Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Srecna svima Nova Godina,puno zdravlja,srece i uspeha u ovoj godini, lake trudnoce i zdrave i srecne bebice a roditelji zadovoljni :wub:

Earl Grey, Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam U isto bila na svoju ruku dala berodual,jer ona meni stalno boluje od bronhitisa,sad smo dobili i ampule pulmikon cini mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zaspala oko 2.30h i spavali smo svi do 11h. 

Pocinjem da.odbrojavam sad....jos tri nedelje do 8.meseca :D  

pazite samo sa berodualom. Verovatno znate da ga koristite,ali pazite. Nije za igranje ako se stavi vise. Necu da pametujem ali kod nas je bilo vise slucajeva sa predoziranjem dece.... 

mozza i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja malo brinem jer beba nije udarala.uopste do sad.... a sad sam jela i slatko i vodu hladnu pila i drmala stomak i kao.javila se,ali slab udarac. Prj tom me malo boli stomak. Vrlk bkaga mentrualna bol koja nije ni ucestala  mi jaka....juce je dva sata udarao ali bez preterivanja,dva sata bez orestanka....svakako cu sacekati jos malo....ali nadam se da ce se javiti.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,beba mozda spava i slabije mrda,ne mora da bude nesto lose,bitno da se malo mrda a verovatno ce se kasnije javiti,nije ni bebama svaki dan isti,i meni se desilo da bebu ne osetim citav dan i da se istripujem samo tako ali posle se uvek razmrda i sve bude ok,samo se opusti i osetices mrdalicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, pa desava se i meni da je ne osecam i po pola dana. A retko da bude toliko dugo aktivna, uglavnom malo mrdka pa se smiri. 

Ja odbrojavam jos 3nedelje do ulaska u sedmi. Sta ste bese rekle, od kada pocinje sigurna zona?

Ja nesto ne mogu da se raskrcim sa vesom. Juce sam oprala 4 masine .Mm kreci, nadam se da je sutra gotova kuhinja i dnevna. Spremamo se da oko 17h idemo kod svekijevaca, da se vidimo sa familijom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se Beroduala tice, stavljam 6 kapi na 2ml f.r. U zadnje vreme nam se cesce desava krckanje. Nisam htela da je vodim, znam sta bi joj dala. Vec pije i Prospan i kapi u nos i inhalirali se 3 dana pantenolom..nema sta. Inace, kao beba je imala Dj.astma jer je imala tri vezane pneumonije. Pa smo dugo bili na Singularu i i bila je godinama super. Inace i Pulmikort i Spalmotil..kao i Bedodual, nista nam nije strano. Za razliku od nje, K se ne spusta na pluca, njoj stradaju usi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi bas juce gledali emisiju o prevremeno rodjenim bebicama, jedna je rodjena sa citavih 325gr I ziva I zdrava, tako da cuda su moguca. :angel:

KikaC96, mozza, Earl Grey i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi na 2ml fizioloskog stavljamo 0,5ml beroduala,tako nam dr rekla...

A sto se tice pokreta beban je sve mirniji,javi se ponekad i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,pa neka sigurnija zona je od 7 meseca. Desava se i ranije da se rode i prezive,ali to je retkost....plus moguce su druge komplikacije onda koje i ostanu....a od 7-og su vece sanse da sve bude u redu. 

Sto se beroduala tice,ne znam ni koliko ide ni nista,ali samk da se drzite toga koliko je preporuceno. Tj ne na svoju ruku dozu davati vec koliko je.lekar odredio. Kazem kkd.nas je zena inhalirala.kod kuce i dozirala.na svoji ruku i bilo je hoas. Dete se predoziralo.  Zbog toga samo treba paziti. 

Sad osecam bebu,ali slabiji su pokreti ali bitno da su tu. Nervira me sto izgleda da sedi na besici i ja stalno tripujem za vodenjak. Ali imam vlazniji donji ves,ali vidi se da je sekret....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ne,mi uvek tu dozu koristimo nikako vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna nova godina zenice kako ste ???

Ovo mi je nov nalog jel mi se tel pokvario inace bila sam upisana mara98 sad je mara 1998

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bitno,da se ne prekoraci. Jer mozda deluje kao bezopasan lek a ustvari kao.paracetamol ne sme da se pretera. 

Ja kako piskim tako opet....hocu da poludim....iskreno od ovih briga oko vodenjaka jedva cekam da udjem u 9. 

I za vodenjak brinem jer sam imala suzuaciju da pukne tako odjednom....nisam znala ni sta je. Ovu trudnocu ce mi mozda busiti ne mora da znaci da ce puci,ali sad tripujem zbog.prethodnkg iskustva....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta uzimate od higijenskih preparata,kozmetike i za bolnicu sta treba?

