Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Da, svuda u inostranstvu se rade samo tri uz za celu trudnocu. Ja ih imala 7 do 19nedelje. Tamo su mnogo opusteniji. Mada da se moja dr pitala i ona bi mi radila uz na5-6nedelja. Kaze da ne smeju da ga rade ako nije proslo mesec dana. Zato ja idem naizmenicno privatno i drzavno.

Od jutros deca i ja sredjujemo njihovu sobu i jos nije gotovo. Velika je, imaju mnogo svega. Samo sto ja vise nisam sentimentalna, bacam i ne zalim. I kad mi pored svega kazu kako im je dosadnoooo pobesnim. 

Beba mi nesto uspavana.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj Cvrky bas sad ne treba da se naprezes i nerviras,u kuci uvek ima nekog posla a sredice se polako a ostali moraju da imaju razumevanja za tvoje stanje i to da vise nisi okretna i nisi u stanju da radis sve kao ranije,mozda je tvoj muz bio iznerviran zbog neceg drugog pa ti je prasinu samo onako usput prebacio.

Kam,mozda se rade 3 uz za celu trudnocu a sta da radimo mi koje smo prosli kroz neku traumu i svaki detalj te strecne pa trcis da proveris,pa i nije da radimo uz na svake 2 nedelje :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,nemoj da se nerviras. Znam da je lako reci. Evo mm kreci zid i ja fa ga pohvalim kazem dobro je. (U smislu da ne mora dve ruke) i in se*e: jeseeeste lako je reci iz fotelje. Sve mislim  valjda cu ja da krecim i unosim ugaonu....jeste. valjda su nervozni,drmaju ih trudnicki dani. Ipak.ide porodjaj polako. Stres i briga a jos krece. 

Evo.opet se*e mani telefon. 

Super je sobica.

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja necu da budem ko njegova mama rob muza i dece...zena radi,kuva im svima rucak,hrani svinje,napolju im pomaze sklanja i rasklanja i unutra koliko stigne,a onda svi seru...e ja to necu sebi da dozvolim da mi se desi

Earl Grey, mozza, December i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neces. Samim tim sto si svesna toga. Sad ste verovatno svi pod stresom kao i mi verujem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se stomak poprilicno spustio,beba mi u visini pupka,a vise nista ne moze da mi prekrije stomak

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 UZ pokriva osiguranje, kao sto u Srb isto kada idete samo drzavno imate 3 UZ u toku trudnoce, tako su sve moje drugarice koje nisu isle privatno a nisu imale nikakav problem. Ovde mozete ici na UZ svakog dana ukoliko platite. :D Inace, naravno da na svakom uz beba seta par dana gore dole u odnosu na termin, ali to ne znaci da ce se svakog puta termin menjati, makar ovde termin ostaje isti do kraja, beba ionako uglavnom  ne dolazi na termin. 

Mi smo se vec dogorili da imamo 6 , odnosno 3 dodatna posto puno volimo da gledamo bebicu. U pravoj sam ih isto imala 6, od toga 2 ekspertna. Ali meni cim bebica pocne da se mrda bude lakse,dok se u pocetku , kao sada, bas puno tripujem. 

Cvrky, ne daj se. Mm je generalno ok, hoce sve da pomogne i ima razumevanja, ali kada nesto gundja ja kazem uzmi i brisi sam. A sobica vam je lepa bas.

Mozza, super za poslic. Taman ce ti brze proci vreme. 

 

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moza, kapiram i podrzavam. U prve dve trudnoce i ja sam bila opustena, isla kad mi kazu, bez opterecivanja. Ali muka me naterala sad da bude ovako. Prva dva meseca sam isla na 2 nedelje, pa jednom na 3 i tek sad evo na 4. 

Mico, od ovih 7 ultrazvukova 5 je bilo u drzavnoj sluzbi. Sesti imam sledece nedelje, bicu 21.ned. onda cu privatno negde u 24-25 na ekspertni. Moja dr drzavno ce mi pored ovog sad sigurno jos bar tri. Tako da kod nas sigurno nije tri, tj. sumnjam da je bilo gde u Srbiji. Moja sestra i snaja idu u druzi dz, njima je njihova dr bukvalno svaki put radila uz kad dodju na kontrolu. Meni moja ne radi, tada bude merenje, rezultati...ali mi kaze npr. dodjite za dve nedelje. To nije trudnicki dan ali je dan kada ona koristi ultrazvucni kabinet, tako da ja tada odem. Izvedju idem privatno. Sta cu kad sam naplasena. Prosli put sam bebicu izgubila upravo u 20.ned. Da sam imala cesce uz mozda bi se videlo da nesto nije u redu dok je jos bila ziva, jer je pocela da kasni u razvoju oķo 16.ned i posteljica je bila izmenjena. E sad naravno da uz u dz nije detaljan kao privatno. Prvi put npr u 4.ned su me samo kratko gledali da vide da li je trudnoca u materici, to je trazila hematolog da bi mi ukljucila terapiju. Drugi put je bio normalan uz u 6. i culi smo otkucaje, odradila ga je korektno. Treci put sam u 8.otisla sa bolovima jer sam imala upalu besike i tada me i pregledala vaginalno i plus rekla hajdete da vidimo kako vam je bebica, znaci isto me je krace gledala samo da vidi jel sve uzgleda normalno..i tako dalje. Jeste da nije to detaljan uz kao kod privatnika ali meni ipak znaci, jer ne bih mogla da placam bas toliko cesto privatno, koliko bih ja htela na uz..

