Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo da se uključim i ja. :)

Sviđa li vam se ime Srna? :) 

Dobro dosla :) Srna je lepo ime 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

26+4 :)

Kika,lepo je ime. Svidja mi se. 

Biljo,dobro dosla. Srna je meni jedno od lepsih imena.... Dunja,Vuk,Lav takodje. Visnja. Volim ta vockasta imena i od zivotinja....ne znam kako se to.kaze :D 

Kam,kako se tebi zovu starije? Aki zelis da otkrivas naravno.

ko nas  e biti Janko. Bas mi se i ne svidna ali nemozemo da se dogovorimo a pametniji popusta tako da cu popustiti....svakako ni nemam neko ime da mi znaci ili da mi se svidja. A mm ce znaciti da bude kao on. 

Ja se slazem jer em ne mogu da se namecem i svadjam za ime wm cemo bar imendan slaviti u jednom danu tako da cemo ustedeti.... naravno ako mm ne izabere drugo ime.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
neca79, mmaka, k a m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se uključim i ja. :)

Sviđa li vam se ime Srna? :) 

Cao Biljo I dobro nam dosla! 

Meni je to ime lepo, ali ga ne bih odabrala. Lepo mi je da cujem da se neko tako zove ali ga ne bih dala svojoj cerki.

Koji si ti mesec, nedelja? 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljo, dobro dosla, lepo je ime

Kruela,bas ti je lepo porastao stomak :) a sto se tice imena lepo je,Janko je tradicionalno i sad vec retko barem kod nas,ali svi vole da dolaze na imendan 27 decembra :)  meni je to veoma lepo i podseca me na najlepsi period u godini

KruelaDeviL i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, divan ti je stomak. :) Bas ste porasli! 

Biljo, dobrodosla. Koja si nedelja?

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala. Da ne znam kako cu do kraja kad vec ne mogu da se.sagnem.....:O

da,27 decembar..prvo spremam za Bozic i korindjanje a posle za 27 decembar. Doduse i.meni se svidja ta tradicija imendana oko Bozica....26 Stefan i 27 Janko. Nekako je od pre ostalo pa volim to. Zato se i ne bunim. Da sam popustila za prvo da bude Janko za ovo bi birala.ja....a.ovako niti prvo posteno a niti.ovo. ali ko mi kriv. Sta ja samo cu ga roditi ioanko :D odakle sintikad znas da 27 decembar koji je imendan,tj da je.tada taj?

Jos.ce isoasti.kao sa decembar da smo blizu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je stvar dogovora,moja sestra je birala prvo a drugo je zet i svi zadovoljni,jeste zena samo rodi i to je to.

Nismo blizu,ako sam dobro razumela ti si iz Panceva,ja sam iz okoline B.Palanke ali sam se preselila u BG i tamo upoznala mm :D  i eto nas u braku,jedina sam u celoj nasoj istoriji koja se udala za srbina,poremetila sam celo porodicno stablo,sva sreca imala sam podrsku roditelja dok je ostala familija digla nos,znas kako to ide kod slovaka da ima slabo mesovitih brakova jer se to ne odobrava posebno u malim sredinama

leni i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je stvar dogovora,moja sestra je birala prvo a drugo je zet i svi zadovoljni,jeste zena samo rodi i to je to.

Nismo blizu,ako sam dobro razumela ti si iz Panceva,ja sam iz okoline B.Palanke ali sam se preselila u BG i tamo upoznala mm :D  i eto nas u braku,jedina sam u celoj nasoj istoriji koja se udala za srbina,poremetila sam celo porodicno stablo,sva sreca imala sam podrsku roditelja dok je ostala familija digla nos,znas kako to ide kod slovaka da ima slabo mesovitih brakova jer se to ne odobrava posebno u malim sredinama

Jao Totice :wub: i plave suknje mog detinjstva :) Samo zbog vase i madjarske nosnje su me moji upisali na folklor :D Precrkoh za onim trakama na glavi i zapeh da me upisu u neko slovacko ili madjarsko KUD :D A plava sam pa bih se uklopila :D Srecna vremena u Vojvodini...

