Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kruela, idem i ja sutra kod interniste. Srećno

Da se pozalim još. Danas sam stavila donju fiksnu protezu, sada nosim obe još šest meseci. Najlošije od svega je sto moram sada sve pasirano i mekano da jedem. I to mi preporucuju do kraja , do maja. Kako ne bi ostetila protezu i kako bi sve bilo za tih šest meseci gotovo. Sreća je samo u svemu sto se neću gojiti tako lako , a da ću biti gladna, biću. 

Pa sto u trudnoci Mitko? Sto nisi sacekala da se porodis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sto u trudnoci Mitko? Sto nisi sacekala da se porodis

:(pa ne može jer je već nosim godinu ipo. I sada je to poslednji stadijum šta je ostalo da se sredi zagrizaj. A da nosim pola godine ovu samo još,pa tek onda da stavljam donju džabe nosim pola godine duže sve to. Plus na sve to bih ušla u trecu godinu za koju bih morala da doplatim još hiljadu evra. Prva godina je dve hiljade i Svaka sledeće započeta godina je još hiljadu. Tako da nisam imala izbora. Da sam je tek sada prvi put stavljala , sigurno bih sačekala porodjaj 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala i tebi takodje. Bas sam nervozna i uplasena i nervira me sto se ovo desava iako znam da verovatno nije strasno,ali ipak....sad prihvatam i lekove samo da hude bolje ali me je strahbsta ako mi je nesto sa srcem a nece se videti. Brine me jer je i stitna u redu i kks. Ako mi odradi samo ekg mozda bece uhvatiti nista a opet mw strah sta aki uhvati a ja ni osecam sve...hais minje u glavi. Sad mi je malopre dva puta zaredok i imam osecaj da je sve gore. I nervirva me sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,ja mislim da ti nije nista ozbiljno iako to tako izgleda,do sad je bilo sve ok a desava ti se u trudnoci tako da verujem da ce sve posle nestati,naravno treba sve da proveris,na ekg ce uhvatiti svaku nepravilnost i mozda budes nosila holter pa na osnovu toga ce dalje da te uputi ako slucajno treba ultrazvuk ali do sad nisi imala nekih ozbiljnijih problema pa verujem da ce se resiti ok. Javi sutra sta je bilo

KikaC96 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene, meni mm doneo mandarine u krevet, da drmnem koju pre nego krene nasa dnevna ludnica. Juce smo usli u 9.nedelju, Mili je zvanicno omiljena rec beba, sve je beba I svuda vidi bebu a mm je smesan sa brojanjem nedelja, pa juce odvali iz vedra neba "danas smo 7+6" :D Bio je blizu. 

Sta ima kod vas? 

Kruela, javi nam sta se desava. Ja se slazem sa Mozzom I nadam se da nije nista ozbiljno, da je trudnoca donela ali da ce posle trudnoce proci. 

Earl, takodje nam javi. I svaka cast za protezu, ja sam pre par godina htela da nosim, ali sam na kraju odustala. Bilo mi preveliko cimanje a nije bilo moranje.

Earl Grey, Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! ^_^

Mene je izgleda uhvatila prehlada. Sinoc je krenulo, I ne prestaje. Nos mi je zapusen, grlo me jako grebe I kasljem pomalo. I sinusi me bole. Osecaj je uzasan. Ionako veoma lose spavam, a nocas mislim da skoro uopste nisam ni spavala. 

Juce sam usla u 8-I mesec, juhu! Idem danas predvece kod dr, jedva cekam da vidim bebu. Javicu vam kako napredujemo. 

mmaka, mozza, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro.. :)

ovde ga je zaledilo, sve se cakli

Bila do grada, hodam kao na jajima da se ne okliznem.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutto.

meni drugi dan prehlade.. uzas! Masa u 3 ustala nece da spava i tako do 5! Ja nzn sta cu sa njom...

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene :babymommy:

Ja evo sad ustala moji svi jos spavaju.Meni U kaslje ko magarica pa joj taman dajem sirupe,a beban se samo gura,svaki dan i vece mislim sad ce,onda popijem pred spavanje smeuljicu i spavam ko top

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :) ja sam danas malo duze spavala otkad ne radim prija mi izlezavanje u krevetu,za danas su najavili sneg pa videcemo hoce li stvarno.

Analim,samo cajevi i vitamini i odmaranje i javi nam se posle uz :)

Kruela i Earl Grey javite sta dr kaze,

Mmaka,sto te masa zeza,rano se naspava pa joj je dosadno ili je i ona bolesna

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas krenuo sneg I -7 je. :/

Ledeno je napolju. 

Pijuckamo kaficu, gledamo film. :) 

Dolaze nam moja majka I braca bice tu do ponedeljka. 

Moj najmladji brat se verovatno nece odvajati od stomaka, kaze da ne propusti kad beba mrdne. :D presladak je.

mozza, miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutto.

meni drugi dan prehlade.. uzas! Masa u 3 ustala nece da spava i tako do 5! Ja nzn sta cu sa njom...

Samo da znas nisi jedina..sve me boli, glava me boli.. znas ono kad ne mozes vise ni da zaspis jer mislis sad ce te neko probuditi.,uh treba izdrzati..

Trudnice cuvajte se prehlada i toplite se:baby:

miliccam, KikaC96, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene stomak mnogo svrbi. Icicu da se istusiram posle, mozda se smiri malo. 

Samo se drapam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A taste stomacic:wub:

Ja evo kljukam U sa sirupima samo da kasalj nepredje u nesto vece pa da jos i ja nenadrljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene stomak mnogo svrbi. Icicu da se istusiram posle, mozda se smiri malo. 

