Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cvrky87, slažem se sa svime što su rekle ostale žene. Stavi sebe na prvo mesto i ko sisa ostale. :P

KruelaDevil, da, na tu prodavnicu mislim. Ona se nalazi u dvorištu porodiliste u Novom Sadu. Vrlo praktično, ako nekom nesto zafali dok je u porodilistu.

Miliccam, predivan pejzaž. Volim kada pada sneg. 

miliccam, mmaka, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,sto tice porodjaja,meni je sluzni ispao dve nedelje ranije. Mislim da mi je ispao id cackanja dr jer kad mi je napukao  vodenjak(visoko naprsnuce,videnjak se nadonkadio i izdrzala sam jos dve nedelje)svi su mislili da cu verovatno da se poradjam. Niko nije radionuzv samo.manuelni pregledi koliko sam otvorena.  Pregledali su me bar 5 a neki od njih po dva puta i to i babice jos dok nisu konsantovali da se ne otvaram i stavili me na oarologiji i pogledali na uzv sta je.  Mozda je ispao i sam od naprsnuca ne znam. A kad je procureo vodenjak porodila sam se za 24h. Ali jaci bolovi su se javili nakon celog dana i noci,tek u 5h krenuli. I posle tek nisam mogla da sedim. A ovo prepone kad su me mnogo bolele to je bilo dan ili dva pre. Ove trudnoce me to isto boli vec mesec dana npr. Nisam mnogo merodavna. 

Sto se roditelja tice,tesko da neko ima idealnu s&s. Jedino ako su mrtvi pa ne mogu da smaraju ili ako su daleko pa opet ne.mogu da smaraju. Ovako zaista cast izuzecima. Moja npr nije losa,ali ima svoje lutke. Tj oboje. Tako da te razumem skroz ali ne znam sta reci. Ja sam resila stvari tako sto nista vise ne trazim,ne govorim im i slicno....jer dok su pomagali i u vidu da nam treba pozajmiti 50e kao da su nam poklonili 50.000e. Od tada ne trazimo vise nista. Ali trebalo je vremena da i mm skonta neke stvari. Ne znam kako ti pomoci. 

Analim,super imaju stvari. Ja sam dosta nakupovala.sad i ovu posteljinu. Ostale su mi spavacice samo i flasica mala....i.kozmetika. ali cekam.platu pa onda cu sve da kupim i da polako spakujem torbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i mm je lakse da trazimo od mojih,jer vidi koliko oni brinu o bratu i meni i koliko nam pruzaju,opet nije to puno,ali vise nego sto je mm imao za 35 godina kod svojih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se osecas Cvrky?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dole me boli malo,verovatno zbog pregleda,na trenutke osetim pritisak i stezanje stomaka,ali nista ovako posebno da alarmira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko si udaljena od njegovih do fronta? Svakako i da ti krene porodjaj po ovom vremenu ne moze da se leti kolima. Mozda ti put pomogne da se okrenete ka frontu :) 

sluz cep nema pravila, ili u roku od 24h ili za par dana... sta ako imas manje pl vode? Kada ces kod doce? Pametnije je da odete do doce pa i neka te ostavi na patologiji, nego kod njegovih da ides. Msm moje misljenje je to. Ja ti vise zelim da se put ka njima pretvori u put ka porodilistu, pa da posajes slikicu drugara.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa juce sam ja bila kod dr,on smatra da necu jos da cu doci na kontrolu u sredu opet,ma nije Vrdnik daleko,10 min 15 nam treba od Vrdnika do Rume,do Fronta mislim da bi nam trebalo svega sat vremena...tako smo i juce krenuli u 15h kod dr a imali zakazano u 17,stigli u 16h na Banovo Brdo,a jos moj dr blizu zadnje okretnice za tranvaje.Nije meni problem stici do porodilista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svakako ne bih isla nigde. Tebi je ipak treci porodjaj...mozes da za 15.min dodjes do 10prstiju. Ne bih isla jos ni do dr jer imas dve,tri nedelje do termina... ti najbolje znas kako se osecas i sve ostalo. Ja bih prosetala do radnje da uzmem plazmu i vodu mozda i to je to. Sedela kuci i cekala. Osim ako dr ne kaze drugacije,ali sama kazes da je rekao da neces skoro. Uput imas za zeljenu bolnicu?

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svakako ne bih isla nigde. Tebi je ipak treci porodjaj...mozes da za 15.min dodjes do 10prstiju. Ne bih isla jos ni do dr jer imas dve,tri nedelje do termina... ti najbolje znas kako se osecas i sve ostalo. Ja bih prosetala do radnje da uzmem plazmu i vodu mozda i to je to. Sedela kuci i cekala. Osim ako dr ne kaze drugacije,ali sama kazes da je rekao da neces skoro. Uput imas za zeljenu bolnicu?

Ovako bih i ja :D I kupila bih jos jednu plazmu  i mleko, pa se pokrila, gledala tv ili citala knjigu, jela tu plazmu i uzivala u samoci :D 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja. Koristim priliku za lezanje,spavanje i neradEnjE nista dok mogu! :D 

jeste da ce dete odrasti i doci na svoje ali verovatno cu imati posao tako da to mi je sto mi je....

pravilo trudnica broj 1: Kad god mozes ti prilegni i ne radi nista!  Iliti

kad god vidis zgodno mesto,ti prilegni. :D

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
leni, Earl Grey i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da,imam uputu,sve briseve,za hepa,krvnu grupu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, lepa je. 