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

35 puna,usli u 36tu....jedva cekam 25.12. ulazim u 9ti mesec za moj bozic (devojacki)...mm i ja smo u mesovitom braku...ja se od rodjena iako sam rodjena u Srbiji u Kralhevu vodim kao Hrvatica i to nasi momci sadasnji retko i prihvataju,traze da menjas veru i sve,ali srecom mm je prihvatio i sto kazemo slavimo sve duplo

https://postimg.cc/bG9dB9T9

Earl Grey, k a m , neca79 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky, divni ste, i ti i tvoja tiba. :wub:

Mi sutra na pregled i uz, jedva cekam. Skroz mi se neki nemir i strah uvukao pod kozu. Secam se da mi je u prvoj tr u ovom periodu lice bilo uzasno zbog hormona, a sada nista, sve cisto. Grudi su mi bile ogromne i bolne, sada nista. Mila sve isisala. :D Tako da cekam sutra, da ne bih razvijala filmove u glavi posto imam bujnu mastu.

Izmenjeno od strane miliccam
dodala
Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika tiba, Cvrkyyyy :wub:

Inace, dobro jutro svima! Nadam se da ste lepo spavale. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sutra imam kontrolu napokon. 

Srna:wub: moja srednja se tako zove . Sve je samo Srna nije , bar za sada :lol:

mmaka, Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i tebi kam :babymommy:

Sto se tice spavanja,ja popijem tabletu za smirenje,huknem par puta od kontrakcija i zaspim ko top,e onda od 3 se budim svako malo i prevrcem po krevetu i u 6:20 ustajanje:)

Ja u ponedeljak idem na uz i kontrolu,posto 25og je bozic kad ulazim u 9ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sinoc onesvestila i pored ustajanja 2-3x dobro sam spavala i sanjalaaa cele noci. Jutros kad je trebalo da budim K za skolu, pomerala sam sat za dremez, jedva ustadoh. A mm je jos bolji, on zaspao sinoc u pola 10. Nocas nije bio njegov red za lozenje pa je mogao. M mi jos jos spava. Ovde idila, bas je snezno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svim trudnicama! :baby:

KruelaDevil I Cvrky87, super nosite stomake! 

Meni je Srna jedno od lepsih zenskih imena, ali mm se ne dopada. Inace, jos uvek se nismo dogovorili za ime devojcice. Zelim da oboje budemo zadovoljni izborom, ali on izgleda samo zeli svoje predloge, pa sad ne pricamo o tome. Bas je tvrdoglav.

Miliccam I kam, srecno na kontrolama. Javljajte kako prodju. ^_^

KikaC96, bila si spominjala kolica. Nama treba da stignu danas ili sutra. Porucila sam karex allivio 3u1, a cena je 31400 din. Pogledaj na sajtu svetkolica.rs. Stvarno su prelepa, mi smo odabrali crvena, jer planiramo imati vise dece, pa ako budu razlicitog pola, da je boja univerzalna. Moj savet je, sto veci tockovi -to bolje, plus da imaju amortizere! Nase gume su na naduvavanje I velike, pa je mnogo lakse upravljati njima, iako nisu mala kolica. Iako nemam dece, imam iskustva sa njima, jer sam radila jedno vreme kao dadilja sa malisanima. :angel:

Mozza, ja sam rodom iz Backe Palanke. Pretpostavljam da si iz nekog sela pored? ;)

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm ako si iz b.p blizu,slovakinja je li Pivnica mozda ili Silbas? To je tamk ne znam samo da li je mnogo udaljeno? Ili i u B.Palanci ima slovaka? (Geografija mi nije jaca strana pa nemojte da se smejete ako sam pogresila)

Analim i ti si slovakinja mozda?

