Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mozza, sta uzimas nisam ispratila? Sem lekova koje si navela za srce i P i fraksija. Da li uzimas bar folnu? Mozda bi mogla da probas jedan mesec bar nesto, pa da vidis da li bi se situacija sa kosom popravila. Cisto da se testiras, da vidis ima li poboljsanja tj.ima li problem sa opadanjem veze sa deficitom vitamina. Ja se oko ishrane trudim, ali daleko je to od onoga kako bi trebalo. Pijem dva puta na dan jacu limunadu, pijem maticni sok borovnice, popijem smuti od cvekle i ostalog, mandarine satirem, pijem svakoga dana organski kakao, dosta mesa i ribe, corbe od junecih kostijum...i sve to moram zapravo zbog Hgb. Ali jedem i cokoladu, sendvice, testo.. Mlecne proizvode izbegam zbog Hgb, pa se tu malo tripujem da mi ne fali Ca. Pojedem kiselo mleko, tahini.. Ali kada me je ono u dva navrata mucila dijareja bukvalno nista od ovoga nisam mogla. Ni jednu vocku, nista mlecno, samo sam danima jela keks i caj i suv hleb. Sad mi se cini da mi beba sve vise zuri, idem u pon na uz. A ako je neki problem sa secerom moracu jos i na dijetu.

Sutra slavimo maleckoj rodjus, cuvam se za tortu pa nek ide zivot. 

Inace vecerac pakujem ves i aman mojih gaca gomiletina. Samo se presvlacim i bacam ih. Kasljem i upisavam se non stop. :(

pa lepo se ti hranis :) ok,uneses i malko mlecnis proizvoda dva puta nedeljno. Meni je malko gvozdje bilo ispod granice sada pa sam ga cveklom dizala. Samo ti krkaj

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, sta uzimas nisam ispratila? Sem lekova koje si navela za srce i P i fraksija. Da li uzimas bar folnu? Mozda bi mogla da probas jedan mesec bar nesto, pa da vidis da li bi se situacija sa kosom popravila. Cisto da se testiras, da vidis ima li poboljsanja tj.ima li problem sa opadanjem veze sa deficitom vitamina. Ja se oko ishrane trudim, ali daleko je to od onoga kako bi trebalo. Pijem dva puta na dan jacu limunadu, pijem maticni sok borovnice, popijem smuti od cvekle i ostalog, mandarine satirem, pijem svakoga dana organski kakao, dosta mesa i ribe, corbe od junecih kostijum...i sve to moram zapravo zbog Hgb. Ali jedem i cokoladu, sendvice, testo.. Mlecne proizvode izbegam zbog Hgb, pa se tu malo tripujem da mi ne fali Ca. Pojedem kiselo mleko, tahini.. Ali kada me je ono u dva navrata mucila dijareja bukvalno nista od ovoga nisam mogla. Ni jednu vocku, nista mlecno, samo sam danima jela keks i caj i suv hleb. Sad mi se cini da mi beba sve vise zuri, idem u pon na uz. A ako je neki problem sa secerom moracu jos i na dijetu.

Sutra slavimo maleckoj rodjus, cuvam se za tortu pa nek ide zivot. 

Inace vecerac pakujem ves i aman mojih gaca gomiletina. Samo se presvlacim i bacam ih. Kasljem i upisavam se non stop. :(

muke su sa kasljem, mene ono pre tri nedelje kad me uhvati kasalj mene je cak I stomak boleo. Medjutim sve je bilo ok. Stomak mI nije bio tvrd, pa je doktor rekao da je sve ok. Meni se kasalj smirio od caja od kamilice I limuna.

