Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam I dalje prehladjena. Sreca pa nemam temperaturu, ali sve ostalo imam. Tako da se ne osecam nikako. Ali beba mi stavlja osmeh na lice kad god se pomeri, a ovih dana je konstantno osecam. :D

Lily0508 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama baba tu pa mama moze malo da odmori. :)

Lily, dobro nam dosla! Ja sam imala kandidu ali pred kraj trudnoce I koristila sam vaginalete, 2 terapije I vise je nije bilo. 

Kika, hladna voda ili nesto slatko bi kod mene uvek pomagalo da malo prodrma bebu I napravi zurku u stomaku. 

Analim, divna slika bebice. :wub:

 

Lily0508 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama baba tu pa mama moze malo da odmori. :)

Lily, dobro nam dosla! Ja sam imala kandidu ali pred kraj trudnoce I koristila sam vaginalete, 2 terapije I vise je nije bilo. 

Kika, hladna voda ili nesto slatko bi kod mene uvek pomagalo da malo prodrma bebu I napravi zurku u stomaku. 

Analim, divna slika bebice. :wub:

 

hvala Miliccam!! Da ne bi one tvoje bebi prašine, još bi ja bila čekalica plusića :babymommy:

UZ još nisam zakazala, malo mi je problem ovde, jer nemam više zdravstveno, pa možda sačekam da dodjem u Sr za nekih 2,5 nedelje pa ću tamo. Taman će biti 7-8. nedelja.. 

Ovo mi je prva trudnoća, pa nisam baš iskusna :mellow:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Miliccam. ^_^

Lily0508, pa to ti je taman. Ja sam prvi put bila u 7-oj nedelji. Tada ces cuti I otkucaje srca I videce se zumancana kesa. Pre toga I da odes postoji mogucnost da se ne vidi nista, pa bi onda brinula do sledeceg uz.

miliccam i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, koje velicine je tvoja beba I kako napreduje? Verovatno si I pisala, samo sto ja malo pomesam od svih informacija koje se pisu ovde. :)

Moja bebica sad kasni 10 dana a prosli put je kasnila 6 dana,doktor kaze nije nista strasno ali ipak se malo brinem,na uz smo imali 1365 grama,mada nisu ni sve bebe iste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, u pravu si Mozza, ne napreduju sve bebe jednako. Ima jedna trudnica koja ide sa mnom u skolicu. Njoj je termin 31.01. a bebica joj ima skoro 2500g, baaaas dosta. Ali njoj isto kaze dr da je sve ok. Znas kako, ni taj ultrazvuk nije toliko precizan, moze da varira I do 500g gore-dole. Aparat racuna tezinu bebe samo na osnovu duzine kostiju i obima. A neke bebe su mrsavije, neke bucmastije.

Vazno je da je sve ostalo u redu. :)

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao super je i ona i njena mljackalica :wub:

Kruela, kotao je eksplodirao? Kako samo 5god trajao, to je bas malo? Nama nocas nije bilo narocito toplo jer smo sinoc pustili led ledenu vodu u radijatore, a i u bojler. Kupili smo nov kombinovani. Mislim da su se radijatori teze grejali jer je morao da izgura i 80l ledene vode u bojleru. Uglavnom sad je ok, nije hladno ali moramo da se ustosimo sa lozenjem, koliko drva, koliko uglja. Koji ugalj vi uzimate i koliko potrosite za koju kvadraturu? Vrv si mi vec kucala ali sam izlapela.

Lily, dobrodosla! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace ja jutros muke sa stolicom, inace nisam isla od srede. Poludela sam od napinjanja, a i vene mi garant zato i iskacu jer bas imam pritisak dole. 

Analim, bebica je preslatka! :wub: Tako je i moja zevala na UZ i izvodila svasta, natrtila je dupence, tako i videsmo da je devojcica. Mnogo su zanimljivi sta sve rade u stomaku.

Inace moja je uvek aktivna nocu oko 5 jer ja tada ustajem i onda je probudim. Kaze mi mama ne luduj nocu, posle ni dete nece da ti spava normalno. U pravu je, jutros se budim u 9h, ona jos spava. :D Umirila se ko bubica. A nocas samo tumbanje..

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ni ja vec tri dana nisam isla u wc, stao mi stomak potpuno. 

A bebice su stvarno interesantne. :baby: Ne znam da li znas, ali bebe u stomaku spavaju 15-20 sati dnevno, sto je skoro ceo dan. I one sanjaju i pomeraju se u toku sna. Jer da su one aktivne samo kad su budne, veoma retko bismo ih osetile. Tako da ne mozemo uvek sa sigurnoscu tvrditi kad je beba budna. Ja bebu osetim bukvalno na svakih pola sata I danju I nocu kad god se probudim, a sigurno nije budna uvek.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam samo su verovatno pokretni nezniji kad spava, meskolji se, pomera. Vidi se razlika kad je budna onda je bas aktivna, sutira ili se prevrce. Moja je ovih dana promenila polozaj, istumbala se, sad na drugim mestima osecam pokrete. A secam se u devetom, pred kraj..pa to bukvalno mozes napipati gde je glavica, a gde guza.

