Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Srećan i od mene Badnji dan, i naravno Bozic. Ja ga ovde prozivljavam kao da ga i sama slavim jer ga većina slavi 

Evo ako neko voli da pravi keksice sa decom, da mogu i oni da ucestvuju u svakom koraku, vrlo brzi i preukusnu . Dečak je radio najteži deo, ubacivanje fila od kikirikija u cokoladni deo i pravljenje kuglica, i na kraju pritisnuo da bude keks. Srednja isto malo, a obe devojčice su sastojke ubacivale i mesale

1-CAD5-CAD-3-FFC-400-D-9-E54-DC612800-AB
 

Evo da ubacim i našu ovogodišnju dekoraciju, naravno dečak je najveći deo sa mamom okitio 

BFD639-EF-4-B0-B-48-C3-9-D84-34-C8-E9295

Neon, miliccam, *Cvrky87* i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim pa ja nisam imala neko lose iskustvo tamo s obzirom da nisam imala svog dr ja sam tamo prebacena hitnom i bili su ok neznam sad znam i dobre i lose price kao i svuda meni su bili ok

Ja sam oba puta pocela prirodno i zavrsila carski, prvi put jer je beba bila 4kg a drugi jer su mi krenule kontrakcije noc pre zakazanog carskog i imala sam krvarenje i hitan cr (to je u betaniji) ali kontrakcije bi prepoznala meni budu kao kad te jako boli stomak ono kad imas virus e tako.... A kod svakog je razlicito meni su bas jake bile tako da nema sanse da se ne skonta :) 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavrsila sam kod dr, izgubila bus jer sam svracala po nekim radnjama i jos sam pokisla kao mis. Sad cekam sledeci koji nece skoro, brinem se da se ne razbolim ovako mokra. Nije slucajno sto ne volim da idem vanredno kod dr. Nacekala sam se jer naravno prednost imaju zakazane. Dr nije htela da mi uzme briseve jer kaze sme samo 2x da uzme na pocetku i i kraju trudnoce, jedino ako je necega bilo pa je leceno pa se ponavljaju. Inace, ako su bili sterilni kao meni, onda ne. Pregledala me, uzela samo vaginalni sekret na analizu i to ce biti sutra popodne. Treba li da kazem da mi to uopste ne odgovara jer sam od ujutru sa malom kod hematologa. Koji mi se takodje popeo na glavu. Vene mi je takodje gledala, izrazen varikozitet i kaze da ce biti sve gore. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrakcije izgledaju kao bolovi i stezanje stomaka koje traje, traje pa pusti. Nista nije strasno sve dok nisu one koje vas toliko spopadnu, da vas savijaju, ne mozete da hodate niti da se ispravite nego vas bukvalno savija bol. Sve pre toga je nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ja loše mišljenje o Betaniji, ne treba nikad uopstavati. Svuda ima i dobrih i loših lekara i osoblja naravno. Kad je trudnoća uredna i lak porođaj, nebitno je skroz gde ćemo se poroditi i ko će nas poradjati. E, kad ima problem, tad se izdvoje stručnjaci. 

A ne sumnjam da necu prepoznati kontrakcije, imala sam bolne menstruacije, pa znam sta otprilike da očekujem. Sada imam ponekad samo lažne, stvrdnjavanje stomaka bez ikakvog bola. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas dve smo otisle u 9 i dosle kuci u 12. Isle smo po pokloncice. U gradu je naravno haos i tamo smo izgubile najvise vremena. I jos ova kisa pa se svi uspanice katastrofaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja te imam odavno,jos od 7og meseca,ali smo uspeli da ih umitimo tabletama za smirenje,pre dve nedelje je ctg pokazao jednu kontrakciju,a danas vec ne mogu da hodam,da se uspravim niti bilo sta,umiricu se na neko vreme da pratim na koliko su minuta,ali cini mi se da su na 15min...zategne mi se i boli od stidne kosti do gore skroz gde su bebi noge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87, auuu, pa nije valjda već stvarno počelo. Javljaj nam kako se bude odvijala situacija. 

Ja jos nisam spakovala tortu za porodiliste. Moram sad ovih dana, jer nikad se ne zna. Eto kao tebi, mesec dana ranije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila do grada, ova kisa je uzasna. 

Dosla kuci I sad gledam tv I pijem nes. (Pokusavam) nisam mogla da ga pijem zbog mucnina. Videcemo sad, nadam se da nece krenuti opet.