Mrezaste uloske i gace,pelene,pavloviceva,maramice za.mene i bebu vlazne,decji sapun,omeksivac i prasak za bebe,spavacice,lanolin,makazice ili grickalica,naprstak za zube i desni,pasta i cetkica za zube,gel za tusiranje,wc papir....ovo je meni na.spisku imate nesto sto vi uzimate jos pored ili da sam zaboravila?(papuce za bolnicu,bademantil...ali.zo.imam.pa nisam ni navela)

Oktanisept,rivanol i jod imamo uvek kuci.pa to necu ni kupovati. To se ioanko mm razumem bolje od mene sta ce trebati tacno...babica nam kaze on uzme onda. Mada prosli put smo.ovo koristili za moju ranu i pupak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jos uvek nisu rekli sta mi treba,kaze moj dr da je rano da mislim o tome,pretpostavljam meni ne trebaju mrezaste gace,cekam jednu poznanicu da dodje iz Srbije ona se porodila pre 2 meseca u istoj bolnici gde treba i ja pa da mi kaze jer ovi imaju neku cudnu politiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta uzimate od higijenskih preparata,kozmetike i za bolnicu sta treba?

Mrezaste uloske i gace,pelene,pavloviceva,maramice za.mene i bebu vlazne,decji sapun,omeksivac i prasak za bebe,spavacice,lanolin,makazice ili grickalica,naprstak za zube i desni,pasta i cetkica za zube,gel za tusiranje,wc papir....ovo je meni na.spisku imate nesto sto vi uzimate jos pored ili da sam zaboravila?(papuce za bolnicu,bademantil...ali.zo.imam.pa nisam ni navela)

Oktanisept,rivanol i jod imamo uvek kuci.pa to necu ni kupovati. To se ioanko mm razumem bolje od mene sta ce trebati tacno...babica nam kaze on uzme onda. Mada prosli put smo.ovo koristili za moju ranu i pupak.

Ne znam napamet. Ali sam bila nedavno okacila spisak što smo dobili u školici. Ako ti znaci, mogu opet okačiti? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim?ne moras proslatacu unazad. Sad si.me.podsetila da smo.pisale o.tome.

mozza,bas sam se pitala sta akonje carski,ali krvarennje je valjda i.nakon carskog vaginalno,ovo sto ide.posle...ili ne? Ima zena koje su imale carski one to znaju. Ali to je.ciscenje tako? Ako jeste zat ne bi trebalo.da krvari svaka zena ili je to zavisi da li je prirodan ilk carski porodjaj?

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam razmisljala o tome kakvo je krvarenje nakon carskog,sad kad si vec spomenula valjda ce se javiti mama koja je prosla carski,ja stvarno ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,da li se u tom slucaju krvari kroz dren,ociste odmah ili.se krvari vaginalno....a vidis bas sam razmisljala.o.tomw da li zena vaginalno.krvari posle carskog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, ne misli o carskom. Bice bre sve ok. Jao kad bi mi neko rekao da moram na cr zbog vena ili sta ja znam..iskreno ne znam kako bih. Ja se toliko toga plasim. Sa K mi je jedna babica rekla pred kraj kao ajde da pojurimo dr, da vidimo za carski, jer je beba jako krupna za moju konstituciju i slicno. Samo sam molila Boga da ne dodje do toga. A za vodenjak, valjda bi sad prepoznala da ti se desi. I ja se nekad tripujem jer mi bude mokar ves. Ja ga menjam ko zna koliko puta dnevno. Kad slazem ves njihovih bude po 5 kom, a mojih 25. :D 

Bili smo kod svekijevaca. Devojke nadobijale svega. Malo cemo ih mm rasteretiti tako sto cemo im pomoci da pojedu slatkise. Mm kad smo se vratili uzeo da kreci spavacu, pa sam ja legla da spavam u decijoj. K me probudila oko pola 5 i evo gotovo je sa spavanjem. 

Ja jos o spisku ne razmisljam. Treba prvo preziveti ekspertni. Nesto me strah i sve otezem da zovem i zakazem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, trebaju mrezaste I posle carskog , krvaris svakako.Ja sam ih koristila nedelju dana, plus oni ogromni ulosci. Uglavnom krvarenje traje krace ali je u pocetku podjednako obilno.

Kam, divna velika tiba! :wub:

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene :babymommy:

Ja evo kod s&s i iskreno jedva cekam ici kuci,smor mi ovde,a opet cemo za vikend kod njih mm pati za kafenisanjem sa svojim drugarima.

Inace me polako stiska prehlada,ne znam koliko je to lose za porodjaj?malo mi se upalili krajnici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procice Cvrky do porodjaja. Gore je mislim da ti je zapusen nos i da ne mozes da dises kako treba. Sto ti dosadno u Vrdniku? Ja bih isla da setam. 

Ja sam se nekako uspavala ko zna kad, valjda je bilo pola 7 i spavala do malopre do 10h. I deca jos u pidzamama, nesto smo lenje od jutros. Jedino mm vredan, vec kreci. Danas ce mi pomoci i oko ciscenja, bar onog sto je visoko, da se ne penjem. Prvo sto sto sam videla kad sam uzela jutros telefon je poruka od drugarice. Umro joj je tata sinoc u 22h. Jako sam se rastuzila i rasplakala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.