Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

http://marinaenterijernica.rs/decija-soba-kreveti-na-sprat/

Prva slika je slicna nasoj sobi. Krevet, ispod kreveta ormar(do pola kreveta) a od ormara krevet drugi. Tako da nisu bas jedan ispod deugog a imas jos jedan ormar u funciji. Napravili smo fioke stepenice, nemamo merdevine vec smo iskoristili prostor potpuno. Soba mala a trebalo je staviti i radni sto, razmisljati da ce porasti, postati devojke brzo...

Nego imam jedno pitanje, ne znam gde da pitam. Na jeziku vec 3 dana imam tzv. jastarice, one bele plikcice koje bole. Uzasno mi je, ne mogu da pijem, jedem, spavam. Ispiram zalfijom, ukapavam propolis i nista. Od jutros se i dve starije zale. Sumnjam na neki virus ili na previse oraha. Ne verujem da je onaj virus usta, stopala i saka jer osim jezika nemam drugih tegoba. Je li neko imao ovo iskustvo?

daktqnol mazi ujutru i uvece 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magarac od mm je rekao da ce se pre razvesti nego da dam detetu ime Filip. 

Sad ozbiljno razmisljam da ne popustam oko imena pa vidimo. Ako mu je toliko stalo koje ce da bude,pri tom JA sam htela da.popustim da bude po njemu jer me zabole ali cim spomenem neko ime odmah vredja te Damjanov zelenko te ovo te ono sad sam popizdela. Nekad razmisljam sta uopste imamo.zajednicko?!?!

Stvarno me je uvredio izjavom jer sta on je hteo laf da ispadne.pred.mojom drugaricom ili sta. Ok. Neka..... sad sam besna,smiricu se ali ovo mu je vrh izjava.

a sto bas filip?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daktqnol mazi ujutru i uvece 

Ali daktanol je za gljivice a ovo ne mogu biti gljivice :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margarita,posle ovog vidim i ja. Njemu se nista ne svidja sti ja kazem. Meni nije bilo toliko bitno....ne bih dozvolila da se zove svemirko recimo,ali govorim nirmalna.imena uopste.ne komplikujem sa nekim novim modernim ili da nam ne idu uz prezime ili da nisu za nase podneblje...nista. Ne znam uopste ni stada radim....da.li da se inatim la da dete bude bez imena duze kad se rodi ili da.pricam ili ne znam. Dobila sam zwlju da se inatim ali me prosla jer ne zelim da se svadjam ili inatim oko ivako neceg. Jeste bitno,ali zbog bebe mi nije. Bitne su mi druge stvari oko nje....na kraju krajeva i ja da budem u redu. 

Mmaka,ja sam rekla samo da bih volela da ime bude u kategoriji kao i Viktor. On hoce Daniel. Rekla sam da necu. Prvo necu ime po meni a drugo nijad ga ne bi zvali Daniel vec skracenicom znam jer kod nas je tako. Filip je Filip isto kaoni Viktor. Ili David....npr. Denis. Mozes ti da zoves nekako odmila tioa Viki,Fico,Deki i to ali99%slucajeva tinime ostaje Viktor. Kao recimo Jana. Ana. Mene svi zovu Danka i Daca i to mi nije ime. Ako razumes sad? A i olus ime mm je tradicionalno a V nije. Sve u svemu samo sam zelela kazem da budu u istoj kategoriji nista vise. Rekla sam njenu da bira da iianko nemam neko ime da mi sw svidja da mora da bude to. Ok za V smo se slozili. Ja nisam htela J on nije hteo Damjan i slozili smo se za ovo ali on je izabrao ali nema veze prihvatili smo oboje. 

On je bio divan prema meni i bebi. Prvih 5 nedelja je samo on kupao,ustajao po ad,meni pomagao ali smatram da to nije razlog da popustam jer je on otac tog deteta valjda i treba da pomaze. 

Sve u svemu,ja sam htela da mozda popricamo o imena ako bas nadjemo neko ali nisam bila u fazonu:Ne zelim nikako J da bude. Vec ako se svidi nekomime i njemu mozda se nadjemo kao i za V. Prosto mene je povredilo i uvredilo to da uooste rekao tako nesto....zbog imena. Glupog imena na koje ves navici za dva meseca i vise nece biti ni zanimljivo ni cudno. Ime kao ime.... ali danas cu mu svakako reci. 

