Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobar jutar :babycrib:

Ima mnogo tablica za racunanje, ali mi ni ona ne deluje potpuno tacno. Po njoj ispadne da 3-6-8-9 mesec traju po 35 dana, a 1-2-4-5-7 traju po 28 dana. I to izadje ukupno 280 dana, koliko I traje trudnoca. Iscitaj detaljnije, pa ces skontati o cemu pricam. Meni je lakse I logicnije da racunam od poslednje menstruacije, sto je bilo 28.04. I onda racunam da svakog 29-og u mesecu ulazim u sledeci mesec. Zvuci mi bar malo preciznije. 

miliccam, k a m i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, eto o tome pricam. Ti si odmah primetila. Meseci ne traju ravnomerno po ovom racunanju, vec ima oscilacija po citavu nedelju. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, eto o tome pricam. Ti si odmah primetila. Meseci ne traju ravnomerno po ovom racunanju, vec ima oscilacija po citavu nedelju. -_-

To je zato sto mesec ima 4 +2 ili 4+3 nedelja odnosno 30 ili 31 dan, pa da ne bi delili nedelje na pola oni ih na kraju svakog tromesecja zaokruze. Tako je I po mojoj knjizi ali mi je ova tabela preglednija. Inace najjednostavnije je kako si ti objasnila, od zadnje menstr. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, u pravu si. Razumem da su zaokruzivali, jer je lakse. A najpreciznije bi bilo kako si i sama rekla 4+2 ili 4+3. Pa neka svako odabere kako mu je bolje da racuna. :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Toliko sam bila iscrpljena sinoc da nisam mogla ni da kucam. Mm dosao sa posla i kad je cuo da K boli donji deo stomaka kaze ajmo kod dr. Inace i dalje se zali da joj je stalno muka. Nagrdili nas kao dzukele sto smo dosli u pola 8. Dr imala 60 pacijenata, jos mi i jos jedan decak 62. Sta nam nije rekla. Kaze mozda danas nece ni da radi, ide na odmor, nece da umre na tudj dan. Pa idi bre, ne moras vise uopste ni da radis, gde pise. Opipala joj stomak da vidi da nije slepo crevo, dala da vadimo krv i urin. Dete celu noc prekukalo, muka i muka...sva je bila u bunilu. Meni se stomak stezao od stresa i nerviranja. Rekla sam mm da ja danas ne mogu da je vodim, zvao je s&s da je oni vode. Ima da ih otkaci. Jos joj ja kazem da imamo i izvestaj hematologa, pa danas kad dodjemo za rezulatate da prepise i taj sirup. Tu je tek planula, sto nismo za to dosli kad je trebalo, radi svako sta hoce. Zato sto ne mogu vise po 2,3h trudna da cekam sa bolesnom decom, a prednost nemam. Dosta je, nece me vise niko trudnu maltretirati. *enja mi se vise od kojekakvih "autoriteta" !! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Toliko sam bila iscrpljena sinoc da nisam mogla ni da kucam. Mm dosao sa posla i kad je cuo da K boli donji deo stomaka kaze ajmo kod dr. Inace i dalje se zali da joj je stalno muka. Nagrdili nas kao dzukele sto smo dosli u pola 8. Dr imala 60 pacijenata, jos mi i jos jedan decak 62. Sta nam nije rekla. Kaze mozda danas nece ni da radi, ide na odmor, nece da umre na tudj dan. Pa idi bre, ne moras vise uopste ni da radis, gde pise. Opipala joj stomak da vidi da nije slepo crevo, dala da vadimo krv i urin. Dete celu noc prekukalo, muka i muka...sva je bila u bunilu. Meni se stomak stezao od stresa i nerviranja. Rekla sam mm da ja danas ne mogu da je vodim, zvao je s&s da je oni vode. Ima da ih otkaci. Jos joj ja kazem da imamo i izvestaj hematologa, pa danas kad dodjemo za rezulatate da prepise i taj sirup. Tu je tek planula, sto nismo za to dosli kad je trebalo, radi svako sta hoce. Zato sto ne mogu vise po 2,3h trudna da cekam sa bolesnom decom, a prednost nemam. Dosta je, nece me vise niko trudnu maltretirati. *enja mi se vise od kojekakvih "autoriteta" !! 

ja sam jedna od bezobraznih teudnica, jer uvek sam imala prednost. KADA ZURIM a kad a sam krenula u setnju onda cekam svoj ted god da sam. 

