Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

IMG-20181206-180720.jpg

pucis usta,a? Hahaha 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva cekam da se pridruzim ovoj temi! Zelim vam svima divan i brz porodjaj :wub:

Htela sam da pitam trudnice da li su primetile da im se kosa brze masti?

Ja radim testic sutra, a kosa mi je vec par dana uzas, kako je operem isti dan se umasti.. kao i lice(kapu, kapuljacu ne nosim)

*Cvrky87* i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kosa uzasna i masna i jako opada,lice masno i sad su pocele neke bubuljice da mi iskacu,a kapilari uzas kako mi pucaju po nogama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Analim,Kika stomacici napreduju. :wub:

Mmaka,gde ima bakteriju?

Decembar,4000din. Nije strasno. Ja sam cekala da ispod 5000 nece biti. Jako dugo je gledao srce,protoke....gledao je zeludac,besika da li su na mestu..... sve. I mnogo prijatan dr. Mislim ok,kad pogledas verujem da svugde gde se plati su prijatni a drugo lako je i reci da je dobar lekar kad je i trudnoca uredna. Svakako se oni pokazu kakvi su lekari a pre svega ljudi kad je frka. Ali eto neki.prvi utisak je odlican tako da mislim da cu kod njega da idem i na preglede posle ove jednom godisnje...posto kod R nemam nameru. Mozda za sitnice.....ne znam. Nisam pametna. Ne zelim da preporucujem nijednog lekara pgotovo.ovog jer sam bila prvi put kod njega,ali mogu ti samo.reci kazem da je neki prvi utisak odlican. Nema cekanja,nema tenzije,ljubazan je,ljubazne sestre,uzv odlican. 

Koala,ja nemam niti sam imala tih problema. Srecno sutra! :)

cvrky,jos malo:wub:

kako ste danas?

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Analim, KikaC96, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka, haha, takva su mi usta. A znas kako kazu da pred kraj trudnoce oticu usne, nos I usi. A I ovde sam ozbiljna, pa ti se mozda cini tako. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka, haha, takva su mi usta. A znas kako kazu da pred kraj trudnoce oticu usne, nos I usi. A I ovde sam ozbiljna, pa ti se mozda cini tako. -_-

ja se plasim kraja trudnoce zbog oticanja nosa. Doduse u prosloj mi se cini nisam,ali su mi govorili da jesam. :o

inace ja nemam lineu negru. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87, na ovoj slici spreda ti stomak izgleda skroz spusteno, ali iz profila I ne tako. Verujem da jedva cekas da se porodis. Koliko je tezak beban? :)

KruelaDevil, ja linea negru imam, kao sto vidis, ali nije jako tamna. Uzivo izgleda svetlija, a I dosta kasno mi se pojavila. Da li vama ispada pupak? Moj se nekako sravnio sa stomakom, ali nije ispupcen skroz, sto ne znaci da nece do kraja. 

Inace, ja sam ozdravila, prosla me je prehlada, pa mi je odmah lakse. Tako da se u sustini dobro osecam. Ti? 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim,Kika stomacici napreduju. :wub:

Mmaka,gde ima bakteriju?

Decembar,4000din. Nije strasno. Ja sam cekala da ispod 5000 nece biti. Jako dugo je gledao srce,protoke....gledao je zeludac,besika da li su na mestu..... sve. I mnogo prijatan dr. Mislim ok,kad pogledas verujem da svugde gde se plati su prijatni a drugo lako je i reci da je dobar lekar kad je i trudnoca uredna. Svakako se oni pokazu kakvi su lekari a pre svega ljudi kad je frka. Ali eto neki.prvi utisak je odlican tako da mislim da cu kod njega da idem i na preglede posle ove jednom godisnje...posto kod R nemam nameru. Mozda za sitnice.....ne znam. Nisam pametna. Ne zelim da preporucujem nijednog lekara pgotovo.ovog jer sam bila prvi put kod njega,ali mogu ti samo.reci kazem da je neki prvi utisak odlican. Nema cekanja,nema tenzije,ljubazan je,ljubazne sestre,uzv odlican. 

Koala,ja nemam niti sam imala tih problema. Srecno sutra! :)

cvrky,jos malo:wub:

kako ste danas?

na ili ti u ‘ibici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se i bez trudnoce masti :) ja svako jutro perem kosu ( kada radim), sada jok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim ako pogledas malo videces da je stomak malo izdeformisan,jer tu gore drzi nogice pa me sutira,spustio se skoro 4 prsta :)

U utorak idemo na kontrolu pa cemo videti koliki smo,trebala bi da bude poslednja kontrola pa krecemo na ctg :)

Ja jedva cekam da se porodim jer mi je dosadilo vise da budem trudna i zelim da ga upoznam i iskreno volela bih da lici na sestru 

A sto se tice linije negra i nemam je sad,samo dlacice pa izgleda ko da je ima kao nesto

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, Cvrky87, vidim kako imas kao cosak na gornjoj polovini stomaka. I mene moja sve vise suta tu gore ispod grudi. :D

Meni je stomak bas odlakavio, juju. Ali samo stomak, ostatak tela je kao I inace, a I inace nisam cosava, tako da muka ziva sa dlakama.