Juce je bila deugarica i em su dosli kasno(abuna da sam lezala dva dana bolesna jos sam spavala 00.30h do 6.35h)bila sam umorna i neispavana. V nije htei da se okupa nikako dok su bili tu a vec vidno nervozan,mm izao iz nocne i nije nista spavao u verujem da je bio umoran. Ova je stalni nesto V oridikovala kako se to ne radi kako sam gabrazmazila i bla bla i samim tim me ej nervirala i bili sve kad se sklopilo bili smo svi nervozni (jedva sam cekala da ode a otisli su u 1h) koskali smo se celo vreme ispred njih  a znam da je nervoza bila zbog nje ali eto....na kraju sam legla na drugi krevet bez reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja smo se za devojcicu malo bili prepirali pa je bila Anastasija,a sad smo Aleksa lako odabrali,ja pitala da li moze,pogotovo ako odemo preko zvace ga Alex i necu morati da objasnjavam kako se dete zove i nece ga prekrstiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margarita,posle ovog vidim i ja. Njemu se nista ne svidja sti ja kazem. Meni nije bilo toliko bitno....ne bih dozvolila da se zove svemirko recimo,ali govorim nirmalna.imena uopste.ne komplikujem sa nekim novim modernim ili da nam ne idu uz prezime ili da nisu za nase podneblje...nista. Ne znam uopste ni stada radim....da.li da se inatim la da dete bude bez imena duze kad se rodi ili da.pricam ili ne znam. Dobila sam zwlju da se inatim ali me prosla jer ne zelim da se svadjam ili inatim oko ivako neceg. Jeste bitno,ali zbog bebe mi nije. Bitne su mi druge stvari oko nje....na kraju krajeva i ja da budem u redu. 

Mmaka,ja sam rekla samo da bih volela da ime bude u kategoriji kao i Viktor. On hoce Daniel. Rekla sam da necu. Prvo necu ime po meni a drugo nijad ga ne bi zvali Daniel vec skracenicom znam jer kod nas je tako. Filip je Filip isto kaoni Viktor. Ili David....npr. Denis. Mozes ti da zoves nekako odmila tioa Viki,Fico,Deki i to ali99%slucajeva tinime ostaje Viktor. Kao recimo Jana. Ana. Mene svi zovu Danka i Daca i to mi nije ime. Ako razumes sad? A i olus ime mm je tradicionalno a V nije. Sve u svemu samo sam zelela kazem da budu u istoj kategoriji nista vise. Rekla sam njenu da bira da iianko nemam neko ime da mi sw svidja da mora da bude to. Ok za V smo se slozili. Ja nisam htela J on nije hteo Damjan i slozili smo se za ovo ali on je izabrao ali nema veze prihvatili smo oboje. 

On je bio divan prema meni i bebi. Prvih 5 nedelja je samo on kupao,ustajao po ad,meni pomagao ali smatram da to nije razlog da popustam jer je on otac tog deteta valjda i treba da pomaze. 

Sve u svemu,ja sam htela da mozda popricamo o imena ako bas nadjemo neko ali nisam bila u fazonu:Ne zelim nikako J da bude. Vec ako se svidi nekomime i njemu mozda se nadjemo kao i za V. Prosto mene je povredilo i uvredilo to da uooste rekao tako nesto....zbog imena. Glupog imena na koje ves navici za dva meseca i vise nece biti ni zanimljivo ni cudno. Ime kao ime.... ali danas cu mu svakako reci. 

