Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kika, bas cu se izmeriti ali mislim da sam i ja tu sa kilazom. Ja pijem tothemu vec dva meseca, jer mi je i pored referuma pao hgb. Sa tothemom je bolji. Ali mislim da mi vise od nje pomaze maticni sok divlje borovnice i smutiji sa cveklom ili kupinom. Gledam da bude svakog dana bar nesto od toga. 

Ja se ceo dan setkala, 2x do skole i nazad, 2x do prodavnice, posle u 17 cu na bus pa da sacekam mm s posla. Idemo da kupujemo po gradu, deci i malom od zaove nismo uzeli poklone ni za Oce ni za Bozic. I jos kojesta, moram spisak da ne pozaboravljam. Posle on ne radi, imamo posla po kuci pa da ne gubimo vreme po gradu, a i bice sve gore guzve. Posle se stacioniramo kuci i uzivancija. Bas mi to nedostaje. Inace, obe obe su mi zaslinavile i zaribale, sto znaci sutra, prekosutra sam ja na redu. 

mozza, miliccam i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, bas cu se izmeriti ali mislim da sam i ja tu sa kilazom. Ja pijem tothemu vec dva meseca, jer mi je i pored referuma pao hgb. Sa tothemom je bolji. Ali mislim da mi vise od nje pomaze maticni sok divlje borovnice i smutiji sa cveklom ili kupinom. Gledam da bude svakog dana bar nesto od toga. 

Ja se ceo dan setkala, 2x do skole i nazad, 2x do prodavnice, posle u 17 cu na bus pa da sacekam mm s posla. Idemo da kupujemo po gradu, deci i malom od zaove nismo uzeli poklone ni za Oce ni za Bozic. I jos kojesta, moram spisak da ne pozaboravljam. Posle on ne radi, imamo posla po kuci pa da ne gubimo vreme po gradu, a i bice sve gore guzve. Posle se stacioniramo kuci i uzivancija. Bas mi to nedostaje. Inace, obe obe su mi zaslinavile i zaribale, sto znaci sutra, prekosutra sam ja na redu. 

ja sam lose reagovala na referum. Imala mucnine, nista nisam mogla da jedem. 

pa da vidimo sa ovim kako ce daa ide. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E meni je tako ves bio mokar i ja mislila sekret al bila je plodova voda, i posle dva dana otisla na pregled i nisam imala pl vode. To je bilo sada dva dana posle termina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja javim,bila sam malo zauzeta ali sve redovno iscitam :)

Cvrky, svaki dan pratim da li si jos ovde,vec se priblizilo i jos malo pa nam masete iz porodilista

Kam,cini mi se da imas veci stomak nego ja,meni tek sad pocinje malo da se primecuje,u prevozu mi niko ne ustaje jer se od kaputa nista i ne vidi.

Kruela,nadam se da su se smirile strasti oko imena i da ce izbor biti obostrano zadovoljstvo.

Miliccam,vi jos uvek uzivate u Sloveniji,jel ima snega tamo? Ovde izgleda kao da dolazi prolece.

Sigurno nisam sve spomenula ali pratim vas :)

Ja sam juce bila kod mog dr u bolnici,pregled je trajao 2 minuta,pogledao mi je grlic i to je ok i opet mi slusao stomak nekom trubicom sto mene podseca na doba praistorije,zakazao mi ctg za 2 nedelje a ja cu da zakazem uz posle nove godine i da budem mirna jer sve se plasim da mi na drzavno nikad nece ni uraditi a ne mogu da se raspravljam sad sa njima. Merila sam se i smrsala sam 3 kg,ne znam kako ali me je to obradovalo pa sam sebe pocastila cipsom i morala sam da popijem limenku hladne coca cole mmmm...nisam imala stra pametnije da pojedem :D od onih vitamina sto pijem imam zatvor i mucim muku sa tim,prestala sam da ih uzimam 2 dana i odmah mi je bolje,pretpostavljam da je to zbog gvozdja.ne znam kakav efekat ima ako ih uzimam povremeno ne bas svaki dan

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, ti i ja smo tu negde s terminima. Kako si uspela da smrsas, nije mi jasno. Kod mene vaga samo ide gore. Sutra ulazim u 36-u nedelju i +12,kg. Što i nije tako strasno. U poslednjih mesec dana mi se usporilo dobijanje kg.

Miliccam, vidim da si pitala za drugi trimestar. Mislim da jeste tako kako kažeš. A znaš i sama da smo pričale da ima različitih računanja. ^_^

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim,ne znam kako sam smrsala.jela sam vise posno nego mrsno a imam i kiselinu 24/7 pa mozda je i to razlog jer da nema toga onda bih pojela i slona :D a ovako gledam da ne jedem nista posle 18h eventualno 19h jer me onda toliko muci kiselina da me boli zeludac i povraca mi se, pre spavanja sazvacem jedan Gaviscon tabletu protiv gorusice iunace ne bih spavala, a ti se nisi mnogo ugojila i na tebi se ne primeti sve ti je u stomaku,za mene jos nije gotovo mogu u januaru da naguram fino i ovako imam osecaj da sam u plusu 15kg jer se gegam kao pingvin i sva sam trontava i ne mogu dugo da setam ni da sedim,najbolje mi je kad lezim

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, jeste i stomak veliki ali i gojim se dosta u ovoj trudnoci. Gojim se i u rukama i u butinama koje su mi inace mrsave van trudnoce. Bas imam apetit u ovoj trudnoci. 

