Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

 Dve smene u trgovini , pa i tri nije ništa za ono sto rade sestre za mizerno veću platu od tih 25. Ne daje niko njima za pravo da budu nekulturne ali isto tako ni pacijentima. Vi samo gledate vašu stranu, a to sto kao sestra posle smene od 12h, gde je radila posao koji se u svim normalnim državama deli na više razlicitih zanimanja , doživi da joj pacijent jebe mater ni krivoj ni duznoj jer se njemu tako hoće , to niko ne vidi. 

medicinska sestra tehničar u Srbiji radi posao koji radi bolničar, tehničar, negovatelj, spremačica pa i posao doktora po bolnicama . A plaćena je toliko , kao sto i sami vidite, toliko da sve odlaze iz Srbije i više neće imati ko ni da bude nekulturan 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikom ne daje za pravo plata da bude neljubazan,pogotovo u nekim sverama poslova...Kod nas zene na salterima i u opstini imaju 35000din platu,nije to neka plata,ali opet spram posla mm i mog to je i puno,mi dobijemo do 43 000din,sa radnim subotama i sa dve nedelje nocnih,jer radimo jednu nedelju III,jednu II i jednu I i to su fizicki poslovi u fabrici,ali ko te pita cutis i rad is,kad se pobunis dobijes jos gore radno mesto iako si jedan od retkih radnika koji radi i znas sve da radis...

Mene je sestra sad nakrpila kako moram da zakazem pregled drugi put,da me je sad preko reda pustila jer sam trudna,a proslo je sat i po koliko smo cekali u cekaonici sa viroznom decom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne govorim o pacijentima koji psuju mater. Ima takvih. Ooo ima bezibraznika i te kako. Srela aam se i sa takvima. Ali govorim o tome da neko dodje "samo" da se porodi i ne sme da ustane a sestra se nadrka jer je morala da bude tu a nije mogla da spava. Govorim o tome da su bezobrazni prema ljudima koji samo pitaju ili dodju na pregled a stave knjizucu na pogresno mesto ili nesto slicno....kad je neko bezibrazan prema osoblju tu treba vratiti istom merom. Ali nije o tome rec.

drugo veruj mi,ali veruj da zene zaposlene utrgovini u Srbiji su verovatno zaposlene medju najgorim poslovima. Pa wvk tti primer kod nas radi i praznik i nedelju i cele nedelje za za iste pare znaci oraznik se ne placa nista drugacije(u drzavnim sektorima ide visenznam jer mm dobija drugacije za nocni rad,praznik,vikend)drugo neko ko je iznad kasirki naruci 20kg banana vise i ako se ne.proda moraju da uzimaju kuci ili da plate sto znaci kbrni okreni daju.pare uz svog dzepa a verujem da tiga nema samo.kod nas vec svuda jer su privatnici imaju.mnogo prava. Isto tako.nisu samo.kasirke vec rade sve. Odrzavaju lokal,prodaju,dopunjavaaju,sredjuju oasu,papire,narucuju robu.  To u Srbiji je svuda kod privatnika. Za manje pare. 

Mm kad je lezao na ortopediji,sestra koja je presvlacila dedu.kojinje imao.operisan kuk je tako grubo to radila da jw deda plakao od bolova i verovatno ga je.bilo em sramota jer je go em sto se drala em ga bolelo. Mislis da je.deda hteo da polomi.kuk i sestrici upropasti dan jer mora.da mu pelene presvlaci?! Jadna ona. Ako joj se ne svidja nek ide drugde. Komentari babica kad je neko glasniji na porodjaju: znala si da se je*es a sad places i deres se? Je si se tako drala i dok si se je*ala? Tonsu dozivele osobe bliske meni. Stvarno ssestrice,ti se en je*es,tebe je oplodio vilin konjic magicnom prasinom,je l' ? 

Ne shvataj ovo licno Mitko,nikako. Nije upuceno nikom konretno vec govorim uopstemo o takvim osobama. Pa ni automehanicar ne sme da bude drzak ako mu zenska osoba donese autone sme da je zeza ili nesto! A to je samo auto....veterinar ne sme da bude drzak. Isto tako ako mu se ne svidja posao idi radi u pet sopu,prodaj samo hranu.i to je to. Zivot nije uvek takav kakav zamislimo,ali nisu nam ni ljudi svi krivi. 

