Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nova sam clanica ovo me jako muci pre 3 dana sam bila kod kinekologa da cujem otkucaj srca bebi ali slabo se cuje u 9 nedelji sam stvarno me ovo plasi prvi put sam trudna i bojim se  jos mi je rekla da plod je 9 nedelji velik al beba je kao 6 nedelji ima li netko ovakvu situaciju kao ja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A stvarčice, garderobica aaaaaaa, :wub: samo gledam i jedva se suzdržavam da uzmem nešto :D a i nema smisla jer ne znam još ni pol, i tek smo ušli u četvrti mesec.

Milice ja sam već dva puta sanjala da je opet devojčica, sad se pitam da li je zbog naviki ili je zaista opet devojčica hahaha :lol: 

nisam u toku, pa se izvinjavam sto pitam.

zbog cega imas to krvarenje? 

Drago mi je da je sve ok. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova sam clanica ovo me jako muci pre 3 dana sam bila kod kinekologa da cujem otkucaj srca bebi ali slabo se cuje u 9 nedelji sam stvarno me ovo plasi prvi put sam trudna i bojim se  jos mi je rekla da plod je 9 nedelji velik al beba je kao 6 nedelji ima li netko ovakvu situaciju kao ja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

rumi, idi kod drugog ginekologa za drugo misljenje.

vec sam ti pisala na onoj temi, moguce je da je do zaceca doslo kasnije. Pa da se zbog toga ne uklapa. 

koliko otkucaja ima beba? 

 

rumi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista mi nista rekla ni koliko je velik ni nista samo to sto je mal ostao 6 nedelji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista mi nista rekla ni koliko je velik ni nista samo to sto je mal ostao 6 nedelji

zakazi kod nekog drugog ginekologa. Za svaki slucaj cisto provere radi. 

nadam se da je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dal je to opasnoo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Da je bilo sta opasno doktor bi ti rekao. Ali za svaki slucaj idi kod jos nekog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Rumi

Zatrazi drugo misljenje lekara...evo mn prema M trebala bi da imam 10 nedelja a prema O imam 8+5 da tako sa O se slaze.. nebrini nista samo da je bebica tu i da se cuje srce ovako nista nebrini 

Izmenjeno od strane Mara98

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da ama meni su rekli da se srce slabo cuje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam devojke na dobrodoslici ,ja idalje ne verujem da sam trudna ,ne znam sto,nekako se cudno osecam ... nadam se da je to dobro^_^

Mara98 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje zatrazi drugo misljenje lekara ipak oni znaju malo da uplase a ne objasne lepo kako i sta..ili idi privatno pa vidi sta je u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam mnogo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam u toku, pa se izvinjavam sto pitam.

zbog cega imas to krvarenje? 

Drago mi je da je sve ok. :*

Ne znam više ni ja. U početku sam imala mali hematom, 1x1,5 cm i sad na poslednjem uz je rekao da ga nema ali nije ga ni tražio kao prethodni put, samo je bebu gledao. Zato sam i promenila dr samo što mi ovaj još nije radio uz jer je to bio pregled u razmaku od par dana. Mada više je to smeđkast iscedak nego krvarenje ali je jasno da ima krvi čim je obojen u smeđe. Srećom nije sveža krv i nije tamna pa ne brinem previše ali preseče me svaki put kad se pojavi. Ako ne prestane do sledeće nedelje onda ću ponovo da zakažem. Šta da radim.

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se neipterecujem velicinim bebe,jer mi se vodi od 17.04. trudnoca,a prvi nezasticrni smo imali 4.05. Odma sam to i rekla dr pa nije toliko ni brinuo o velicini bebe,bitno je da je sve ostalo ok

mozza, rumi, KikaC96 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam više ni ja. U početku sam imala mali hematom, 1x1,5 cm i sad na poslednjem uz je rekao da ga nema ali nije ga ni tražio kao prethodni put, samo je bebu gledao. Zato sam i promenila dr samo što mi ovaj još nije radio uz jer je to bio pregled u razmaku od par dana. Mada više je to smeđkast iscedak nego krvarenje ali je jasno da ima krvi čim je obojen u smeđe. Srećom nije sveža krv i nije tamna pa ne brinem previše ali preseče me svaki put kad se pojavi. Ako ne prestane do sledeće nedelje onda ću ponovo da zakažem. Šta da radim.

ja sam imala taj smedji iscedak, do 8 ili 9 nedelje. Ne mogumogu tacno da, se setim. Ali su mI rekli da ako nije praceno bilo kakvim bolovima nije strasno. 