Samo se drapam.

Probaj da se ne ceses, moguce da te svrbi i zato sto ti je suva koza. Da li mazes nesto protiv strija? Ako ne, trebalo bi. Iako kao ne moze da ih spreci, ako vec imas genetske predispozicije, svakako moze da ih ublazi. A koza da bude hidrirana.

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da se ne ceses, moguce da te svrbi i zato sto ti je suva koza. Da li mazes nesto protiv strija? Ako ne, trebalo bi. Iako kao ne moze da ih spreci, ako vec imas genetske predispozicije, svakako moze da ih ublazi. A koza da bude hidrirana.

Mazem Niveu Soft od pocetka, meni je stoma poceo da se vidi od 8 nedelje. Pa od tad mazem. 

Sija mi koza, bas je zategnuto. 

Pokusavan da se ne cesam ali poludecu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnjace.

I ovde ledara. Voda po kantama i buricima sto je ostala sva zaledjena. Jutros i nas prozor u spavacoj santa leda, jer ne dihtuje dobro. Inace kod nas je druga klima skroz u odnosu na grad iako smo udaljeni samo 7km. Blizu je vodojaza, jezero a i planina koja je poznata kao divlja i surova. I brdovito je dosta, kod nas duva i leti. Majstori se juce zale ceo dan, kazu kod nas nije ovako.

Danas majstori zavrsavaju i palimo grejanje. U pravo vreme! Ja hronicno ne spavam od 4-6, onda se uspavam na jos pola sata, sat i ustajanje i tako nocima. I dalje kasljem, imam slivanje, kod mene to uvek tesko prolazi. Sinoc smo po onom mrazu isli u grad da busimo usi. Obecali smo odavno i ne vredi da im vise odlazemo. Manja mi se rasplakala mukica, bolelo je. Odjednom mi vise nisu bebice, sad su mi odjednom velike. 

Inace, meni sinoc vene iskocileee uzas jedan. Mislim da mi Fraksiparin sve to pravi, od njega verujem i da iskacu ali su bas neprijatne. Prvi put da sam nesto bila uplasena, posebno sto nocu sve izgleda jos gore. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da znas nisi jedina..sve me boli, glava me boli.. znas ono kad ne mozes vise ni da zaspis jer mislis sad ce te neko probuditi.,uh treba izdrzati..

Trudnice cuvajte se prehlada i toplite se

Muke nase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenice kako ste danas? imate li snega ?

Ja jutros bila vadila krv..ustala u pola 7 sve se caklilo napolju brrr -7 je bilo jutros sad je -3 .. veceras idem da podignem rezultate i na kontrolni UZ jedva cekam da opet vidim bebicu..

KikaC96

I meni se poceo videti stomak i ja sam u 8.3 nedelji i svrbi me.. mazemo kremice :)

inace imam 48kg i visoka sam 1,52cm.  21nov sam se merila :)

k a m , mmaka i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :) ja sam danas malo duze spavala otkad ne radim prija mi izlezavanje u krevetu,za danas su najavili sneg pa videcemo hoce li stvarno.

Analim,samo cajevi i vitamini i odmaranje i javi nam se posle uz :)

Kruela i Earl Grey javite sta dr kaze,

Mmaka,sto te masa zeza,rano se naspava pa joj je dosadno ili je i ona bolesna

nzn sto me zeza. Zaspi oko 9 i sinoc je lepo spavala bez budjenja do 3, sto je premija, ali da nece da spava...  jos me steglo grlo, pa sam nervizna... radim na tome da pocnedaspava celu nic. Inace i ovde je hladno bas, udaljena sam mog rodnog kraja 15km i neverovatno koja razlika u klimi :) 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnjace.

I ovde ledara. Voda po kantama i buricima sto je ostala sva zaledjena. Jutros i nas prozor u spavacoj santa leda, jer ne dihtuje dobro. Inace kod nas je druga klima skroz u odnosu na grad iako smo udaljeni samo 7km. Blizu je vodojaza, jezero a i planina koja je poznata kao divlja i surova. I brdovito je dosta, kod nas duva i leti. Majstori se juce zale ceo dan, kazu kod nas nije ovako.

Danas majstori zavrsavaju i palimo grejanje. U pravo vreme! Ja hronicno ne spavam od 4-6, onda se uspavam na jos pola sata, sat i ustajanje i tako nocima. I dalje kasljem, imam slivanje, kod mene to uvek tesko prolazi. Sinoc smo po onom mrazu isli u grad da busimo usi. Obecali smo odavno i ne vredi da im vise odlazemo. Manja mi se rasplakala mukica, bolelo je. Odjednom mi vise nisu bebice, sad su mi odjednom velike. 

Inace, meni sinoc vene iskocileee uzas jedan. Mislim da mi Fraksiparin sve to pravi, od njega verujem i da iskacu ali su bas neprijatne. Prvi put da sam nesto bila uplasena, posebno sto nocu sve izgleda jos gore. 

e ljubomor a sam! Ti si se opremila grejanjem!!! Aaaaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sledece nedelje radim kks,bio i urin,a 11.12.u 18h imamo kontrolu posle ba svakih nedelju dana bi trebalo ctg

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Maro, konacno neko ko je nizi od mene. Ha sam 153-154. A pre ove trudnoce sam imala ,47, sad 52, +5kg sam do 20.nedelje. Javi nam kako je bebica?

Danijela, sta je bilo kod dr?

mmaka i Mara98 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.