Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni je U pila kao sirup gvozdje,jer joj od upale uha opao imunitet,a posto smo pili 3 meseca,3 bocice dobili smo seboreju

Iskreno ja da nemam svojih roditelja i mm da nam ne pomazu sa mesom mi ne bi mogli da zivimo.

Tesko nam je finansijski,aj krediti i racuni,ali nismo bez 8000din minimum za dr,ali opet nekako gledamo da je tako bolje i da budemo sigurni da je sve ok.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je U pila kao sirup gvozdje,jer joj od upale uha opao imunitet,a posto smo pili 3 meseca,3 bocice dobili smo seboreju

Iskreno ja da nemam svojih roditelja i mm da nam ne pomazu sa mesom mi ne bi mogli da zivimo.

Tesko nam je finansijski,aj krediti i racuni,ali nismo bez 8000din minimum za dr,ali opet nekako gledamo da je tako bolje i da budemo sigurni da je sve ok.

Tesko je kad samo jedna osoba u kuci radi. 

Ovde u zajecaru je plata 200e, platis stan, racune, jedva ostane da se kupi po kuci sta fali.

Drzava nam je uzasna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nije ni ovde nista bolje u Rumi,sad neorimam ni celih 240e,mm prima oko 330,nama za zivot neostane ni 100e dok sve poplacamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko nesto o onome sto sam pitala, za infracrveno svetlo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko nesto o onome sto sam pitala, za infracrveno svetlo?

kam mislim da tosr nije toliko zracenje koje bi moglo da nasteti tebi ili bebi. :)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci od ove reklame za rosu.ne mogu da udjem na forum. 15pokusaja i odvede me samo na reklama....

ja mislim da zraci,koliko sam upucena. Ali to moras da pitas nekog strucnijeg. Fizijatra ili nekog ko se bavi time....mada ne znam koliko zraci u istoj prostoriji znam samo da ne bi trebalo tj ne sme da se koristi. Ti licno ali ostlo ne znam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, moja snaja je koristila tu lampu posle porodjaja da bi joj sto pre zarasla rana, ja bih rekla da to nema nikakve veze I da ni tebi ni bebi ne moze da naskodi. Ako se neko bolje razume, neka me ispravi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jebem ga mozda bi samo moglo da steti tebi ako koristis,kao sto moji imaju neku spravu za masazu koja u sebi ima one kineske kuglice za opustanje,svi koriste sem mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde pada sneg :) 

Ja mislim da to nije jako zracenje koje moze da napravi stetu.

Moja drugarica je to koristila dok je bila trudna, imala je nenormalne bolove u ledjima. 

Nikakav problem nemaju ni ona ni bebac :)

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja nadjoh na netu da je cak bezbedno da se koristi u trudnoci posto moze pruziti olaksanje kod bolova u ledjima. Nisam strucnjak ali svakako smes biti u istoj prostoriji (I dodirivati muza). :D

 

k a m i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da kazem... ja nemam roditelje, primam 26. Imam ratu kredita 8, racuni i to je to, decko radi alnjemu za gorivo ode 20, i ostaje 10 za zivot, njegova mama ne pomaze... dok mi je baka bila ziva ona je pomagala kad je trebalo.. sad cuti i bori se :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma u nasoj zrmlji je jako tesko za mlade parove da zive,kod nas u firmi toliko sikaniraju stare radnike da bi dali sami otkaze i da bi oni sa biroa povukli nove.Sad su nam kao sredjivali ulice i bila nam ceca,skidali su nam po 5000 od plate za to i plus sto su nama nepravedno digli auto i tu smo dali jos 9000...u ponedeljak smo podneli zalbu da nam vrate te pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja nadjoh na netu da je cak bezbedno da se koristi u trudnoci posto moze pruziti olaksanje kod bolova u ledjima. Nisam strucnjak ali svakako smes biti u istoj prostoriji (I dodirivati muza). :D

 

hah i ja usla I citala :D 

kam slobodno se krecI po celoj kuci, ne momoze lampa nista da napravi.

 

cvrki taj aparat za masazu sa kuglicama sam probala, ume da potrefi tacku pa da boli 30 puta gore ne pre.