Ja sam prva smotana i ne znam nekad ni gde treba da idem ili pitam a nijad niaam bila bezobrana jos se i izvinaim sto uznemirav pa sam x puta dozivela da se deru i vudu neprijatni.

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Analim:wub:

Mi imamo inace bronhitis:mellow:

Svaki posao je tezak na svoj nacin,ali ni jedan ne daje nikom pravo da bude drzak i bezobrazan...iskreno najtezi posao je biti majka,zena,domacica...mi ga obavljamo sa ljubavlju prema nasim najblizima iako za to cesto ne dobijes ni jedno "hvala"...tako da niko ama bas niko nema opravdanje za svoje ponasanje

Analim, December, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas tako cvrky. Jednom recju,kratko i jasno. Ja celi roman napisala a ti jednom recenicom sve. B)

uh,mi smo pregrmeli bronhtis sa 5 meseci. Uzas! Tada sam toliko lupala glavu sto ne dojim....dva sata je plakao u mojim rukama od bolova i kaslja....temperatura na sve to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Me taman posla da ja podržavam drske i bezobrazne ljude. Samo znam koja je meni razlika šta mi je bio posao u Srbiji i za koje pare, i kako je ovde . Da mi se plače kada pomislim na to. Preko pola moje generacije iz srednje medicinske je otišlo ili se uopšte ne bavi poslom mst. 

Inače sam ja pametna dobila bronhitis prvi put sa 15 godina. Kada nisam htela da izostajem sa nastave kako bih otišla kod doktora , i tako sebi navučem bronhitis <_< samo sto više inhalacije, to je spas 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje imaju vecu decu ,do kada beba spava u kreveticu I kada moze u veci krevet? Zanimaju me vasa iskustva ali beba/dece koja spavaju sama u svom krevetcu. Mi smo razmisljali da odmah uzmemo krevete na sprat sa dodatnim krevetom za bratanicu, da svi spavaju zajedno. 

Unbenannt.png

Analim, *Cvrky87*, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocajan je sistem ovde. Negde gde ne treba da se zakazuje tipa ako imas kasalj moras da imas zakazano ili ti zakazu za da dodjes za 3 dana. Glupost. Ili da se srede takve stvari ili nek nam se ne placa zdrvastveno vec neko osiguranje tj da mozemo da biramo privatnika.... prepisuvanje lekova vi trebalo da se ibavlja u domovima zdravlja a nw po bolnicama gde se obavljaju i pregledi vecinjer onda bolesniji pacijenti cekaju. Ma mnogo toga. Kontrolisati ko kad dokazi na posao....posle nekih poboljsanja ljudi ne bi mogli da se zale. A ako se zale verovatno su takvu da se zale na sve. Prvo smo kod zubara privatno krenuli pa kod ginekologa.jks malo.i.kod oosteg i kod pedijatra. Ili neka nam daju oare sto se.uplacuje zdravstvi nek ide kao plata. Nemas knjizicu ali ako potrosis oare na drugo sam si kriv. Samo sto je tu problem onda bolnice koje su drzavne...ali nekako napraviti da osiguranje pokriva. Ne znam. Ovako je uzas. Svima. Vrti se u krug....nezadovoljni.lacijenti,nezadovoljni zapsoleni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje imaju vecu decu ,do kada beba spava u kreveticu I kada moze u veci krevet? Zanimaju me vasa iskustva ali beba/dece koja spavaju sama u svom krevetcu. Mi smo razmisljali da odmah uzmemo krevete na sprat sa dodatnim krevetom za bratanicu, da svi spavaju zajedno. 

Unbenannt.png

sta da ti kazem, meni je klinac bio od rodjena super beba i samim tim je sa 1,5gid spavao sam u krevetu kao na slici ( samo ne na sprat). Tako da je super ideja. Al budi spremna na padobrance :) ( padanje sa gornjeg kreveta)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bas sad uzeli takav sa fiokom u koju moze dusek. V odbija da spava u njemh,ali njegiva sestra od godina dana spava sama.

konkretno bas sam razmisljala svrhu krevetica. Zasto je uopste izmisljen,zasto ne odmah normalan krevet?! Ovo kad kreneu da.izlazw iz nhega.preko te ograde  je haos. Ovako moze odmah onu zastitu sa strane da ne padne....

