Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne znamo jos uvek, ovde to pre 15.nedelje ne govore , tako da ce nam reci na sledecoj kontroli verovatno. Najvaznije je u redu,a za pol sta god da bude. :wub:

k a m , Margaritta, leni i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, nego sam mislila da ste saznali posto ste radili prenatalni test. Naravno, bitno je da je sve ok. 

Ja se raspala od ciscenja i pospremanja. Uz to i koristim priliku da bacam nepotrebno. Ove dve samo prave haos po kuci. Ostavile su haos u njihovoj sobi i legle. Bojim se da ne poginem kad ih budem nocas obilazila. Skuvala sam zalfiju za ispiranje dok mi mm ne kupi sutra tantum rosu. Izasao mi herpes i bas me boli. Znaci, ipak cu se verovatno razboleti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro! Sta je ovo, ja najvrednija ovde. :lol: Budna sam od 5:30 mala me probudila kad je isla da piski. Sinoc sam se raspadala, nisam mogla da se okrenem u krevetu i mislila sam sta ce biti. Ali od jutros sam super. Jos lezim. Ponekad mi se stegne stomak, bude kontrakcija ali pusti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam budna skoro celu noc...prvo nas U gnjavila do 2 samo da bi legla sa nama u krevet,a onda mene ubise kasalj i nos koji curi ko iz cesme ...mrtva sam...osetim blage mens bolove,ali se nenadam previse,sve mi nekako mirno....danas opet ctg i pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro 

^_^

Kod mene prilično paklena nedelja. Doktorka je dala najstarijem više preventivno antibiotik zbog operacija, on je naravno imao jedno nezeljeno dejstvo koje nas je poremetilo , svrbela ga guza noću i ništa skoro nije pomogli, znaci svaku noć do pola noći nismo spavali. Ni da mu menjam ab pred operaciju nisam mogla, doktorka na godišnjem, ne znam ni kako bi reagovao na drugi , a bolje svrab nego proliv ioavko će smrsati posle operacije. 

Prethodnu noć smo zaspali u pola 4. Ustajem i najavljuju se dve rođake da će doći za 2h. Znaci za dva sata , ne znam kako spremim stan, sreća muž je uveče već spremao , stavim ogroman pleh lososa da se marinira, i pripremim gomilu povrća za dinstanje, i to sama sa sve sa njih troje. E posle me sastavi bol , a pomislih kako sam sve uspela bez problema. Popijem dva magnezijuma da se smiri, i od njega završim tri puta u wc-u , sreća bar bol prođe.

Nocas bar više nije bilo svraba , ali je sin imao napad gladi i u 11h morao da jede. Danas oko podne imamo zakazano u bolnici, prijava i sve to, pregled, papiroloski deo, i ako daju zeleno svetlo u nedelju ostajemo u bolnici. 

I tako, samo da preživim ove dane. 

Inace. Mali je dobio i poziv za testiranje za školu, čekamo samo termin iz izabrane škole , i to je sada u januaru. I to naše čeka. On u martu puni 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG a gde zivite? Meni U puni 6 u martu,ali tek ce u preskolsko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene i od mene, 

mi od juce 14.nedelja i drugi trimestar. Danas su puna 3 meseca ali tek za nedelju dana zvanicno ulazim u 4. Leti mi ova trudnoca. Jos 6 meseci I bebica je tu.

I u Nemackoj deca krecu u skolu sa 6, sada skontah da Mila za 4 ipo godine krece u skolu. :D

Kam, razumem sto si pitala, isto je pitala I moja mama I drugi koji znaju da smo radili prenatalni. 