I stvarno evo sve super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja, kako ste?

Evo dobro smo, malo nas sad muče grčići ali borimo se. Lepo smo se uklopile i mnogo se volimooo :wub:

Još malo pa na prvu kontrolu.

k a m , KikaC96, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, evo nekog najosnovnijeg spiska za pocetak, na osnovu mog iskustva. 

Namestaj
- krevetac, dusek, navlaka za dusek, jastuk tanak za bebe, 2 posteljine, ja bih savetovala dzakce za spavanje posto bebe do prve godine ne bi trebalo pokrivati a nemirno spavaju, dzakce za spavanje je zakon, u tom skucaju vam posteljina ne treba u pocetku. One igracke iznad kreveta, sto se okrecu I pevaju. Gnezdo ili kako se vec zove onaj dodatak za krevetac , kao jastuk sto ide u krug i vezuje se. Baldahin ili kako se vec zove ona zavesa iznad kreveta je meni potpuno neprakticna i bespotrebna ali ko zeli...
- kadica za kupanje, sa postoljem. Ako imate tus kabinu onda ce vam ta kadica dugo koristiti pa uzmite sto vecu, ako imate kadu onda vam je to za prvih 6, 7 meseci posle toga beba moze u kadu u one sediste.
- komoda za presvlacenje, ili samo ono postolje sa plastificiranim delom ako imate to gde da stavite, mi smo uzeli ogromnu komodu I vec sada ne znamo sta cemo sa njom
- kolica, 3 u 1, ako imate auto pa treba I autosediste
- babygym, to vam treba vec od par meseci

Garderoba
- velicina 56, manje ne uzimaj, bodici bez rukava, sa rukavima, pantalonice. Ovu velicinu beba nosi samo mesec dana otprilike tako da ne gomilaj.
- velicina 62, to se vec nosi malo duze pa uzmi vise
- peskir za kupanje, onaj sa kapuljacom, 2 kom.
- neko cebence
- kapice, rukavice, carapice
- tetra pelene, 15 kom.

Sto se tice spiska za porodiliste, to ces vec naci ovde negde, ja sam nosila jako malo posto ovde u porodilistu dosta dobijes. 

mozza, .Naja. i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovaj put uzimala.garderobu 0-3. Nista manje. Brzo prerastu. :rolleyes: 

idem u 11h danas na expertni. 

Decembar,odisla si.kod dr J? Zavidim ti iskreno. Ja idem.danas privatno kod dr Parovica da vidimo expertni uzv. Sta mislite,daju sliku bar jednu sa takvog uzv? Kad rade expertni. Ili je ti samo pregled velicine bebe pa nista od toga.... 

mmaka, December i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam ovaj put uzimala.garderobu 0-3. Nista manje. Brzo prerastu. :rolleyes: 

idem u 11h danas na expertni. 

Decembar,odisla si.kod dr J? Zavidim ti iskreno. Ja idem.danas privatno kod dr Parovica da vidimo expertni uzv. Sta mislite,daju sliku bar jednu sa takvog uzv? Kad rade expertni. Ili je ti samo pregled velicine bebe pa nista od toga.... 

ej, meni su sad radili ekspertni 4D. Pitaj za slicku, dace ti sigurno.

kod mene je gledao sve, od a do s. 

ali kad sam pitala za slicku dao je. 

pregled malo duze traje nego inace, ali barsta znas da je sve kako treba jer se sve vidi. 

srecno, pa cekam da javis :) <3

 

Izmenjeno od strane KikaC96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, evo nekog najosnovnijeg spiska za pocetak, na osnovu mog iskustva. 

