Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Moja drugarica je visoka, preko 175cm sigurno i imala je taj problem I evo sada 5 godina posle trece trudnoce ima stomak kao da je u 7.mesecu i svi zivi je pitaju da nije ponovo trudna. :( 

Ja sam imala rupu ali se nakon vezbi zatvorila, ali svaka nova trudnoca samo pogorsava situaciju pa cemo videti posle ove sta ce biti. 

 

 Bas cu da pogledam na internetu te vezbice. A I pitacu u skolici da nam objasne I pokazu. Mozda cemo i raditi to, ali kasnije. Danas smo radili dojenje, I saznala sam puno korisnih informacija.

Pretpostavljam da je veca sansa da se to skroz razvali desi zenama koje imaju slabije trbusne misice I koje se nisu nikad bavile nekim sportom. Tako mi je logicno, ali verujem da nema pravila.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalni ljudi u 03h spavaju, ali ne i ja :rolleyes:

Milice, sta su savetovali drugaricu, hoce li operisati, da li bi vezbe u toj fazi ista promenile? Meni je manji problem estetika, vise me strah da mi ne pravi druge probleme. Koliko posle porodjaja sme da se krene sa vezbama? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako su joj uzimali bris? Koliko znam, kod devojcica se taj bris uzima sa rezervom jer je prakticno uzet sa koze. 

iz vulve su joj uzeli direktno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ne spavas maka? Sto ste uopste radili taj bris?

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

iz vulve su joj uzeli direktno

Kako uzmu iz vulve kod devojcica? Ne bi smeli...samo na ulazu :( Tako su meni objasnili kad sam radila sa prvom cerkom

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prve dve trudnoce imala ogromne stomake,a sad i ne bas toliki,sad smo se zaokrugrili pred kraj,ja sam prvi mesec,dva ove sad trudnoce isla na fitness,kad sam U vodila na bazen,a nisam se kupala,sednem na ivicu,noge u vodu i ona se okaci i radila vezbe za stomacne,a vec koji mesec preskacem scako jutro mm pa taman i tad naleti koji polu trbusnjak...2015,2016 sam dosta vezbala,jer sam se na poslu puno ugoila i pritom pila aloju za detoksikaciju i herbalife za skidanje kila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalni ljudi u 03h spavaju, ali ne i ja :rolleyes:

Milice, sta su savetovali drugaricu, hoce li operisati, da li bi vezbe u toj fazi ista promenile? Meni je manji problem estetika, vise me strah da mi ne pravi druge probleme. Koliko posle porodjaja sme da se krene sa vezbama? 

Njoj savetovali operaciju ali ona ne zeli, vec je proslo 11 godina od prvog I 5 od treceg porodjaja, ona vezbe nije radila a sada joj je kasno. Vezbe pocinju da se rade 6-8 nedelja posle porodjaja I to nisu trbusnjaci niti klasicne vezbe za stomacne misice, vec jako blage vezbe, ne toliko fizicki zahtevne. Trbusnjake ovde ne preporucuju odmah posto su samo dodatno opterecenje I mogu imati samo kontraefekat. 

Analim i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se preferiraju i posle porodjaja vezbe za ledja,noge,ruke,zadnjicu...ja sam posle porodjaja proslog radila te vezbe,stomak jok,treneri fitnesa nisu bas za vezvanje trbusnih misica,ne dok traje proces oporavka,iskreno i bolno je raditi vezbe

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije puno. Ovde je 4000 expertni i takodje 4d toliko. 

Meni se u prosloj trudnoci razvukao pupak a sad jos nista konkretno. Kad sednem ispadne a kad stojim razvuce se. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njoj savetovali operaciju ali ona ne zeli, vec je proslo 11 godina od prvog I 5 od treceg porodjaja, ona vezbe nije radila a sada joj je kasno. Vezbe pocinju da se rade 6-8 nedelja posle porodjaja I to nisu trbusnjaci niti klasicne vezbe za stomacne misice, vec jako blage vezbe, ne toliko fizicki zahtevne. Trbusnjake ovde ne preporuju odmah posto su samo dodatno opterecene I mogu imati samo kontra efekat. 

Operacija je za najteze slucajeve i lenjivce.

Evo vezbi:

https://m.youtube.com/watch?v=TckAWc0Ao78

Vezbama se i diskus moze resiti, problem sa atlasom, dijastazom...samo treba biti uporan. Kod mene na poslu svaka treca ima problem sa kicmom a krkaju lekove. Mlade zene a nece da vezbaju 20 min dnevno kod kuce.