A kosa mi se nije promenila u trudnoci. Masti se kao I inace, na treci dan od pranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ce na pregledu imati preko 2300,jer tako je i prosli put imao 45g vise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigao mi maši rezultat ima eterokoku.. smorila sam se

Kako su joj uzimali bris? Koliko znam, kod devojcica se taj bris uzima sa rezervom jer je prakticno uzet sa koze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, to je skroz ok cena za ekspertni, posebno sto si zadovoljna kako je odradjen. Ja placam 3800 4d za redovne preglede, a 6000 ekspertni, a cula sam da moze da bude i preko 10. Inace, mnogo znaci naci dobrog dr. Ova moja kod koje idem drzavno me je u par navrata jako iznervirala u prosloj trudnoci i posle pobacaja, ali nisam je menjala, ostadoh kod nje. Dok je ova kod koje idem privatno bukvalno melem na ranu. Ali ne vodim trudnocu kod nje, samo radim ultrazvuk. 

Evo je moja dr http://www.poliklinikazivanovic.com/portfolio/strucni-tim/spec-ginekologije-i-akuserstva-1.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se kose tice ne masti mi se vise nego ranije, cak bih rekla i manje. Perem je 2x nedeljno, a nekad i na 5,6 dana. Ovde gde zivimo je jako cist vazduh, a ja kosu ne maltretiram raznim preparatima, pa nema ni od cega da se prlja, zadovoljna sam. 

Pupak mi je ispao jos u prvoj trudnoci. Bio mi je abnormalno veliki stomak, tada sam dobila i diastasis recti, i ostade takav jadan...

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, bas mi je zao kam. To je dobila jedna moja prijateljica koja je veoma niska I mala, a imala je isto ogroman stomak. Da li se ti misici ikada vrate na svoje mesto? Bas me zanima od cega sve zavisi da li ce se nekome to desiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, Analim, Cvrky divne tibe :wub:

Analim nam je zgodnica nevidjena. 

Mi smo jos mali, uvece izgledam kao prasence koje se najelo a ujutru nista. 

Ja tu crnu liniju nisam imala I pupak mi nije ispao, ali je zato bilo dana kada sam mislila da ce Mila izaci kroz pupak koliko je gurala. :D

 

Analim i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, hvala na komplimentu. I ti predivno izgledas. :wub: Secam se kad si okacila sliku iz prethodne trudnoce. A verovale ili ne, ja sad imam 87kg, sto je mnooogo vise nego bilo koja od vas. Ali su mi kg valjda ravnomerno rasporedjeni, I visoka sam, pa se zato ne vidi.

mmaka i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, bas mi je zao kam. To je dobila jedna moja prijateljica koja je veoma niska I mala, a imala je isto ogroman stomak. Da li se ti misici ikada vrate na svoje mesto? Bas me zanima od cega sve zavisi da li ce se nekome to desiti...

Nema pravila, moze svakome da se desi, tacnije kod svake trudnice se stvori rupa ali se ne zatvori i za to se rade posebne vezbe I kroz vreme moze da se vrati u normalu. U ekstremnim slucajevima to mora da se operise. Ovde postoje kursevi i vezbe na koje se ide 6 -8 nedelja posle porodjaja kako bi se to vratilo u normalu, a na netu ima bas dosta primera vezbi. Inace, bas da do toga ne bi doslo kada trudnica ustaje iz lezeceg polozaja ustaje na stranu, nikako da se ne vrsi pritisak na stomacne misice koju su vec nategnuti I pod pritiskom. 

87KG?  :o Nikada ne bih rekla.

Analim i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, ne vrate se, bar kod mene nisu. Stomak mi je deformisan i izgledam kao da sam trudna i kad nisam. Postoje kao neke vezbe za to ali ne znam da li imaju efekta, nisam probala. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Tanak telesni zid, slabi misici, takva konsutitucija... to je to. Moj stomak je stvarno bio nevidjeno veliki, a ja sam niska i sitna. 

Da, moze da se operise, ali ja se nisam odlucila. Isla sam kod hirurga posle prve trudnoce, jer sam planirala drugu. Savetovao me je da operisem, jos mi rekao "razbice te druga trudnoca". Ali dete mi je bilo malo, oporavak bi trajao tri meseca. I ja nisam, ostala trudna i nista, ta kila ostala ista kolika je i bila. Startovala sa malom kilazom,42kg, nisam se mnogo ugojila, bez problema prosla. E sad se plasim kako cu da prodjem jer mi je vec sad u petom stomak ogroman...

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrki divni ste :) 

mico hvala :)

ja lineu negru imam jos od pre trudnoce. Imam je I sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na informacijama Miliccam I kam. :)Bas mi je strasno sto se to desava zenama.

A I mene cudi koliko pokazuje vaga, ali jeste toliko. I svi se zacude kad cuju brojku. Imam takvu gradju I nikad nisam bila mrsavica, ali sam lepo izgledala. Pogotovo dok sam trenirala odbojku, bas sam imala misice. Sad slabije, ali ostali su I oni, a oni zauzimaju manje prostora od sala, pa izgledamo mrsavije.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je visoka, preko 175cm sigurno i imala je taj problem I evo sada 5 godina posle trece trudnoce ima stomak kao da je u 7.mesecu i svi zivi je pitaju da nije ponovo trudna. :( 

Ja sam imala rupu - Diastasis recti (a stomak mi je bio relativno mali) ali se uz pomoc vezbi zatvorila, a svaka nova trudnoca samo pogorsava situaciju pa cemo videti posle ove sta ce biti. 

 

leni i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.