Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Bebica je super napreduje raste hehe.. 

Imam bakteriju u mokraci dao mi da oijem neki lek i to je to...sve je super..kako ste vi drage moje kako napredujete ja sad jedem jabuku i popila caj pa cu u krevet bas sam rano ustala jutros

mozza i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaaaoj zabica malena :) malecko lepo <3 

Super, bitno je da je sve ok. :) resice se ta bakterija. 

ja sam dobro, nesto mi stomak poraso odjednom :D

Mara98 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, super! :)

Kruela, kako eksplodirao? Super da je sve ok bilo na pregledu. To je kod tebe nesto prolazno, nemoj da se opterecujes i ako poneki put popijes lekic. Bice to sve ok. 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrvica mala :wub:

Ma resices tu bakteriju,imala sam i ja na pocetku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe M kaze mrvica moja raste lici na tatu kad je bio beba doktor crko od smeha hahaha...inace zivim od UZ do Uz samo da vidim da je sve ok <3 hvala svima :wub:

KikaC96, December, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam taj osecaj,meni je tako od prvog dana,i samo iscekujem porodjaj,ali se jako plasim i molim da ovaj put beba prezivi

Za sada je jedna velika mrdalica :lol::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo napokon da se javim. Nakon pregleda sam otisla na neki rodjendan I nisam stigla da posaljem ovde poruku.

Sve je u redu sa bebicom! :baby: Naprednija je za 3 dana. Prednjaci glavicom, znaci namestila se kako treba. Teska je 1700g. Ismejali smo se I mm I ja, kada je bebica samo otvarala usta (zevala, mljackala, gutala plodovu vodu I kao zvakala) I gurala je ruke u usta I nos.

Inace, moja dr je promenila polikliniku, pa je ovde uz aparat jos bolji, vidi se bukvalno svaki detalj. Evo slicice. Da je pojasnim: ovo je bebina glava iz profila, gleda na gore. Vidi se oko, nos sa nozdrvom I kako je otvorila usta. Skoro niko ne skonta na prvu loptu, pa zato objasnjavam. :D

IMG-20181130-190552.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mara98, jao kad se setim kako je moja beba bila tako malena. Sve sam se odusevljavala kako je dugacka 4-5 cm, pa odjednom proleti vreme I sada je oko 40cm. Drago mi je da je sve u redu. ^_^

mozza, Mara98 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,nestala struja i nije se ukljucio sigurnosni ventil ili tako nesto i nabika preveliku temperaturu i pukla..bio majstor i ne moze da se popravi. Mora nova. 

Ja se salim reko bolje pec nego moje srce hahaha. Sta je tu je. Jeste da kosta,ali ne mozemk nista. Ali kratko je trajala pex.bas kratko. 5godina. Ova je bila sesta i pukla.

za srce verujem da je trenutno ali mislim da od tahikaedije,aritmije i gusenja nema goreg osecaja. Imala sam strahove poput sta ako ali ovo sto osetis a nemozes da kontrolises je uzas. Bitno da je sve ok sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,nestala struja i nije se ukljucio sigurnosni ventil ili tako nesto i nabika preveliku temperaturu i pukla..bio majstor i ne moze da se popravi. Mora nova. 

Ja se salim reko bolje pec nego moje srce hahaha. Sta je tu je. Jeste da kosta,ali ne mozemk nista. Ali kratko je trajala pex.bas kratko. 5godina. Ova je bila sesta i pukla.

za srce verujem da je trenutno ali mislim da od tahikaedije,aritmije i gusenja nema goreg osecaja. Imala sam strahove poput sta ako ali ovo sto osetis a nemozes da kontrolises je uzas. Bitno da je sve ok sad.

bas je kratko trajala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo napokon da se javim. Nakon pregleda sam otisla na neki rodjendan I nisam stigla da posaljem ovde poruku.

Sve je u redu sa bebicom! :baby: Naprednija je za 3 dana. Prednjaci glavicom, znaci namestila se kako treba. Teska je 1700g. Ismejali smo se I mm I ja, kada je bebica samo otvarala usta (zevala, mljackala, gutala plodovu vodu I kao zvakala) I gurala je ruke u usta I nos.

Inace, moja dr je promenila polikliniku, pa je ovde uz aparat jos bolji, vidi se bukvalno svaki detalj. Evo slicice. Da je pojasnim: ovo je bebina glava iz profila, gleda na gore. Vidi se oko, nos sa nozdrvom I kako je otvorila usta. Skoro niko ne skonta na prvu loptu, pa zato objasnjavam. :D

IMG-20181130-190552.jpg

medenko mali. :) 

