Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

A kolac nema ime, i pravi se od brasna,jaja,mleka,ulja,pr za pecivo, neskvik. I gotov za 30 min sa sve mucenjem.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E svaka mu cast :)

Moj bi jos uzeo od mene :lol:

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da se pohvalim, danas mi je direktor dao buket jer odlazim na trudnicko,bas sam se obradovala a dobila sam i cokoladu

morala sam da slikam da vidite :D

https://postimg.cc/CB4j7xMc

Mozza, divno je i bas lepa paznja.

Ja kao mladja nisam volela cvece, ali sada sa godinama bas nalazim neku draz u tome, a mm voli da iznenadi. Jos samo da naucim kako se pazi saksijsko cvece posto kod mene to ne prezivi. To ce mozda biti sledeci stadijum, sa 40. :D

 

Analim, mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, stvarno divno od direktora. :wub:

Uff, kolaci I slatkisi... kako ih volim. Pre neki dan sam pravila cizkejk, tako bez povoda, pa onda samo jedi-jedi-jedi.

mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, divno je i bas lepa paznja.

Ja kao mladja nisam volela cvece, ali sada sa godinama bas nalazim neku draz u tome, a mm voli da iznenadi. Jos samo da naucim kako se pazi saksijsko cvece posto kod mene to ne prezivi. To ce mozda biti sledeci stadijum, sa 40. :D

 

https://postimg.cc/sQ5QLD5R

ovo je cvece koje ne zahteva puno nege, palma i tri saksije istog cveca, mesecev cvet, imam u jos jednoj saksiji i iz njega samo presadjunem :) to sam dobila od kume pre 4 godine za slavu. Cvet kada se oklembesi tada se zalije, jednom u 5 dana tako da ne moze da uvene. Sada mi je tu nagurano jer mu trenutno ta temperatura i svetlost odgovara, a na prolece se vraca u dnevnu sobu.

mozza i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pravila nikada one breskvice, a tako mi se jedu. Čini mi se da ću morati da ih napravim . Pravi li to neko od vas?

Sto se cveća tiče, pisala sam i na temi. Dobila sam prelep i cenjen fikus, orhideje male, i poslednji put kada smo krecili deca i ja bili na odmoru, muž došao kod nas i ostavio zatvoren prozor nakon krecenja i ništa više nije ostalo od cveća :( 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,zaista divno od direktora. 

Kam,nije mi stiglo nista. 

Ja imam kuci zambiju,filadendron i kaktuse.... za mene je cvece kome ne smeta ako se zalije vise a sme da se zaboravi. Tj ne treba mu mnogo.

Dracena mi se mnogo svidja,ali sam dve upropastila i ubilanjer sam zalila vuse nego sto treba. Ne znam za grannicu u vodi i hranini tako i sa cvecem. Sve mi zao,sta ako im je malo i fljas jos malo i ode. A bila.je malecna jedna i taman lepo porasla. 

Orhideju bih volela da kupim jednu na kamin da stavim. 

Mitko,ja nisam. Ali bih mogla da jedem. Htela sam da pravim ruske kape sad za Bozic a ne znam da li cu uspeti. A hocu i bakkavu da pravim jer je V trazio i rafaelo jer mi se jede a jedu mi se i one cuci kuglice(med,suvo grozdje,korn fleks....) i ne bih da preteram u kolicini a ne hnam sta da pravim.

ja i svesku sam.kupila i.pisalamrecepte a sve mi se uvek svodi na stare,dobre proverene recepte. Cak i torte...radije cunuraditi nwku da susim tri kore nego neku novu koju nenznam d ali ce uspeti.  One sa slagom mrzim. Grcki sladoled. To mi je mnogo slatko. Tj kada pravi neko sa napolitankama.... volela bih neku kombinaciju sa cokoladicama da uradim da probam. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://postimg.cc/sQ5QLD5R

ovo je cvece koje ne zahteva puno nege, palma i tri saksije istog cveca, mesecev cvet, imam u jos jednoj saksiji i iz njega samo presadjunem :) to sam dobila od kume pre 4 godine za slavu. Cvet kada se oklembesi tada se zalije, jednom u 5 dana tako da ne moze da uvene. Sada mi je tu nagurano jer mu trenutno ta temperatura i svetlost odgovara, a na prolece se vraca u dnevnu sobu.

mmaka,dracene. Meni je rikla ta kao.palma. ne sme mnogo da se zaliva. A svidja mi se bas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka,dracene. Meni je rikla ta kao.palma. ne sme mnogo da se zaliva. A svidja mi se bas....

da lepa je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,vidi se razlika-rastete.:wub:

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene cvece ne voli pa se i ne trudim,ranije sam kao nesto glumatala sa cvecem imala sam neku cvece fazu ali nije to meni islo pa sam na vreme odustala:D  ali volim kad vidim kod drugih i ovakav gest me iznenadi i obraduje.

