Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jutro, evo probudih se. Sa decom sam spavala od 21-8. Za sada je jedno dete budno ^_^ ustalo sa tatom . 

Nama je ovde procedura da imamo u 37oj nedelju uvek u porodilištu kontrolu koja je uključuje bris. Ako brzo krene porođaj posle toga a nešto nije ok dobije se ab u venu da zaštiti bebu.

cvrky, taj lek da izvines sranjce :lol: blag, nicemu ne pomaže i još ako si u tabletama dobila meni je mučno za stavljanje dole :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni U ima t nocas 39,2 a sad 38,5 kaslje ko poludela,mozda je bronhitis...cekam da se dr javi da je odvedem da je poslusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila canesten 3,a ovo je valjda sad cisto za svaki slucaj...ja ako ne mogu neki lek staviti onda zamolim mm da to uradi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutrooooo i meni D kaslje ko bronhitis i isto ga vodim kod dr jer treba u petak sad da putuje za Svajcarsku kod tate bez mene i uopste neznam dal je pametno da ga saljem takvog a nisu se videli od prosle nove god :/

Izgleda je virus jer i mene hvata citam vas al nikako da pisem, ja sutra idem na uz ^_^ da pokusa da uradi dabl test....

 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni je U svake godine u ovom nekom periodu bolesna,ali bukvalno od rodjenja,na oca ima alergije i bronhitis,tako da se nadam da ce i nju sve proci kad udje u pubertet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada je taj virus aktuelan , svi kaslju, temperature, grlo, izgleda svuda. Valjda nije bronhitis 

i moje najstarije dete je nasledilo alergijsku sklonost od muža. Kod njega se smiruje, i kod muža miruje, ali kod njega se sada počele vraćati alergije, mislim ko mm-a. Na moru smo jeli kozice koje smo milion puta jeli pre toga i mm je imao anafilaktički sok sem sto nije stigao do dela da izgubi svest jer nam bolnica bila blizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila canesten 3,a ovo je valjda sad cisto za svaki slucaj...ja ako ne mogu neki lek staviti onda zamolim mm da to uradi :)

:lol: nemam ja problem da stavim dole nego mi je nekako ružno. Tableta je gruba, iako je pokvasim, nije onako kao sa vaginaletom ili čepicem, nju osetim onako kada stavljam unutra, grebe me <_< u nikada ne mogu onako lepo duboko da je namestim , samo kada mi se posreći zbog oblika 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

V kaslje evo nedelju dana. Ja grlo,tempereratiri a sad me kao tera na kasljanje. 

Cvrky,verivatno onda ti daju preventivno sto.kazes zbog bebe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima! ^_^

Vidim da baš sve imate problem sa bolesti dece, a plus ste trudne... Bas mi je zao. Želim brz oporavak svima.

Cvrky87, baš često mislim na tebe i uzbuđena sam, kao da si mi bliska drugarica ili sestra. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kruela, ja se sve slazem sa tobom. Ipak i u sistemu koji ne funkcionise ima onih koji rade svoj posao kako treba. Ali jednostavno u nenormalnim uslovima niko ne moze ni da radi normalno. Npr. Ova dr hematolog kod koje ja idem. Kad imam kontrolu u hematoloskoj ambulanti ume da bude malo gruba, odradi ona sve sto treba ali nema vise vremena da je gnjavis, izvolte papire dovidjenja. Uzmi citaj, sve ti pise izvestaj cela strana. I onda zene pricaju na hodniku Jeste a znas kako je fina kad joj se ode privatno. Ja reko nije tacno. Bila je fina i kad sam je prepala u lekarskoj sobi na odeljenju, otrcala kod nje cim sam saznala za trudnocu a pojma nije imala ko sam jer nisam bila godinu dana. I bila ljubazna i rekla sta da odradim i da dodjem sutradan da me provuce kroz dnevnu bolnicu, i tada isto bila super. Jer nije bila guzva u dnevnoj, uglavnom ljudi dolaze da primaju terapije venski. I otisla sam jednom kod nje privatno jer je bila na odmoru i nije mogla kako da me primi, a bilo je bitno u pocetku propratiti. I tada me jos jos pitala hocete li vi dolaziti ovde ili u klinicki na sledecu kontrolu, ja kazem Pa ako moze, ja bih tamo dolazila. Kaze Pa naravno da moze. Nit me vrbovala da idem privatno kod nje. Nego bre oni polude od onih guzvi, od onolikog naroda, pa samo trudnica bude utorkom kada prima preko 20, a gde su su ostali, sve teski bolesnici. Isto i ovaj dr deciji hematolog kod koga idemo godinama. Divan doktor, strucan, iskoristim kad odem ako imam da pitam za jos nesto, nikada nije odbio, uvek je divan i nezan prema deci. A juce ona endokrinolog tacno se vidi da je mrzi da radi i da hoce samo da otkaci. Bila sam deseta na redu, a cekala sam okruglo tri sata. Prvo jer nije pocela u 9, nego posle 10, onda kad joj je pao sistem je izasla i nije je bilo sat vremena. Sta god sam pitala nista ne treba. Ko da ja volim dzabe da dolazim. 

