Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E ovako zenice da vam se javim bila sam na Uz bebica je dobro..sve uredu u cetvrtak idem opet na inekcije i na Uz

mozza, Analim, k a m i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro,super,sad samo odmaranje i opustanje :)

Mara98 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :babymommy:

Danijela, pusti ga sta prica. Dao ti je uput za internistu, tamo ces natenane sve ispricati. Bitno je da se ti lepo pregledas. Samo mi nisu jasni ti komentari.

Ja vodim trudnocu drzavno i zadovoljna sam. Jedino na ultrazvuk idem privatno i drzavno naizmenicno, jer mi je mnogo da cekam 6,7 nedelja izmedju dva uz. Sad cu za tri nedelje kod moje dr na uz, pa onda taman pada ekspertni od 25-28. U prve dve trudnoce sam bila opustenija, sad sam previse naplasena i ne mogu. 

Sutra vodim decu kod hematologa, pa moram i kod svog ginekologa po terapiju. Moram joj reci za ove vene, grozne su. Sve mi je dole nekako nateceno, naduveno i vene izrazene..i bole me. 

Maro, u svim trudnocama sam bila na Utrogestanu. To ti je to, cist progesteron. On je je tu da ti cuva trudnocu i ne brini. Ali uspori i odmaraj. Pozdravljam te i javljaj nam se.

Tek se sad potrpasmo u krevet. Deca jos nisu zaspala. Isli smo kod komsija da caste, krstili su decu. Dosta mi je vise i hrane i proslava.

KikaC96, mozza i Mara98 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nesto ceo stomak boli, ne boli samo kad hodam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napokon dodjoh do mobilnog :)

Kam bebica je divna:wub:

Milice superiska za bebanu :babymommy:

Mi smo ceo dan u bolovima i kontrakcijama,ali nista alarmantno,gospodin mali nestaje ceo celcati dan,samo se rita :)

Popila sam i smeuljicu danas da me umiri,ali nije nas ni takla

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno nisam jedina koja ne moze da spava :D 

primetila sam da mi se mnogo osusila koza na stopalima. Mazem kremu posle tusiranja, ali ne pomaze.

Ne boli me stomak vise, ustanovila sam da je bol bio od gasova. Haha :D 

nego se ja prepala.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ti si tu  :lol:

Ma ja nocu setam do toaleta, pokrivam decu isl. Sad mi je i vruce. A beba se sad jos i razigrala. Kad me ovako spopadne ne zaspim po 2,3h. 

Dobro je kad su creva. A za kozu mazem se balea mlekom za osetljivu kozu i bas je suva. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ti si tu  :lol:

Ma ja nocu setam do toaleta, pokrivam decu isl. Sad mi je i vruce. A beba se sad jos i razigrala. Kad me ovako spopadne ne zaspim po 2,3h. 

Dobro je kad su creva. A za kozu mazem se balea mlekom za osetljivu kozu i bas je suva. 

tu sam, I mi mrdamo. :D

ja se prepala malopre. 

Koza mi svuda ok, samo stopala uzas

Izmenjeno od strane KikaC96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj umorna sam ko pas,a mali jos gura pa gura,a ja samo noge u vis :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene, ovde od nocas veje, sve se beli ako stignem kasnije da vam uslikam ovu zimsku idilu. 

Meni od sinoc muka i ne popusta, jedem i uopste mi nije lakse. 

Inace, uspela sam da se ugojim cak 1,5kg za ovih mesec dana. Cim mi je muka ja uzmem nesto da krkam, znaci stalno. :D

Dr kaze to je ok, posto sam mrsava ali mi je ipak dala neke lekove protiv mucnine, da ne bi djavo odneo salu. 

Nama je sledeci pregled za 3 nedelje najverovatnije cemo raditi Harmony test umesto dabla, uliva mi vise poverenja. 

Odoh da radim i da jedem nesto , pozdravcici za mame i bebice. :wub:

Analim, KikaC96, Mara98 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, i ovde je krenuo da pada sneg i to bas veje ali se odmahi topi, ja sam od danas na bolovanju i zavrsila sam za ovu godinu posle cu samo bolovanje da zamenim za trudnicko, uzivacu kuci bez stresa na poslu i ljubavnih problema moje sefice :D

k a m , miliccam, December i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iskreno jedva cekam da krenem da radim,a ako odemo sl godine preko opet nista od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fala. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Ja evo kuvam kafu. 

@*Cvrky87*  dodjem odma :D 

@mmaka medenko mali <3

@miliccam Ovde se veceras ocekuje sneg, veca kolicina. 

@mozza nista od papira, firma propada. Povukli garante listove za sve koji su predali. Bas mi krivo. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, superiska, sada ces lepo da se odmoris i pripremis za dolazak novog clana. 

Kika, jooj, sta ces sada da radis? Ja sam uvek u fazonu nikad se ne zna zasto je nesto dobro, mozda nadjes jos bolji posao a mozda nije ni trebalo sada da radis. 

Ja radim do sredine maja, ako sve bude ok a nadam se da ce biti, a najradije bih se druzila sa Milom citav dan i mazila stomak. :wub:

 

 

k a m i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mah mah i od mene, čitam vas redovno i radujem se sa svakom lepom vešću, drago mi je da su na UZ sve bebice dobro :wub: 

Milice konačno da odahneš i uživaš u mučninama :D  :babymommy: Meni su mučnine popustile sa punih 9 nedelja i sad mi bude muka samo uveče. Juče smo napunili 12 nedelja :wub: 

 

I ja sam bila juče na UZ, Kruela delim mišljenje sa tobom, ja bih se složila da nam je dr jedan kompletni idiot. Neozbiljan i previše daje sebi za pravo da se ponaša neozbiljno i neodgovorno. Pošto još uvek malo krvarim, on nema ideju odakle to dolazi niti želi bris da mi uradi. Kad sam se požalila da imam bolove uveče, baš kontrakcije neprijatne, on je to skroz ignorisao. Takođe je pričao telefonom dok sam ležala svučena na stolu za UZ, dobrih 15 minuta i mlatarao sondom usput, smrzla sam se, onda jeste pogledao detaljno bebu i usput pričao naravno o njemu, kako je on majstor, kako u Srbiji dokroti vole žene više nego u drugim zemljama, i naravno, opet vidi dečaka. Kažem prošli put niste pogodili, kaže onda neka bude 60% dečak. Ma važi. Ozbiljno razmišljam da se vratim i kod ovog prvog, makar je bio stručniji, daleko stručniji od ovog ludaka. 

I da, da znaš da je anemija i te kako krivac za preskakanje srca. Srce se onda trudi da što više krvi pumpa da bi se bebi obezbedilo dovoljno kiseonika i onda nastaju ta preskakanja i aritmije. I ja imam isto. Kao što objašnjavaš, lupa lupa lupa pa LUPI i nastavi sa radom ali pošto se ja uspaničim krene da lupa jako. Pošto sam ja anemična od kako znam za sebe, mene to odavno zeza. I kafa mi je dodavala gas na ovo, od kako sam je izbacila pre trudnoće meni se to puno ređe dešava. Kakva ti je krvna slika? Meni su manjak i crvena krvna zrnca (eritrociti) i hematokrit, hemoglobin i gvožđe su na donjoj granici skroz i on mi reče super, odlični rezultati, jedi više mesa i kobasica. Ja uzimam Floradix sirup i meni jedino on efikasno podiže gvožđe i što mi je naaajvažnije, nema zatvora niti nikakvih problema sa probavom jer je u prirodnoj formi sa još nekim vitaminima da bi se bolje iskoristilo gvožđe. 

 

miliccam i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.