EG, ja obozavam te breskvice,koja sestra ih pravi ja sam samo jednom i to davno,znam da ide neki ledeni kvasac to im je glavni sastojak,to je nesto belo u prahu ali ne znam gde se to sad kupuje. I ja cu nesto zq bozic na brzaka a moj izbor je uvek plazma jer tu nema greske :)

miliccam i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,sve vise napredujete,bice to velika tiba :)

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Biljo I dobro nam dosla! 

Meni je to ime lepo, ali ga ne bih odabrala. Lepo mi je da cujem da se neko tako zove ali ga ne bih dala svojoj cerki.

Koji si ti mesec, nedelja? 

Hvala vam, bolje vas našla :)

 

Forum mi se zaista jako dopada, našla sam gomilu zanimljivih tema, pa rekoh da vam postavim i pitanje za ime, pošto smo suprug i ja jaaaako neodlučni. -_-

 

24. sam nedelja, ugojila sam se 8kg i leđa počinju jako da me bole, imate li neki savet? (spavanje sa jastukom između nogu ne pomaže)

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, bolje vas našla :)

 

Forum mi se zaista jako dopada, našla sam gomilu zanimljivih tema, pa rekoh da vam postavim i pitanje za ime, pošto smo suprug i ja jaaaako neodlučni. -_-

 

24. sam nedelja, ugojila sam se 8kg i leđa počinju jako da me bole, imate li neki savet? (spavanje sa jastukom između nogu ne pomaže)

I ja imam problem sa ledjima isto, htela sam da pitam da li je neka koristila pojas za trudnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ledja u prvoj trudnoci nisu bolela, a sada je jos rano a za spavanje mi je upravo jastuk bio spas tako da ti nisam od neke pomoci. 

Kika, pojas je za poodmaklu trudnocu kada je stomak tezak I spusten, ja sam ga uzela od snaje ali ga na kraju nisam nosila posto mi je stomak do kraja bio podignut I ne toliko veliki I tezak. Tebi je za pojas definitivno rano. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pravila nikada one breskvice, a tako mi se jedu. Čini mi se da ću morati da ih napravim . Pravi li to neko od vas?

Sto se cveća tiče, pisala sam i na temi. Dobila sam prelep i cenjen fikus, orhideje male, i poslednji put kada smo krecili deca i ja bili na odmoru, muž došao kod nas i ostavio zatvoren prozor nakon krecenja i ništa više nije ostalo od cveća :( 

Interesantno, i menu su se breskvice tako jele i to je jedino sto nisam sebi udovoljila, gledala recept htela sama da pravim i tako dan po dan ne napravih..i sto mi se avokado jeo, njega sam tamanila.  

A ja cvece obozavam, sad imam jednu saksiju samo, cvrce mi je najlepsi poklon a nekome to  dodje kao bacanje para..Za oba porodjaja sam dobila divne bele ruze moje omiljene:) naravno od mog dragog.

mmaka i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

duplo..

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ledja u prvoj trudnoci nisu bolela, a sada je jos rano a za spavanje mi je upravo jastuk bio spas tako da ti nisam od neke pomoci. 

Kika, pojas je za poodmaklu trudnocu kada je stomak tezak I spusten, ja sam ga uzela od snaje ali ga na kraju nisam nosila posto mi je stomak do kraja bio podignut I ne toliko veliki I tezak. Tebi je za pojas definitivno rano. 

ppo tom pitanju znam da je rano.

Nego ne zna sta cu sa ledjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za orvi porodjaj dobila od mm kitu cveca,bez cveca<_<

Kaze nije znao da se nosi. Reko sa cvecem nemozes nikad da pogresis!a valjda se zeni pokloni nesto kad ti rodi dete i 9 meseci ga nosi. Zivo me zanima sta ce sad. Mada ovako kupi te cokoladicu te ivi te ono pa nije da nije pazljiv....ali koliko je mamuran bio noram da mu oprostim.  Hahaha

sad mu jazem kako hocu da kupim.orhideju. da vidim hoce li se setiti za 14.02 ii 08.03

Biljo,mene bile takodje....ali mialim da nije odntrudnice vec od krive kicme....ili zajedno...ali svakako nije samo stomak kriv vec i kifoza moja. Kicma mi vristi za vezbama....

 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.