O neljubaznosti sestara nemam komentar. Cula sam jednu sestru kako kaze drugoj za neku zenu da treba da se osteni. Tako oni nas i posmatraju. Zeni koja je u terminu dosla da nesto trazi. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://www.apotekaonline.rs/multi-gyn-actigel

Evo ovo mi je dala. Meni je nezgodno da aplikujem sad kada mi je stomak veliki. Plus pojma nemam da li sam sam stavila dovoljnu ili preveliku kolicinu.

Moram poceti da spavam nocu. Bila sam budna od 5-7, pa zaspala i sad evo jos u pidzami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja mislim da sam osetila bebicu :wub: vec par dana osecam ali nisam bila sigurna a nocas sam bas lepo osetila, isto kao sa Milom. Malo mi deluje rano, danas sam 11+6 ali to je to. 

mozza, k a m , mmaka i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E te jadne sestre. Imaju pet manju platu nego bilo gde drugo, i imaju pet puta više posla nego bilo gde drugo. Žao mi ih je :( čudo da u toj muci postoje i normalne sestre 

Analim, k a m , miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://www.apotekaonline.rs/multi-gyn-actigel

Evo ovo mi je dala. Meni je nezgodno da aplikujem sad kada mi je stomak veliki. Plus pojma nemam da li sam sam stavila dovoljnu ili preveliku kolicinu.

Moram poceti da spavam nocu. Bila sam budna od 5-7, pa zaspala i sad evo jos u pidzami.

koristili sam taj, preventivno . Blag lek. Nezgodno je i bez stomaka jer nemaš nikako osecaj koliko je izaslo , sve ide otprilike 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos me sad pecka. Tamo pise da je peckanje normalno i da ce prestati ali me strah, da nije neka reakcija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://www.apotekaonline.rs/multi-gyn-actigel

Evo ovo mi je dala. Meni je nezgodno da aplikujem sad kada mi je stomak veliki. Plus pojma nemam da li sam sam stavila dovoljnu ili preveliku kolicinu.

Moram poceti da spavam nocu. Bila sam budna od 5-7, pa zaspala i sad evo jos u pidzami.

koristili sam taj, preventivno . Blag lek. Nezgodno je i bez stomaka jer nemaš nikako osecaj koliko je izaslo , sve ide otprilike 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos me sad pecka. Tamo pise da je peckanje normalno i da ce prestati ali me strah, da nije neka reakcija..

nije, normalno ne da pecka , ne brini . To je vrlo blag lek, i više je za neku prevenciju 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E te jadne sestre. Imaju pet manju platu nego bilo gde drugo, i imaju pet puta više posla nego bilo gde drugo. Žao mi ih je :( čudo da u toj muci postoje i normalne sestre 

I meni ih je nekad zao da ti kazem. Ima normalnih, cast izuzecima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije, normalno ne da pecka , ne brini . To je vrlo blag lek, i više je za neku prevenciju 

Pa izgleda da jeste normalno. Jer me prvo baas peckalo pa manje i sad prestade skroz. Samo ako je blag hoce li mi rascistiti ove leukocite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja mislim da sam osetila bebicu :wub: vec par dana osecam ali nisam bila sigurna a nocas sam bas lepo osetila, isto kao sa Milom. Malo mi deluje rano, danas sam 11+6 ali to je to. 

 basI lepo Mico, I ja sam moju osetila prvi put u 12 nedelji. Jako blago I nezno. :) kazu da je kod mrsavica to normalno.