Juce je bila deugarica i em su dosli kasno(abuna da sam lezala dva dana bolesna jos sam spavala 00.30h do 6.35h)bila sam umorna i neispavana. V nije htei da se okupa nikako dok su bili tu a vec vidno nervozan,mm izao iz nocne i nije nista spavao u verujem da je bio umoran. Ova je stalni nesto V oridikovala kako se to ne radi kako sam gabrazmazila i bla bla i samim tim me ej nervirala i bili sve kad se sklopilo bili smo svi nervozni (jedva sam cekala da ode a otisli su u 1h) koskali smo se celo vreme ispred njih  a znam da je nervoza bila zbog nje ali eto....na kraju sam legla na drugi krevet bez reci.

viktor je prelepo ime! Ja i moj bivsi smo birali imena po znacenju. Birai smo na kraju izmedju Viktor i Andrej i odlucili smo Andrej sto znaci biti muzevan. Nzn izaberite par imena i idite na eliminaciju. Msm glupo je oko toga da se “ljutite”, ja sam svakako na tvojoj strani. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se oba puta lako dogovorila. Sada za Masu, birali smo ili Mila ( po njegovom) ili masa( po mom), pa smo odlucili masa jer je kratko kao prezime i imaju ista slova pa se uklopilo super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali daktanol je za gljivice a ovo ne mogu biti gljivice :/

al ne skodi da se maze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu.prihvatili.kazem bilo koje jer meni nije toliko stalo do imena. Kazem J mi odgovara. Em i imendan isti dan em i nije mi ruzno.ime...mislim da ga sama biram ne bih ga izabrala verovatnk ali nije da.mi se ne svidja nikako. Mene ljuti to stomon odbina uopste.o tome da prica.... opet sa drugestrane ,sve za bebu sam sama birala. Nista nije rekao. Nije pridikovao zasto ovo ili.ono ili zasto ta boja. Pogleda i.to je to....nemam problema. Ok kad biraml zajedno onda bude nekad uzmi bolje to nego to ali ovako nista. Kontam mozda mu je to bitni i  vazno ali neka kaze. Mislim nevu vise ni da zacinjem temj o imenu. Ioanko nemam nijedno da mi se svidja a drugo ne zelim ni da je po meni i stavrno ne vidim poentu svadjanja.oko.ovog ali cu mu reci da.ki se ne svidja sto ne zeli ni da prica o tome ni da bar kaze nesto o tome.  A to za razvod,to takodje. Imam gde da odem.mada znam da je to rekao onako iako se to ne govori onako.ali sta.sam ja sve njenu rekla u prosloj trudnoci nemam ni oravo da govorim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uni je njen tata odabrao,rekao je da ako bude imao cerku zvace se Una i tako da smo imali odma ime,za proslu trudnocu mm je rekao da ne voli kratka i da mu se svidja Anastasija i tako bi,a sad sam ja vise birala jer sam rekla da necu Stefan,Marko,Nikola...onda pitala jel moze Aleksa,objasnila sto i slozio se,ono je izvedeno ime od Aleksandar i znaci zastitnik naroda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uni je njen tata odabrao,rekao je da ako bude imao cerku zvace se Una i tako da smo imali odma ime,za proslu trudnocu mm je rekao da ne voli kratka i da mu se svidja Anastasija i tako bi,a sad sam ja vise birala jer sam rekla da necu Stefan,Marko,Nikola...onda pitala jel moze Aleksa,objasnila sto i slozio se,ono je izvedeno ime od Aleksandar i znaci zastitnik naroda

Ja sam htela nesto da mize da se uzgivara lakse na stranim jezicima....a V recimk moze na vuse jezika,otud i F kao ideja olus ovo sto sam navela.  Ista kategorija,nivo. Em ga zives po imenumili nekako.odmila samo ali nema tih skracenica imena tipa Aleksa dar i svi zivu Sasa,Sale,Aca. Vladimir-Vlada,Miroslav-Mirko.... ali ne bitno. 

Juce i od umora sam vise burnije reagovala sad sam mirnija i nije mi bitno. Ja hocu da se beba rodi da je vidim i poljubim i dovedem kuci i da prodje sve u redu a ime... kazem em nemam nijedno (a jos se bunim sto mm.ima dva a neve jis da bira pri tom znam da nece gledati kalendar) drugomodgivara mi J zbig imendana...moj otac i deda su se tako zvalia i oradeda i ovo ni bio 4 po redu i to mi je simpaticno.  Kazem mene vise nervira drugo nesto. Opet sad smirena kad razmisljam sta me uooste nervira to kad znam da mm nije bitno to sto je meni m...on je idabrao dva imena i drugo ne mora po njemi ali ja odbijam da bude po meni. On samo ne zeli druga imena. Opet za V.smo se slozili...imala sam ja dva imena.on dva odabrali.smo od njegovog jer smo se tu nasli. Necija strana za ime Uvek pobedi. 