Inace, ljudi su vec poceli da mi govore kako mi se nista ne vidi jos uvek, kao da u 4.mesecu moram imati vec loptu a beba nije jos ni 10cm. A stomak mi se vidi, slikacu vam. Tako da ne znam koliki stomak ocekuju u ovom periodu. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka trudnoca i svaka trudnica je za sebe,ja sam upoznala trudnicu koja je u 5om imala ravan i jedna u 7om ko da je drugi,treci mesec

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se ja Cvrky sa tobom, meni je moj stomak taman. :D

 

Ali ljudi uglavnom formiraju misljenje da li je nesto veliko ili malo, dobro ili lose uporedjujuci sa drugima, pa je tako npr neko nekome visok u poredjenju sa nekim drugim a trecoj osobi nije. Isto je sa trudnicama i stomacima, ukoliko imas jednu trudnicu u bliskom okruzenju sve druge poredis sa njom, ona ti je neki reper. Koleginicina sestra se skoro porodila, a imala je baas veliki stomak tako da ona meni danas kaze kako se meni jos uvek nista ne vidi (u poredjenju sa njenom sestrom). Sa druge strane ljudima nikad udovoljiti, kada ti je mali stomak iju sto ti je mali stomak, a kada je veliki iju da ne nosis blizance. I tako u krug i za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takve gradje i konstitucije da se meni uvek vidi stomak na pocetku trudno,mozda bi mi bilo lakse kad bi bio manji,a ne ko neki dan sto sam pocela plakati jer nemam sta vise obuci da predje preko stomaka pogotovo sto se spustio,sve spada i dize se sa njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene i od mene, 

mi od juce 14.nedelja i drugi trimestar. Danas su puna 3 meseca ali tek za nedelju dana zvanicno ulazim u 4. Leti mi ova trudnoca. Jos 6 meseci I bebica je tu.

I u Nemackoj deca krecu u skolu sa 6, sada skontah da Mila za 4 ipo godine krece u skolu. :D

Kam, razumem sto si pitala, isto je pitala I moja mama I drugi koji znaju da smo radili prenatalni. 

Inace, ljudi su vec poceli da mi govore kako mi se nista ne vidi jos uvek, kao da u 4.mesecu moram imati vec loptu a beba nije jos ni 10cm. A stomak mi se vidi, slikacu vam. Tako da ne znam koliki stomak ocekuju u ovom periodu. :D

 

Meni je super sto ne govore do 15., zarad nenormalnog naroda sa Balkana, arapskih zemalja, Indije i Kine, gde je broj zivorodjene muske dece veci od zenske, protivno svakom svetskom proseku :( I dalje je abortus kontracepcija a zenska deca manje zeljena.

Dok covek ne dobije rezultate razmislja samo o zdravlju bebe, kad se ispostavi da je sve ok, pocnu zelje "da je devojcica, da je decak", ljudski je to. Jedino je vazno zdravlje deteta, to znas kad vidis bolesno dete :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ma sta god da je samo da je zivo i zdravo...mada moja U sad hoce i seku posle bate:)

Ja sam neko ko je jako veliki protivnik abortusa,jos iz mladjih dana,kao i moji roditelji koji su mi podrska i da mi se desilo da sam zatrudnela,a otac deteta ostavi nikad ne bih sklonila

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Eg,nadam se da cete sto pre i sto bezbolnije proci ovo oko.operacije i samu operaciju. 

Ja sam operisala krajnike sa 7 i preporodila sam se posle.

Cvrky,ako i nije to to jos uvek,tu je. Krece. Pocinje hocu reci. :) 

meni je beba takav salto juce napravila....V je bio aktivan bas ali ova beba me zapanjuje. Da li je do nje same ili ja bolje osecam ne znam....ali meni se cini da pokreti jaci i i da kaad mrda da nekakk se vise okrece.