Kruela, tvoj muz me cak i nasmejao. Tebe sigurno nije. Al to mani telefon kao da cujem moju majku. Moj se sprema da kreci za NG, tada ima 9 slobodnih dana. I plus da stavlja kamenu vunu na tavan. Ja jedva cekam da mi sredjujemo bebin kutak, ali jos mi he mnogo rano. Sumnjam pre ferbruara da cemo ista sem tog krecenja. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, draga, vise od 5 moja drugarica koje zive u Srb , Beograd I okolina, su drzavno imale samo 3 uz u toku cele trudnoce, neke koje su isle na dodatne su isle privatno I to platile. Ja uglavnom ne pisem za stvari vezano za Srb ukoliko nemam proverene info. ;) 

Setih se da mi jedna drugarica posle treceg uz u cetvrtom mesecu rekla da cu "ozraciti" bebu. 

I sama pises gore da su ti radjeni iz posebnih razloga, na uput hematologa, pa zbog bolova itd. Kod niskorizicne trudnoce za tim nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja trudnocu vodim u dz, imala sam 4 ultrazvuka do sad. I rekao mi je da dodjem opet za 5 nedelja.

Zavis od doktora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dz sa proslom sam imala 6 uz i 2 expertna,a sad privatno 7 4d i u utorak idem na jos jedan

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam toliko iscrpljena, toliko mi se spava da je to strasno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite da li je kasno uraditi 4d u 33 nedelji,mislim zbog polozaja bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da nije kasno za 4d.

A verovatno sve zavisi od dr, kao sto neki po difoltu rade ogtt a neki samo ako postoji neki nagovestaj problema. Jedna drugarica je isla na Ctg od 28. ili 30.nedelje inace se ide dosta kasnije ali je njen dr to tako radio. Tako da ocigledno da nema pravila. 

Joj zene me boli cela ruka od vadjenja krvi pre dve nedelje I pre par dana mi se pojavila ogromna modrica na podlaktici. Cak mi se cini da je danas tamnija nego juce a I vise me boli. To mi se bas nikada nije desilo, nemam problem sa venama, lako ih nadju I ne pucaju. Razmisljam da idem do dr sledece nedelje. 

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu da zakazem uz pa cu jos i sa dr da se konsultujem ako mogu da uradim da budem mirna.

Miliccam,ne bi trebalo toliko dugo da te boli mada ovo je drugo stanje pa mozda je i to u pitanju,ja bas imam problem sa venama i uvek su mi plave ruke ali nikad nije duze od par dana i nije bas toliko bolno

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svako vadjenje pretrnem,uvek gledam dok nekrene u epruvetu krv,ostao mi strah od porodjaja da mi se nece moci izvaditi krv...jer oni su meni bili sve vene izbusili dok na kraju nisu dobili par kapi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozza,nije kasno. Ovde se treci expertni radi u 32 nedelji. 12,24 i 32. Tako da idi ako hoces. :)

ja jedva cekam sredu da bude sve sredjeno. I jelkuB)

danas sam.sredila koliko jesam....mrzi me vise. Sutra ako me.ne bude.mrzelo cu nastaviti. 

 

Jos cekam sto da mi stigne pa cu onda i tepih. Meni deluje.kao sa ima mnogo nijasni braon. Ali sta je tu je. Jedino sam sliku zamenila. Stavila sam tamniju. 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
k a m , *Cvrky87* i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela bas je super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,meni se bas svidja,boja je lepa i mirna,bas je lepo sredjeno i jos jelka i bice kao na reklami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. :) brinula sam.zbog kamena jer je kao kapucino a ugaona vuce na sivu...(uzorak nije bio takav) a sad smo.dosli da para i kao ajde da zamenimo.jer deca kad budu veca veci i izdaci i.necemo.mozda moci. A zavese  kao zute ali ne izgedaju toliko lose uzivo.

 

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne poznajem ni jednu jedinu trudnicu bar ne u Kragujevcu da je radila samo tri uz u trudnoci. Pritom mislim drzavno. A znam dosta zena koje samo drzavno i vode trudnocu. Cak postoje domovi zdravlja gde nemaju ultrazvucni aparat, oni prosledjuju dalje u klinicki centar, a i tada mnogo cesce od tri puta. Ja u prve dve trudnoce nikakve probleme nisam imala, pa i tada sam imala min 6x uz, a samo sam drzavno isla. Ali sto kaze Kruela zavisi od dr. Kod nas jos nije dosla ta praksa. 

Kruela, sve je super. A najvise mi se svidjaju radijatori hahaha Ne plasite se mame necemo ponovo o kotlu. Poslacu ti pp. 

Mi islo kod s&s, sad potrpala decu u krevet. Da i ja zavrsim jos ponesto pa da se i ja pakujem. Danas sam bas bila produktivna, svasta sam uradila. Ali to samo zato sto sam se ko covek naspavala prosle noci. 

mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hahaha kam,posle 4 dana bez grejanja i.meni da znas! :D

ja radim uzv na svake 3 nedelje. Kad idem na pregled odmah i uzv. Nekad me pogleda mnogo brzo a nekad detaljnije. Meni je bitam i uzv da znam da li beba napreduje isto tj normalno.... sad na expertnim 800gr vec :o a nedelju dana ore toga kod mog ginekologa 600. Ne znam da li je mogao tako puno da napreduje ili je neki od njih lose izracunao. Mada sam kod mog bila ponedeljak a kod ovog u cetvrtak druge nedelje tako da mozda je i mogla. Bitno da odgovara starosti nedelje.

kam,napredujete lepo. :)

Meni se juce tako okrenuo da sma osetila nogu ili koleno ili rame...nesto....svw u svemu toliko sam se uplasila da sam vrisnula.:angel::angel:

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.