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa izgleda da jeste normalno. Jer me prvo baas peckalo pa manje i sad prestade skroz. Samo ako je blag hoce li mi rascistiti ove leukocite.

pa uglavnom su u trudnoći povišeni blago, a da nije ništa strasno. Koliko su ti povišeni? 

Meni na primer vaginalna neravnoteza blaga ni me pokaže nikakvu promenu u leukocitima. Poslednji put sam imala povišene leukocite, u urinu malo bakterija ali nista izolovano u urinokulturi, a i bris mi je bio dobar 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se tiče pokreta ja ih nisam rano osetila čak ni kada sam imala 49kg na 171. Meni se lično čini da nema veze sa kilazom jer je to ipak osecaj iznutra. Ne znam od čega zavisi ali ja sam tek sada ranije nego pre osetila pokrete sa najviše kila do sada, s tim sto nisam debela ni sada :lol:

KikaC96 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

pa uglavnom su u trudnoći povišeni blago, a da nije ništa strasno. Koliko su ti povišeni? 

Meni na primer vaginalna neravnoteza blaga ni me pokaže nikakvu promenu u leukocitima. Poslednji put sam imala povišene leukocite, u urinu malo bakterija ali nista izolovano u urinokulturi, a i bris mi je bio dobar 

Pa samo pise 3. grupa i dosta leukocita. Bakterija nema. Dr kaze da nije strasno, ali je ipak ukucala u karton.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

to sto neko ima malu platu mu ne daje za oravo da govori da neko treba da se osteni. Meni je zao zbog malih olata ali drugi ljudi im nisu za to krivi! Idi radi drude gde je veca plata i cao.

zao mi je sto ima toliko neljubaznig osoblja bilo u medicini ili salterima banke i poste da te koje rade nirmalno svoj posao dizemo u nebesa. Ima finih zaista,onih kojinrade divno svoj posao alinovi drugi,od srca i iskreno im zelim da se nadju u situaciji kad nesto nebudu mogli ili znali i da neko njima govori i ponasa se tako kao oni prema drugim. 

Kasirke imaju takodje male plate pa moraju da budu ljubazne jer dodje cika orivatnik i skida sa olate ili se dere ili da otkaz.... mm radi kao tehnicar i uvek kad kuka da su ceku noc.dolazili za gluposti ja mu kazem da nije isao na posao da odmara i spava nego da radi. Ako ti se ne svidja idi trazi premestaj ili drugde radi....lako je.  onda kaze da ali mi smo shmp a ne oosta da dolaze za kasalj. Reko znam ali kad kod nas dr su takvi da ne znaju nista. Mom ocu su dali injekcije za upalu pluca u oredinfarktnom stanju,kakv ekg da su ga poslali ili nesto?! Sa tipicnim simptomima za infarkt. Prekomenrno znojenje,trnjenje ruke,gusenje....na kraju umro za 4 dana. Mene lekar opste pita da li da.mi da ispiranje uveta? Reko sta ja znam da li treba?! Dr se skoluju da pomognu ljudima a kad ne mogu ljudi idu dalje i traze pomoc i onda su jos krivi.

Ja sam radila za 22.000 citave i kad je dosla zena da olati struju a nije imala racun ne da sam se trudila nego sam zvala elektrodistribuciju da ih pitam da li se menja poziv na broj svakog meseca ili ostaje isti. Nisam morala ali nisam imala guzvu i htela sam pomoci.  Nisam sad ja Bog ali mogla sam da joj kazem ne znam ja ja samo upalcujem idite,zovite. A zena starija. Hocu reci sta bih postigla da sam nekulurna ili nesto? Nista. Ili da iza lejda zeni kazem:glupa.baba ne zna racun da popuni. 

