Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Muz ti je bas talentovan i kreativan

hvala :)

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam ni jednom stucala, ali zato u poslednje vreme, beba skoro svaki dan stuca po 5-6 min. Kažu da je to normalno, ona vežba refleks guranja, pa proguta plodove vode. <_<

KikaC96, muž ti bas ima smisla za crtanje. Jedino ces se namučiti da skineš flomastere. 

Ja stucam po cele dane :huh: a u zadnje vreme i beba stuca i traje do nekih 10 min,sad je bas cesto osetim i jace pokrete,izgleda kod mene sve to nekako kasni

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,mnogo je slatko i lepo bas nacrtano. :wub:

Ja sam 93 i mama je imala jedan uzv za 9meseci.... ja bih umrla sad sa jednim za 9 meseci covece....

ja ne stucam(ako se ne ureknem.sad) a ni bebu nisam do sad osetila da stuca nijednom. 

Mene ubi suv kasalj a cula sam da.hoce.kontrkacije da se pokrenu od kaslja....glava me skroz bolk zbog.kaslja. 

imam problem i sa ledjima nazad sa trticom...kao isijas gde boli...kao da je.lose namestena.kost i treba na mesto da se vrati

..sad naravno niti da vezbam niti da.neko popravi to. Prija mi kadzatwgnem kuk,kad ga podignem....popela sam se na 71kg i ne znam da nije od toga.

mozza i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce je da zbog kg te boli sve to a jos imas da guras,za kasalj ne znam da li izaziva kontrakcije mogla bi da probas sa prirodnim inhaliranjem ako ce malo da ublazi ili da skuvas mleko sa secerom ne znam kako se to zove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inhaliraj se Kru, sad sam htela da ti i ja napisem. Ja ove moje inhaliram, nocas su imale i T pa nismo spavali. Ja samo cekam kad cu da ja zaribam. Muka mi je od tih virusa. A mene kicma boli i ukocim se kad sam bolesna. One kijaju i kaslju svud po kuci, nema teorije da me zaobidje. 

Inace, kupila sam juce u Dm-u bas ekonomicno pakovanje Mg. 300 tableta 500dinara. Piju se po 2 dnevno, ali opet se jako isplati. 

Ovo 

https://m.dm.rs/rs_homepage/defaultcontext/1125720/magnezijum-tablete.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracu.... imamo i inhalator nego sve sam u fazonu da trudnice nista ne smeju i onda sve kao samo.cajeve pijem.....

kam,ja isto mg pijem 2 dnevno. Drugi je proizvod tj firma kako god ale isto 500 i nedto i imam za dve nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ovo imas za 150 dana, a isto 500 din. 

A kako bre ne smeju nista trudnice. Uzmi bar fizioloski i pantenol. A ja se dobro secam da sam u trudnoci sa M koristila Fluimucil. I pametnije mi je bilo da sam i sad uzela. Ko da je manja steta od Amoxicilina. A posle problemi i sa sekretom, crevima.. Ja racunam da sve sto mogu bebe od prvog meseca smeju i trudnice. Isto kao dok se ne doji ne smeju antihistaminici. A ja se osula uzas kad je M bila mala. Rekla mi dr da smem Aerius jer to i i bebe piju. Nego su ginekolozi totalno neinformisani pa onda kao nista ne sme. 

Izmenjeno od strane k a m
December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

u mnogo je bolje onda za 150 dana...meni bi to resilo maltenw do.kraja trudnoce. Mesecno dajem 2000din za vitamine i mg. Nezalim se da je mnogo ali trebalo bi da ide na recepte kad au toliko.pametni za porodiljako po nvoom zakonu...sve placamoa oni nama ni to sto duguju.

pantenol sam u prosloj trudnoci uzimala i nije mi.pomogao. ovako mk virus sam prodje jedino kasalj ali inhaliracu se fizioloskim. :) Ab izbegegavam.isto ako.ne.moram zbog.prosle.trudnoce jer sam koristila pred.kraj i.onda jos nakon porodjaja dva meseca i dobila kandidu....i takav zatvor da su mimoci.ispadale. 

ja uopsteno izbegavam lekove dok ne moram. 4 panadola aam samo popila u ovoj trudnoci i to kad vise nisam mogla da izdrzim. 

Ja inace izgleda imam pripremne kontrakcije....javlja mi se menstrualna bol kad tad.  

