Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro vece. Bili svekijevci, nesto sam mesila pa svi klopali, odose, deca jos slusaju neki disk sa pricama, nervira me sto ne spavaju. Mm morao do firme, rece da ce doci do ponoci, ali spavacu, ne mogu da ga cekam. Ja drzim oblogu, unakazih se danas sa inekcijom. Imamo dve slave i sutra i prekosutra. 

Biljo, ja sam 21ned a ugojila sam se 7200i to se sokirah juce kad sam cula. To mi je do sad najbrze gojenje. U ovoj trudnoci sam sam najmanje povracala i iskreno imam apetit, sta ima da pricam, jedem.. a i i slabo se krecem .Evo danas nisam ceo dan izasla iz kuce, moji isli po K u skolu da ne idem pesice jer je ulica mnogo poledila. Bas sam nekako i troma, jos kad se nabundam. A uvek sam u trudnocama bila okretna i letela sve do kraja...

Sto se pojasa tice najkorisniji mi je bio na prelascima iz 4. u 5.mesec, kada stomak treba da se podigne gore. Sad ga vise ne nosim. Imam onaj farlin sa kaisevima koji se lepe.

Izmenjeno od strane k a m
mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,nema sta da te brine. 4.ti je trudnoca ne brini....doduse meninje takodje veliki i razumem te jer i mene sttah kako cu do kraja,ali jos 3 meseca cu izdrzati tako da ces i i ti 4. :D 

biljo kad ti je termin i sta nosis da te ubaci neko na spisak trudnica,da se poveca malo spisak. 

Ladni nema nikog da se.poradja u decembru...samonu januaru cvrky j sanja. Ali sanja ne pise pa necemo znati kad da navijamo,samo.kad nam javi da je gotovo. Februar je Mozza i Analim....jos neko? Mart ja,ivana...april kika,eg i kam.

Analim, mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ako doguram do januara :)

Sto se tice cveca imam orhidije i najmanje neke brige zahtevaju,jednom u nedelju,dve ih potopim u vodu i to je to i drzim na prozoru

Sto se tice bola ledja u svakoj su me ubijala,sad me stisne nekad i ko da imam isijas,al proce sve to kad se porodim

A sto se kg tice,evo puna 35ta i jos nemam celih 6kg

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jedva ustajem ako lezim na ledjima, batrgam se kao buba kad se prevrne.

Jao orhideje, divno. Ne bih se usudila, unistila bih ih jako brzo. Imam 2,3 saksije i to mi je jadno, ne setim se ja to da negujem. 

mmaka, mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, meni je termin 2.02. pa je vrlo moguce da bude kraj januara. A koliko se ne varam, Mozza ima termin kraj januara, nekih nedelju dana pre mene. Ali mozda gresim. 

Kam, bas ti je veliki stomak za polovinu trudnoce. A kazu da sa svakom trudnocom bude sve veci, pa ne znam da li je tacno.

Meni je cvece lepo I volela bih kada bi ga cesce dobijala. Ali sa saksijama mi nikako ne ide. Meni je uspeo kaktus da uvene, jer sam ga previse zalivala (bilo mi ga zao), I on istrulio. :lol:

miliccam, k a m , mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve imamo problem sa cvecem :) 

za ledja ja msm da nema pomoci, mene od prve trudnoce bole i sada posle druge me otkidaju :) 

 

Analim, miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sretoh se sa mm u kupatilu pa se raspricasmo ko da je dan. Sad naravno nema sanse da zaspim, koji sam baksuz! 

Da, bas mi je stomak ogroman za sesti mesec, nekom ni u osmom nije ovoliki. 

Bar beba spava, samo fali sad da i ona krene..

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ustajanjeeee :lol:

Ispratih dete u skolu, ali sam se vratila u krevet. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za orvi porodjaj dobila od mm kitu cveca,bez cveca<_<

Kaze nije znao da se nosi. Reko sa cvecem nemozes nikad da pogresis!a valjda se zeni pokloni nesto kad ti rodi dete i 9 meseci ga nosi. Zivo me zanima sta ce sad. Mada ovako kupi te cokoladicu te ivi te ono pa nije da nije pazljiv....ali koliko je mamuran bio noram da mu oprostim.  Hahaha

sad mu jazem kako hocu da kupim.orhideju. da vidim hoce li se setiti za 14.02 ii 08.03

Biljo,mene bile takodje....ali mialim da nije odntrudnice vec od krive kicme....ili zajedno...ali svakako nije samo stomak kriv vec i kifoza moja. Kicma mi vristi za vezbama....

