Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Milice jel znas da sam i ja to pomislila da Dea zvuci kao clan :D ja obozavam kratka imena, nekako su mi snazna, nemam pojma..:) Lea su mi bile sve lutke kad sam bila mala, a da je i drugo bilo zensko bila bi Mia :)  ne znam jel trazite dugo ili kratko ali ovde u At je Dorotea bas popularno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, definitivno prepuštam muka mm- u ^_^

Cvrky sto bi sa tom kilazom ostajali u bolnici? Moji su svi rodjeni tako. Prvo dvoje izasli iz bolnice sa 2580gr, normalno odmah posle tri dana, treća jedino rodjena sa 200grama više. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa verovatno sto mere uz nisu precizne jer po njemu je U 39+1 imala 3373g to je bilo 27.02.2013. a 4.03.2013.je imala 3200g na dan rodjenja,pa verovatno bolje za njega da ostane jos malo u stomaku,jer ja sam bila mala rodjena sa 2950,a on mozda ima 2400-2500...tako da bolje malko sacekati zbog njega

 

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zenice uzela sam rezultate krvi za dabl test sad nerazumem Sta i kako jel zna neko da mi obijasni kakvi su rezultati molim vas 

https://postimg.cc/p93rFpvG

Izmenjeno od strane Mara98
KikaC96 i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pise da je nizak rizik, to je dobro :)

joj kiko svasta sam citala na netu svako ina drugacije ali buni me ono gde pise 2.9 MOM citala sam da netreba da bude velik sta znam sad cu ici kod doktora da vidim dal je on u smeni da vidim sta kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon, nije nama bitno jel dugo ili kratko , samo da nam se dopadne I da ide uz prezime, a to bas ne nalazimo. Nije nam Dorotea nesto, ali hvala na predlogu. Na kraju cemo izmisliti neko ime. :D

Zenice uzela sam rezultate krvi za dabl test sad nerazumem Sta i kako jel zna neko da mi obijasni kakvi su rezultati molim vas 

https://postimg.cc/p93rFpvG

Maro, sacekaj dr, on ce ti sve lepo reci. I ja vidim to nizak rizik a u ovo drugo se ne razumem, mada verujem da je sve u redu. Javi nam. 

Mara98 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja stigoh od dr uspela je da uradi uz za dabl test sutra vadim krv bebice su super jedna je zivko-zivahna druga samo spava kaze super su jedan dan razlike obe napreduju isto :) 

Cvrky izdrzi koliko mozes a inace ti ultrazvukovi nisu bas precizni meni su oba puta bebe bile teze nego na uz ... Tako da samo pozotivno uskoro cete se maziti :wub:

Analim, mmaka, k a m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se nesto umirili danas,a toliko me sve boli da jedva cekam da se porodim,najiskrenije da vam kazem,psihicki i fizicki mi je tesko...pocela sam da oticem,noge me ubijaju kao da imam konstantne grceve,jedva cekam samo sve da prodje

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj Cvrky, mogu misliti kako ti je. Izdrzi jos samo malo, dosta si vec pregurala sada je fotofinis. 

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro i racic, super za bebice! 

Cvrky, uzdrzi jos malo. Uzivaj jos neki dan samo..

Mi smo isli na priredbu u skolu. Mama u prvom redu pod dejstvom hormona samo sto ne pocne da cmizdri :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da su sve bebice dobro, a i mame takođe. :baby:

Earl Gery, jesi li ti rodila prethodnu decu u terminu ili ranije? Pitam, jer su ti bile male, tj lagane bebe. Ili su jednostavno bile sitnije, a u terminu. 

Mara98, mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! 

Analim, kako si draga?

Danas K ima zurkicu u skoli, a kasnije cu i M odvesti malo, zbog deda mraza. Jedva cekam kraj dana jer mm nece raditi narednih 10 dana. Jeste da mora da kreci i da stavlja kamenu vunu na tavan, ali svejedno mi nedostaje da bude prisutan.