sto se imena tice,to i mene nervira. Ja gledam da se nadjemk ili se slozim sa njim a on uvek bude u fazonu zasto bas to ime? Htela sam da bude Filip ivaj drugi(ime mi nije nesto tj nije mi u omiljenim)ali nekako mi se slaze sa Viktor. Sto se nadimka tice(Viki-Fiki,Vico-Fico) isto su dugacka imena tj nije jedno Vuk a drugo Kristijan(sto opet nema veze totalne ali volim da budu slicna,ista) a i ova su internacionalna. Mislim isto se izgivaraju i na srpskom i alovackom i engleskom i gde da bu deca otisli ne bi imali problem...ro mi takodje nije vazno ali kad je V vec V onda sam jtela da bhde tako i sa drugim. Medjutim on je na to ime rekao gde si bas to nasla! V kad jw trebao da se rodio htela sam Damjan. Stalno se smejao Damjanov zelenko. I na kraju kad sam se pprodila pitam kako hoce da da ime jer nemam nameru da srzim dete bez imena mesec dana i on kaze Janko ja reko a ajdw bolje Viktor(V je on idabrao imala sam opciju da biram  uzmedju ta dva.) Ali svesno sam idabrala V znajuci da ako bude drugo musko da ce biti J sto posto... pokusala sam za drugo.ime ali ne vredi. Mada stvarnk necu da se ubedjuem.oko toga jer cu navici na ime koje god. I ima zasto zelim da bude to.ime. tata mi je J,deda a i oradeda. Mm. Imendan o jednom trosku...ne moram da razmisljam toliko sta spremati i slicno.  Jedino sto mi se ne svidja sto je jedno modernije a ovo drugo tradicionalnije ali sta cu....jedno.su zelje a drugo mogucnosti. :)

mozza, k a m i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

35 puna,usli u 36tu....jedva cekam 25.12. ulazim u 9ti mesec za moj bozic (devojacki)...mm i ja smo u mesovitom braku...ja se od rodjena iako sam rodjena u Srbiji u Kralhevu vodim kao Hrvatica i to nasi momci sadasnji retko i prihvataju,traze da menjas veru i sve,ali srecom mm je prihvatio i sto kazemo slavimo sve duplo

https://postimg.cc/bG9dB9T9

Iju, da menjas veru?! Pa hriscani i jedni i drugi! U Vojvodini je sve uvek bilo opustenije, zbog mesovitih brakova. Ja sam katolkinja a krizmana kuma mi je pravoslavne vere, svestenik je trazio samo da je krstena, nebitno u kojoj crkvi. A i to-sta ima mene neko da prihvata ili ne prihvata, ako mu smeta-nek trazi svoje vere.

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm nije mogao da bude kum oravoslavcu jer bi.morao da krsti u.pravoslavnoj crkvi(krsten je kod nas kao beba,evangelisti smo)dok kod nas to ne prave problem i musliman da je kum i buda....

u Zr nije mogao da bude.kum. na kraju jebio neki decko pravoslavne vere.

mozza i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je lepo Lana i Dejmijan, mada nisam još razmišljala o imenu. Teško mi je da smislim za jedan a kamoli za dva pola pa čekam da znam koji je pol:lol:

mozza i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rođena sam i odrasla u Novom Sadu, koji je multi grad, takođe je takav i ovaj gde sada živim. Za mene  je lično nezamislivo da i razmišljam o nečijoj veri , religiji, nacionalnosti , to mi nekako i vređa inteligenciju kada neko i dolazi na te teme u toku razgovora. Pogotovo tipa ono, da se neko okarakterise kao osoba kakav je po tome koje je nacionalnosti . U 21 veku je to za mene samo izraz nevaspitanja i neobrazovanja 

Moja  srednja škola , osnovna, pa i većina u Novom Sadu imaju mađarsko , sada u srednjoj slovačko odeljenje . Pa to nema ni u mnogo razvijenijim državama Evrope. 

Prosto mi je zao i boli me nekada ta ljudska bolest 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, nisam slovakinja. Iskrena da budem, ja prvi put cujem za ove Imendane sto spominjete. Znala sam da postoje, ali ne I da se obelezavaju I slave. 

Moj mali sestric se zove Damjan. A Lana mi je takodje prelepo ime. Iako je meni najlepse Kasija, a mm se nikako ne slaze. 

k a m i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao i mene EG :( A kad cujem za nacionalisticke ispade u NS, place mi se. Pa jbt, nekad je bilo prosto nepristojno isticati svoju veru i naciju, u smislu "dobro, kakve to sad veze ima?!" Ni ja ovde nisam mogla da budem kuma u pravoslavnoj crkvi, mozda su pravila rigidnija, sta znam. Nasi kumovi su decu krstili u katolickoj crkvi ali ona nije menjala veru, odnosno nije se krstila jer nije religiozna ali je dozvolila da se deca krste jer on jeste relig. Vera je tako intimna stvar, ako ti je vazno-nadji svoje vere i odluci sta ti je vaznije, religija ili ljubav. Ne smaraj partnera svojim dilemama i demonima :D 

mozza, Earl Grey i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.