Zaboravila sam da je mali iz komsiluka zvao M i K na rodj, to je sad u 16h ali u gradu u igraonici, nit sam se organizovala za prevoz niti za poklon tako da zao mi je ali preskocice. Ionako su zaslinavile.

Cvrky, nikako da te pitam kako ti je Una? 

Kika, meni nije od referuma bilo muka, ali stolica kamen. I nije mi popravljao Hgb. Tothemu rastvorim u 100ml cedjene limunade, od pola limuna i uz to popijem folnak. Tako 2x na dan posle dorucka i vecere. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,meni si i dalje mrsavica,nisam te videla uzivo ali ovako po slicicama mi delujes ok,a ne mora da znaci da ces se bas toliko ugojiiti,mozda sada na pocetku pa posle stane,a imaces posle obaveze pa ces ti to brzo da skines.

Ja sam danas bila da sredim nokte,skinula sam gel lak i skratila nokte skroz,sad mi je cudno i ne mogu da se naviknem jer sam 4 godine imala duge nokte i sad odjednom skroz kratke,ne umem ni da kuckam na telefonu ili tastaturi bez dugih noktiju,bas mi je cudno

Analim i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, jeste i stomak veliki ali i gojim se dosta u ovoj trudnoci. Gojim se i u rukama i u butinama koje su mi inace mrsave van trudnoce. Bas imam apetit u ovoj trudnoci. 

Zaboravila sam da je mali iz komsiluka zvao M i K na rodj, to je sad u 16h ali u gradu u igraonici, nit sam se organizovala za prevoz niti za poklon tako da zao mi je ali preskocice. Ionako su zaslinavile.

Cvrky, nikako da te pitam kako ti je Una? 

Kika, meni nije od referuma bilo muka, ali stolica kamen. I nije mi popravljao Hgb. Tothemu rastvorim u 100ml cedjene limunade, od pola limuna i uz to popijem folnak. Tako 2x na dan posle dorucka i vecere. 

meni su zaa totemu rekli pre jela da pijem. Kazu da nema efekta ako se pije posle jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Temperaturu smo uspeli skinuti,ali mi spava razgolicena nocu da joj neskoci slucajno,ali se i inhalira na 6 sati preko dana tj dok je budna,a danas mi spavala do nekih 12:30...premorena od kaslja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mukica. Brzo ozdravite. Planiras li da je vodis u vrtic kad stigne bebac?

Kika, pitala sam sam hematologa, kaze posle jela. A sad mi je deciji hematolog rekao za njih referum sirup pola sata pre jela. Znam da je najbolje na prazan stomak ali ne znsm da li bi mi stomak podneo. 

Mozza, hvala ti. Mozda ti tako izgleda ali nije bas tako. Ne plasim se ja gojenja niti sam ikada imala neki visak. I znam da dojenjem to toliko brzo ode da posle kukam kako sam mrsava. Ali mi je sad samo problem sto mi svaki put zbog rasta kilaze povecava dozu Fraksiparina. A i ova kila ne znam kako ce podneti toliko gojenje. 

Ja na stanici cekam bus. I sipi neka sitna kisica i bas me nervira, gde nadje bas sad kad smo posli u skitnju. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,mozda ti ne odgovaraju samo ti vitamini. Imas vise vrsta. Mada imja nekad mucim muku sa zatvorom. Ne stalno. A.vitamine redovno pijem,nemam stalno zatvor. Trubicom ti je srce slusao verovatno. 

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,mozda ti ne odgovaraju samo ti vitamini. Imas vise vrsta. Mada imja nekad mucim muku sa zatvorom. Ne stalno. A.vitamine redovno pijem,nemam stalno zatvor. Trubicom ti je srce slusao verovatno. 

 

Meni je bilo ok dok nisam krenula da pijem te vitamine,moram da menjam.

Jeste slusao srce ali zar je to bolje od uz,mozda se ja ne razumem ili on golim okom vidi sta se desava u mom stomaku :huh:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuo je srce ti mu je bitno. Da je beba ziva i ima.normalne otkucaje. Po menini ja bih htela uzv pogotovo sto tebi bas retko rade....nanuzv se vidi i plodova voda i posteljica,beba....kad tebi.termin,februar? Cini mi se ili ces imati carski,imas zakazani zbog srca ili sam pomesala nesto?