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje imaju vecu decu ,do kada beba spava u kreveticu I kada moze u veci krevet? Zanimaju me vasa iskustva ali beba/dece koja spavaju sama u svom krevetcu. Mi smo razmisljali da odmah uzmemo krevete na sprat sa dodatnim krevetom za bratanicu, da svi spavaju zajedno. 

Unbenannt.png

mi planiramo da uzmemo sada za devojčice ovako. Meni svi spavaju u svojim krevetima već duže. To sto se presele nekada kod mene to je drugo 

meni se čini ovo kao super ideja 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni U ima bronhitis od 9 meseci,alergije i to je nasledila od tate i tako da se mi sa time borimo 5 godina

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se plasim kreveta na sprat. Nekako.me uvek strah sta ako padne,jer vidim koliko se V okrece i premesta u toku spavanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene, ja citala da moze vec dete od druge godine, posto tada pocnu da preskacu ogradicu krevetica. Inace, brat I ja smo imali krevete na sprat, ja sam spavala gore I nikada nisam pala. :) Mali je onaj otvor za ulazak u krevet a preko ograde tesko. Mila ce verovatno hteti kod nas da spava kada se beba rodi a posle ih taman oboje prebacimo. 

 

mmaka i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

http://bonneli.rs/proizvod/krevet-lucna-sofa/

Ovakvi su nasi kreveti. Hteli smo na sprat ali posto smo na podkrovlju nije nam odgovaralo zbog kosine. Ispostavilo se da je i bolje jer K mesecari, ustaje nocu. Ovi im stoje u Г. 

Za bebu imamo krevetac normalnih i jedan vecih dimenzija, koji je 10cm siri i 20cm duzi. Njemu se skidaju stranice i moze da bude krevetic u kome moze dete do 6god da spava. Prvih godinu, dve ce u nasoj sobi pa cemo videti..

Evo nasla sam isti kao nas

https://www.halooglasi.com/namestaj-i-pokucstvo/namestaj-za-decju-sobu/krevetac-i-simpo-dusek/5425479103388?kid=1

Moze da se spusta, ima deo koji se odsrafi, vidi se sa strane i onda bude nizi, skinu mu se bocne strane i bude krevetic.

Izmenjeno od strane k a m
miliccam i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi isto imamo taj veci 70x140 I isto se razmontira u veci krevet ali da ne bismo sada jos jedan krevetac uzimali pa za par godina krevete na sprat bolje odmah ove. 

Nas je ovaj 

gitterbett-weiss-trend-holz-my-baby-lou.

Pa posle bude ovakav 

22.png

Ali mi sada to deluje usko I kao da dete koje malo nemirnije spava pada sigurno.

k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,mi imamo.isti takav krevet kao vi samo ima i fioku....ali naravno V ne spava u njemu vec sa nama. <_< 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isli malo do grada. Otisli prvo na novogodisnji sajam... razocarenje! Samo jedna hala, od prodaje drangulija ukupno 6 tezgica! Balerina, kojaje po meni zastitni znak novogodisnjeg sajma, NE PO STO JI!!! Prazno, nema ljudi... bas sam se razocarala. Onda smo otisli na novi beograd, da se slikamo, okacicu sutra sliku :) jeli i dosli kuci.  Sad spavanjac

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje imaju vecu decu ,do kada beba spava u kreveticu I kada moze u veci krevet? Zanimaju me vasa iskustva ali beba/dece koja spavaju sama u svom krevetcu. Mi smo razmisljali da odmah uzmemo krevete na sprat sa dodatnim krevetom za bratanicu, da svi spavaju zajedno. 