Namestaj
- krevetac, dusek, navlaka za dusek, jastuk tanak za bebe, 2 posteljine, ja bih savetovala dzakce za spavanje posto bebe do prve godine ne bi trebalo pokrivati a nemirno spavaju, dzakce za spavanje je zakon, u tom skucaju vam posteljina ne treba u pocetku. One igracke iznad kreveta, sto se okrecu I pevaju. Gnezdo ili kako se vec zove onaj dodatak za krevetac , kao jastuk sto ide u krug i vezuje se. Baldahin ili kako se vec zove ona zavesa iznad kreveta je meni potpuno neprakticna i bespotrebna ali ko zeli...
- kadica za kupanje, sa postoljem. Ako imate tus kabinu onda ce vam ta kadica dugo koristiti pa uzmite sto vecu, ako imate kadu onda vam je to za prvih 6, 7 meseci posle toga beba moze u kadu u one sediste.
- komoda za presvlacenje, ili samo ono postolje sa plastificiranim delom ako imate to gde da stavite, mi smo uzeli ogromnu komodu I vec sada ne znamo sta cemo sa njom
- kolica, 3 u 1, ako imate auto pa treba I autosediste
- babygym, to vam treba vec od par meseci

Garderoba
- velicina 56, manje ne uzimaj, bodici bez rukava, sa rukavima, pantalonice. Ovu velicinu beba nosi samo mesec dana otprilike tako da ne gomilaj.
- velicina 62, to se vec nosi malo duze pa uzmi vise
- peskir za kupanje, onaj sa kapuljacom, 2 kom.
- neko cebence
- kapice, rukavice, carapice
- tetra pelene, 15 kom.

Sto se tice spiska za porodiliste, to ces vec naci ovde negde, ja sam nosila jako malo posto ovde u porodilistu dosta dobijes. 

micko hvala, ja skupljam informacije. Pa se posle praznika bacamo u kupovinu. 

krevetac I auto sediste(I nosiljka u isto vreme) imamo.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najavili su mi I puno odece. 

Ali hocu da za prvih dva tri meseca kupim novo. Kupovacu I kasnije, u hodu. 

@KruelaDeviL nasla sam par kompletica u Sarenom Lilihipu koji su me odusevili. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama u toku pregleda dr slika sve kljucne stvari koje je gledala i merila, ne samo bebino lice. I u ranijoj trudnoci je slikala. Trebalo bi da slika, videces vec. 

Meni se sinoc nesto cudno desavalo sa stomakom. Nisam sigurna da li se stezao ali bio je tvrd u gornjem delu. Dole nize nisam nista osecala, ali gore da. Popila sam Mg i nazalost se vratila utrogestanu, stavila sam i sinoc i jutros. Mogla bih na UZ kod moje dr i sutra ali sam zamislila da idem sledeceg petka, jer je od euz proslo manje od 2ned. A sledece nedelje uzas..u utorak ceo dan po dr, u 7 vadim krv kod hematologa,  pa u 11 cekam za rezultat, pa u 14h kod gin za inekcije. Daj Boze da dodjem kuci do 5sati. U cetvrtak radim ogtt, znaci sedim tamo 3h. Ponecu da citam. U petak na taj UZ. Videcu danas, praticu kako mi je, ako mi bude lose nije iskljuceno ni da sutra odem. Inace malo mi je cudan sekret bio, mislila sam od AB koje sam pila. Sad kad stavljam ovo cudo vise nists ne znam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice vrece za spavanje, moje i sad spavaju u vrecama iako su velike. Imaju i letnje i zimske. Samo sam im dole napravila proreze za noge, da mogu da se normalno krecu. Tako mogu i da duze nose vrece. Pokrijem ih uvece obidjem kad ustajem. Inace bih pokrivala celu noc. Ionako ne spavam. Ovako sam mirna. 

Skoro me K pitala dokle cemo spavati u vrecama. Rekoh dok ne budete bile devojke. :D

mozza, miliccam, KikaC96 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahha :D dobra je :)

ja sledece nedelje idem u laboratoriju da dam krv, pa kod zubara na pregled. Pa onda da zakazem u savetovaliste. 

Sad mi beba mrda minimum 4 puta dnevno. 

Ali I malo vise odmaram, zbog ledja. 

(Mislim da cu se preseliti u kupatilo) da se ne setam stalno :D

miliccam, mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.