Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

jaoj mici, procice to jos malo :)

kako si?

sve gore ali sutra je novi dan :D A u ponedeljak cu, ako bog da, biti super. Mene hvata sada I frka I uzbudjenje, I strah I sve mi se izmesalo. A sinoc sam pala I razbila se, sva sreca pa je mala trudnoca I nisam ugrozila bebu, ali me sada sve boli. U trudnoci postanem neverovatno smotana. I tako, sve super. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve gore ali sutra je novi dan :D A u ponedeljak cu, ako bog da, biti super. Mene hvata sada I frka I uzbudjenje, I strah I sve mi se izmesalo. A sinoc sam pala I razbila se, sva sreca pa je mala trudnoca I nisam ugrozila bebu, ali me sada sve boli. U trudnoci postanem neverovatno smotana. I tako, sve super. :)

 

kako si pala?

cuvaj se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam,kako si to pala,jesi se mnogo udarila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm me sada zeza da sam previse izribala laminat pa se sija I kliza sada. :D Ma glupavo skroz nekako, ustala do kuhinje I prospem se na sred dnevne, mm me podigao Mila pocela da place posto se uplasila, ja kao nije mami nista a ne mogu da stojim, bas sam jako udarila levu nogu, tu je bio glavni udarac, mada sam zakacila I stomak I desnu ruku, ali to nije bilo strasno. U svakom slucaju, to je skoro poslo sada. Padala sam ja I u prvoj trudnoci, onesvescivala se vise puta ali ovako glupo da padnem mi se nije desilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,necu da zvucim ostro,ali posle citanja onog sto je Leno napisala,bas razmisljam da je zaista ne dgovorno ne uzimati vitamine. 21 vek,vitamini se uzimaju za imunitet i avasta a u trudnocu je opste poznato da se uzimaju. Folna bi trebalo da se uzima tokom planiranja trudnoce i.dojenja a pogotovo tokom trudnoce. Jedino sto je pitanje je da li ces uzimati vitamine poput pregnacare,femibion i slicno loji u sebi imaju sve ili ces posebno uzimati folnu,vitin a,mg i ostalo....ali bitno je uzimati vitine. Ti vidi. Posle porodnaja kosa opada kod 90%zena  a tebi vec sad opada...cudno je.

KikaC96, k a m , Earl Grey i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm me sada zeza da sam previse izribala laminat pa se sija I kliza sada. :D Ma glupavo skroz nekako, ustala do kuhinje I prospem se na sred dnevne, mm me podigao Mila pocela da place posto se uplasila, ja kao nije mami nista a ne mogu da stojim, bas sam jako udarila levu nogu, tu je bio glavni udarac, mada sam zakacila I stomak I desnu ruku, ali to nije bilo strasno. U svakom slucaju, to je skoro poslo sada. Padala sam ja I u prvoj trudnoci, onesvescivala se vise puta ali ovako glupo da padnem mi se nije desilo. 

cutiI, dobro je. Tako sam ja na pocetku trudnoce, bile mokre stepenice ja okliznem I padnem. Sva sreca pa sam uspela rukama da se zadrzim dana ne udarim stomak.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja kosa je inace tanka i opada.U trudnoci je bila bas gusta i lepa.3m nakon porodjaja pocela je da opada,dlake su svuda po kuci,nema gde ih nema.Cak se i ne cesljam samo kad je perem,ocesljam je i pustim sama da se susi jer je jedno vreme u pramenovima opadala.Opada i sada ali vidim da pocinje nova da raste.U trudnoci sam pila folnu,pa elevit,koji mi je dr izbacio jer sam pocela da dobijam na kikazi nenormalno od njega(za 1mesec 5 ili 6kg),gvodzdje mi je bilo bas nisko i kako mi je ukljucio Heferol nova kosa je pocela da rasre ko luda.Moguce i sad da ni fali gvozdje al nikako da proverim ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,ne zvucis ostro,uvek je dobro cuti iskustva i misljenja drugih ljudi,sad se pitam da li sam ja ovde jedina trudnica koja nista ne uzima i zasto mi ni jedan doktor nije dao nesto,ni dr u Srbiji a ni 3 doktora ovde svaki je rekao ne treba mi nista i tako je ostalo pa sad stvarno ne znam sta da radim.

Moja krvna slika je dobra,nista mi je fali pa cak ni gvozdje i sve je super,nesto razamisljam da nije doslo do opadanja kose zbog lekova koje pijem,jer kad sam promenila terapiju i kosa je tad polako krenula da opada,do pre trudnoce sam pila monopril  za pritisak a bisoprolol za aritmiju i bilo je ok a onda sam presla na lekove dozvoljene u trudnoci i pijem dopegit ali njega sam pila isto pre par godina kad sam bila trudna i bilo je ok ali ovaj drugi lek sto je za aritmiju zove se metoprolol sa produzenim delovanjim i mislim da moze biti uzrok opadanja kose a nema nista drugo umesto njega da pijem,ili je nesto sasvim trece ne znam ni ja sta.