Inace i mombivsi je juce vodio malog kod usnog, zakazani u pola 7, usli u ordinaciju u pola 8! Pa ja bi im krv popila. Ima upau uveta pa je dobio panklav. Maša mi je juce imala t i jutros i curka joj nosic.

inace cekam ‘ebenu platu...

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sad gledam ovo sa.mesecima i ispade da sam 6 mesec vec....i onda brojim kad ukazim u 36 nedelju(21.02 ukazim u 9-ti) sto znaci da 21 decembra ja vec ulazim u 7-mi :o a ja sam u fazonu da sam i dalje u 5-om hahaha oba tabela sto ja gledam preko aplikacije pokazuje da sam jos u 5-om... ne razumem samo vemu toliko tabela,zasto nisu izmislili jednu od 10meseci i kraj.  :D  

Kam,sta da ti kazem kad trudna u ordinaciji kod ginekologa cekam na pregled 30min dok prica telefonom?! Nepostovanje svuda. Idem u cetvrtak privatno i bas me interesuje koliko su oni ljubazni.

mmaka,takodje. Evo vec nedelju dana. Rekli su da krecu sa uplatama za 2 najvise 3 nedelje...danas je 3 nedelje kako sam predala papire pa se nadam da ce biti do petka.... 

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Analim, mmaka i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja racunam po mom kalendru koji sam pratila po trudnoci,a uklapa mi se u dan sa racunanjima doktora sto znaci da sam danas 33+0,a ulazim 34...tako da se vodim time

Ja sam celo jutro u krevetu,ni forucka ni rucka za moje,osecam se slomljeno,a i valjda vise premorena od bolova,ustala jutros i jedva U odvela u vrtic

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se danas naostrila da idem kod direktora da mu kazem, ne volim da krijem nista, sve osecam neki teret i htedoh da se olaksam, kad on nije tu danas. Sada moram da cekam cetvrtak i da se nadam da ce biti tu. 

Da ne izbaksuziram , ima dana bez mucnina (kao danas npr) pa onda odmah tripujem da nesto nije u redu. Zenama nikako udovoljiti, kada mi je lose sto mi je lose, kada mi je dobro ijuuuu to mora da je nesto lose. :D

 

Jecika92, k a m i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se danas naostrila da idem kod direktora da mu kazem, ne volim da krijem nista, sve osecam neki teret i htedoh da se olaksam, kad on nije tu danas. Sada moram da cekam cetvrtak i da se nadam da ce biti tu. 

Da ne izbaksuziram , ima dana bez mucnina (kao danas npr) pa onda odmah tripujem da nesto nije u redu. Zenama nikako udovoljiti, kada mi je lose sto mi je lose, kada mi je dobro ijuuuu to mora da je nesto lose. :D

 

jaoj micki :D 

moja beba danas radi gimnastiku :) 

 

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne znam šta se opterećujete tim računanjem. Svaka aplikacija na telefonu meri identično kao lekari, kao onaj njihov krug. Ukucate poslednju mentruaciju i kraj, sama meri i dane i mesece. 

Meni je jednostavno računanje pa mi nije jasno šta vas buni. Trudnicki mesec je 28 dana, znaci 10 lunarnih meseci traje trudnoća. Ukucate u aplikaciju i ne razmišljate . A svakako lekari se oslanjaju na sebe a ne na nas sa računanjem :lol:

inace i ja sam danas džabe išla kod interniste . Zakazali mi za 11.12. A hteli su tek za mesec ipo jer sam novi pacijent. Kažem im prvo trudnicama sam kao sto i sami vide po majka -dete pasošu , drugo rok za ovaj pregled mi je svakako do 20te nedelje, prosto ne može posle. Lepo piše u toj knjižici do 20te. I ona kao hajde, izrovi negde termin. Tako da sam se izvukla na redovan pregled u trudnoći da izdeklamujem i probleme. 

Sto se pola tice , meni je svejedno, ali da bi bilo super 3:3, naravno. Ali ko me pita :lol:

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas bas onako neki cudan bol osecam,kao tinanje u stomaku,a  ledja me ubijaju....iskreno koliko svi kazu sto duze to bolje,ja jedva cekam da udjem u 9ti i da se porodim,valjda sam premorena jos od prosle trudnoce,da telo nije uspelo da se oporavi,jer nekazu za dzabe koliko si bio trudan toliko ti treba za oporavak,a ja odma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo poslednju kontrolu 11.12.:) 

Onda krecemo na ctg

A ja se nisam opterecivala mesecima i nedeljama do ove trudnoce zvog predhodne,jbg ne kukam nikad ali meni je svaki dan,nedelja,mesec kao pako i samo razmisljam kad cu u 9ti i da mi dete ovog puta bude zivo...ja znam da ovde ima dosta njih koje su u nekoj nedelji izgubile bebu...ali dok ne cujem da kuca srce,da place i da me sve ok necu biti mirna,zato vas mozda i smaram sa slikama,racuanjima meseci...izvinite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, ja bih na tvom mestu svakog dana isla na uz I izludela od brige, svaka ti cast stvarno. Slobodno ti stavljaj slike, I tvoje I bebicine I pripremne, ja bas volim to da gledam. 