 

Haha, a oprosti mu, moj se nijedne godišnjice nije setio - i vidim da mu je uvek žao, ali prosto je takav čovek :D

Inače je stvarno pažljiv, samo mu nekako taj dan uvek promakne hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ustajanjeeee :lol:

Ispratih dete u skolu, ali sam se vratila u krevet. 

Blago ti se, 

a ja na posao :(  Sve trudnice bi trebalo da prestanu da rade u 4. mesecu, ako mene pitate :D   

:angel:

k a m , mmaka, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMG-20181219-082421.png

KruelaDevil, ipak si u pravu. Mozza je posle mene, I to dva dana. Ja sam je bila pomesala sa nekim. 

Joj, treca sam na spisku. Bas se priblizilo. :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro trudnice, 

kam divan ti je stomak :wub: i ja bih jedan takav ali malo kasnije, taman u 8.mesecu kao sto si rekla. :D

Meni je stomak sada veci nego u prvoj, kada stignem slikacu posto znam da mi ne verujete. :)

Biljo, ja bi trebalo da radim skroro do ulaska u 9. meseci tako da mi se svidja ta tvoja filozofija, do 4.meseca i gotovo.

Analim, i ja sam uspela da "upropastim" cak i kaktus. 

Analim, mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro jutro

ja nesto ne praktikujem obelezavanje godisnjica i tako toga.. prosto mi je vise draze da se onako, bez razloga seti pa mi kupi bar kidy :) to mi vise znaci. 

Mene decko zargonski receno “smara”, da se uzmemo... a ja bas nesto i ne bih. Opet menjanje dokumenata.. bacanje para.. a ja mu kazem, al ako se uzmemo imacu tri prezimena :) devojacko/razvedeno/udato da budem jedinstvena :)

inace njemu je bilo krivo kada aam mu rekla da ne volim bukete, pa je pr god meni i mojoj pok baki uzeo orhideju ( jer njih volim), a i znao je da mi baka punoooo znaci. Npr to mi vise znaci sto je njoj uzeo nego godisnjica, al ja sam takav tip nekako sva svoja

Izmenjeno od strane mmaka
Bilja89 i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene samo racunaju kad ulazim u 9ti:) 

Posto stomak mi je poprilicno nizak,a sad mi je jos u ovoj trudnoci najmanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, priblizilo se, uzbudjenje raste! Moja mama se juce zaprepastila kad rekoh da u martu ulazim u 9. Brzo ce to, do sad mi proletelo. 

Maka, ucini coveku kad mu znaci. :) 

Inace dobro jutro po drugi put. Do sad sam spavala. Ko ne spava kad treba spava posle kad nije vreme za spavanje. Sreca ovaj cvrcak dole kod babe i dede ali cujem je kako cvrkuce...

*Cvrky87* i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, ja sam nesto pospana jedva sam ustala i sad cekam kod hematologa a gerijatrija se gura preko reda cak se i svadjaju ko je kad dosao :D

Kam,i ja moram da komentarisem da ti je lepo porastao stomak ,bitno da je bebi dobro :)

Analim,ja sam posle tebe ali imam 4 termina pa koji ubodem :D prvi je onaj 4 feb.

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, imas valjda prednost kao trudnica? 

Da, bas je porastao..

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago ti se, 

a ja na posao :(  Sve trudnice bi trebalo da prestanu da rade u 4. mesecu, ako mene pitate :D   

:angel:

Zar ti nisi u 6 mesecu? @ako si 24 nedelja? Sad si me zbunila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve imamo problem sa cvecem :) 

za ledja ja msm da nema pomoci, mene od prve trudnoce bole i sada posle druge me otkidaju :) 

 

imamo isto misljenje sto se ledja tice.