Sta da kazem... ja nemam roditelje, primam 26. Imam ratu kredita 8, racuni i to je to, decko radi alnjemu za gorivo ode 20, i ostaje 10 za zivot, njegova mama ne pomaze... dok mi je baka bila ziva ona je pomagala kad je trebalo.. sad cuti i bori se :) 

mm je radio ovde gradjevinu, od jutra do mraka. 

nekad ima posla nekad nema. Kad se skupi sve I gradjevina I pravljenje I sredjivanje dredova ima nekih 200e. Od toga 80 stan, 50 na racune. I sa ostatkom prezivljavali. 

njegovi nisu u mogucnosti da pomognu, razumem ih. Pomazu sto se povrca tice.

moji su u dobroj situaciji, neki put pomognu. I hranom i financijama.

ali opet necu da zivim tako, da racunam na roditelje.

 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moji pomognu oko U,uzmu joj sve sto joj treba inace mi ne bi mogli

Nekazem ja da je i preko divno i tamo radis od jutra do mraka,ali znas zasto radis,nije nama cilj da se razbacujemo i slicno nego samo da zivimo,a ne da prezivljavamo.Nas crncani kum ima platu u Nemackoj 1900e,placa stan 600e i rezije,imaju troje dece i dobijaju deciji dodatak,a kuma radi tek godinu dana i to dvokratno,jer najmladji sin im je ko U sad ce 6.Rade u firmi za ciscenje i kad god dodju u Srbiju,a to he bar 4x godisnje nisu bez minimum 1000e.Nerazbacuju se,ali mogu ostaviti sa strane da imaju,a ne stiskaju se i nisu zeljnih niceg

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi dok smo ziveli u BG je bilo povuci potegni,dve plate nisu bile dovoljne,uvek su moji priskakali u pomoc sto se tice hrane i ponekad finansija,crkla ves masina u stanu ali vlasnik tvrdi da je to nas problem i njega ne zanima iako kad smo usli u taj stan masina nijie dobro radila ali sta ces daj kupi novu jer ne mozes bez toga i tako ode ono malo sto uspes da ustedis,na poslu redovno stres i radis od jutra do mraka a nemas nista,hoces na letovanje hoces barem negde da odes ali moras da  mislis na stan i racune i tako u krug.Od kad smo se preselili ovde malo je lakse, mm radi sa mojim bratom i to je neki porodican posao a ja radim mnogo laksi posao nego u BG iako je to slican posao ovde se ne trazi od mene da idem kuci cetvoronske i ne dodje mi da se ubijem svako jutro pre posla,uspeli smo malo i da ustedimo,ne razbacujemo se,zivimo skromno kao i do sad samo malo opustenije,stanovi su preskupi ovde i to mi je najteze jer kad za 30 kvadrata moras da izdvojis 500 e onda je to zalosno

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preko se ne radi od jutra do mraka, to dosta zavisi od obrazovanja, iskustva i kako se ko snadje. Ja sam radila od 8 do 5, sa pauzom od sat vremena, od ponedeljka do cetvrtka a petkom od 8 do 2. Sada zbog Mile radim krace , od 8 do 2, ponedeljak- petak a 3 puta nedeljno radim od kuce, a platu imam iznad nemackog proseka. Da me ne shvatite pogresno, ne zelim da se hvalim posto znam kako u Srbiji ljudi zive , porodica i prijatelji su mi tamo ali nije bas da se preko, konkretno u Nemackoj radi od jutra od mraka i da svi rade u kuhinjama, na gradilistu ili u servisima za ciscenje. Nemacka pruza dosta mogucnosti za ljude sa makar fakultetskom diplomom i znanjem jezika. Cak i u Srbijij nije isto u manjim mestima i u Bg-u, ali je situacija generalno losa pa cak i obrazovani ljudi rade stvari za koje obrazovanje nije potrebno i nisu dovoljno placeni. 

leni, Analim, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosta zavisi obrazovanje ali i sreca igra ulogu,ko se kako snadje i da li imas nekog preko da ti pomogne u pocetku,u stranoj drzavi je bitan jezik,mi ne bi mogli nmista ovde da nisam imala brata koji mi je pomogao sto se tice prijavljivan ja na adresu,jer bez adrese nema ni vize,ja sam mogla da se prijavim bilo gde i dobila bih vizu ali smo morali da radimo spajanje porodice da bi i mm dobio vizu pa smo morali na istu adresu koju niko ne zeli da ti da to je kao da trazis bubreg barem sam ja takvo iskustvo imala,tako da je generalno tesko kad ides sam bez icije pomoci i trazis posao onda mozda na pocetku i dobijes losiji posao od jutra do mraka a kasnije se vec snadjes nekako,znam dosta ljudi u koji su otisli u Nemacku i svako ima drugaciju pricu,neko cak nije ni isplacen ali pretpostavljam da je to neki ekstreman slucaj a ima i onih koji zive 3 puta bolje nego u Srbiji,tako barem kazu,ja takodje radim 8 sati sa pauzom za rucak od sat vremena i pluis jos dve pauze od 15 minuta pre podne i posle podne,petkom radim od 8 do12 i idem kuci,dobro sad vise i ne radim ali mi drzava placa 3 godine trudnicko i porodiljsko,takodje ne zelim da se hvalim mozda sam samo imala vise srece nego ostali,a znam dosta ljudi ovde koji rade za 500 e po 12 h sto i nije po evropskim standardima,izvinjavam se sto sam udavila postom