Mm je resio problem sa diskusom uz 5 Tibetanaca, a nije mogao iz kreveta da ustane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi usli u 10.nedelju, opa vec dvocifren broj. 

Jos "samo" 30 nedelja do kraja, znaci nikad kraja. :D

KikaC96, Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Budna sam a dusa mi spava :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Cvrky, "cak" 5 nedelja deli od upoznavanja bebice. 

Mene hvata euforija kada se setim tih poslednjih par nedelja i iscekivanja i nestrpljivosti i komesanja svih osecanja i onda stigne bebica i bum sve(t) se okrene naglavacke :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Cvrky, "cak" 5 nedelja deli od upoznavanja bebice. 

Mene hvata euforija kada se setim tih poslednjih par nedelja i iscekivanja i nestrpljivosti i komesanja svih osecanja i onda stigne bebica i bum sve(t) se okrene naglavacke :wub:

Mene hvata euforija. Tako sam emocionalno nestabilna u poslednje vreme, cesto mI se place bez razloga. A pogotovo kad zamisljam dolazak bebe, place mi se od srece I uzbudjenja. :baby: Inace, nikad nisam svoje emocije i promene raspolozenja pripisivala hormonima, ali sad bas vidim da je to razlog.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jedna od tih lenjivica koja nije radila vezbe kad je trebalo. Ne znam da li bi imalo efekta sad posle ove trudnoce i toliko godina da probam? Pisala sam ovde nekada o tome, postojala je i tema diastasis recti... Ja sam u jednom trenutku pocela da razmisljam da li mozda moji problemi sa zelucem i crevima imaji veze sa tim. 

E kad posten svet spava ja ne spavam, a posle bih da spavam u nevreme. Bila sam budna od 3, ispratila dete u pola 8 u skolu, oko 8 zaspala i spavala do 9:40. Sva sreca, jer bi trebalo da budem danas produktivna, ceka me puno posla. 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jedna od tih lenjivica koja nije radila vezbe kad je trebalo. Ne znam da li bi imalo efekta sad posle ove trudnoce i toliko godina da probam? Pisala sam ovde nekada o tome, postojala je i tema diastasis recti... Ja sam u jednom trenutku pocela da razmisljam da li mozda moji problemi sa zelucem i crevima imaji veze sa tim. 

E kad posten svet spava ja ne spavam, a posle bih da spavam u nevreme. Bila sam budna od 3, ispratila dete u pola 8 u skolu, oko 8 zaspala i spavala do 9:40. Sva sreca, jer bi trebalo da budem danas produktivna, ceka me puno posla. 

Naravno da ce imati efekta :) Ne bih bas rekla da si ti lenjivica :) Vise da sebe stavljas na poslednje mesto. Svakog dana po 10-15 min, to stvarno nije mnogo a vezbe nisu teske. I mene nervira sto dopustam da vreme prolazi a ja posvecujem paznju glupostima, umesto da svakog dana nadjem vreme za sebe.

miliccam i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li.imam dijastazu,ali stomak.jeste otromboljen dosta....i inace. 

Da li je.plivanje dobro za dijastazu? Posle porodjaja cu ici na.plivanje zbog kicme a ako.se resi i stomak tj ucvrste misici i tamo jos bolje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li.imam dijastazu,ali stomak.jeste otromboljen dosta....i inace. 

Da li je.plivanje dobro za dijastazu? Posle porodjaja cu ici na.plivanje zbog kicme a ako.se resi i stomak tj ucvrste misici i tamo jos bolje. 

Hehe, nece to bas tako lako :D Za stomak treba truda ihaaa! Vezbe, odredjena ishrana... Meni posle 1. i 2. nisu trebale vezbe, stomak se brzo sam izravnao, cak su se i stare plocice pojavile. Ali posle treceg...jok. Cini mi se da tek sada polako vracam stari izgled stomaka, i to idem malim koracima. A prosle su 3. godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da ce imati efekta :) Ne bih bas rekla da si ti lenjivica :) Vise da sebe stavljas na poslednje mesto. Svakog dana po 10-15 min, to stvarno nije mnogo a vezbe nisu teske. I mene nervira sto dopustam da vreme prolazi a ja posvecujem paznju glupostima, umesto da svakog dana nadjem vreme za sebe.

Pa jeste, uvek je sve drugo prece. A nije da toliko nemam vremena, koliko samo provedem sa telefonom..definitivno vise nego sto treba. Ja sam smislila da sad u trudnoci kupim loptu za pilates. Mislim da bi mi prijalo. 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ali mi smo imali juce tek 8+6 a dabl test se radi oko 12 nedelje da tako zakazao mi opet da dodjem 23ceg  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.