Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam spakovala u torbu...3 spavacice,bade mantil,peskir,tetru za grudi zbog mleka a i ponela i tufere za dojke,tetru da pokrijem bebca,papuce,casu,licnu higijenu(octenisept,rivanol,lanolin) to mi obavezno,pumpica,cucla,vlazne,pampers,pavloviceva,mrezasti ulosci i gace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vidis lanolin takodje,casa takodje....vlazne maramice. Rivanol i to kod nas ne sme npr ali dobrk je da imas za kuci. Potrosi se i na druge stvari ako ne za epiziotomiju. Npr octanisept jenuoosteno.dobar za posekotine. 

Kika,nema na cemu. Inace pogledaj stvarno Sareni lilihip stranicu na ejsu. Ima george,matal garderobu a jeftinija.... tioa 1100din set trenerki dva komada ili 1800 4 komada a lepe.  S obzirom na kvalitet i izgled garderobe cene su odlicne.ja sam primark uzela odelce za izlazak. Ovo ostalo mi stoze do kraja decembra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vidis lanolin takodje,casa takodje....vlazne maramice. Rivanol i to kod nas ne sme npr ali dobrk je da imas za kuci. Potrosi se i na druge stvari ako ne za epiziotomiju. Npr octanisept jenuoosteno.dobar za posekotine. 

Kika,nema na cemu. Inace pogledaj stvarno Sareni lilihip stranicu na ejsu. Ima george,matal garderobu a jeftinija.... tioa 1100din set trenerki dva komada ili 1800 4 komada a lepe.  S obzirom na kvalitet i izgled garderobe cene su odlicne.ja sam primark uzela odelce za izlazak. Ovo ostalo mi stoze do kraja decembra.

sad cu dda ih nadjem. Ovde kod nas je sve preskupo, gledam pre neki dan bodici 1000 jedan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

http://2018-12-04-21-36-15.jpgphotos uploader

 

Ovo treba da mi stigne. Set trenerki,kompletic i set pidzama. Pidzamice su 1400 dva kompleta. Sto nije skupo tj isto kao i recimo nasa garderoba ali ove su mi lepse....

 

http://20181204-214004.jpgphoto upload site

 

I ovo sam uzela jao odelce za izlazak,ali ici cu da vidim u hm i c&a jos da vidim gornje delove pa ako nadjem mozda nesto neutralno mozda uzmem i to pa koje odlucim.  Videcemo. :)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
mozza i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo ovo uzela, nisam mogla da odolim :D 

1540115622502.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam slicno :)

A imam i carter's kombinezon takav,kao skafander :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam i jakne i skafandere od V. Jos gornjw delove da uzmem 2,3 0-3 i posle sve 3-6. Doduse ovaj set  trenerki je 3-6 jer imam od V par komada.i jos od ovih.kompletica a imam i gomilu strampli pa mi zao da.kupujem.mnogo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ili imamo sve ili nemamo nista, u zavisnosti od pola. Sredinom januara cemo znati pa tada I krecem u soping I planing. :D

Kika, napisacu ti sta ti sve treba za bebu od namestaja do garderobe cim se malo naspavam. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ili imamo sve ili nemamo nista, u zavisnosti od pola. Sredinom januara cemo znati pa tada I krecem u soping I planing. :D

Kika, napisacu ti sta ti sve treba za bebu od namestaja do garderobe cim se malo naspavam. ;)

 

vazi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao drage.

Bas su slatke stvarcice. Ja jos o garderobi ne razmisljam, rano mi je. Hocu i da na ekspertnom cujem potvrdu za pol. A ako je devojcica kao sto je dr rekla, imam garderobe i previse. Kupicemo svakako nesto i novo. 

Da li je realno da je ova beba ovoliko jaka? Ljudi ona mene ubija, ne mogu da verujem da su ovako jaki pokreti u 20.nedelji. meni se pomera stomak, malopre sam ga snimala. Ja kao da sam u osmom.. izgleda je dopingujem Fraksiparinom, to je nema sta drugo.  