ja leglaegla, opet mme ledja bole. Malo pre pravila palacinke. Uvenuh kraj sporeta. Kako sam se opustila u krevetu tako je, beba krenula da mrda, pa sad uzivam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kruela, znas kako, ako postoji neki problem sa srcem trudnoca je vreme kada takve stvari izadju na videlo. Ali cak i da ima necega ne znaci da je strasno. Uradi svakako ekg, neka te neko lepo poslusa i znaces na cemu si. Znas i sama da moze samo da bude od povecane kolicine krvi koju srce pumpa, pa onda od dizanja dijafragme zbog stomaka i jos kojesta sto ima veze trenutno sa trudnocom. Ja znam odavno da imam prolaps mitralnog zaliska i poslednji put sam za to popila lek pre 8god kad sam saznala da sam trudna sa K. Kontrolisem se redovno, jednom godisnje uz srca i to je sve. Nije mi padao na pamet cr zbog toga iako ima zena koje traze. Meni je moja dr rekla da sa tim mogu da budem i pilot. :D Ali kardiolog me je terao da kod njega radim cucnjeve pa me ponovo slusao i rekao ogranicenje fizickog napora. Izes ga, bitno kako se osecas. Kad se ne osecas dobro, dzabe je da ti iko govori da ti je sve ok, ako ti jednostavno ne funkcionises. Sami najbolje znamo koliko nam i sta fali.

Kad smo kod zabrinutosti, mene na udah boli bas ova grudna kost, na samoj sredini. Ne znam ima li veze sa ovim kasljem. Da je upala pluca valjda bi me bolelo sa strane, plecka a ne ovde. Mozda misici od kasljanja, pojma nemam. Dr mi pogledala grlo i dala amoxicilin, nije me mi poslusala. Tek kad sam se ja slucajno zakasljala ona kao aha, to je zrelo.

Mmaka, krkam dok mi ne zabrane, posle cu da kukam. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se izvinjavam Mozzi ako sam je uplasila, nema cega da se plasi, ovo je samo savet i jedna pd mogucnosti :babymommy:

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,nije mi.problem.radicu ekg. Razmisljam i holter ako treba,ali radila sam par puta.ekg i uvek je bio skolski. Tahikardije sam imala na psihickoj bazi. Ovo.sto.osecam mi se javlja.nakon jela tj ako.preteram (bar sam primetila par puta)i obavezno kad sam.mirna(to povezujem time kad ne razmisljam mozda )opet ovakve isecaje.sam osecala par puta vec.... samo ne svaki dan kao sad. A svaki dan mi se javlja samo nedelju dana. I to mozda nije bilo svaki dan. Tesi me to(ne znam da li treba da me tesi)sto nemam vrtoglavocu,gusenje,bol u grudima i slicno....valjda ne to dobro....takodje mi.je ovaj put nekako.stomak mnogo gore ili ne znam....kao da nekad bas stiska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza nebrini preterano o kosi,dnevno opadne do 100 dlaka,u trudnoci se desava da krene i jace opadati (meni mnogo opada kosa sad),pritom pijes jake lekove i potpuno je normalno,kazi hvala bogu nemas alopeciju,tj opadanje kose u pecatima.Tako da nebrini toliko o kosi,posle porodjaja moguce je da dodje na vratnom delu do potpunog gubitka kose,to su stvari koje jednostavno desavaju i nemoze niko da utice na to.Posle porodjaja ce biti sve ok nebrini.Dijagnoza nesudjenog frizera:)

Sto se tice preskakanja srca ja to imam od malena,al ekg mi uvek bio super.Jednostavno neki stres koji dozivim svesno i nesvesno izazove to.Desi se kao da preskoci,uzlupa se pa mi treba vremena da dodjem do vazduha,par puta udahnem duboko i sve se umiri.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam pre možda nedelju dana bol u srcu. Taj bol mi se javljao možda u poslednjih godinu dana jedno 4-5. Ali ovog puta je bilo najgore . Krenula sam da se penjem uz stepenice u kući, ima nekih 10ak stepenika. Na pola sam morala da stanem kao da sam trčala maraton. Vratila se i sela na krevet i onda je krenulo. Jak bol na svakih 30ak sekundi sigurno jedno 10-15 minuta. Ubrzan rad srca imam od početka trudnoće ali to sam imala i u prošloj. Išla sam i kod kardiologa. Lekove mi je rečeno tada da pijem samo ako se bas loše osetim zbog lupanja ali sreća nije bilo toga. 