Sta vam je alava dusa, posto mi danas nije muka a koleginici rodjendan pa donela cheesecake, slatko mogu da jedem pa mi bese malo jedno parce nego ja uzmem dva ogromna i evo sada Bogu dusu, ceo zeludac mi se okrece. Da je bebica veca sada bi sigurno skakala unutra zbog ovolike doze secera. :D

 

Analim i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja prvo da pitam :) 

da li na forumu ima otvorena tema o prvom opremanju bebe? 

Ako nema, da li neka od vas moze da mi napise sta je stvarno potrebno? 

Citala sam neke spiskove na netu, ali mi se cini da su puni bespotrebnih stvari.

Hvala unapred

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, ne znam jel vec ima ta tema ali to je vezano za trudnocu, a tome je svakako mesto ovde. Vidim da vi mene bas I niste razumele, ali dobro.

Da li mislis na garderobu, kozmetiku, namestaj posebno ili sve kompletno za bebu od a do s?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala @miliccam:wub:

Pa mi smo uvek ovde pisali o potrebnim stvarima,e sad sta ti tacno treba,za sobu,bebu ili porodiliste?

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kika,ako i ima ovde su sve trudnice i ovo je najaktivnija tema i plusici. Akonti i odgovori neko na toj temi bice neko od nas verovatno ili uz cekamo plusice. 

Sto se spiska tice,sve ti zavisi od porodilista do porodilista. Nije lose mozda da pogledas na sajtu porodilista da li ima spisak. 

Ja ti mogu napisati sta sam ja nosila ali kazem sve zavisi od porodilsta.... za tebe ti treba sve za higijenu(cetkica i psata zabzube,za tusiranje(doduse ja sam posle porodjaja koristila samo merimu decji sapun po preporuci babica)sampon,sta vec koristis i kuci svaki dan)

trebaju ti dve spavacice bar sa ogrtacem,peskiri(nakon porodjaja ce biti od krvi pa ce ti svakako morati donositi tvoji  ciste jer toliko neces vucarati (bar je kod mene bilo tako a imala sam 2za lice a 2 za telo)papuce sobne i paouce za kuoanje(tipa japanke ili neke gumene) mrezasti ulosci,mrezaste gace (mada smo mi morali da skidamo pre vizite)...mozes slobofni da poneses nesto protiv bolova ua trudnice i porodilje....

dalje za bebu(ovo kao i za porodilju zavisi od porodilista) pelene,pavloviceva,odelo ua izkazak(ovo je za pancevacko porodiliste negde traze odecu i za boravak u bolnici)cucle i za izmuzavanje ne znam gde se se nositi. Ja jisam nosila prvi put ali i to je do porodilista.

od papirologije sam zaborabila ali to treba da pitas lekara jer se verovstno i menja a i zavisi ali prosli put meni je trebalo uput za porodiliste od izabranog ginekologa,kks ulaskom u 9-ti,cerv.i vaginalni bris,anakazize za epidural(jer sam zelela),krvna grupa i rh faktor,analiza  za hepatitis a negde i hiv...valjda je to to. Ali kazem,najbolje da se raspitas lekara svog ili u porodilistu ili nekog ko se skoro porodio u porodilistu gde zelis i ti.