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necemo da mracimi vec mracnu situaciju. :)

jel su i vase bebice aktivne danas? :)

moja mrda od kad sam ustala <3

miliccam, k a m , mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mm ima platu u posti 300 evra, pa je pre pola godine poceo da uz to taksira I uspe da mu od taksija ostane cisto oko 600 evra mesecno. Ali radi bukvlano po ceo dan, sto strasno iscrpljuje. Nece moci uvek tako. Ja ne radim I nemam primanja vec par meseci. Nama su kredit I racuni oko 300-350 evra mesecno. Plus meni placamo doprinose. Moji I njegovi nam pomalo pomazu, jer ni oni ljudi nemaju nesto, ali u sustini se sami snalazimo. Pomogli su nam za ucesce za stan, jer sami ne bismo mogli. I dalje ulazemo u stan, tj uredjujemo ga, pa svaki mesec po nesto. 

Mm ne bi isao preko grane, jer bi mu tesko pala razdvojenost od porodice, pa nismo nikad ni pricali o tome. I meni bi bilo tesko da ne vidjam mojre, pogotovo sestru I malog sestrica. Ali naravno, ako bi nas bas muka naterala, sigurno bismo vijali bolji zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj djavilak je stalno aktivan,nekad vise,nekad manje,stidne kosti me ubijaju,srecom ne znam kolika je sreca U je dobila u vrticu ili na engleskom vaske pa je nevodim nigde,tek cu u ponedeljak da je pustim u vrtic,jer od jutros i kasljuca nesto.

Nervira me 21 vek i da su jos vaske aktuelne,pored toliko sredstava higijenu.A i verovatno mi tj ja preterujem sa pranjem i ciscenjem U kose,jer ja i njoj prskam swarckofov preparat za rascesljavanje,feniram je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace I moja bebica je veoma aktivna danas, verovatno se I ona buni sto sam ustala oko pola 7. Isla sam na vezbe za trudnice. I danas smo krenuli da vezbamo tehnike disanja za porodjaj. Nije ni tako jednostavno, dok se ne uvezbam. Mora mi se povecati kapacitet pluca. :lol:

mozza, k a m , KikaC96 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja planiram da radim jogu za trudnice. Ali kod kuce, ne volim puno ljudi na jednom mestu. 

Jel radila to neka od vas? :)

Inace, opet su me stegla ledja. (Od onog pranja kose sinoc) Idem kao zombi po kuci.

Izmenjeno od strane KikaC96
miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikad u trudnoci ne perem kosu preko kade,to su mi rekli da izbegavam da ne stiskam bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam radila. Mi ovde grupno radimo na pilates loptama I vezbe na strunjacama. Ima I tu nekih joga pokreta. Kikac96, slobodno pocni to odmah da radis, jer sto ranije to bolje I bice ti lakse kasnije. Meni je zao sto nisam ranije krenula, a sta cu kad sam lenja. <_<

mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog vasih aktivnih bebica pocela sam da umisljam da se i moja beba mrda. :D Ali ozbiljno juce sam osetila nesto sa desne strane i iako mi razum govori da nije beba, smesno mi je sto sam na sekundu to pomislila. Nedostaje mi da me bebica sutka stalno, Mila bila jako aktivna beba danju nocu , rucice , nozice na sve strane. 

Ja sam isla u prvoj trudnoci na razne kurseve za trudnice, joga, vezbe za jacanje, disanje, ma sve zivo sto sam prosla i bas mi prijalo. Meni je samodisciplina problem i vise volim kada idem negde i imam nekoga ko prati sta radim i kako i "forsira" me. Tako da moje tople preporuke za vezbice i jogu, znacice vam dosta. Ja sam do samog porodjaja bila jako pokretna i aktivna, a posle porodjaja sam se brzo vratila u normalu, a to kazu da je zbog toga.

Analim, KikaC96, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.