Izvolte malo speculaas keksica uz jutarnju kaficu, juce sam ih pekla.

https://www.dodaj.rs/image/XMvXH

*Cvrky87*, mozza, mmaka i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da su sve bebice dobro, a i mame takođe. :baby:

Earl Gery, jesi li ti rodila prethodnu decu u terminu ili ranije? Pitam, jer su ti bile male, tj lagane bebe. Ili su jednostavno bile sitnije, a u terminu. 

normalno , sve 39 nedelja. 38+3, 38+3, 38+6. Deca su po dužinu naravno bila kao ostala deca, 50+. Samo ima i genetike , moje sestre i ja smo sve rođene sa oko 3kg, u istom ovom periodu. 

Doktori kažu da je to odlično, male bebe expresno brzo napreduju, meni su deca u skoro svakom periodu visa nego generacije , i kilaza im je odlična. S tim sto je to dobro i za mene, nema cepanja, ne daj Bože epiziotomije, brz oporavak, sat vremena posle kao da se nisam porodila. 

A materica i vagina uvek kao da nisam rađala :lol:

plus za sve :lol:

Analim, mozza, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! 

Analim, kako si draga?

Danas K ima zurkicu u skoli, a kasnije cu i M odvesti malo, zbog deda mraza. Jedva cekam kraj dana jer mm nece raditi narednih 10 dana. Jeste da mora da kreci i da stavlja kamenu vunu na tavan, ali svejedno mi nedostaje da bude prisutan.

Izvolte malo speculaas keksica uz jutarnju kaficu, juce sam ih pekla.

https://www.dodaj.rs/image/XMvXH

daj recept :o^_^ volim ih ali ne volim da jurim recepte po netu, više volim od nekog kome je lepo uspelo 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, ja uvek po ovom https://www.coolinarika.com/recept/spekulas-speculaas-keks/ mala je mera, ali taman. Samo pazi jako kratko se peku, ja sam juce trebala da ih izvadim malo pre. 

Slaze se za manje bebe. Ja sam sitna a radjam krupnu decu. Bebe sve to nadoknade kasnije. Moja kuma isto sitna zena, mali joj je imao 4500, haos. Razbio je na porodjaju. 

Earl Grey, mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro

mi smo juce isli do restorana za krstenje i dogovorili se sve. Bice max 40 ljudi. Mojih 10 :) 

inace, jeste li spremni za ng? Ja cu najv spavati :) mali ce biti kod tate, pa necu nista ni spremati. 

*Cvrky87*, mozza, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam divna ti je I tiba :wub: I keksici , kopirala sam link pa jednog dana kada ih budem pravila stavicu sliku. 

Gde nam je Cvrky? Cim je nema ja odmah mislim poradja se.

Analim , Mozza I vi uskoro ulazite u 9. :)

Mi danas idemo malo do mora da prosetamo, jeste hladno ali prijace nam svez vazduh. 

mozza, mmaka, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu je Cvrky...nisam jos zbrisala :lol:

Sutra u 10:45 imam opet kontrolu,ovaj moj hoce da svisne zbog para,scaki put 6000din najmanje

KikaC96 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kam. Obavezno ću kada uhvatim ovih dana vreme da isprobam. 

Meni je zanimljivo da na onoj kontroli u 37oj nedelji mi uvek posteljica bude kao u prelasku iz drugog u treći trimestar, sve je perfektno, ništa ne nagoveštava da će doći do porodjaja , i vrlo brzo posle toga se porodim.

Danas idem sa najstarijim na kontrolu, da doktorka da dozvolu za operaciju, da mu uradi EKG i sve ostalo šta treba, da ispuni upitnik. Onda 4og idem da odnesem sve u bolnicu, 6og nas primaju, i 7og samo da prođe sve dobro,8 og izlazimo kući.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sad bas takva posteljica

Mene nervira ova naduvanost,ima li nesto za odlazak u wc ide mi se,a ne mogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ovaj magnezijum prasak sto se rastvara u čaši protera posle 5 minuta od popijene čaše svaki put. I odličan jer grčeve skoro ni nemam nikada 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.