Stari su dosadni,trudnice treba da se stene,deca vriste i razmaznena,samo gospodje medicinske sestre savrsene izvinte. 

Ja sam drugu bebu osetila tacno u 12 nedelji. Jedan udarac. 

 

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

to sto neko ima malu platu mu ne daje za oravo da govori da neko treba da se osteni. Meni je zao zbog malih olata ali drugi ljudi im nisu za to krivi! Idi radi drude gde je veca plata i cao.

zao mi je sto ima toliko neljubaznig osoblja bilo u medicini ili salterima banke i poste da te koje rade nirmalno svoj posao dizemo u nebesa. Ima finih zaista,onih kojinrade divno svoj posao alinovi drugi,od srca i iskreno im zelim da se nadju u situaciji kad nesto nebudu mogli ili znali i da neko njima govori i ponasa se tako kao oni prema drugim. 

Kasirke imaju takodje male plate pa moraju da budu ljubazne jer dodje cika orivatnik i skida sa olate ili se dere ili da otkaz.... mm radi kao tehnicar i uvek kad kuka da su ceku noc.dolazili za gluposti ja mu kazem da nije isao na posao da odmara i spava nego da radi. Ako ti se ne svidja idi trazi premestaj ili drugde radi....lako je.  onda kaze da ali mi smo shmp a ne oosta da dolaze za kasalj. Reko znam ali kad kod nas dr su takvi da ne znaju nista. Mom ocu su dali injekcije za upalu pluca u oredinfarktnom stanju,kakv ekg da su ga poslali ili nesto?! Sa tipicnim simptomima za infarkt. Prekomenrno znojenje,trnjenje ruke,gusenje....na kraju umro za 4 dana. Mene lekar opste pita da li da.mi da ispiranje uveta? Reko sta ja znam da li treba?! Dr se skoluju da pomognu ljudima a kad ne mogu ljudi idu dalje i traze pomoc i onda su jos krivi.

Ja sam radila za 22.000 citave i kad je dosla zena da olati struju a nije imala racun ne da sam se trudila nego sam zvala elektrodistribuciju da ih pitam da li se menja poziv na broj svakog meseca ili ostaje isti. Nisam morala ali nisam imala guzvu i htela sam pomoci.  Nisam sad ja Bog ali mogla sam da joj kazem ne znam ja ja samo upalcujem idite,zovite. A zena starija. Hocu reci sta bih postigla da sam nekulurna ili nesto? Nista. Ili da iza lejda zeni kazem:glupa.baba ne zna racun da popuni. 

Stari su dosadni,trudnice treba da se stene,deca vriste i razmaznena,samo gospodje medicinske sestre savrsene izvinte. 

Ja sam drugu bebu osetila tacno u 12 nedelji. Jedan udarac. 

 

 

apsolutno se slazem!

mene covek psovao i psovao jer je kupio nesto pogresno i nmg da mu vratim pare ( tako kaze nadredjeni), i onda je isti taj nadredjeni dosao i rekao mi da vratim pare. Ok, ja sam radila kako je receno, ali to sto je taj kupac i jos milion njih doslo pa na mene se istreslo ja nikada nisam odgovara i svadjala se kao koleginice. Ocigledno da se danas svi trkaju da pokazu ko je vise ne kulturniji! I u sadasnjem poslu, sam ista, odem odradim i to je to. Uvek imam kuturu sa sobom “ dobar dan i sve ostalo..”

svi bi mi voleli da ne radimo, i ne vole svi da rade. Ja svoj posao volim, nisam u mestu na terenu sam. I organizujem se uvek- prvo posao pa onda kafa. 

Npr sve bih dala da radim u drzavnoj firmi na salteru! Sta mi tesko??!!! Dobar dan i dovidjenja. Ja bih sve te “nadrkane” ljude poslala dva meseca u bilo koju trgovinu za 25hilhada i to u 2 smene da rade!

P.S. da se ne uvrede one koje rade na navedenim mestima, ako nisu “nadrkane”

Izmenjeno od strane mmaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.