 

mene malo uhvatila panika, nisam osetila da beba mrda juce ceo dan. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KikaC96, nemoj da brines, u tom periodu ni ne moras stalno da je osecas. Ja sam kako sam vec rekla, prvi put osetila oko 20-e nedelje I to ne svaki dan. Zato sada ne prestaje da mrda I da mi trese stomak. Vidim ti si 19-a nedelja, tako da opusteno. Beba je sigurno vrlo aktivna, samo je jos uvek mala da bi ti stalno to osecala. :)

mozza, *Cvrky87*, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KikaC96, nemoj da brines, u tom periodu ni ne moras stalno da je osecas. Ja sam kako sam vec rekla, prvi put osetila oko 20-e nedelje I to ne svaki dan. Zato sada ne prestaje da mrda I da mi trese stomak. Vidim ti si 19-a nedelja, tako da opusteno. Beba je sigurno vrlo aktivna, samo je jos uvek mala da bi ti stalno to osecala. :)

obicno osecam svaki dan, danas cu malo da se smirim. Juce sam I preterala sa aktivnostima u I oko kuce. Ledja su me ubijala sinoc. Danas cu da odmaram.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnjačama :) 

evo i ja vam se pridruzujem iz čekalica plusica, dočekala sam svoj + :) 

Peta nedelja sam, a već nevolje.

Je l' imala neka od vas iskustva sa kandidom i kako se resila iste prirodnim putem u ovako ranoj trudnoći? Malo se plašim da koristim lekove i vaginalete :( 

 

k a m , mozza, KikaC96 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo napokon da se javim. Nakon pregleda sam otisla na neki rodjendan I nisam stigla da posaljem ovde poruku.

Sve je u redu sa bebicom! :baby: Naprednija je za 3 dana. Prednjaci glavicom, znaci namestila se kako treba. Teska je 1700g. Ismejali smo se I mm I ja, kada je bebica samo otvarala usta (zevala, mljackala, gutala plodovu vodu I kao zvakala) I gurala je ruke u usta I nos.

Inace, moja dr je promenila polikliniku, pa je ovde uz aparat jos bolji, vidi se bukvalno svaki detalj. Evo slicice. Da je pojasnim: ovo je bebina glava iz profila, gleda na gore. Vidi se oko, nos sa nozdrvom I kako je otvorila usta. Skoro niko ne skonta na prvu loptu, pa zato objasnjavam. :D

IMG-20181130-190552.jpg

Analim,bebica je bas napredna,mi smo tako mala razlika u terminu a bebice su nam razlicite :)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnjačama :) 

evo i ja vam se pridruzujem iz čekalica plusica, dočekala sam svoj + :) 

Peta nedelja sam, a već nevolje.

Je l' imala neka od vas iskustva sa kandidom i kako se resila iste prirodnim putem u ovako ranoj trudnoći? Malo se plašim da koristim lekove i vaginalete :( 

 

Pozdrav! Cestitam na plusicu. :)

Ja muku mucim sa kandidom od kad sam bila trudna puna tri meseca. Znaci neprestano mi se vraca. Ja je izlecim, I ona se vrati nakon 10-ak dana. Koristila sam razne vaginalete, ali meni dr kaze da sam od onih trudnica koje celu trudnocu vuku kandidu. Ja je nemam u crevima, vec samo vaginalno. Ali svakako bi trebalo da korigujes ishranu, imas na internetu antikandida dijete. Najbolje je da slusas ginekologa. Moje misljenje je da je bolje leciti infekcije u trudnoci, nego ih pustit, jer samo mogu da se pogorsaju. Tako misli I moja dr. 

Nadam se da sam ti pomogla bar malo. 

 

Lily0508 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam dosla Lily :)

Mislim da ima ovde trudnica koje su imale kandidu i sigurno ce se javiti sa nekim savetom,ja ti zelim bezbriznu trudnocu :)

Lily0508 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, koje velicine je tvoja beba I kako napreduje? Verovatno si I pisala, samo sto ja malo pomesam od svih informacija koje se pisu ovde. :)

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lily slobodno koristi vaginalete ako ti je dr prepisao,ja sam koristila i 5 dana sam se ispirala sa velikim spricom mlake vode i sode,isto sam na pocetku trudnoce imala kandidu

Lily0508 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na dobrodošlici i savetima. :) 

počela sam i ja da se ispiram sa sodom, pa videću da li će pomoći. Isto mi je i prosli mesec tokom pripreme za vantelesnu krenula kandida i tada mi je dr rekao da uzmem vaginalete do transfera, koji inace nije uspeo. Eto sad ostah prirodno trudna :) i opet isti simptomi, valjda od svih hormona koji sad divljaju. 

A jeste čule za beli luk? Čitala sam da pomaže nevidjeno.... 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam za beli luk, ali ja nisam koristila, tj nisam stavljala dole te prirodne stvari. Inace, beli luk je prirodni antibiotik, a ne antimikotik. I samim tim on deluje na bakterije, a kandida je gljivica. Postoje I vaginalete na prirodnoj bazi koje sadrza beli luk, pa sam ja uvek vise za to. Ali svako radi kako misli da je najbolje za njega. :)

Lily0508 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam nocas oka sklopila,U je 2x isla da kaki posto izbacuje slajm koji je sazreo,usput mm prala uniformu za posao,a u par navrata me.zabole stomak

A toliki smo baksuzi,jutros mm dolazi sa posla i da upali auto,a on ni wau i jbg ode za akumulator...bas nas krenulo

Sad idem malo do Vrdnika kod sveki i svekra da "odmorim" malo

Lily0508 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.