Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja pijem vec 3 meseca magnezijum direkt i ne pomaze ni za wc,ni za grceve,svako jutro ustajem sa jakim bolovima u listovima,nocu me grcevi bude

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! <_< Bas sam se uspavala danas. Sad prvo kafa i doručak, pa skupljanje i širenje veša, i onda kuvanje ručka. Moram se ubaciti u 5-u brzinu. 

Earl Grey, blago tebi kad prolazis bez epiziotomije i tako lako na porođajima.

Miliccam, jeste. Meni je poslednja menstruacija bila 28.04. a danas je 28.12. Skoro sam završila pakovanje torbe za porodiliste, ostalo je još par stvarčica. Čoveče kao da se selim tamo, s obzirom šta sve moram nositi (kao da nemaju ništa).

Mmaka, uopšte nisam u novogodišnji euforiji, verovatno jer će mm raditi, pa će doći samo na kratko. A ni ne ide mi se nigde, niti mi se iko zove da dodje, iako bih mogla. Planiram da sama uživam (muzika, filmovi, večerica neka i krevet). Zadnjih godina ili smo išli negde ili je neko dolazio i iskreno nije mi bio neki provod.

Kam, hvala na pitanju, u suštini sam ok, tj muče me propratni normalni simptomi trudnoće. Juče sam poludela, jer sam imala opstipaciju i onda mi je izašao mali, ali bezbolno hemoroid od silnog napinjanja. Zamišljam kako će biti na porođaju. :o Kam, kolačići su ti medeni. Ja nemam te modele, pa cu morati da ih kupim da bih mogla praviti tako nesto. 

mozza, miliccam, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem vec 3 meseca magnezijum direkt i ne pomaze ni za wc,ni za grceve,svako jutro ustajem sa jakim bolovima u listovima,nocu me grcevi bude

Joj, i mene su počeli buditi grčevi u listovima (noćas bas dva puta). Nije baš prijatno, dok ih sama ne odgrcim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muka me uhvati nocu jer U ima bronhitis i pije sad mnogo tecnosti i samo bi da piski i onda da joj upalim svetlo,a mene grc uhvati,ma uzaaaaas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene. 

Ja sam juce crkla....grlo me je grebealo i.bolelo i.bila sam kao mamurna a mm je imendan imao pa smo.imali goste id 15h do 2h. Umrla sam. Spavala sam do.9.30h a V i mm jos uvek.... mi smo sa slavljem zavrsili. 

Za novi cemo verovatno sa.kucnim priateljima zbog V da se igra. Inace bih vrlo rado kuci. Ale necemo.kod nas. Rekla sam ove godine i.sledece nema sanse. I sad idem 3h da sklanjam sve.... samo igracke ce me zadrzati posteno. Tako da ja cu spremiti kucu i to bi bilo to od mene ove godine. Nema vise spremanja ni kolaca ni svecanih vecera ni nista.... a i ne mogu fizicki. Ja ne znam.kako cu do.kraja ali ja nw mogu da hodam nekad. Gegam se.. moram da hodam rasirenih.nogu.od bolova u oreponama. Pubicna kost me.boli...na sve to nesto u trtici.me.koci.pa sepam i jos beba kako se okrene nekad tamo.gde je glava me uzasno boli! Ovako nije mi problem nista osim ovog....ok pocinjem da se ne vidim da ne mogu da se obujem i slicno.... ali jos malo.

ufff.mitko zavidim ti na porodjaju bez epiziotomije. Ja sam uzas prosla. Volela bih ovaj put bez ali.kako bude. 

Cvrky,kivi probaj ili sljive. Meni pomaze.kad tad. 

Kam,bogami vi ste veliki.:wub:

 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa U imala epiziotomiju,u drugoj sam se porodila bez,ali oba puta sam bez problema i ustala i sedela...ja imam nenormalno visok prag tolerancije bola

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja nisam funcionisala dve nedelje nikako,trece sa manjim bolovima...ali 5 nedelja je trajao moj.oporavak.

3680gr je imao V na rodjenju. 

Sad videcemo. Da li ce biti manja beba ili veca.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi usli u 13.nedelju, sinoc mi je stomak bio ogroman , kao sa Milom u petom mesecu a jutros ustajem I nema nista. Kazem ja mm-u to je ipak bila pita a ne beba. 

Kaze app da je beba sada velicine kajsije. :wub:

Nego , drugi trimestar od 14.nedelje bese, od 13+1?

mozza, k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Analim imas li problem sa mokrim donjim vesom?

Ne znam u kom tačno smislu misliš? Imam problem sa pojačanim sekretom i kandidom više od polovine trudnoće, pa stalno koristim neke vaginalete i uloške. Ali hormoni čine svoje, i konstantno mi se vraća. Kaže dr da će proći kad se porodim.