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem vec 3 meseca magnezijum direkt i ne pomaze ni za wc,ni za grceve,svako jutro ustajem sa jakim bolovima u listovima,nocu me grcevi bude

uzmi kalijumovu so. I nastavi magmezijum. Mene je to spasilo a rekao mi apotekar da uzmem. Pila sam i pola kesice kalijum hlorid dnevnk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se vratili nazad :)

Beban ima 2751g,dobio je 100g od ponedeljka 36+4 smo danas po uz 35+5,plodova voda se smanjila to nam +,nisam ni otvorena,a vodenjak ceo,uzeli briseve smo uzeli za porodiliste,a beban je bio bas nemiran...u petak opet na kontrolu

Analim, neca79, KikaC96 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Cvrky,za mesec dana ke sve sigurno gotovo. :) jos malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,beban ti super napreduje,jos malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Cvrky, uzivajte jos malo.

Mi bili u nabavci, stomak me zaboleo. Mm ceo dan kreci. Deca slinava grozno, temperature...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87, drago mi je da je sve u redu. :D

Želim brz oporavak onim trudnicama koje se bore sa virusima. 

Ja sam danas bila malo vredna, pa da okacim mafine. 

IMG-20181229-125547.jpgboys bane

 

mozza, *Cvrky87*, mmaka i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87, drago mi je da je sve u redu. :D

Želim brz oporavak onim trudnicama koje se bore sa virusima. 

Ja sam danas bila malo vredna, pa da okacim mafine. 

IMG-20181229-125547.jpgboys bane

 

Izgledaju veoma lepo a verujem da su ukusne,jesu punjene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se.osecate.fizicki vi koje ste vise trudne? Od 6 meseca na gore? 

Ja umirem..... do 10-15decembra sam normalno funkcionisala.skroz. ok ako nekad nesto ali bez oroblema sa.saginjanjem,bolovima,spavanjem.....sad ne funkcionisem. Prvo sto sam oremorena uzasno! Drugo ja ne mogu igracke da sredim normalno vec cetvronoske. Trece spavanje postaje horor....gorusica se javlja,gusenje ako lezim nezgodno,stomak smeta.... ja ne znam kako cu jos 3 meseca. Bukvalno evo ne znam. Tek sa 28 nedelja. 

Iskreno.jedva cekam sad da prodje nova godina i da rasklonim jelku iz razloga dok sam.i ovako pokretna....ja ne mogu da se sagnem bukvalno!  06 januara cu je akloniti i sve kutije cu skloniti lepo da.sredim sta treba jer kasnije ne znam kako cu. Mm.ce.pomoci.ali vise.volim kad ja uradim neke stvari. A.te kutije moram.da.slozim takk da znam sta je gde....

planiram posle.nove.godine.da.odmah kupim gace i ulozke i sve za bolnicu da spakujem i torbu.i da kupim ovo za bebu malo sto je ostalo da ne razmisljam. Da u februaru sve samo.operem i spremim i da imam samo.kucu na pameti.... bas sam.ogromna postala.

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, ovo su klasični čokoladni mafini, nisu punjeni (osim čokolade). Ali može da se stavi šta god po ukusu, od voća do orasastih plodova. A recept ne može biti jednostavniji. To je u suštini kao sufle, pa ako se peče 6-7 min, u sredini bude polutecno, a ako se ostavi do 10min, onda bude skroz ispeceno kao mafin.

KruelaDevil, ne znam sta bih ti rekla. I ja imam slične prateće simptome trudnoće - gorusica, kratak dah (kao gušenje), bol u stidnoj kosti itd. Sa spavanjem imam problema, jer me krsta otkidaju odavno. Ali na primer nisam uopšte umorna i skoro nikad mi se ne spava (ja sam nespavalica, kao Kam). U suštini se ponašam kao da i nisam trudna, radim sve živo po kući od poslova i krećem se sasvim normalno (nemam onaj gegajuci hod). Nekako sam prihvatila ovo stanje kao normalno i nije mi toliko teško, ali jeste teže sada nego na primer pre mesec dana. Danas sam sama depilirala noge voskom i pomucila sam se, zbog stomaka (zamislite te akrobacije). To najbolje uradim sama, ne idem u salon za te stvari, jer uvek nešto preskoče. :lol:

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam bas umorna....ne mogu da se nateram da radim nesto. Ako i krenem nemam snage da zavrsim i.otezava mi i to sto cetvoronoske zavsavam. Volela.bih da sam.pokretnija jer ne funcionisem ovako. Doduse mozda sam kenjkava i zbog virusa.jos uvek,ne znam. Videcu.... primecujem ustvari i da mi.sad trenutno najveci problem pravi bol u preponama(ne hodam normalno vec rasirenih nogu) i mnogo me boli ovo u trtici...kao nerv prikljesten da je ili nesto....jos kasalj. Evo sad kako udahnem vise tako.pocinjem da kasljem.