Unbenannt.png

Moja najstarije je preslo u svoju sobu sa 2,5 a najmladja je jos sa nama jer ne mozemo da se org. i odlucimo u ciju ce sobu. Ako bi presla kod starije, morala bi u tu fioku. Ako bi kod srednje-srednja bi morala na gornji krevet. Nisam uopste ljubitelj kreveta na sprat, fioka i sl. ali kad se mora... srednjoj smo krevet pravili, soba je mala a trebalo nam je resenje za vise dece pa cu naci neku slicnu komb na netu jer ne umem da postavljam slicke(i mrzi me da se logujem)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://marinaenterijernica.rs/decija-soba-kreveti-na-sprat/

Prva slika je slicna nasoj sobi. Krevet, ispod kreveta ormar(do pola kreveta) a od ormara krevet drugi. Tako da nisu bas jedan ispod deugog a imas jos jedan ormar u funciji. Napravili smo fioke stepenice, nemamo merdevine vec smo iskoristili prostor potpuno. Soba mala a trebalo je staviti i radni sto, razmisljati da ce porasti, postati devojke brzo...

Nego imam jedno pitanje, ne znam gde da pitam. Na jeziku vec 3 dana imam tzv. jastarice, one bele plikcice koje bole. Uzasno mi je, ne mogu da pijem, jedem, spavam. Ispiram zalfijom, ukapavam propolis i nista. Od jutros se i dve starije zale. Sumnjam na neki virus ili na previse oraha. Ne verujem da je onaj virus usta, stopala i saka jer osim jezika nemam drugih tegoba. Je li neko imao ovo iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@leni, mi smo imali tu bolest koju izaziva virus koksaki, bolest stopala, saka i usta. Oba moja deteta i ja, pre 4 god. Ne verujem da vam je to jer nemate drugih simptoma. Bolest pocinje gadnim svrabom po tabanima i dlanovima da bi uskoro doslo i do skoka temperature. Grlo vise boli nego sto svrbi i ima tih plikcica, kao i po tabanima i dlanovima. Lecenje je samo simptomatsko. Prolazi za nekoliko dana. Deci su otpadali noktici posle toga. A mene boleli neko vreme zglobovi na rukama. Ne deluje mi da je taj virus u pitanju kod vas mada je malo cudno sto sve tri imate te promene u ustima. Pre ce biti da ste neki drugi virus zakacile. Prskaj tantum verde, mozda bude lakse. 

Izmenjeno od strane k a m
leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Magarac od mm je rekao da ce se pre razvesti nego da dam detetu ime Filip. 

Sad ozbiljno razmisljam da ne popustam oko imena pa vidimo. Ako mu je toliko stalo koje ce da bude,pri tom JA sam htela da.popustim da bude po njemu jer me zabole ali cim spomenem neko ime odmah vredja te Damjanov zelenko te ovo te ono sad sam popizdela. Nekad razmisljam sta uopste imamo.zajednicko?!?!

Stvarno me je uvredio izjavom jer sta on je hteo laf da ispadne.pred.mojom drugaricom ili sta. Ok. Neka..... sad sam besna,smiricu se ali ovo mu je vrh izjava.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam presla u dnevnu, pustila neki glupi novogodosnji film i skuvala caj. Stomak me izmucio. Ceo dan se mucim da ispraznim creva, triput sam isla u toalet. Da bi me probudila mucnina, jela sam vrucu pizza pitu i plus neko medeno srce pa mi je bilo muka i zaglavila sam u wc-u... Plus mi je nezgodno sto je mm dosao u spavacu da spava, iskreno samo mi smeta, ionako ne spavam uopste u trudnoci. Zato sam sad ja presla ovde. Postala sam sam prava dzangrizava zenetina, svi me nerviraju, deca besne, matori tvrdoglavi, mm, haos po kuci..nesto sam negativna skroz. Zao mi je sto ne uzivam vise u ovoj trudnoci, mozda je ovo poslednji put da sam trudna. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Kruela, pa nemojte se svadjati oko imena. Lepa su oba, nekako cete se vec dogovoriti. Vidim i kod vas naelektrisano. Ja sam nesto uzasno nervozna i i osecam stiskanje sa strane vrata gde imam cvorove na stitnoj. Rece mi dr da hoce da rastu u trudnoci. Ali ne znam dal me pucaju hormoni ili sta je, bas sam svadljiva i svi me izludjuju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, ja sam stekla utisak da je tm resio da samo on odlucuje o imenima vase dece. Citala sam sta si pisala da je radio prvi put, pa evo i sad. Bas ruzno deluje, a nije mi jasno zasto ti to dozvoljavas.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.