sto se stomaka tice,ja te imam veliki(drugi.keswc kad aam hila govoeili su mi da ce biti king suze beba a ja naduvena kao balon)sas ako obucem xl dzemper govore kako sam vec 7.?! Ljudi. Njima ne mozes ugoditi. Ja kad vidim kakva je beba kad se rodi(iako je mala)pored svih organa koje imamo da li stomak uopste moze biti preveliki? Znam da priroda namesti kako treba ali opet....ja mogu da se cudim kad neko.ima mali bas iz tig razloga gde ti to sve stane?! Ali ne govorim nikome kako ti je malo stomak jer postoje zene koje ce brinuti zbig toga i sto da nekome narusavam mir. Takav je oblik stomaka i cao. Ja sam zato trudna i kad nisam. Par puta su mislili da jesam a ja naduvena. Imam naslage i krivu kicmu i to.kad se slozi sve lepo stomak ispadne i.kao trudna. Jos kad jedem ne pravilno i vise cao. Plus imam visak 10kg. Sad se oseca na kicmi. Imam 72kg i boli me kuk....a to me bolelo i pre trudnoce. Znaci sigurno visak kg pravi smetnje....

meni nisu jasne zene koje zbog muza ili cak i same ne zele devojcicu. Pa nikad ne bih dovodila svoje zdravlje i da me neko cacka  zbog toga sto je "nezeljeni"pol. 

Abortus ne opravdavam ali iskreno kad vdiim kako ostave novorodjence ispred crkve ili manastira ili na djubristu bolje i nek abortira nego.ostavi gladno i golo dete. Ili kad neko toliko nije zeleo to dete da ceo zivot ispasta jer nikog nije briga za njega ili ga tuku. Bas sam danas citala neki clanak sa Vice-a nesto o deci i pisali je: OTac me je toliko tukao,da je maceha plakala. 

Ta recenica boli. Da je takvo dere abortirank ne bi ni znalo za svet a ovako...otac ga bije,majka ga istavila. Ja ne bib abortirala. Da se desi trece rodila bih i verovatno ppdvezala jajnike jer ne zelim pilule. Protiv abortusa zbig pola sam bas PROTIV! tu nema opravdanja.....zdravi dete da resis je uzasno. 

Isprva mi je bilo strasni da neko abortita i plod sa daunom jer sam uvek zamisljala bebu a onda skontas da to dete mozda ostaje posle dete. Samo mozda ceo zivot i da je mozda bolje tako.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U predhodnoj trudnoci niko nije verovao da je devojcica,mm i njegovi svi su bili dok se nerodi neveruje,ali kad se desilo sta se desilo plskali smo kao kise i od tad dvi gledamo da prvo ja budem dobro pa onda beba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, I ja mislim da je to super ali ne znam bas koliko resava problem , bolesni um ako je nesto naumio naci ce drugi nacin, tipa oticice u svoju zemlju pa ce tamo uraditi I dobiti rez. vec u 11.nedelji.

Cvrky, taman se sada porodis, odmoris I bacite se na ispunjenje U zelje. ;)

Mozza , Analim gde ste? I vi sada brojite sitno. :)

EG, bice to sve ok. Mogu misliti koliko ti je sada sve stresno. Drzite se.

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U predhodnoj trudnoci niko nije verovao da je devojcica,mm i njegovi svi su bili dok se nerodi neveruje,ali kad se desilo sta se desilo plskali smo kao kise i od tad dvi gledamo da prvo ja budem dobro pa onda beba

E zamisli to-ne verujem da je devojcica dok se ne rodi. U smislu-ne verujem da ce nas snaci tolika muka dok se ne pojavi. Eh da mi je znati  kakva je bolest u glavi zene koja misli o detetu svoga sina na takav nacin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to su obicno muski(prijatelji) i dalja familija,seljacno ono prvo pa musko...mi smo se devojcici radovali vise nego icem jer nam prvo dete,smislili ime odma cim su nam rekli pol,bas smo bili presecni,a sad koliko srecni toliko i uplaseni i u grcu.

