Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

cekamo devojcicu :) 

jaoo super curica :wub::wub: i ja bi volela devojcicu i suprug se dvoumi te decak te devojcica jaoo ma samo da je zivo i zdravo 

racic, KikaC96 i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vecee zenee, ja sam 5+2 termin mi je 24.08.2019. :)

Ima li nekih zena sa negativnom krvnom grupom?. Ja sam pre par dana imala braon sekret koji je trajao 2 dana, gin mi je dao utrogestan 2x1 i folnu.. 

dobro dosla Alex :) 

 

Mara98 i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vecee zenee, ja sam 5+2 termin mi je 24.08.2019. :)

Ima li nekih zena sa negativnom krvnom grupom?. Ja sam pre par dana imala braon sekret koji je trajao 2 dana, gin mi je dao utrogestan 2x1 i folnu.. 

dobro dosla aleksiss :wub:

Aleksiss24 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaoo super curica :wub::wub: i ja bi volela devojcicu i suprug se dvoumi te decak te devojcica jaoo ma samo da je zivo i zdravo 

samo neka nam svima decica budu ziva I zdrava <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, Cvrky87 se ne javlja... Hm, da je nisu zadržali, tj poslali u porodiliste... :huh:

Pozdrav za Aleksiss24! Da li ti je to prva beba? :baby: Većina trudnica je koristila ili koristi utrogestan. Ja nemam negativan rh faktor, ali koliko znam za to se dobija rogam vakcina u porodilistu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, toliko sam izmucena i ponovo me danas boli glava. Zamalo sam se rasplakala na pomisao sta me sutra ceka, kakav dan. Ni da sam supermen ne bih bih uspela. Pojma nemam kako cu i sta cu ali znam da su ovo nadljudski napori i za nekoga ko nije trudan. 

EG, kupicu sutra .Kako je koristis, jel se ispiras irigatorom ili samo spolja? 

Aleksiss, dobrodosla. Moja prva beba je bila avgustovska. 

Earl Grey i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja upadam da vidim da li se cvrky javlja.

aleksis,dobro dosla.

Aleksiss24 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaa zenee :wub:

 

aleks ja koristim utrogestan stavljam vaginalno ujutru i uvece takodje primam inekcije za odrzavanje prognesteron depo i pijem ogestan vitamine tu je sve i vitamin E i jod i folna kiselina vitamin b9 i omega 3 i  vitamin d3 to je sve u tom Ogestanu jeste da je skup lek ali dobar je i za zacece i za trudnocu...nebrini utrogestan svaka druga zena koristi u trudnoci 

Aleksiss24 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene evo me,jos sam 2u1 i kod kuce:)

Ctg uredu,grlic i dalje isti tj 1-1,5,mekan i zatvoren Plodova voda je na samoj granici pa me gnjavi za ishranu bez testa i slatkisa...u subotu u 10:45 opet ctg i kontrola...nece dr jos da me poradja,rekao mi je da bi mogao za 3 dana,ali da hoce jos malo da beban napreduje posto po uz ima 2651g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Cvrky, druzite se jos. :)

Ja naravno ne spavam, a kako cu sutra sve izdrzati pojma nemam.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene evo me,jos sam 2u1 i kod kuce:)

Ctg uredu,grlic i dalje isti tj 1-1,5,mekan i zatvoren Plodova voda je na samoj granici pa me gnjavi za ishranu bez testa i slatkisa...u subotu u 10:45 opet ctg i kontrola...nece dr jos da me poradja,rekao mi je da bi mogao za 3 dana,ali da hoce jos malo da beban napreduje posto po uz ima 2651g

Dobro jutro sretan Bozic svima koji slave. 

Cvrky najbolje je da krene prirodno uvek. 

Aleksis dobro dosla :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro

aleksis dobro dosla 

ja sam nesto dva dana u nekom ludilu, hocu da uzmem kuče. Nije mi dosta ovih u dvoristu :)

ja inace najvise volim dobermana, tako imaju lep stav, zdravi su psi, privrzeni gazdi neverovatno. A bivsi muz je uzeo pinča dok smo bili zajedno, i oni su ok, kod njih mi je zanimljivo jer se ne linjaju ( daa ne poverujete), i sto su razigrani uvek. Eto.... tako... :) ja i moje zelje..

racic i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon da li se mozda secas kad si ti prvi put osetila tvoje blizance, meni se sinoc ucinilo dok sam lezala da sam osetila mehurice ...