miliccam, mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bebu osetim na svaka 2-3 sata,nekoliko mrdanja i stomak mi se pomera i bude par minuta aktivna i onda opet nista naredna 2-3 sata i takav nam je ritual vec duze vreme,a nocu nista ili spavam pa ne osetim sve do jutra pa onda sve ponovo :) 

Analim, miliccam, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao super je i ona i njena mljackalica :wub:

Kruela, kotao je eksplodirao? Kako samo 5god trajao, to je bas malo? Nama nocas nije bilo narocito toplo jer smo sinoc pustili led ledenu vodu u radijatore, a i u bojler. Kupili smo nov kombinovani. Mislim da su se radijatori teze grejali jer je morao da izgura i 80l ledene vode u bojleru. Uglavnom sad je ok, nije hladno ali moramo da se ustosimo sa lozenjem, koliko drva, koliko uglja. Koji ugalj vi uzimate i koliko potrosite za koju kvadraturu? Vrv si mi vec kucala ali sam izlapela.

Lily, dobrodosla! 

Da. Od temperature.....probio je neki deo i sva voda iscurela napolje.... kaze.mm da dobro da niko nije bio u kotlarnici.  Ugalj oko 5-8 a nekad i 10 tona alj sve zavisi kakva je zima a i ugalj. Pljevlju to jenkao jedno od boljih ili jeftinije kovinsku kocku....

sad nemamo grejanje do ponedeljkaaa... a nama.je kuca sva otvorena. Nije nam recimo dnevna zatvorena da mozemo da budemo tu i ugrejemo. Samo spavacu.

 

Opet mi.preskocilo dva puta....jedino me strah da cu dobiti infakrt ili da da ce mi stati srce..... pokusala bih stoduuze bez lekova ako mogu.  Mada danas sam opet jela ona kupovna peciva i to.mnogo a znam da mi nece biti dobro. To me verovatno naduva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza da li ti je gledao protok kroz posteljicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza da li ti je gledao protok kroz posteljicu?

Jeste gledao i rekao je da je sve ok i da posteljica radi dobar posao. A zasto me pitas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila u prosloj situaciji slicno,prvo nedelju dana kasnila,posle dve nedelje,ali meni privatni dr nije ni gledao posteljicu tj kakvu funkciju vrsi.Sad mi je isto beban kasnio,ali posteljica isto nije ok,ali vrsi funkciju srecom i na prosloj kontroli smo bili +2 dana...ti bese ne pijes nista od vitamina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je zao sto si morala to da dozivis,stvarno je strasno,sad je tvoj bebac dobar i jos malo pa je tu :) ja mislim pozitivno jer mi drugo ne preostaje,nadam se da ce do kraja biti sve ok i da cemo izgurati uspesno,videcu sta ce mi moj doktor reci sad u vezi ovog uz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo insistiraj da ti gledaju ako mogu svaki uz dotok krvi i kiseonika,to je najbitnije,ako debac dobija dovoljno svega nema brige :)

Analim, miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozza, spava jer si ti normalna zena i spavas nocu, a ne kao ja. Ja u trudnocama mnogo slabo spavam. Secam se kad sam bila trudna sa mladjom, budna po pola noci, pa K lutke sve obucem, sredim im kose i poredjam ih, sve to nocu..posle bih pred zoru da zaspim kad vec treba da se ustaje. 

Kr, koji kotao ste imali kad je tako kratko trajao? Koja je bese kvadratura kuce? Bas dosta uglja trosite..

Izmenjeno od strane k a m
mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na uz idem privatno jer drzavno ne zele da mi urade tako da kad idem privatno onda dobijem dobar pregled i dr se potrudi sve da proveri,

Kam,ti izgleda volis da se igras nocu pa zato ne spavas :D ja i nisam bila neka spavalica ranije ali zato sad nadoknadjujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje imaju stariju decu,da li su vasa deca primala ovu vakcinu sto je bebac objavio da primaju deca rodjena od 1.1.2018.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza to je bitno,onda nema brige :)

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje imaju stariju decu,da li su vasa deca primala ovu vakcinu sto je bebac objavio da primaju deca rodjena od 1.1.2018.?

ako je pneumokoke moji su svi troje , stariji već tri puta, najmladja dva puta . Mislim ako te zanima možda reakcija , nijednom nije je bilo. Primali su Synflorix. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

160kvadrata. Termomont simanovci. Pa i nije toliko puno,trose i vise ljudi. 10 smo malo kad. 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos dok se uhodamo. Danas deda nagura mnogo uglja, usijali se radijatori, kotao nagurao 80c, ocemo ekspodiramo. :D Odmah mene poslali u kupatilo da se kupam, poznata sam po tome da potrosim svu vodu. Odmah je bilo lakse, ali uprpismo se. Treba vremena dok upoznamo kotao.

Moja deca nisu tu vakcinu primala, tada se nije praktikovalo, a kako sam cula sada je obavezna. Kada smo kod vakcina, nad glavom mi revakcinacija obe sa mmr, a ne mili mi se kad sam trudna i kad je ova sezona viruscina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.