Cvrky, sto se porodice uze i sire tice samo cu ti reci da je to svuda slicno. Ja o tome ne bih ni da pocinjem. Ali gledaj da ne radis nista na svoju stetu, niti sad niti kasnije na stetu sopstvenog deteta, da bi neko bio zadovoljan. Pusti malo nek misli ko sta hoce, ljudima ionako nikada udovoljiti. Ja ako se ne osecam ok posaljem mm samog sa decom. Vodio ih i kod familije na rodjendane bez mene. Jeste sutra Badnji dan ali ti si prakticno na samom kraju. 

Sto se cepa tice, porodila sam se treceg dana od ispadanja. Bas nema pravila. Samo znaci da je porodjaj jako blizu. 

 

leni i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni i dalje ispada cep

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je meni 24h ispadao, posle toga se grlic skratio i pocela sam da se otvaram, ali sam ja imala i kontrakcije sve vreme. 

Jel kod tebe ima promena po pitanju kontrakcija? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onda Cvrky,sedi kuci i cekaj. ako imas bolove... sve je spremno samo beba da odluci. 

Jao mene hvata panika. Kad se setim da treba i ja uskoro. 

Kam,vala bas...svakako ce uvek neko naci nesto da ti.kaze.  ili ce ti tapsati sto si dosla u tom stanju ili ce te grditi sto si dosla u tom stanju. Tako da ako ti se ne ide sedi kuci a ako ti se ide idi. Bitno da tebi odgovara.

Ako brines za cep,zovi dr da putas mada mislim da je normalno da ispada s obzirom da od njegovog ispadanja moze proci i dve nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bude ih ali nisu konstantni,tj nisu redovne,imala sam ih par danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam te prve noci kad je poceo da ispada imala skroz blage bolove, kao menstrualne. Ujutru sam otisla do moje dr, pregledala me i bila sam zatvorena. Poslala me je kuci da idem i da cekam da krene. Tog dana smo setali, celog dana sam imala bas blage bolove i jos je pomalo ispadao cep. U toku druge noci su se pojacali bolovi, cekala sam i negde u pola noci smo otisli u klinicki. Dezurni dr me je pregledao, otvorena pola prsta i kaze verovatno su lazne kontrakcije. Ajde na ctg a onda kad je video kaze aaa pa nisu lazne nego prave, isle su do 80 i 100. I tako me ostave da legnem na odeljenje patologije trudnoce da cekam porodjaj. Taj jedan dan sam ceo dan dan imala bolove, ali nepravilne, na 4,5 min ili 7,8.. nije bilo pravila ali su bili prilicno jaki. Primala sam posetu, zezala se sa cimerkama..uvece u 22h one su ugasile svetlo i kao kokoske zaspale a ja ostala sa bolovima. Popila sam litar jakog caja od maline, kao da poguram stvari. U 01h nisam mogla vise i otisla sam do dr. A ono mlad dr i sestrice prave zurku i kad su me videli dr pita A zasto vi niste u krevetu? Ja rekoh Zato sto imam bolove na 2min. Koliko dugo imate takve bolove, ja rekoh par sati. On viknu sestri Pregled! i kad me pregledao kaze Mali dlan, odmah je spustite dole u porodiliste. Ja skocila i trcim ispred sestre u lift, pukla me neka euforija. :D Ona me gleda u neverici. U 03h sam ja bila skroz otvorena. Ali kao beba se ne spusta i ne spusta. Skroz sam hiperventilirala od forsiranog disanja, gubila sam se..jer to je vec bila treca noc po redu da ne spavam. U 06h je dr izasao i poslao moje da idu kuci, a on otisao po pomoc jer se uplasio, nije znao sta se desava. U 06:10 on ulazi sa jednom starijom dr, ja u tom trenutku dobijam napone i ona je stigla samo da me isece i da prihvati bebu. I onda kaze njemu Pa evo ruka! Ona je bila zaglavila ruku i zato nije ni mogla da se spusti. Izasla je kao supermen, sa rukom iznad glave. Eto to je moje iskustvo sa ispadanjem cepa. Na drugom porodjaju mi je pukao vodenjak u 5 ujutru, u 7:30 sam bila u porodilistu, otvorena pola prsta, bez bolova. Tek oko rucka su krenuli ozbiljniji bolovi, porodila sam se u 20h nedovoljno otvorena i dobila rascep grlica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za vas ali u svakoj trudnoći , svaki put kada sednem u auto, mene kao da uhvati jedna probna kontrakcija, onako izbije dah i pritisak na kičmu. Ali to samo napred, kada vozim ili sam suvozač, nazad retko. Ne znam zašto :lol:

Sto se tiče tvog puta Cvrky, nemoj biti sasava, osim ako ti se bas ne ide. S tim sto se ja ne bih usudila. Možda da sam prvi put trudna , da. Ovako ne 

mm-a da se pita ne moram nigde da idem ako neću iz kuće :lol:kada sam trudna naravno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba ti ne trpi pojas za vezivanje preko stomaka. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Ma ne, nego tek kada sednem , istog momenta kao da prodje kroz kičmu , onako mi malo vazduh isto zastane , ustvari ja ga zadržim jer nekako mi čudno udari kao pocetak kontrakcije, sem sto nije bolna nego neprijatna 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Sto se tiče tvog puta Cvrky, nemoj biti sasava, osim ako ti se bas ne ide. S tim sto se ja ne bih usudila. Možda da sam prvi put trudna , da. Ovako ne 

mitko,citam i ne mogu da skontam. Mislis,ako ti se bas ide onda idi a inace ne? :D

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, divna haljina. :wub:

Cvrky87, držim ti palčeve i mislim na tebe. 

Kam, ti si bas svašta prošla tokom porođaja, uf. Neverovatno je na koje sve načine mogu da krenu i da se završe porođaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji prasak i omeksivac cete za bebine stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mitko,citam i ne mogu da skontam. Mislis,ako ti se bas ide onda idi a inace ne? :D

da:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.