 

Milice,ja sam skontala,ali sam samo htela reci da forum davno nije sta je bio i ne vredi pisati uopste po temama. Prva sam pisala za dojenje nesto i niko  sem Marg nije ni odgovorio. Pise se na 3 teme aktivno i poneka tema poput caskalista za odredjeni uzrast i to je sve. Ranije su admini prebacivali teme,brisali duple i nepotrebne(ja prva sam otvarala za svaku glupost a ionako je nepregledan forum) sada toga nema i zato sam mislila na to da prosto ako o necemu ne zelite da pisete zaobidjete jer nema svrhu...tako je kako je. Slike su se kacile u odredjene teme a retko.kad ovako po temama,svaka tema je bila za sebe....sad to nije to. Prvi trimestar je obrisan(a i da ga ima davno ima toliko malo trudnica da bi po 3 pisale u svakom)i admini nisu nikad vratili prvi trimestar....polovini tema je obrisana polovina,koliko clanica nije moglo da udje na.forum uopste a na mnogo od profila ne mozes ni da udjes....jednostavno je forum pobrljavio i clanice su odustale i pust je. Zato se caska svugde o svemu.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
KikaC96, leni i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, ne znam jel vec ima ta tema ali to je vezano za trudnocu, a tome je svakako mesto ovde. Vidim da vi mene bas I niste razumele, ali dobro.

Da li mislis na garderobu, kozmetiku, namestaj posebno ili sve kompletno za bebu od a do s?

Sve od a do s ono sto je stvarno potrebno. :D

@KruelaDeviL spisak za porodiliste tovde daju u savetovalistu. Hvala u svakom slucaju. Svaka informacija znaci. <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala @miliccam:wub:

Pa mi smo uvek ovde pisali o potrebnim stvarima,e sad sta ti tacno treba,za sobu,bebu ili porodiliste?

za bebu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika takve stvari probaj na fejsu Urban shop ja mislim stranica da je. Poslacu ti sliku kako izbleda stranica. A imas mngoo.lepe stvari k na sareni lilihip....ja sam dista uzimala od nje i za V i bebu jer su cene ok. 

Sto se.porodilista tice evo ja ti savetujem da nikako ne zaboravis vodu! I plazmu. Ja ovaj out cu kupiti pocetkom 9 ako me preduhitri i morala da idem ranije ili nesto stajem negde da.kupim.....kazem bila sam 24h bez hrane a vodu sam pila iz cesme stim da nisam mogla da ustanem nego sam cekala babice da sipaju. I protiv bolova panadol ili nesto za slucaj epiziotomije ili neceg. 

Ovo ostalo sam iz secanja napisala sta bih uzela ali opet kazem sve zavisi od porodilista za bebu i mamu stvari. Negde daju spavacicu i nikako tvoja dok ovde u Pancevu je obavezna. Odecabza bebu nikako,iskljucivo bolnicka dok negde treba obavezno.

inace ta slika taj kombinezon,meni se cini da je primark roba tako da ako imas fejs ili instagram mozes da kucas i orimark odeca za bebe ili.nesto slicno....

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KikaC96, nama su u skolici dali ovaj spisak I za porodiliste i za kucu. Tako je bar u Betaniji, pa eto pregledaj I uporedi sa spiskom sto ces dobiti. :)

IMG-20181204-173404.jpg

IMG-20181204-173426.jpg

KikaC96, KruelaDeviL i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika takve stvari probaj na fejsu Urban shop ja mislim stranica da je. Poslacu ti sliku kako izbleda stranica. A imas mngoo.lepe stvari k na sareni lilihip....ja sam dista uzimala od nje i za V i bebu jer su cene ok. 

Sto se.porodilista tice evo ja ti savetujem da nikako ne zaboravis vodu! I plazmu. Ja ovaj out cu kupiti pocetkom 9 ako me preduhitri i morala da idem ranije ili nesto stajem negde da.kupim.....kazem bila sam 24h bez hrane a vodu sam pila iz cesme stim da nisam mogla da ustanem nego sam cekala babice da sipaju. I protiv bolova panadol ili nesto za slucaj epiziotomije ili neceg. 

Ovo ostalo sam iz secanja napisala sta bih uzela ali opet kazem sve zavisi od porodilista za bebu i mamu stvari. Negde daju spavacicu i nikako tvoja dok ovde u Pancevu je obavezna. Odecabza bebu nikako,iskljucivo bolnicka dok negde treba obavezno.

inace ta slika taj kombinezon,meni se cini da je primark roba tako da ako imas fejs ili instagram mozes da kucas i orimark odeca za bebe ili.nesto slicno....

jaaaooo obozavam teeee :D

nasla sam u urban bbaby :D 

iskukala sam juce svima za ovaj kompletic :D 

presrecna sam saad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KikaC96, nama su u skolici dali ovaj spisak I za porodiliste i za kucu. Tako je bar u Betaniji, pa eto pregledaj I uporedi sa spiskom sto ces dobiti. :)

IMG-20181204-173404.jpg

IMG-20181204-173426.jpg

 ovde u zajecaru sve nesto zatupljeno. Videcu sa drugaricom, ona se porodila pre 4 meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.