Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kam, skroz te razumem. Obe imamo probleme sa nespavanjem, a I prehladom. Plus ti imas decu, pa ti je jos teze. Super za devojcicu, u vecini smo izgleda. :wub: 

Sto kaze Cvrky87, ima potencijalnih snajki. :D

k a m , miliccam i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta reci? Odoh na temu narodnog fronta,a tamo niko ni nepise i sad ko mene moze uputiti da li cu morati da radim one testove na hiv,hepatitis...? 

KruelaDeviL i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta reci? Odoh na temu narodnog fronta,a tamo niko ni nepise i sad ko mene moze uputiti da li cu morati da radim one testove na hiv,hepatitis...? 

Ja ti mogu dati ovu informaciju. Nama su u skolici za trudnice dali spisak sta sve treba za porodiliste od papira. I od testova treba samo za zuticu. Tako je u Betaniji. Ne znam da li je za BG isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj i meni je :)

U cetvrtak krecimo sobu za klince,za vikend donosimo krevetac i namestamo ga :)

Imalo je pre dosta zena i starih clanica koje su znale dati comm i pre se pisalo o svemu i svadjalo na forumu,bar se ja secam :)

Kad smo se 2012 -2013 zene porodile preslo nas dosta na fb,ali smo se brzo pokacile pogotovo oko ishrane,dojenja i vakcine pa smo se samo razisle.. 

 

:) sta su ti zene.. nikada ih necu razumeti

KruelaDeviL i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se prosli put zbunila kad sam procitala izvestaj sa uz, nije mogao lepo da izmeri. Sad je beba bila mirnija :) kasnije kad dodjem kuci cu da vam ispisem merke. Zzapamtila sam samo da ima 240g :D 

a svrbi me stomak, katastrofa.

mmaka i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni u Frontu sa U nije trebalo (2013),prosli put cim sam ostala trudna dr mi odma sve to dao za S.Mitrovicu,a sad cu open u Front i nemam pojma da li mi to treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene svrbi stomak kikaC96

Ovako sve ok..danas trebala da idem kod lekara al sam zakaznila zakazao mi u pola 1 ja stigla u pola 2 u nasoj ulici pukla cev,pa sudar 4lancana haos dva sata u mesto i zakasnim i stignem nekako al djabe da tako reko mi da dodjem sutra u isto vrm... sad 6tog idem na dabl test...nego da vas pitam nesto zenice sa koliko nedelja ste osetili pokrete ja danas nesto osetila ali kao da me neko pipkao po stomaku ali neosetno pa me to zanima bas sam stavila ruku i umirila se reko da vidim kad ono 3 puta tako ali blago nesto inace za tri dana ulazimo u 9 ned pa me malo cudi :huh:

Izmenjeno od strane Mara98

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja.sam sad negde u 12toj osetila kao lopticu u stomaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mara98, ja sam tek oko 20-e nedelje sa sigurnoscu mogla da tvrdim da je beba u pitanju. Iskreno, to mi zvuci previse rano, jer je tvoja bebica velicine oko 1 cm. Ali ko sam ja da kazem. Svako za sebe zna najbolje. :)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim i mn cudi sve to pa reko aj da pitam ili ja umisljam ili sta znam..<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa prvom trudnocom se najkasnije oseti, a sa svakom sledecom sve ranije. Neko naravno oseti dosta rano, a neko kasno.

A sigurno ces osecati neke promene koje se desavaju u stomaku, od sirenja materice, pa na dalje.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Analim to vec osecam hehe malo smo se rasirili u kukovima kao sto kaze moj M hehe

Izmenjeno od strane Mara98
Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pancevacko porodiliste trazi tj trazilo je 2014-te samo za hepatitis i krvna grupa... i naravno cim udjes u 9-ti kks i cervikalni i vaginalni bris. Ali mislim da svako porodipste je za sebe. Jer kao sto negde ne smes da nosis svoju spavacicu nego se poradjas u njihovoj negde ti bas treba. Evo npr u Pancevu odeca za bebe nikako vasa. Iskljucivo bolnicka. 

Cvrky ti si onda spremna skroz? :)

ja sam premrzla danas....umorna sam mnogo od hladnoce. Jedva cekam da spreme pec i naloze i da se istusiram vrucom vodom. 

