Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Treba mi nesto da budem aktivna, s obzirom da cu biti trudna na ovom minusu ne bi bas da se setam po hladnoci. 

Ovde je zimi sve po ledom, strah me je da se ne okliznem. 

Tako da cu ja to lepo kuci.. na toplo. :D

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas kanale na youtube-u za jogu za trudnice, pa pronadji sta ti odgovara I uzivaj u toplini doma.

Ovde je nocas padao sneg, a pada I celo jutro nesto sitno. Zadrzava se samo na krovovima, drvecu I travi. Na betonu je napravio samo bljuzgavicu.

KikaC96 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam da ako mozete nabavite i pilates loptu, ima visestruku namenu. Ja sam pred porodjaj skakutala na njoj i to mi je prijalo inace su nam na jednom kursu objasnili jednu vezbu za opustanje, gde zena sedi na lopti a muz blago vrsi pritisak na donji deo ledja, mozda zvuci bzvz ali je jako opustajuce, uz to neka lagana muzika. A kasnije sam Milu uspavljivala na toj lopti kada je bila jako mala i to je puno volela.

KikaC96, Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas kanale na youtube-u za jogu za trudnice, pa pronadji sta ti odgovara I uzivaj u toplini doma.

Ovde je nocas padao sneg, a pada I celo jutro nesto sitno. Zadrzava se samo na krovovima, drvecu I travi. Na betonu je napravio samo bljuzgavicu.

isto je I ovde, najavili -6 u toku noci. Tako da leda biti na sve strane. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam da ako mozete nabavite i pilates loptu, ima visestruku namenu. Ja sam pred porodjaj skakutala na njoj i to mi je prijalo inace su nam na jednom kursu objasnili jednu vezbu za opustanje, gde zena sedi na lopti a muz blago vrsi pritisak na donji deo ledja, mozda zvuci bzvz ali je ako opustajuce, uz to neka lagana muzika. A kasnije sam Milu uspavljivala na toj lopti kada je bila jako mala i to je puno volela.

planirala sam da kupim loptu, moram da vidim ovde po gradu. Ako ne, narucicu.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u svakoj trudnoci se samo dosta setam,i zimi mi prija uvece,jeste da se gegam,ali prija :)

Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica je danas mirna,obicno je mirna u toku dana tek negde uvece se razigra ali generalno nije nesto previse aktivna ili ja ne osecam bas svaki pokret

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bioprton se koristi za zarastanje rana,pospesuje cirkulacija....mm dok je radio na fizikalnoj sam je koristila,isla sma tamo zbog neke rane koja je sporo zarastala.

Neces se ozraciti kad pipnes muza,ali ja ne bih koristila tek tako makar je neko rpdio zuvo i zdravo dete koristeci to. Na to sam mislila da se konsultujes sa strucnjakom. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica je danas mirna,obicno je mirna u toku dana tek negde uvece se razigra ali generalno nije nesto previse aktivna ili ja ne osecam bas svaki pokret

Moguce da ne osecas zbog posteljice itd. Moja snaja uopste nije osecala bratanicu a onda na UZ beba skace ne staje. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima momenata kad osecam malo jace ali uglavnom uvece,pa sve dok je ok necu da se tripujem jer meni malo treba i odmah umisljam najgore :rolleyes:

U poslednja tri dana osecam neko grcenje u stomaku,pretpostavljam da su to one lazne kontrakcije,ne znam sta drugo da bude,ne boli me nista samo je neprijatno i cudan osecaj.

Ovde ne pada sneg nego je lepo i suncano,nije cak ni minus :)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jutros sam se prijavila u porodilište. Tamo mi nude akupunkturu, gimnastiku , fizioterapija, školica za parove, psihološko savetovanje. Pa da trudnoću provedem u porodilištu :lol:

inače osecam nisko blage udarce, pretpostavljam da je onda beba još okrenuta kako ne treba, sada čekam kod ginekologa pa ću da vidim 

mmaka, k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja treniram kolima...salim se. Ja nigde ne idem peske.ne mogu. Radim po kucini dosta se umorim ine mogu. Prija mi setnja ali eto....kad bude V na raspustu cu vise setati. Jogu sam vezbala pre i volela bih da pocnem i za trudnice ali nemam naviku i tako prolazi dan za danom....