Inace, s&s se vodali sa K danas kod dr..rezultati joj dobri, sve mirno, ali za svaki slucaj isli i do decijeg hirurga. Samo dijeta i da se javimo ako se nastavi. Njoj ovo traje od nedelje. 

Izmenjeno od strane k a m
miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KikaC96 kad ti je termin?

28 april.. imam ja jos puno vremena :) 

ali volim da se organizujem unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja I dalje budna, pada kisa.. mozda se I uspavam, bole me ledja I zeludac me zeza nesto.

 

Izmenjeno od strane KikaC96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, bas si me nasmejala. Nema to veze sa fraksijem, meni je tako bilo sa Milom, od 20.nedelje mi se stomak pomerao, nocu nisam spavala posto je tada bila najaktivnija, kasnije u trudnoci ljudi su sa nevericom zagledali moj stomak u prevozu, na poslu, ona je sou pravila. Stomak mi je cesto bio cetvrtast kada bi se ona protezala recimo. E sada ona je jos I stucala vise puta dnevno pa je to tek bilo iskustvo, ceo stomak mi je stucao. :D

 

Analim, Venera i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene:wub:

Primetila sam sinoc da sam pod jako velikim stresom, juce izgubim kljuceve od mog stana i od mojih,pocela sam plakati koliko sam pukla i jos me mm zezao ko zna gde sam bila i mama jutros donosi kljuc,ona ga stavila kod sebe u torbu...bas sam pod velikim pritiskom,samo da izguram jos dve nedelje

Inace kam ja sam u 20oj nedelji snimala stomak da mm vidi kako se pomera,posto je oko 22,23h najaktivniji :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo ovo uzela, nisam mogla da odolim :D 

1540115622502.jpg

takvu je imao i moj klinac :)

*Cvrky87*, KikaC96 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je K bila jako nemirna u stomaku, nema sta nije radila. M vec nije, ona je bas bila nezna. Ipak mi se cini da je prerano za ovako jake udarce. Mozda i zato sto zuri 2 nedelje. Evo je sad spava. Sve kontra.

K spavala sa mnom. Nadam se da ovo vise prodje. Dusica moja. 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona prva slika komplet Minnie Mouse je po ofingeru i izgledu definitivno C&A.  

Meni nije realno šta je na ti spiskovima za porodilište  i zaista mi nije jasno kako ih nije sramota, ali stvarno sramota. 

Znaci u Srbiji kod normalnog porodjaja ti je najbolje da se kod kuće porodis jer od ovih iz porodilišta verovatno dobiješ samo porodjani sto . Ovako lepo dovedes babicu kući i manje stresa imaš. 

Meni je najgore ovo za hranu. 

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se hrane tice, meni je najgore bilo sto je vecera u 18h i nema nista do ujutru, a onda mrsav dorucak. A mleko nadolazi, beba sisa, bi treba da se oporavljate. Zato su mi donosili hranu. Pojedem sve sto bude u bolnici i plus to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mitko,slicni su ofingeri ali primark je. Ja sam uzela ovo odelo za izlazak sto sam stavila sliku. Isti ofinger ali primark. 

Inace,spisak sto je Analim dala je dobar,ali ja neke stvari nisam kupovala niti zajmila za bebu sa spiska...  od namestaja sam samo komodu za presvlacenje. Podlogu sam pozajmila i prvi a i ovaj put.  Kolica smo uzeli 3u1. Kolevka moja,dusek nov. 