Iskreno moja mama i.moj tata su najbolje to uradili. Dogovor je bio mama daje prvom a otac drugom. Kraj. Nije bilo svadjanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom bratu su dali mama i tata po dedi,a meni stric

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako zenice juce bila radila dabl test na uzv sve je super beba se lepo razvija sve kako treba...danas idem da podignem rezultate krvi i da nosim svom lekaru..bas se razigrala mahala dizala rucicu i na kraju je namesti na nosic a drugu na stomacic danas smo 11+5 nisam osetila pokrete ali kad pipnem rukom stomak tacno znam gde je jel mi jedna strana bude bas tvrda a druga meka da tako bude nekoliko sekundi pa onda na drugu stranu predje hehe....

Evo slicice :wub:

https://postimg.cc/vc25zJJp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se imena tice muz se slaze sa svim sto ja kazem pa ako bude devojcica izabrali smo Lorena i Nikolina pa skracenice su nam lepe ( lena i Nina ) a ako je decak bice ili Strahinja Ili Lazar ( Straja i Laza ) za muska imena jos bas nismo sigurni da ce biti tako ali to nam nekako odvojena imena videcemo sta bog da :wub:  

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ime Danijel ili Daniel lepo. Svakog Danijela kog znam tako ga i zovu. Samo žensko ime Danijela skraćuju . 

Na nemackom, engleskom , ma bilo kom jeziku svi Daniel-a zovu punim imenom. Neko ponekad na engleskom tepa Den. Ali je to retkost u srpskom i nemackom 

Ja sam ovoga puta ostala bez ideje za devojčicu , jedino Lana ili možda Helena, ali sam odustala i rekla mm da odluci jer kako sam počela dete će mi imati dva imena ^_^ možda mi se nešto javi ali sumnjam, ipak je ovo četvrto dete i nemam neostavrenu želju za ime , tako da to zadovoljstvo ovoga puta prepuštam. U svakom slučaju majka dobije najlepši deo deteta , nosi ga 9 meseci, doji ga, bude uz njega mnogo više, pa mi se nekako činilo lepo da i muž dobije neku privilegiju bar u poslednjoj trudnoći 

*Cvrky87*, k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutrooooo

Mi smo bili kod dr za kasalj i dobio je ovako sirup Levodropropizin i kapi da pije resistol i moze na put :)  mogu reci da vec manje kaslje i znaci kad dr lepo detaljno pogleda dete i pogodi dijagnozu...

Kruel svi smo pod hormonima i reagujemo ... Ja vidim po sebi koje god ime da das nacice se nadimak David - daki, Filip-ficko Lazar-laki i tako ... Najbolje je da napravite spisak 10 imena tvojih i od muza i uporedite i vidite dal je neko isto.... Tako smo mi :)

Ja posto navijam za dve devojcice bice helena i hana ostalo nemam pojima :) 

 

mmaka i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja od kako sam billa mala zelela sam da imam devojcicu Leu :) kad smo saznali da su dvoje, rekla sam ako je cerka bice Lea a prepustila sam drugo ime mm da bira.. kad smo saznali da je musko, mm je poceo sa nekim ubi boze nemackim imenima tipa Julijan, i onda sam rekla dosta, buce Luka, s kompeomisom da se pise po nemackom Luca... i tako su sad Luca & Lea. Mislim da je jako bitno da se slaze sa prezimenom... u nasem slucaju je bilo bitno, posto su iz mesovitog braka, da su imena internacionalna...

Izmenjeno od strane Neon
racic, Earl Grey i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se bas juce uhvatismo te teme, sedeli sa prijateljima I oni nas pitali , I ne znam sta cemo, za decaka imamo 2 konkretna I oba nam se svidjaju a za devojcicu ce vec biti dileme. Mm se zove Danijel I sada posto smo Mili dali ime slicno mom on bi voleo da se druga beba zove slicno kao on ili makar na D. A za devojcicu na D bas I nema neki izbor pa smo sada bas u dilemi, nama je ostalo Lara jos od prve trudnoce I svidja nam se Natalie , ali to nije ono sto on zeli. A ni meni nisu bas nesto vau vise, sto ih vise pominjem. Tako da se vrtimo u krug. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas Daniel zovu Danjo. Nijedan nije Daniel. Lepo mi je ime ali ne zelimga iz istig razloga kao Aleksandar. 