 

Inace,ne znam da li je placebo efekat ali od Mg su manji preskoci. Osetila sam i danas i juce ali manji dosta....

k a m , December, KikaC96 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, nije 100% placebo. Magnezijum je dobar za sve mišice pa i za srce . Srcu treba magnezijum mnogo

k a m i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam Mitko.  Samo reko da li.i placebo ima veze. A sta rece ti za hematokrit?

Inace meni i stitna u redu sve. Skroz. Znaci osim hematokrita koji je 349 a 350je niza granica refernetne vrednosti sve je u redu. 

Ici cu.kod interniste i nadam se da ce me saslusati jer se meni cini da mg pomaze.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KIKA sto tebe zeza kicma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam Mitko.  Samo reko da li.i placebo ima veze. A sta rece ti za hematokrit?

Inace meni i stitna u redu sve. Skroz. Znaci osim hematokrita koji je 349 a 350je niza granica refernetne vrednosti sve je u redu. 

Ici cu.kod interniste i nadam se da ce me saslusati jer se meni cini da mg pomaze.  

meni doktorka kaže da nije strasno, isti mi je. E sda da li ima veze neke ne znam. Inače ja imam redovno obaveznu kontrolu kod interniste sada ali sem toga imam problem sa pulsom velikim kao i u prošloj , pa ću verovatno 24h holter da se proveri . Ali opet doktori misle da je ipak sve u redu ali a svaki slučaj 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KIKA sto tebe zeza kicma?

imam krivu kicmu, 4 prsljena su mi u desnu stranu. 

Iskrivilo se dok sam radila u kancelariji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne stizem ceo dan da se javim. Zavejalo, pravo vreme za uvodjenje grejanja.  :D

Sto se lampe tice, ne pada mi na pamet da koristim. Ali sam mm napala i nisam htela da koristim nase kupatilo gore jer se sinoc tamo lecio sa njom. Iznervirao me strasno.

Analim, ako dobro ronis neces imati problema kad nastupe naponi. Bukvalno je tako. Ja sam zadrzala vazduh cini se celu vecnost, ali zato obe izgurala iz jednog napona, znaci bukvalno jedno guranje i eto bebe. Zato mi cudno kad zene guraju i guraju...tu ti je najvaznije zadravanje vazduha sto duze. 

Kruela, super sto ide na bolje. 

miliccam, Analim, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da imam iskustva sa napinjanjem I zadrzavanjem daha. Kao mladja sam par puta imala toliko jak zatvor, da sam mislila da cu da umrem dok nije izaslo. :angel: 

Sad treba da savladam disanje dijafragmom I iz stomaka, da bi lakse prebrodila kontrakcije.

Miliccam, bas sam se sad raspitala I moja zaova ima pilates loptu, pa ce mi je pozajmiti, da vezbam do porodjaja. Tako da superiska. 

mozza, k a m , miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad ustala,oko pola dva zaspala do pola tri,rucala i vratila se u krevet,umorili mi vise bolovi,samo sam srecna sto se beban mrda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mislim da imam iskustva sa napinjanjem I zadrzavanjem daha. Kao mladja sam par puta imala toliko jak zatvor, da sam mislila da cu da umrem dok nije izaslo. :angel: 

:facepalm: hahahaha uvek.kad imam problem sa stolicom zamisljam porodjaj u smislu guraj jace  i izaci ce :D :facepalm: (facepalm nije u losem smislu)

inace ja kad sam se.poradjala kad sam gurala rekli su da drzim dah a ja jisam mogla i onda je dr.poceo da vice. Da.ne pustam dah pa sam brzo udahla i opet drzala ali bio mi je problem. Bio me strah da ne naudim samo detetu ali stvarno.nisam mogla....

kam,meni takodje. Samo da bude sto bolje i da me internista saslusa....

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Analim i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja bila do grada da kupim neke trenerke.

Nasla super helanke I trenerke.

IMG-20181128-205444.jpg

Helanke 450din. Nisam mogla da odolim :D

Uzela I crvene helanke iste samo xxl. Ove su xl I knap su mi.

I trenerke malo deblje

https://postimg.cc/7J8MfNF8

Izmenjeno od strane KikaC96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo ti stoji a kako ti tako mrsava da nosis xl

I mnogo ti je lepa kosa to sam jos juce htelq da ti kazem :)

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj zezati da nosis xl?

najozbiljnije xl sam uzela :D imam siroke kukove. 

@mozza hvalaa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.