JednaHana, i ja kad vidim kosu svuda po stanu nije mi dobro,eto ti si barem nasla uzrok toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,ne zvucis ostro,uvek je dobro cuti iskustva i misljenja drugih ljudi,sad se pitam da li sam ja ovde jedina trudnica koja nista ne uzima i zasto mi ni jedan doktor nije dao nesto,ni dr u Srbiji a ni 3 doktora ovde svaki je rekao ne treba mi nista i tako je ostalo pa sad stvarno ne znam sta da radim.

Moja krvna slika je dobra,nista mi je fali pa cak ni gvozdje i sve je super,nesto razamisljam da nije doslo do opadanja kose zbog lekova koje pijem,jer kad sam promenila terapiju i kosa je tad polako krenula da opada,do pre trudnoce sam pila monopril  za pritisak a bisoprolol za aritmiju i bilo je ok a onda sam presla na lekove dozvoljene u trudnoci i pijem dopegit ali njega sam pila isto pre par godina kad sam bila trudna i bilo je ok ali ovaj drugi lek sto je za aritmiju zove se metoprolol sa produzenim delovanjim i mislim da moze biti uzrok opadanja kose a nema nista drugo umesto njega da pijem,ili je nesto sasvim trece ne znam ni ja sta.

JednaHana, i ja kad vidim kosu svuda po stanu nije mi dobro,eto ti si barem nasla uzrok toga

mozza ja mislila tebi ovo prva trudnoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,imala sam dve neupesne trudnoce pre par godina,ali idemo dalje kao i vecina zena ovde 

mmaka i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,imala sam dve neupesne trudnoce pre par godina,ali idemo dalje kao i vecina zena ovde 

ou.. izvini. 

bitno je da je sad sve kako treba <3

mozza i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet, s neba pa u rebra :D

ako se neko seca, pisala sam da cu ici na amnio. Elem, dodjoh, uradih, prodjoh (s obzirom da je to test, doduse ne kao onaj u skoli, ali ipak je test, paaa, prosla sam) :D presrecna sam :D ko god je znao da sam isla,  cesto me pitao “jel brines kakvi ce rezultati biti”. Zaista nisam brinula, osecala sam da je sve u savrsenom redu, beba se pomera, ja se super osecam, jeste da me s vremena na vreme uhvati bol u stomaku ali mislim da je to zato sto beba stvarno ne miruje ni trena. Takav je i sin bio dok je bio u stomaku, pa ni sada ne ume da stane ni 2 sekunde, tako da ce biti veselo.

Mada imala sam jedan izliv emocija, kada sam plakala majci na telefon, pa sam priznala sama sebi da sam u dubini duse imala neki mali strah. Nije svejedno kada ti puste buvu da mozda nije sve u redu. Mada sam isla onom parolom “ako nije sudjeno, nije, bice neko drugo” i tako sam samu sebe naterala da mislim da je sve u redu, nisam dozvolila da pomislim suprotno. Tek kada su stigli rezultati, onda sam shvatila da je mozda moglo da bude bas onako kako se nisam nadala da ce biti.

Tako da sam i srecna sto sam otisla da vadim plodovu, i svima savetujem da urade isto, ukoliko postoji i najmanja sumnja. Tako ce jedino biti sigurne da ce do kraja trudnoce moci bezbrizno da spremaju stvari za novog clana porodice.

Mah mah i puno zagrljaja i pozdrava svim mamama :) 

Earl Grey, leni, KikaC96 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet, s neba pa u rebra :D

ako se neko seca, pisala sam da cu ici na amnio. Elem, dodjoh, uradih, prodjoh (s obzirom da je to test, doduse ne kao onaj u skoli, ali ipak je test, paaa, prosla sam) :D presrecna sam :D ko god je znao da sam isla,  cesto me pitao “jel brines kakvi ce rezultati biti”. Zaista nisam brinula, osecala sam da je sve u savrsenom redu, beba se pomera, ja se super osecam, jeste da me s vremena na vreme uhvati bol u stomaku ali mislim da je to zato sto beba stvarno ne miruje ni trena. Takav je i sin bio dok je bio u stomaku, pa ni sada ne ume da stane ni 2 sekunde, tako da ce biti veselo.

Mada imala sam jedan izliv emocija, kada sam plakala majci na telefon, pa sam priznala sama sebi da sam u dubini duse imala neki mali strah. Nije svejedno kada ti puste buvu da mozda nije sve u redu. Mada sam isla onom parolom “ako nije sudjeno, nije, bice neko drugo” i tako sam samu sebe naterala da mislim da je sve u redu, nisam dozvolila da pomislim suprotno. Tek kada su stigli rezultati, onda sam shvatila da je mozda moglo da bude bas onako kako se nisam nadala da ce biti.

Tako da sam i srecna sto sam otisla da vadim plodovu, i svima savetujem da urade isto, ukoliko postoji i najmanja sumnja. Tako ce jedino biti sigurne da ce do kraja trudnoce moci bezbrizno da spremaju stvari za novog clana porodice.