Cvrle ti jos malo I upoznajes bebicu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prosli poridjaj imala na dan ulaska u 9ti samo jbg zavrsilo se kako se zavrsilo i ja sam zbog istog razloga vec spakovala sve i za svaki slucaj nosim i torbu na kontrolu,ako budem isla u rodiliste samo cemo stati sa strane da kupim vodu i plazmu...tako da vidimo sta cemo i kako cemo,mozda je samo lazna uzbuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto mom tati poklon za Bozic,ako se porodim,jos me i on vozi na pregled posto mm radi drugu:)

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto mom tati poklon za Bozic,ako se porodim,jos me i on vozi na pregled posto mm radi drugu:)

danas ides na pregled?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 15 do 21h imam pregled na klinici kod dr,ako bude zeleno svetlo samo odosmo u Front,on ce javiti odma tamo kolegama da stizem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 15 do 21h imam pregled na klinici kod dr,ako bude zeleno svetlo samo odosmo u Front,on ce javiti odma tamo kolegama da stizem

oho :) srecno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky, srecno. Ne bi bilo lose da jos malo bebac ostane unutra, ali u bezbednoj si zoni pa kako bude. Javljaj nam sta kaze dr.

E jos mi dr odrzala predavanje da kad je ona bila trudna pre 20god profesor V.. nije trudnicama nikad nista za sekret da daje, a sad po novom kao moze svasta. Pominjala mi da mogu Tantum Rosu, zalfiju isl. Jos kad mi kaze Opustite se malo padne mi mrak na oci. Jer to mi isto govorila i u prosloj trudnoci.. sto se ne opustim. Pa verovatno jer sam ustvari samo luda, volim da idem po pljusku prevozom, volim da cekam po 2,3h, voooolim a sve sto sam neopustena...

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, sve vam je super. Sad dok sam se vracala kucam sa mm jer i on imao usran dan. I kazem mu Ima sad da umesim nesto slatko, da se utesimo, sta volis? Posle se setih da treba i drug jedan da nam dodje veceras, pa cu i i kiflice da zamestim. Ususkala sam se i srcem kafu, zagrejah se. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,javljaj nam sve,bebac ti je izgleda nestrpljiv da se upoznate :)

Kruela,kolaci izgledaju veoma ukusno :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, kolacici deluju preukusno, daj recept! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, super sve izlgeda,to je za decu atrakcija,i ja sam nekad sa majkom pravila medenjake jer je moja sestra uvek negde smugnula u tom periodu samo da se izvuce :D

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, super sve izlgeda,to je za decu atrakcija,i ja sam nekad sa majkom pravila medenjake jer je moja sestra uvek negde smugnula u tom periodu samo da se izvuce :D

I mi smo danas pravile medenjake ali jos uvek samo dve starije, malu smo poslali u vrtic :) 

Kod mene pokloni ispod jelke, kolaci spremni,kuca sredjena i okicena, gotova vecera i posna i mrsna, cekam decu i muza a onda i celu familiju, kod nas uvek veceramo...mislim da ove godine necemo na ponocnu misu. EG mogu da zamislim kako je veceras u Becu :) 

k a m , Earl Grey i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecni Badnje vece u Bozic i od mene. 

Cvrky,srecno i javljaj! :)

mozza,mogla bih taj sa makom.  :)

Eg,ja sam sa V takodje pravila rafaelo i stavljao je sastojke u cuci kuglice. Posle mu dosadilo i.kaze:ne mogu vise,bole me ruke. :D

ja bila danas na komisiji pa.kod lekara po doznake i rekla ako moze brzinaki da.me oregkeda uzv jer me boleo stomak i gledao me ksze sve se sklapa u dan. Beba ima vec 1kg. Produzeno porodisljko do 27.feb tj trudnicko bolovanje a od 28idem na poroidljsko. 

Inace sam sanjala bebu. Kao kako je sutirao ocrtale se rukice i skroz sam ga uhvatila i onda kao porodila sam se j skroz sam osetila bebu i drzala i ne mogu da docekam da ga vidim.... :wub:

kam,to opusti se malo mi blago receno ide na ..... da ne psujem ovaj dan. Pisala sam sta je meni rekao lekar. A samo sam htela da vidim da li sam u bezbednijoj zoni. Kiga ces da pitas ako ne lekara?! Drugo sa takvim isksutvom kao ti ni ne mozes da budes opsutena 100 %. Mozes da imas.bolje dane i losije...oouszenije i ne. I da se trudis da mislis.pozitivno jer moras i verujes svakako ali strah je duboko u tebi. Meni je napukao vodenjak i to u 9-om ali pocetkom oa cim su mi vlaznije gacice hvata me strah sta je. Urin,sekret ili ne daj Boze vodenjak. 

Ja mislim da.imam kontrakcije. Da li su lazne ili orave ne znam. Javlja mi se.posle duzeg rada nekig ili stajanja,hidanja,napora. Mada mozda je i beba namestena. Glava je vec dole pa protisak mozda i zato osecam. Dao mi jenutrogstan ali nesto bas ne zelim da ga koristim....mislim uzecu ako budentrebalo ako se pojaca ili nesto. Ali sa kucom sam zavrsila. Nema vise veceg soremanja ili nesto.... kolace takodjw vise nemam zasta da spremam. Samo cu lagano cistiti kucu po potrebi bez napora i videcemo. V ima imendan 25 feb ali tad cu biti u 9-om tako da.ako i napravim neku tortu bicu u 9-ovom.vec.....

mozza, Earl Grey i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.