....

nista,ja mislim da cu uzeti ariel tecni baby i kosili. Kosili.je za bebe tako da valjda ce biti dobar. Ako.primetim nesto uzevu drugi...ustvari necu ni.koristiti jedan.period.... imam bio wash program,on pere sa malo praska ali kao detaljno tako da cu tako. 

Meni je drago da vise nemam nikakvih praznika! Gotovo je...nemam snage da skuvam obicno nesto....

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za bebece stvari ne koristim omeksivac od pocetka, tek kasnije kad porastu. Za pranje stavljam manje praska nego inace, i duplo ispiranje. Imam program na masini za pranje bebinih stvari. Te prve stvarcice peglam i sa spoljasnje i sa unutrasnje strane, i pelene isto tako. Ali kasnije kako rastu smanjujem peglanje, samo sto moram.

Kru, ne pitaj raspala sam se. Sad sam prvi put legla, a ustala u 5. Moji ce sad na paljenje badnjaka, ja vala ove godine preskacem. Ima da lezim sve dok ne dodju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila pravila sou, nije spavala od 12 do 4 I na kraju zaspala na meni, samo je u tom obliku htela da legne inace vristanje , tako da sam ja jedva spavala pritisla mi zeludac bio mi je u grlu na kraju.

Za bebece stvari koristimo neki bebeci deterdzent I omeksivac , jako su blagi skoro bez mirisa. Za kupanje bebe ovde kazu prvih 3,4 meseca  (mozda cak I 6 ne secam se tacno) samo voda, nikakve kupke ni samponi a kasnije Veleda sampon. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem,Kam. Meninje drago em sto nema praznika em sto ulazim za dve nedelje u osmi i jos malo i da odahnem....ne mogu da spavam,ne mogu da hodam...nista. umorim se brzo....

Ovde u porodilistu kupaju bebe dezinfekcionim sredstvom a patronazna kaze merima decji i pavloviceva. Tako da ja za kupanje cu to. A ovo cu sigurno ovako. Necu mnogo stavljati a videcemo da li ce biti neka reakcija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ide li neka od vas u aksu mozda? Treba mi usluga. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hristos se rodi! :) U miru, zdravlju i lepom raspolozenju provedite praznik. 

Mi ustali, spremamo se za Crkvu. Naspavala sam se. Deca sinoc do kasno kitila badnjake.

Kruela, isli smo pre neki dan ali da vidimo nesto za devojke. Kroz bebi deo sam samo prospartala. Bacila pogled na par stvari jer smo zurili. Meni je jos rano za soping. Sta ti je trebalo? Mozda ima na sajtu. 

Earl Grey, mozza i Neon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaistinu se rodi! Srecan Bozic svima koji slavite, da vam Bog da sve sto nemate a zelite a sacuva sve sto imate a volite! 

Ljubim vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.