Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Inace ne bih da te plasim jer se mbogi ne razumem,ali mi dok smo imali bojler prikljucen na parno grejanje,racun je bio veliki. Posle smo odvojilk i stavili da se bojler greje sam racun je manji. Ako primetite da je racun za struju veci da znate. Ne znam tacno da li je siti spoje  i to sve,samo.da dam savet ako primetite vwci racun.

inace,znate da treba da se u trudnoci spava na levoj strani? E ja ne mogu. Gusi me nekako i ne mogu da se namestim a i beba odmah sutira,kao da joj smeta kad lezim tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja retko mogu ovoga puta ne levoj jer mi srce jako lupa često, i onda ne mogu da spavam, osećam se kao da trčim. 

Inače nisam bila u petak kod interniste posto me je toliko bolela vilica od proteze, samo sam uspela da odvedemo mm i ja decu na kontrolu i za vakcinu najmlađu. Nisam mogla ni da pričam od bolova pa sam odlucila da pomerim za ponedljak, kada budem mogla lekaru i ispričati lepo sve a ne da mi se plače dok pričam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mitko,ti i ja slicne probleme imamo. Ja sam imala.problema sa.vilicom(doduse ne zvog proteze nego drugo ali kad boli boli,doduse mene nije toliko jako ni.bolelo) i plus sa pulsom. 

Btw,gorusica je pocela. A tek od cetvrtka ulazim u 6-ti mesec....ja cu da umrem do.kraja.....

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Analim i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Budna sam od 3:30, a jos malo ce mi zvoniti alarm. 

Sto se bojlera tice, mi smo sad uzeli kombinovani da bismo ustedeli struju. Do sad nam je struja mnogo stizala pa smo zamislili da ovako ustedimo. Ako nista, uvek mozemo da ga prebacimo na struju. 

Za spavanje...ja takodje u ovoj trudnoci retko spavam na levoj strani. Spavam kako stignem, i na desnoj i na ledjima. A kad se setim u prvoj kako sam od kako sam saznala za trudnocu lezala na levoj, smesno mi je. To je zbog vene cave, ali bitnije je u poodmakloj trudnoci. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace ne bih da te plasim jer se mbogi ne razumem,ali mi dok smo imali bojler prikljucen na parno grejanje,racun je bio veliki. Posle smo odvojilk i stavili da se bojler greje sam racun je manji. Ako primetite da je racun za struju veci da znate. Ne znam tacno da li je siti spoje  i to sve,samo.da dam savet ako primetite vwci racun.

inace,znate da treba da se u trudnoci spava na levoj strani? E ja ne mogu. Gusi me nekako i ne mogu da se namestim a i beba odmah sutira,kao da joj smeta kad lezim tako....

da preporucuju da se lezi na levoj, al ja to nisam znal u prvoj trudnoci i sada u drugoj me je gusilo na levoj pa sam uvek na desnoj spavala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam juce o vakcini,reko moja U garant nije primila tu vakcinu,jer od godinu dana imamo malo malo bronhitis,sa 2 je dobila upalu uha,a pre dve godine je cak imala strptokokus u nosu i to smo lecili...uzas

A ja spavam sad skoro samo na levoj strani i ledjima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja vakcina? Nisam videla da si napisala koja je u pitanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nizam upamtila kako se zove,videla sam juce da je bebac objavio i to da se krece primati od 1.01.2018. da prvu dete prima sa 2 meseca...protiv upale uha,mengitisa,bronhitisa...procitala sam clanak na bebcu,ali ne znam kako se zove vakcina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, ja se jos izlezavam u krevetu. Ja bas slabo I lose spavam u trudnoci. Ni inace nisam neka spavalica, ali ovo je bas strasno. Sinoc sam legla u 2, ali sam na svakih sat I po ustajala da piskim. Sto me najvise cudi, meni se uopste ne spava, umor kao da ne osecam. A svi mi govore da se naspavam u trudnoci dok mogu. Ne znam samo kako. Ni preko dana nemam obicaj da odspavam bar malo.

Trudim se da sto cesce spavam na levoj strani, ali spavam I na desnoj, a ponekad I na ledjima. Samo sto ne mogu na ledjima od bola u krstima, uzasno me boli u tom polozaju. Imam onaj jastuk za trudnice, pa ga zajasem sa boka. ^_^

miliccam, mozza i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo I mene, ja se nesto ozbiljno izlezavam od juce, malo me hvataju nesvestice a I posto mi je mama tu koristim malo da odmorim. 

Da se ne radujem prerano, ali malo su mi popustile mucnine. :)

Inace, ja uvek spavam na levoj strani, ta mi je omiljena. Mene u trudnoci onaj veliki jastuk u obliku slova A spasava, on mi je kasnije sluzio i za dojenje a sada sam vec pocela da ga koristim I odmah bolje spavam. 