Meni nije hteo da radi 17 jer sam bila 6. Bila sam sad u ponedeljak i trazila i uzv jer mw boleo i zatezao stomak i odradio. Sad neci ici tek oko 10 januara. Prvo cu kks,briseve i urin da uradim a posle da idem. Ali ako budem imala normalne rezultate.mozda otegnem do.15.januara pregled. Covece tad cu biti skoro 8.kad pre?! Ovaj decembar mi proleteo znaci. Proleteo. Ne verujem da vec sutra 29.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bitno da srce snazno kuca i to je veoma vazno a uz mi jos ni jednom nisu radili tamo pa zato idem privatno,prvi termin mi je 4 feb.ali imam jos 3 termina pa ne znam koji je pravi :D a moram carski zbog srca ali dr kaze da imamo jos vremena za to i da jos ne razmisljam o tome :huh: 

Meni je proletelo ovo vreme ti vec 29 nedelja a i ostale zenice se blize,posle Cvrky ide Analim pa sam vec i ja na redu :)

Izmenjeno od strane mozza
miliccam, *Cvrky87* i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikac96, čime je to crtano? Bas je slatko :wub:

Mozza, sigurno se zbog gorusice ne možeš ugojiti. Mene muci povremeno, pa tada isto slabije jedem. Ma imam i ja januar da natucem još kg. Najteže mi pada jer su sada silna slavlja, pa je teško odoleti određenoj hrani. I ja volim da su mi nokti sređeni, imam gel godinama, a volim i da su duži. A vec jedno vreme su mi kratki, i posle ng cu skinuti i gel. Biće mi veoma čudno, kao i tebi. 

mozza i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika :wub:

Ne spavam opet. Obe mi imaju temperaturu. Ocekujem ovih dana i ja virus. One su grozno zaribale. Raspala sam se od hodanja juce. Jos smo mm i ja izgubili bus, ja zakasnila sa inekcijom, na kraju nas svekar vratio kuci. Kad sam videla vene kako mi izgledaju nije mi bilo dobro. 

Mozza, mojoj mami je dr slusao otkucaje tom trubicom. Ja sam '81.godiste. Uskoro posle toga je poceo UZ. Moja mama ga ni jednom nije imala u trudnoci. 

mozza i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam vodicu je u vrtic,samo je trenutno do 15tog na raspustu,a vrtic mi na 2min niz ulici i ima 2 mala pesacka prelaza zbog parkinga,jer je u krugu zgrada,a tu mi blizu i skola samo ulica paralelno,tako da necu morati ceo I da je vodim u skolu jer sa strane skole nema ni jedan prelaz:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobri jutro :)

Kika,ko to tako lepo crta,slatko je :wub:

Analim, videcemo koliko cemo jos u januaru da se obezbedimo sa kilogramima bice tesko odoleti pecenju i sarmicama a o kolacima da ne govorim evo ja sam vec gladna a vec me i gorusica muci a jos nisam ni doruckovala.

Da li i vi zene stucate u trudnoci, ja konstantno stucam od pocetka a sad jos vise

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikac96, čime je to crtano? Bas je slatko :wub:

Mozza, sigurno se zbog gorusice ne možeš ugojiti. Mene muci povremeno, pa tada isto slabije jedem. Ma imam i ja januar da natucem još kg. Najteže mi pada jer su sada silna slavlja, pa je teško odoleti određenoj hrani. I ja volim da su mi nokti sređeni, imam gel godinama, a volim i da su duži. A vec jedno vreme su mi kratki, i posle ng cu skinuti i gel. Biće mi veoma čudno, kao i tebi. 

hvala :) flomasterima I nekom sminkom koju ne koristim. 

@kam ❤

Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobri jutro :)

Kika,ko to tako lepo crta,slatko je :wub:

Analim, videcemo koliko cemo jos u januaru da se obezbedimo sa kilogramima bice tesko odoleti pecenju i sarmicama a o kolacima da ne govorim evo ja sam vec gladna a vec me i gorusica muci a jos nisam ni doruckovala.

Da li i vi zene stucate u trudnoci, ja konstantno stucam od pocetka a sad jos vise

mozza mm je crtao, ja sam osusevljena :) mnogo je medeno, narocito nilski konjic :wub:

Analim i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam ni jednom stucala, ali zato u poslednje vreme, beba skoro svaki dan stuca po 5-6 min. Kažu da je to normalno, ona vežba refleks guranja, pa proguta plodove vode. <_<

KikaC96, muž ti bas ima smisla za crtanje. Jedino ces se namučiti da skineš flomastere. 

KikaC96, miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam ni jednom stucala, ali zato u poslednje vreme, beba skoro svaki dan stuca po 5-6 min. Kažu da je to normalno, ona vežba refleks guranja, pa proguta plodove vode. <_<

KikaC96, muž ti bas ima smisla za crtanje. Jedino ces se namučiti da skineš flomastere. 

Flomastere sam uspela da skinem :D ali sam se namucila oko sminke :lol:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.