Hahaha,Mitko sta ces reci na to da u Pancevo u porodiluste nosis klizmu obavezno sa sobom i inekciju buskopana nosis sa sobom? Ja nisam znala da nosis to sa sobom pa nisammimala i dali su mi,ali kao da kupim....nisam kupila jer sam zaboravila,mozda.ima ovaj put odnesem dve. :D

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Analim i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uslovi u porodilistima su stvarno strasni. U Novom Sadu je vecera verovale ili ne u 16:30. Nakon toga do jutra nema nista. I zato nam govore da obavezno ponesemo plazmu ili obicne stapice. Veoma su rigorozni sto se tice toga sta se sme uneti. Moze samo fabricki upakovana hrana, tj keks. I na primer ne sme wellness keks zbog alergena. A od tecnosti samo vodu ili sok od jabuke. Ne moze nijedan drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uslovi u porodilistima su stvarno strasni. U Novom Sadu je vecera verovale ili ne u 16:30. Nakon toga do jutra nema nista. I zato nam govore da obavezno ponesemo plazmu ili obicne stapice. Veoma su rigorozni sto se tice toga sta se sme uneti. Moze samo fabricki upakovana hrana, tj keks. I na primer ne sme wellness keks zbog alergena. A od tecnosti samo vodu ili sok od jabuke. Ne moze nijedan drugi.

tako je i u Bg-u u Misovicu, nista ne sme al su meni donosili i pastetu i kiflu i kafu... pa cak i kuvana jaja hhaah. Malo je to preterano, jer izvini, sta da si u apartmanu? Tamo mogu da ti donesu i celo prase, zar ne? Svakako i trudnice i porodilje ( koje nemaju drugaciji navin ishrane) mogu i trebaju da jedu sve. Msm da ru ne treba da bude takvih pravila, al ok, moje misljenje je takvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, kod nas ne rade klizmu i možeš da jedes pre porodjaja. Stave jedan beli Čepić kada krene porodjaj i nemam pojma šta on radi , bitno da ja id u wc posle porodjaja normlano.

Kod nas je večera isto rano ali ništa nije slabo. Inače posle porodjaja dobijam napad gladi. I nikada ne jedem ništa pored onog sto tamo daju jer nemam potrebu. Doduše daju nam da jedemo i pre porodjaja ako bas ne krene sve odmah. 

I ovde se bas sprema hrana po tome i kako se neko hrani, po religiji i to. Da li neko jede svinjsko ili ne. 

Kod nas nema zabrane šta će neko da vam donese od hrane i pica ali mora sve biti sklonjeno i poredjano u noćni stočić.

u prethodnom porodilištu je poseta bila ograničena , ali ovde za tatu i decu je od 8-20h. Mogu da dođu kada hoću i to mi se sviđa. Ostalima je ograničena od 16-20h. 

Kakve su tamo posete?

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://2018-12-05-09-32-51.jpgfallout 2 enclave walkthrough

koliko je ovo meni divnooooo:wub:

 

Ja razumem da se ogradjuju za ne daj Boze,isto kao sto sam ja sa kontrakcijama podpisavala da bolnica nije odgovorna ako mi se nesto desi. Odmah za sve se ograde. Da budu mirni....bebu nismo smeli na rukama da iznesemo kad je bila poseta. Nikako. I to razumem. Ali neke stvari sto se hrane tice.... doduse u Pa barem to ne brane. Jedes sta zelis i kad zelis. Kafu smo same.kupovale(doduse dok sam na patologiji bila) ali ne brane....jos u boksu pre.porodjaja su ki rekli grickaj nesto. Reko de da se ispovracam jos. I dobro da nisam jela jer kad je epidural prestao da deluje dok nisu ubruzgali novu dozu,da sam imala.nesto u zeludcu,zavrsilo bi svuda.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam razumela, oni to rade najvise da bi se ogradili. Jer ako slucajno dete razvije neku alergiju na hranu tokom sisanja, ne zele da oni snose krivicu, pa im je lakse da zabrane. 

Ne slazem se sa mnogim stvarima I postupcima u porodilistu, ali sta cu. Proci ce I ta dva dana sto cu biti tamo. A nije mi jasno zasto nisu isti uslovi u porodilistima, vec svako radi kako hoce. Najvazniji je njihov komoditet. Kod nas nema pravo ni ma posetu, a apartman ne postoji. Bar tako kazu.

mmaka i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.