Ne znam šta bi moglo da bude a da pre toga uvek kod dokotra moje srce bude u redu. 

Sada kada se vratim ceka me gomila kontrola pa moram i kardiologa posetiti. 

Sada sledi prijava i kontrola u porodilištu, isti dan kontrola za majka-dete pasoš kod moje ginekoloskinje, ogtt test, onaj drugi skrining na neonatalnoj klinici, interni pregled kod opšteg opet za majka-dete pasoš , pa da dodam i kontrola kod zubara.

Da ne pričam o tome da najstarije dete mora dva dana na provokativni test na indijski orah u bolnicu, ima operaciju krajnika 7.januara, a tteba pre toga odraditi svu pripremu, a i svakog trenutka treba da nam stigne poziv za testiranje za prvi razred. On će verovatno dobijati među prvima jer u martu puni 6 godina.

sada još uzimamo novi auto sa sedam sedišta , a meni je bio velik i ovaj prethodni, tek sam se uhodala  a znam da o malom autu mogu samo da mastam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvrky,kako osetis kad preskoci? 

Kak,ako kasljes duze ili mnogo verovatno su misici. Tj oji te bole od kasljanja. Mene je jednom bolelo na udah sa leve strane mislila sam.gotovo srcka hahah ali proslo....mnogosam kasljala i.od naprezanja su.me boleli misici.

mitko,sto ne uzmete dva? Jedan manji za tebe da imas makar samo za tebe kad ides negde sama ?doduse za 4-ovo dece moze.i obican sa 3 sedista pozadi. Bebu stavis ispred. Tj na prednje. Mada.kod nas su kaznili jednig jer navodno ne moze tri decja auto sedista pozadi. Mi imamo jedan i snalazim se ali je ibican. Mini ven ili kako se zove tacno.

 

Meni je ovo danas ponovo jednom udarilo. Odmah ujutru. Ne znam da linje to to ili stce mize da zdari jace samo pa osecam...puls preko 90 mi ne prolazi. Bar nisam izmerila jos. Pritisak 120/80 najveci. Sto je i dobro naravno.  Ali nizi bude. 100/60najmanji. Nisam nikad manji izmerila...i.to je valjda dobro. Tj jeste. 

Drugo citala sam malo.o aritmijama i procitah da nije opasno ako nisu vise od 6preskakanja u minuti. Ja imam 3,4 na dan. Tako da.to ili nije to ili nije hvala bogu opasno.

inace.dok sam imala panicne napade ranije znali je tako da odjenim me strefi kao igle u rukama i nogama. Samo se spusti od ramena skroz do prstiju odjednom.....kao struja kao.hiljade.iglica....ja sam bila.pod sttesom zbog vilice i mozda.i.od toga i hormoni i mozda je.ovo sto mi se javlja na.psihickoj bazi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje mi je da sto više vozim taj veliki jer mi je jako bitno da budem uhodana sa decom. Velika koncentracija tteba voziti četvoro dece, i zato je bolje da se navikavam na auto. Imamo mi neki mali ali ja ne volim da vozim auto kada ne moram. Zagadjujem i umrtvim se sa sedenjem. Ovde bar imam dobar prevoz i svuda sam brze nego sa kolima. Sve i da negde brze dođem treba mi vremena za pronaći parking. 

Jedino sto je bolje sto ovaj veći auto troši tri puta manje nego ovaj sto sada imamo. Sada vozimo range rover, taj guta . Sada ćemo uzeti mercedes gl 500 sa 7 sedišta koji troši bukvalno tri puta manje. Jeste mnogo skuplji ali kada imaš toliko dece i kada idemo i na dalje puteve moramo imati nešto jako i kvalitetno i isplati se definitvno na duže. 