A cvece :D imam bambus, adama, drvo zivota, zmajevo drvo, ljubicice I jos nesto ali ne znam kako se zove :D 

 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Analim,s obzirom da porodjaj moze da krene cim udjes u deveti.keseci ti mozes da se.porodis i.pre 15 januara a mozes i dve nedelje posle termina pa.mozes i oko.15 februara. Jer u nekim bolnicama cekaju dve nedelje od termina a opet ako ti krene cim udjes u 9.moze to da bude 4 nedelje pre maltene...tri.... 

ja npr u 9.ulazim 21 februara. A termin 21 marta. Samo se nadam da se ne u poroditi u aprilu ako.preguram dve nedelje. 

Ja danas bila na pregledu bez.pregleda samo mi dao doznake i ulut za.komisiju i.pitam ga da li sa 27 nedeljom ulazim u 7 i gleda neki kalendar kaze.mi drugacije.gledamo.kaze po nasem si od 25 nedelje.... svakako ja racunam svakog 21.da ulazim u naredni mesec jer mi se tako slaze i sa.nedeljema....37 nedelje od koje sigurno.mogu da se.poradjam bezbedno spada 21 feb tako da to je to. U.petak ulazim u 3.trimestar i pocinjem da.odbrojavam ova zadnja tri meseca.....

ja bogami volim te sitnice.jer po meni odrzavaju brak i vezu. To je znak paznje.... ja sam rekla da ne mora da bude buket od 101 ruze. Jedna ruza za 150din nemora ni upakovama samo umotana u traku i cokoladica od 25 din i to je sve. Tako i za godisnjice i rodjedane i sve to. Odvedi me na pice ne mora ni vecera....zna koja pica volim.  Kupi mi samgriju,slatko belo vino,cokoladicu sa kokosom...nesto do 300din uvek moze do 500. Ja njemu takodje ne kupujem gluposti poput plisanih.igracaka(nisu to.gluposti ali kad su vec u braku 5 godina i 7 u vezi ne bih znala sta sa njima a i sta ce to njemu) ali voli vinjak npr pa mu uzmem ili belu milku mu kupim....ili nesto.sa czv ili nesto....jednom sam kupila privezak za kljuceve sa.kuglom bilijarskom jer voli.bilijard. eto takve stvari.

doduse.ja se stvarno ne zalim jer sam jednom rekla da bih volela da.imam madjarsku vizlu i.dobila sam za.rodjedan pre dve godine. :D  stvarno je.pazljiv alimimja sam....ovo za.porodjaj mu oprastam,bio.je.majuran i.mnogo radostan :D

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Analim, mozza i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imamo isto misljenje sto se ledja tice.

A cvece :D imam bambus, adama, drvo zivota, zmajevo drvo, ljubicice I jos nesto ali ne znam kako se zove :D 

 

ja imam bambus takodje. 

Imam sanseviriju. E to je stvarno za one koje ne umeju sa cvecem. I.filadendron i kaktuse i tu zambiju.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam bambus takodje. 

Imam sanseviriju. E to je stvarno za one koje ne umeju sa cvecem. I.filadendron i kaktuse i tu zambiju.

ja kaktuse ne volim :D nekako su mi tuzni. 

imala sam I saksijske ruze. Ali su mi ih ukrali sa terase. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam dve orhideje i bambus,a rastu ko ludi na prozorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, mislim da zavisi I od lekara koliko se moze preneti trudnoca. Jednoj mojoj poznanici su rekli ako se ne porodi do termina, da dodje taj dan. I onda su joj izazvali porodjaj indukcijom, iako nije prirodno uopste krenulo. Bar je dobila epidural. A imala je sasvim urednu trudnocu. 

Ne bih volela da se puno ranije ili kasnije porodim. Bilo bi mi ok 5 dana pre ili posle termina. A ako bi mi beba izasla u susret I dosla 1.02. bilo bi lepo od nje, jer grad Novi Sad taj dan nagradjuje sve bebe sa po 200000 din (jer je dan grada). :P Naravno da to nije najbitnije, ali ne bi skodilo. Tako da se malo salim povodom toga.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.