 

jedva cekam ponovo:wub:

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
k a m , Analim, racic i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kruela, ja te razumem. Veliki mi je stomak, troma sam, vec sad me podkoci ispod grudi stomak kad sedim, a sta ce biti za 3,5mes. Trudim se da budem aktivna, da hodam sto sto vise jer se gojim, a onda mi puca karlica posle toga i vene poiskacu uzasno. Kuca mi je daleko od sredjene. Jos mm sad kreci pa onda zamisli sta me tek posle toga ceka. Jos i gomila nekih stvari po kuci ceka da ih ja sredim. Olenjila sam se nesto. Utice i ovo zimsko vreme na nas, i na raspolozenje. Plus smo nabundani, pa cizme, poledica.. Jedini savet koji mogu da ti dam je da slusas sebe, radi onoliko koliko mozes, ne forsiraj se i ne frustriraj ako ne mozes. Malo radi pa odmori pa opet tako. Samo sto ja ne umem tako, ja ili ganjam ceo dan sebe da nesto radim ili se lenjim i onda ne radim nista. Ali i u trudnoci treba da uzivamo, ovo vreme koje sad inamo necemo imati nikada vise. I posveti ga sebi i detetu, uzivaj sa njim. 

Ja sam inace spavala nocas kao da sam bila onesvescena. Deca su su dolazila do nas, nesto kukala, mm je ustajao..nista ne znam sta je ono biloo :mellow:

Bebac je :wub:

Izmenjeno od strane k a m
miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam super, s obzirom da imam troje male dece :o:lol: mene ne boli kost stidna nego mi je tu onako malo kao da zateže, nije prijatno. Mene zna išijas da sastavi. Virus je i mene smlatio ali se držim. Kod mene je problem sto sam malo nervoznija i to me BAS nervira :( 

Pisale ste za nokte, evo sad ću da ubacim sliku sa kakavim sam se prekjuče oprostila, ujedno da se pohvalim i stomacicem . Sada sam opet radila nokte ali mnogo kraće 

46-FF1-E99-A76-F-4-C7-F-826-F-546264-F36

 

 

mmaka, racic, k a m i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam plasljivica, ja sa noktima nista ne radim u trudnoci. Cak ih i ne mazem. Mozda vam zvuci smesno. 

EG, divni su. A i ti si :)

Analim, mozza i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam plasljivica, ja sa noktima nista ne radim u trudnoci. Cak ih i ne mazem. Mozda vam zvuci smesno. 

EG, divni su. A i ti si :)

:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne pamtim kad nisam imala neku boji na noktima. Biće mi veoma čudno, kao da nisu moje ruke. Normalno se i farbam u trudnoći. 

Ja se divim vama ženama što ste trudne sa četvrtim detetom, stvarno svaka čast, u svakom smislu, Kam i Earl Grey! :baby: izvinjavam se ako sam preskočila neku.

KruelaDevil, maleni je presladak.

Earl Grey, baš si lepa. 

mozza i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene :babymommy:

Ja se bome raspadam celu trudnocu,jer telo mi nije odmorilo ni od prehodne,ja vec trudna,tablete za smirenje me umire na oar sati,a ostatak noci sam u bolovima nogu,ledja,somaka,cak me karlica i prepone zabole kao da se raspadaju da mi bude tesko da se i okrenem...sve me boli,ali sam i dalje aktivna,mama sam i zena ko i sve vi i kupim igracke,sklanjam,rasklanjam,kuvam,perem,peglam,vijam kojekave papire kad treba po gradu tako da radim sve iako se vodim kao visoko rizicna trudnoca i da treba da lezim,ali jbg to nije bilo moguce od prvog dana....

Inace koga muci zatvor moze da stavlja cepice za bebe to je dozvoljeno u trudnoci da bude lakse,mada ja jedva vaginalete stavljam gde treba,a ne jos cepice da se klisiram

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram te glicerinske za bebe da ponesem u porodiliste. Posle oba porodjaja sam imala muke, iskocili hemoroidi. Sad pijem mleveno laneno seme ujutru ako se setim da ga uvece potopim. Od kada sam batalila referum ok mi je stolica. Cak me i hemoroidi ne muce kao pre trudnoce, a secaju se mozda neke zene kako sam kukala.

Ove moje dve zaribale nacisto. Aspiriramo sline, inhaliramo se. K ima i 38. Vidim da cu ih ceo dan opsluzivati. A kuca mi je razbucana. Ali mm svakako nece zavrsiti za jos par dana.

Srecne materice !!! :wub:

mozza, Earl Grey, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.