Inače na zadnjem pregledu na nalazu piše  grlić zatvoren, dug 2cm, posteljica II stepena zrelosti i normalna količina plodove vode. A kontrakcije se ne registruju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce su me zvali iz klinike,nalz brisa mi je super,nema vise ni kandide,a ni nikakvih bakterija,a izgleda ko da sam se upiskila u gave,nema sekreta nikakvog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje boje je ta tečnost? Moguće je da beba pritiska bešiku, pa izadje malo mokraće, a da nisi svesna toga, ako je žute boje. 

Ja samo molim Boga da mi sekret bude čist za vreme porođaja, da ne bi beba pokupila nešto pri izlasku. A kako vidim, skoro nijedna vaginalete ne pomaze. Za 10-ak dana idem kod svoje dr, pa cu joj napomenuti to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ni boju ni miris,kao da sam prosula vodu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda je moguće da je u pitanju curenje plodove vode možda... Ali ja se ne razumem u to, niti imam iskustva. Možda neko drugi od trudnica zna? Ili ako možeš da nazove telefonom svog ginekologa i da pitaš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, imas u apotekama da kupis trakice da proveris da li ti curi plodova voda... negde su ulosci, negde trakice kao testovi za trudnocu... pitaj apotekarku....

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka rekla da ovaj magnezijum direkt nije bas dobar za trudnice, tj.nema efekta , ona meni uvek prepise ogromno pakovanje praska magnezijuma koji se pije rastvoren u čaši vode 

Muz ima simptome trudnice , on pije magnezijum direkt i ne pomaže mu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra idem na pregled kod dr pa cu videti za plodovu vodu,a sobzirom da sam opet na granici tj da sam tu da imam vise neg sto je ok nece to malko ni skoditi,sem meni na porodjaju koja cu opet ko sa U biti sva mokra,nusam uspevala do wc otici :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plodova voda je topla. Meninje napukao vodenjak tj imala sam visoko naprsnuce u 38-oj nedelji tada jeniacurela veca kolicina izgledala sam kao upisana jer je odjednom izaslo. Obnovio se vodenjak i nisam imala.ni bolova. 

Kad je poceo da curi krenuo je da curka oko 10,11h i nisam zmala sta je...da li.ponovo vodenjak,urin,sekret. U 12h sam jos iska do mojih da jedem i iska kod lekara da pogleda posto nije radio dobila sam upit za Pancevo ali dok sma obavila sta treba to je pocelo da curi malo vise nije ni puno ali tacno se primecivalo da nije urin ili sekret.....a curkao je nije bio odjendom pukao ili nesto u vecoj kolicini. Do 15h sam bila mokra skroz.....ja ppsle sam i uloske oneobicne za porodilje menjla i bile au mokre. A kazem nije odjendom pukao. Za par sati sam znala da je vodenjak. I pocelo je malcice stomak da boli.... kao menatracija kad tek pocinje oni bolovi koji samo najavljuju.dolazak. u 5h su vec poceli bezbolni bolovi alinucestalini vec sam znala da ako se nastavi ili krenu jace da je to to. Tako je i bilo. Aimala sam cimerke kojima je dva dana curkala plodova i morale su da menjaju uloske. Bilo su mokri. 

Evo vam neka iskustva ako budu od neke pomoci. Svakako je svaka trudnoca i porodjaj i zena induvidualni ali cisto eto....

ja mislim da iz nekogniskustva da urin i sekret ne mogu da budu u tolikoj kolicini kao.p.voda. urin bi se osecao ima miris a sekret nemoze bas u toj kolicini. Opet ne znam sigurno ali ja sam imala dve sitacije u jednoj trudnoci sa vodenjakom imala sekret celu trudnocu i nikad nije bilo.kao plodova.

ja sam 28+2. Sve blize. :)ne mogu da verujem da necu vise biti trudna(najverovatnije) i da je ovo to to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sa U odma pukao vodenjak kad sam isla u wc i krenuo bol i znala sam da je to to,na proslom samo bolove imala,videnjak mi busili,na kontroli sad u ponedeljak je bio ceo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dosla iz savetovalista. 

Imam 58kg :baby: dodala 8 od pocetka.

Pritisak 120/70

Za hemorlobin mi je dao totemu, uzela sam 5 ampula da probam. Ako me ne iritira kupicu jos. Mesec dana treba da pijem.

Dobila uput za kks I urin, I za glukozni test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super kika:)

kako si ti? 

ima li Novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nista,cekamo da krene kad resi :)

Mi smo inace nesto mirniji ovih dana,ne sutira se toliko vec 2 dana,javi se ponekd.

Danas smo 36+3 i dobila sam ukupno 7kg

KikaC96, miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nista,cekamo da krene kad resi :)

Mi smo inace nesto mirniji ovih dana,ne sutira se toliko vec 2 dana,javi se ponekd.

Danas smo 36+3 i dobila sam ukupno 7kg

sprema se beba da izadje :)

ti si super sa kkilazom. :)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ubi me dr sa dijetom zbog plodove vode :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.