Mitko,ti znas pol ili ne jos? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da nas nista iznenadi,bolje da se spremimo pa cekamo mesec dana ako treba nego opet sve navrat nanos

U Frontu isto dobijes spavacicu i za bebu,ali mozes poneti da se presvuces da nebudes u krvavoj spavacici,sad samo za promenu nosim odma i pumpicu za izmuzavanje,jer znam da su bili dozvoljavali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ne znam jos. Moja doktorka je rekla da joj se ucino piša. Međutim u drugoj trudnoći joj se isto učinilo pa je na skriningu, na koji sada idem 17og utvrđeno da je ipak devojčica. Tako da ništa još ne znam. ^_^

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,razumem te. Ja sam tako u prosloj trudnoci dva puta lezala na patologiji i onda kad sam otisla tre i put i porodila se nisam stigla da kupim ni vodu ni plazmu....nije radio kisok u bolnici a do ujutru sam se porodila tj pocela da se poradjam i nisu me pustili naravno.dole. posle sam se.porodila i uglavnom bila sam bez hrane i vode od 24.00 12h do 25.09 18h. Ustvari samo vodu sam pila jer mi je ljubazna babica dala neku njihovu plasticnu casu....ovaj put spremam.2l vode,1,5l sok.od.jabuke neke cokoladice i.plazmu....a volela bih i banane ako uspem i jabuke. Necu da.prodjem kao prosli put. 

 

Mitko,ja idem sad u cetvrtak na expertni i nadam se da ce mi i ivaj reci pol i da ce se videti. Ako.kaze i on decak da spremam kompletno(valjda ne bi dvoje pogresili)a ako se ucini devojcica da spremam i roze. Imam od jetrvine cerke roze ka da spremim i to. Odelonza izlazak sam uzela belo sa zutim i sivim. Neutralno. :)

Earl Grey, *Cvrky87* i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put nisam znala da treba,ali su zene iz sobe podelile svoje bez reci,a drugi put nisam ni ocekivaka porodjaj i opet nista ali srecom mm odma dosao u posetu u 13h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene svrbi stomak kikaC96

Ovako sve ok..danas trebala da idem kod lekara al sam zakaznila zakazao mi u pola 1 ja stigla u pola 2 u nasoj ulici pukla cev,pa sudar 4lancana haos dva sata u mesto i zakasnim i stignem nekako al djabe da tako reko mi da dodjem sutra u isto vrm... sad 6tog idem na dabl test...nego da vas pitam nesto zenice sa koliko nedelja ste osetili pokrete ja danas nesto osetila ali kao da me neko pipkao po stomaku ali neosetno pa me to zanima bas sam stavila ruku i umirila se reko da vidim kad ono 3 puta tako ali blago nesto inace za tri dana ulazimo u 9 ned pa me malo cudi :huh:

to sto sad osecas su creva, meni je ovo prva trudnocaa. Ja sam prvi put osetila izmedju 12 I 13 nedelje. 

javi sutra posle pregleda :)

bitno je da se ti osecas kako treba :)

Mara98 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene svrbi stomak kikaC96

Ovako sve ok..danas trebala da idem kod lekara al sam zakaznila zakazao mi u pola 1 ja stigla u pola 2 u nasoj ulici pukla cev,pa sudar 4lancana haos dva sata u mesto i zakasnim i stignem nekako al djabe da tako reko mi da dodjem sutra u isto vrm... sad 6tog idem na dabl test...nego da vas pitam nesto zenice sa koliko nedelja ste osetili pokrete ja danas nesto osetila ali kao da me neko pipkao po stomaku ali neosetno pa me to zanima bas sam stavila ruku i umirila se reko da vidim kad ono 3 puta tako ali blago nesto inace za tri dana ulazimo u 9 ned pa me malo cudi :huh:

Maro, rano je jos da te bebica pipka :D 

U prvoj trudnoci sam pokrete osetila oko 17.nedelje, 9.nedelja je bas bas rano. I ja bih rekla kao I ostale trudnice da su creva, pomera ti se sve unutra, pravi mesta za bebicu. 

Mara98, KikaC96, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ne znam jos. Moja doktorka je rekla da joj se ucino piša. Međutim u drugoj trudnoći joj se isto učinilo pa je na skriningu, na koji sada idem 17og utvrđeno da je ipak devojčica. Tako da ništa još ne znam. ^_^

Ja navijam da bude jos jedan decak, pa da budete 3 : 3 :D

Cvrky, super je ovo objasnjeno, ja mislila da tek u cetvrtak ulazim u treci mesec ali izgleda da sam uveliko u njemu. Zanimljivo je to da treci, sesti I deveti mesec traju po 5 nedelja a ostali po 4.

Analim i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.