Joj nekako nisam ja da opet ostajem trudna,mislim da to nije vise za mene psihicki i fizicki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,ja te razumem. Jos mi je iva trudnoca super. Pshicki cele trudnoce ali fizicki mi je bilo odlicno sve dok nisam usla u 3.trimestar. kao odseceno. Evo sad ispeglala i gotova sam....ne nogu. Nemam snage da stojim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odložili nam operaciju jer je još svež infekt, mora da se oporavi nedelju dana još i da pozovemo za termin, deca koja su odložena imaju posebnu listu čekanja pa će ići mnogo brze. 

Moj je u predsklosku grupu prešao u septembru kada je napunio 4 godine. Mi smo u Austriji. Tako ovde ide, posle 4 razreda osnovne, pa četri gimnazije ili nove srednje škole, pa plus jedna godina za zanatlije tipa neke majstore, pekare itd  , tri za strucne škole neke tipa medicinske , dve za bolnicare itd   , kasnije je fax, visa i to normalno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predpostavih EG da ste negde preko...a bolje ce biti za njega da skroz ozdravi pa onda da se operise

Inace otvoreni smo 1 prst,ali je grlic jos dug oko 1...imam malo visi pritisak 125/90 i do srede moram da merim 3x dnevno,ako mi skoci do 100 obavezno da ga zovem...beban je dobro,na uz je video i da mi je puls malo ubrzan ali da je ok,tako da ako se do srede ne porodim opet kontrola

Analim, leni, mmaka i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se radovala svakom prstu otvorenom. Reko bolje ista nego nista...nakon dva sata bolnijih kontrakcija bila sam 5. Koja je to radost bila.... stim da sam dosla sa 1,5otvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek dolazila sa "uloziva za vrh prsta" :(

Izvinite ako sam ja unela pometnju sto pitah da li su saznali pol. Izvini mico, nisam mislila nista lose. Nego sam pretpostavila jer ste radili prenatalni test. Ovde se tako sazna. Ja sam svaki put bila presrecna zbog mojih devojcica. Sad sam se ozarila na UZ kad dr rece devojcica. Doslo mi da zaplacem od srece. Naravno, da je Bog hteo da se rodi moj decak da bih ga volela najvise na svetu. Ali ipak cere su zakon. Te fore oko dobijanja muskog naslednika su dno primitivizma.

Inace, ceo dan me boli stomak i i imam kontrakcije. Steze mi se stomak, neprijatno. Juce sam preterala sa poslom, danas veeelika nabavka. Dosli smo iz grada u 15h, pritom se smrzla. Onda se svekijevci i zaova najavili pa onako umorna rasklanjaj. Sad cu u krevet pa sutra sta uradim. Imam i brdo hrane da spremam sto za Badnje vece sto za Bozic. U nedelju cemo u manastir da se pricestimo. Jako je zahladnelo, za nocas su najavili -10. :(

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://FB-IMG-1546615245296.jpg

Porucila sam posteljinu. Htela sam u boji,u boji i na kraju kad aam ovu videla reko to je to...

ko je u Ns ova radnja ima zaista lepe stvarcice za decu. Od njih sam uzela i sarene tetre i par bodica i obicne tetre i prekrivac pamucni. :)

meni za pol toliko svejedno.. sa V sam prizeljkivala da je zensko,priznajem. Alinod kako sam saznala da je decak a tek kad se rodio ne bih ga menjala na za 10 devojica! To je nesto moje,malecko ato sam ja stvorila a da li je pisa ili ribica vrlo vazno. Ovu trudnocu sam htela decaka jer vec imam pa kao znam kako. Ali sam htela i devojcicu jer nemam devocicu i radovala sam se zajednickim zenskim stvarima...kikice,haljinice....bukvalno mi je bilo svejedno. Nekad mi je zao sto mozda necu videti kako je imati cerku,ali onda se setim da cu imati dva sina,dva brata i setim se koliko je mm divan sa V i zaboravim na sve. Svakako mi je najbitnije zdravlje bebe.... nista drugo nije vazno. :)

Analim, k a m , leni i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.