Moze mi neko pomoci kako se postavlja slika ovde npr kad ste slikali kolace i stomak davno sam to radila pa sam zaboravila :) 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksiss, dobro nam dosla I ovde. :baby:Bas mi je drago da si nam se javila na kraju I da napredujete. A termin ti je divan, ako par dana porani beba taman na moj rodjendan. ;) Mi smo jurili moj rodj za termin ali nam nije poslo za rukom ni prvi a ni drugi put.

Cvrky, izdrzite jos malo, znacice bebici da jos malo poraste I ojaca. 

Jutro zene, bas ste prve domacice svasta znate da spremate, ja slatko niti jedem niti spremam ali sam resila da naucim. :)

Racic, ulogujes se na https://postimages.org stavis sliku pa kopiras link, tako ti je najjednostavnije. 

 

racic i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nisam vam rekla. Zbog masinog osipa kupim ja pelene pufis senzitiv. I posto je nosila vel od 4 kg do 6, one su joj male, ja sad uzmem ove od 7kg i one su joj malo vece.. kakva glupost. Al bitno je da osipa nema vise

KikaC96 i racic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, 

ja već kupim pet irigatora sve za po jednu upotrebu , u pakovanju ima pet, već pripremljena tečnost i isperem se.  Kada mi doktorka prepiše platim 5€, bez recepta 20€. 

Ne volim one irigatore sto mi stoje jer se uvek plašim da nisam dovoljno sterilisala 

Ove male bočice , sa 5. 

04-F4-CA0-E-856-A-4-ACA-BBD6-4-BC713-F86
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li pratite stranicu na insta- devet meseci? Koliko bebica i stomakaaaa imaaa

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li pratite stranicu na insta- devet meseci? Koliko bebica i stomakaaaa imaaa

ja pratim na fb :)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,super da je sve u redu. Izdrzite jos malo ali to je to. Od danas si u 9-om tako da verujem da ste uspeli! :)

aleksisn,za Rh faktor ako si negativna ima neka drugacija procedura ali ne znam tacno. Gleda se onda.koji je rh faktor i otac deteta i nesto....za utrogestan to prima svaka druga druga bukvalno. Folna se uzima.obavezno celu trudnocu a trebalo bi i tokom planiranja trudnoce i posle. Mada ja cu posle porodjaja neke vitamine. Sad pijem pregnacare i ima pregnacare za dojilje. A do 4-og meseca sam samo folnu. 

Inace meni je juce ponovo dao utrogestan. Ali razmisljam da ne uzimam. Juce sam radila.manje bez napora tj i ne toliko i nisam isetila to zatezanje. Drugo na oregledu dok sam bila isecala sam dole tj nize tvrdo i rrkao je lekar da je glavica dole. Danas sam vec tvrdo osetila drugde a jis se dosta.krece mislim i.logicno....tako da sve u svemu uzecu utrogestan ali necu jos uzimati..

..ne bih. 

Da li sam vam rekla da beba ima vec 1kg? :D

mmaka,ja zapratila i.odpratila. 

sto se.psa tice ja sam videla neku kujicu na ulici sa polomljenom nogom,htela sam da je uzmem ali nesmem ni da pitam mm a i imamo i dva psa i macora i macora.bih rado da nemamo jer me nervira. Ali kad aam ga uzela cutim i trpim dok je tu. Svuda su.dlake na terasi gde sedimo,ide.po stolovima i.prlja....volim ga ali me nervira to. Ali zamenicu navlakpamucne sa.nekim od skajada mogu alkohol da dezinfikujem.jer V i.lezi tamo a macor je ipak na dvoristu i.ide svuda a i dlake....i da mogu.mokrom krpom da brisem a ne da skidam toliko cesto i da perem jer dlake.ostaju svakako. Da imam jednog ovu malu bih uzela ako ne bi pobegla. 

Mama je spasila jednog sa ulcie sa raswcwnom bdutinom skroz do mesa i pobegao ore tri nedelje. Ja ga nadjem ispred vrtica.i jos ovako trudna.uzmem.na ruke i u kola.odnesem joj ga i on pobegne isti dan. Sad sam ga videla.ponovo i V kaze da.ga.uzmem. reko.necu. imao.je.skloniste sa hranom i vodom ako.mu je radije da spava ispred lokala.na betonu.neka mu je. Mnogo volim pse i hranim i lutalice.ali da.uzimam na silu necu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.