KikaC96, Lily0508, mozza i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sapavam na levoj strani, tako mi je najzgodnije :) 

Ja danas imam problem sa zeludcem, uspela sam nesto, malo da jedem. 

Drugarica treba da dodje do mene sa bebicom :) 

malo da ga ugnjavim :D 

mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaka evo pec kod sveki

https://postimg.cc/1VP0q3Qy

koso loziste.. slicna kao moja kod mene kuci samo sto je meni ravno loziste. A njima je kao sto bi ja radila, u supi koja ima isti krov kao oni :) i s tim da bi cevi isle po vazduhu do kuce hahahah 

cudno mi je sto sada dosta njih rade cevi bakarne (sto je bas skupo), retko ko radi sa tim “metalnim” cevima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mislim da je njih sve izaslo oko 225 000din,a kuca ima oko 140 kvadratnih metera,cevi,pec,radiatori,sveee,ima 4 sobe,velika dnevna,kupatilo,kuhinja,hodnik,hodnik gore ne greju 

A to je otvorena supa i na jednom kraju je kotao,i onda u ge idu cevi po zidu do kuhinje,samo trenutno nisu izolovane pa mnogo toplote ode napolje

Bakarne cevi su po kuci svugde

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je njih sve izaslo oko 225 000din,a kuca ima oko 140 kvadratnih metera,cevi,pec,radiatori,sveee,ima 4 sobe,velika dnevna,kupatilo,kuhinja,hodnik,hodnik gore ne greju 

A to je otvorena supa i na jednom kraju je kotao,i onda u ge idu cevi po zidu do kuhinje,samo trenutno nisu izolovane pa mnogo toplote ode napolje

Bakarne cevi su po kuci svugde

hm...neka ih je ispalo i 2,5... sto znaci da ce mene 2.. 90m2.. hvala ti. Jedva cekam da mi dodje majstor da stavim na papir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda prodjes i manje,videces

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,lepo napreduje stomacic :)

Ja spavam i na levoj i desnoj pa i na ledjima kako kad,mada me boli levi kuk i prepona,nisam bila neka spavalica ali sad mi prija osim kad sanjam gluposti onda vise nema spavanja. Mi sad bili da vidimo neki stan jer ovaj nam je mali,ali ljudi traze 700 e za dvosoban sto i nije dvosoban jer kuhinja i dnevna su spojene a nema ni lift i na 3 spratu je a nema ni internet pa cini mi se da cemo se gurati u ovom malom jos neko vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,lepo napreduje stomacic :)

Ja spavam i na levoj i desnoj pa i na ledjima kako kad,mada me boli levi kuk i prepona,nisam bila neka spavalica ali sad mi prija osim kad sanjam gluposti onda vise nema spavanja. Mi sad bili da vidimo neki stan jer ovaj nam je mali,ali ljudi traze 700 e za dvosoban sto i nije dvosoban jer kuhinja i dnevna su spojene a nema ni lift i na 3 spratu je a nema ni internet pa cini mi se da cemo se gurati u ovom malom jos neko vreme

a sta ima??? Svasta

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nije ni moj stan velik,mm i ja spavamo u dnevnoj,a U i beba ce morati deliti sobu

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bila drugarica sa bebanom, mali ima 4 meseca. Slatkis je pravi :) samo se smeska <3 

 

k a m , mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u stanu koji ima 30 kvadrata i nema balkon ali nema veze,hteli smo malo veci stan jer stvarno nema mesta ali stanovi su preskupi a ovaj koji smo bili da vidimo je nenormalna cena(barem ja tako mislim) a ipak ce se ljudi otimati za njega,nadam se da cemo naici na neki normalan sa internetom i liftom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

ivana,ne mogu nikako.da.ispratim zasto si bila na amnio?

jer mi je na dabl test-u papp marker bio 2,35 a gornja granica je 1,80, pa mi je geneticarka preporucila amnio. Mada mi je posle kada su stigli rezultati rekla da taj marker moze da varira, da nije stalno isti jer meni djavo nije dao mira pa sam otisla jos jednom da uradim dabl test, i onda je bio 1,83

@KikaC96, ja sam sad neka 23, 24.nedelja, ne znam tacno :D

Pitanje: do kada ste vi zene radile, do kog meseca/nedelje?

ja radim u kanc, i malo mi je vec tesko, kao kvocka sam na jajima, ne mogu se namestiti, prija mi da se naslonim na stolicu, ali ne mogu da se podvucem pod sto, jako mi je nizak sto, a stolica visoka a nemam drugu, grrr. Radicu jos ovaj mesec i mislim da bi to bilo sasvim dovoljno od mene...

mozza, leni i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.