Evo rekao mi je zasto zeli da bude po njemu i uzvinio se,sad smo kvit. :D

hormoni....juce sam bila besna mnogo,ali nije vredno. Prvo on ima te fazone za ime,ali  je dobar otac. Provodi vreme sa V,vodi ga svuda sa sobom,igra se sa njim mnogo....uci ga da svira,sve..... da je klasicna seljacina koja napravi dete a nijad nije kuci a zahteva po njemu ne bih dozvolila....mislim dozvolila. Ne bih ni rodila drugo takvom muskarcu. Ali in je dobar otac,pazljiv. Da posvadjamo se nekad ito je normalno. Ali zivimo.leponi skladno. Verujem da ce ostati ime kao sto smo se dogovorili. 

Neon,meni se svidja mnogi vasa.kombinacija imena. Nekako su mi se mnogo lepo uklopila. 

Meni se svidjaju.kombinacije i kad nekomsoaja na isto slovo,tradioconakna da budu,kombinacije od roditelja....nije bitno kako uklopiti ali nekad se bas lepo slozi. Ja sam htela ali dobro. Kad ne ide po planunide po sudbini :D

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mi se bas juce uhvatismo te teme, sedeli sa prijateljima I oni nas pitali , I ne znam sta cemo, za decaka imamo 2 konkretna I oba nam se svidjaju a za devojcicu ce vec biti dileme. Mm se zove Danijel I sada posto smo Mili dali ime slicno mom on bi voleo da se druga beba zove slicno kao on ili makar na D. A za devojcicu na D bas I nema neki izbor pa smo sada bas u dilemi, nama je ostalo Lara jos od prve trudnoce I svidja nam se Natalie , ali to nije ono sto on zeli. A ni meni nisu bas nesto vau vise, sto ih vise pominjem. Tako da se vrtimo u krug. 

Zenskih imena ima stvarno mnogo :) Samo udji na neki sajt sa imenima, tipa meaning of name, behind the name... Ako volite kratka a na D, Dea je popularna ovoh godina, a znacenje je lepo

Mi smo imena birali po znacenju i lepoti :) I jako sam zadovoljna :)

Mitko, zasto ne npr. Simona? Kad su ti vec obe cere na S :) Znacenje divno, ime lepo, internacionalno...

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvo pricali  za devojcicu Helena ili Hana, a Za decaka Damjan ili Leo. 

Kad smo saznali da je curica, odabrali ime koje nema veze sa ovim :D vec sam pisala koje ime. 

Tako je ime E. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predah papire za roditeljski,pa cemo videti koliko ce ceniti moj radni staz do sada.

Inace danas se trebao roditi moj bebac da je dr hteo da pozuri...sad bi gledala mog bebana :)

neca79, racic i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predah papire za roditeljski,pa cemo videti koliko ce ceniti moj radni staz do sada.

Inace danas se trebao roditi moj bebac da je dr hteo da pozuri...sad bi gledala mog bebana :)

Jel mi verujes da sam sanjala da si nam javila da si se porodila? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He he he :)

Ma dr nije hteo jer beban je imao samo 2651g pa da ga zdrzi jos u stomaku da ne budemo dugo u bolnici,ako se rodi sa manjom kilazom

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenskih imena ima stvarno mnogo :) Samo udji na neki sajt sa imenima, tipa meaning of name, behind the name... Ako volite kratka a na D, Dea je popularna ovoh godina, a znacenje je lepo

Mi smo imena birali po znacenju i lepoti :) I jako sam zadovoljna :)

Mitko, zasto ne npr. Simona? Kad su ti vec obe cere na S :) Znacenje divno, ime lepo, internacionalno...

Gledali vec, nista nam se ne dopada. Dea konkretno mi ne zvuci kao ime vec skoro kao clan. :) Der, Die, Das i Dea :D Mi imamo dosta neobicno prezime tako da ne ide bas svako ime uz njega. Videcemo jos, dok se beba ne rodi valjda cemo smisliti.

 

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.