Nije to samo gde ćemo da stanemo mi kao putnici nego sa decom uvek ide i prtljag, i za to tteba prostor. Kada idemo na put i sada smo već knap a kamoli sa još jednim članom porodice . 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomacic:wub:

Kruela kod mene je to bukvalno kao okret na centrifugu,ne osetim nista i onda me ujednom trenutku strefi da osetis kao preskok i da se ubrza,onda osetim probadanje,i to ostar bol kao da me ostri nozevi probadaju kroz rebra i bude mi tesko da disem i krenem da kasljem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomacic:wub:

Kruela kod mene je to bukvalno kao okret na centrifugu,ne osetim nista i onda me ujednom trenutku strefi da osetis kao preskok i da se ubrza,onda osetim probadanje,i to ostar bol kao da me ostri nozevi probadaju kroz rebra i bude mi tesko da disem i krenem da kasljem

vidis ja npr osetim samo kao jaci udarac srca,jedan. Nista vise. Nema bola,nema gusenja,nema nesvestice...nista.....samo.jedan jaci udarac srca. Kao da lupa,lupa,lupa pa LUPIpa nastavi....nema ubrzanja,usporavanja....nista.

kam,odmaraj sad malo. Stomak raste. ^^

Mitko,to si u pravu bolje je da ucis odmah na ovom da se uhodas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to me bude stalno,bukvalno jednom u par meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da kazem obican ekg nije dovoljan, ako postoji sumnja radi se ekg 7dana/24h, samo tako mogu da se utvrde smetnje na srcu.

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem sutra da zakazem pregled a u utorak da vadim krv. U sredu ce biti rezultati tako da cu  videti da li je gvozdje....mada mislim nesto da nije ali videcemo. 

Volela bih holter ali se.plasim rezultata....ali nadam se da ako i bude nesto da je samo.zbog trudnoce. Privatno je holter 4000 a pvde kod nas sam cula da ne daju.  Brinem i sa te strane sto ne bih volela lekove prvo zbog toga sto sam trudna a drugo ne bih volela lekove za srce uoosteno od 25 godina...ali videcemo.

venera,znam. 

Ali ja ivaj osecaj imam avakodnevnk tako da mislim da bi holter od 24h pokazao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla do svog kreveta konacno.. :) 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Znas kako, lekove niko ne voli, ali onome ko ih pije olaksavaju zivot. Sta je tu strasno, popije covek malecnu tableticu i moze da zivi normalno. Nazalost postoje ljudi koji drugacije ne bi mogli da funkcionisu i hvala Bogu da lekovi postoje. Nema potrebe da te to toliko opterecuje, najvaznije je valjda da se ti osecas dobro, zar ne. Ali ja stvarno mislim da je to kod tebe samo trenutno stanje zbog trudnoce, posebno sto ti se desava posle jela. Moguce da ti se dize dijafragma, mozda imas refluks, zeludacnu kilu, moze biti sto gluposti i ne mora biti nista. Samo pokusaj da se toliko ne osluskujes, to ti stvara jos gori osecaj. Ali idi svakako na pregled, odradi i znaces sve. 

Gosti otisli, mi svi u krevetu jos od 21h. Iskreno me sve ovo prilicno iscrpelo. Sutra stize kotao i prateca oprema, u 16h mm i ja na UZ idemo, u utorak se vodam sa decom ceo dan kod njihovog hematologa, u sredu pocinju da rade grejanje, kazu da je u petak sve gotovo. Samo cu reci ojha! Ajde vise  i da se stabilizujemo ako je moguce. Po dvoristu jos ima svasta, nesto sad, nesto ostaje za prolece, napravili smo ciganluk od dvorista. Danas im lepo odvrnuli narodnjake da ne bi gnjavili, jok moraju da politice, ajd matorci nego i zaova pala u vatru. Politika vecita tema..

Sutra UZ, kao i obicno pod stresom sam. Sve mislim ima da mi kaze da mi beba zuri tri nedelje. Pojela sam tri parceta torte. Posle mi je bilo muka. Bas me strah, posebno sto danas nije mrdala, ali evo sad se razigrala. Hemoroidi me muce i tvrda stolica, a s tim u vezi i ove vene pri napinjanju izgledaju grozno. I one sto su iskocile pre i nove, valjda od pritiska. Moguce da mi to sa venama ima veze sa tim sto nemam redovnu stolicu. Zato opet krecem sa mlevenim lanom, odoh da ga potopim. Namazala sam i hemoroide i sve okolne vene obilato kantarionom, imam moj domaci. 

Izmenjeno od strane k a m
miliccam, mozza i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako, lekove niko ne voli, ali onome ko ih pije olaksavaju zivot. Sta je tu strasno, popije covek malecnu tableticu i moze da zivi normalno. Nazalost postoje ljudi koji drugacije ne bi mogli da funkcionisu i hvala Bogu da lekovi postoje. Nema potrebe da te to toliko opterecuje, najvaznije je valjda da se ti osecas dobro, zar ne. Ali ja stvarno mislim da je to kod tebe samo trenutno stanje zbog trudnoce, posebno sto ti se desava posle jela. Moguce da ti se dize dijafragma, mozda imas refluks, zeludacnu kilu, moze biti sto gluposti i ne mora biti nista. Samo pokusaj da se toliko ne osluskujes, to ti stvara jos gori osecaj. Ali idi svakako na pregled, odradi i znaces sve. 

Gosti otisli, mi svi u krevetu jos od 21h. Iskreno me sve ovo prilicno iscrpelo. Sutra stize kotao i prateca oprema, u 16h mm i ja na UZ idemo, u utorak se vodam sa decom ceo dan kod njihovog hematologa, u sredu pocinju da rade grejanje, kazu da je u petak sve gotovo. Samo cu reci ojha! Ajde vise  i da se stabilizujemo ako je moguce. Po dvoristu jos ima svasta, nesto sad, nesto ostaje za prolece, napravili smo ciganluk od dvorista. Danas im lepo odvrnuli narodnjake da ne bi gnjavili, jok moraju da politice, ajd matorci nego i zaova pala u vatru. Politika vecita tema..

Sutra UZ, kao i obicno pod stresom sam. Sve mislim ima da mi kaze da mi beba zuri tri nedelje. Pojela sam tri parceta torte. Posle mi je bilo muka. Bas me strah, posebno sto danas nije mrdala, ali evo sad se razigrala. Hemoroidi me muce i tvrda stolica, a s tim u vezi i ove vene pri napinjanju izgledaju grozno. I one sto su iskocile pre i nove, valjda od pritiska. Moguce da mi to sa venama ima veze sa tim sto nemam redovnu stolicu. Zato opet krecem sa mlevenim lanom, odoh da ga potopim. Namazala sam i hemoroide i sve okolne vene obilato kantarionom, imam moj domaci. 

kam slikaj minsutra kotao, moze?znas da ja trebam da uvedem grejanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,znam. Mislim ici cu i svakako cu piti lekove ako daju,ali nadam se da cu bar naci uzrok. I da,nije od hrane izgleda jer mi se vec javilo par puta i ujutru na prazan zeludac i posle spavanja.kad sam bila mirna tj smirena. A ovog jutra vec tri puta se desilo. Ocigledno nesto jeste i ocigledno se pogorsava. Idem sutra odmah kod.lekara. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene ja sam svako jutro preumorna i izgleda polako pocinjem da se otvaram i da se sirim,ubija me stidna kost,rastura,tesko mi i da setam i sedim,cak me boli kad lezim,a bebine rukice sve vise osecam u predelu kukova i karlice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro, ja opet mucnine. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvrky,kad ulazis u 36-u nedelju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.