Mah mah i puno zagrljaja i pozdrava svim mamama 

 

Hvalaa :) koja si nedelja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bas cudi sto ti niko nije dao nista.....evo ja prva trudnoca jedan lekar uzimala.sam folnu od prvog uzv(odmah ustanovljena trudnoca) kasnije mi je uveo vitamin e,c i kasnije gvozdje. Magnezijum sam pila sumeci i imao je dodatke vitamina a i b valjda. Ova trudnoca,drugi lekar.  Isla na uzv na 6 dana kasnjenja. Nije se videla trudnoca,ali odmah dao folnu u slucaju trudnoce. Posto je kasnije utvrdjena trudnoca  pila sam folnu do 4. meseca. Od.4-og bilo.koje.suplemente za trudnice. Uzela sam pregnacare i za sad mi je odlican. Apetit ne povecava a kks radim sledece nedelje i videcemo gvozdje. Drugarica je isla kod.lekara u Pa takodje je pila vitamine. Zapravo ja znam samo jednu zenu od svih trudnica.koja nijenuzimala.nista tj kojoj je receno da ne pije nista ali je uzimala.

ivana,ne mogu nikako.da.ispratim zasto si bila na amnio?

mozza i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima dosta trudnica koje ne uzimaju prenatalne vitamine, nije bas mozza jedina. Kada sam ja bila prvi put trudna na sajtu je bila zena na fraksiju koja nije uzimala vitamine, a I sada ima par trudnica. Jedna od mojih prijateljica takodje ne uzima nista, kaze zdravo se hrani I nije uzimala ni u prvoj trudnoci zasto bi sada. A to se ne smatra medju obaveznim lekovima u trudnoci. Ne opravdavam Mozzu, ja sam joj jos pre mesec dana rekla da ih pije, ja ih pijem I uvek bih izabrala najbolje za bebu I mene ali ispade da je Mozza jedina trudnica koja ih ne pije, a nije tako. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se stvarno nisam srela,ali kazem cudno mi.  Znam da moze da se nadoknadi hranom,ali i dalje. Pogotovo sto joj kosa opada. Olako shvataju neko dr neke stvari. Ovi u Sk po pricama tek. Sama Mozza je rekla.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pisala da ne pijem ni jedan kompleks. Pijem folnak, prvo tromesecje po jednu, drugo po dve, trece po tri tablete. Uz to gvozdje- Tothema ampule, pila sam uz njih 2x na dan i c vit, sad je hematolog rekla ne, nego limunada. Pijem i MaxiMag, magnezijum 375 sa vitaminom B6. U prve dve sam slicno ovome, a u trecoj jedinoj Pregnacare, a nije trebalo jer sadrzi vit K. 

mozza i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje ne uzimaju vitamine (mislim na to da ne uzimaju ama bas ni jedan vitamin u vestsckoj formi) ne izlazu se riziku tokom, nego nakon trudnoce. Nedostatak folne kiseline dokazano utice na spinu bifidu kod bebe i zato se svakoj zeni koja planira trudnocu savetuje uzimanje 3 meseca pre i u prva tri meseca trudnoce. Trudnoca je udar na organizam i postoji razlog zasto se odredjeni vitamini preporucuju. Nase mame nisu uzimale ali su imale probleme sa zubima, kosom, kostima...samo se raspitajte malo. Ishrana bi morala da ti bude vauuu da bi njome nadoknadila sve sto beba uzima. Mislim da od moderne medicine treba uzeti najbolje. Npr. davala sam deci probiotik 2 prva skolska meseca i ni jedno se do sada nije razbolelo. Zasto ne bih iskoristila blagodeti modernog doba? Tako je i sa vitaminima, kad sam ja u pitanju. Meni treba mnogo energije i snage i trudim se da kvalitetnom ishranom, fizickom aktivnoscu i suplementima odrzim nivo potrban za ovakav zivotni tempo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde, pustite Mozzu, mojoj kumi je opadala kosa užasno tokom trudnoće, uredna i zdrava trudnoća, sve vitamine je pila. Rodila zdravu i pravu bebu, nakon porođjaja prestalo opadanje. Ja osim folne nisam uzimala nikakve druge vitamine. Možda žena jednostavno tako reaguje na trudnoću, nije ni prva ni poslednja.

mmaka, mozza i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde, pustite Mozzu, mojoj kumi je opadala kosa užasno tokom trudnoće, uredna i zdrava trudnoća, sve vitamine je pila. Rodila zdravu i pravu bebu, nakon porođjaja prestalo opadanje. Ja osim folne nisam uzimala nikakve druge vitamine. Možda žena jednostavno tako reaguje na trudnoću, nije ni prva ni poslednja.

Znam, ali ona uzima 3 vrste lekova pa kontam da vitamini ne mogu da skode.

mozza i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne drzim,daleko smo :D

salu na stranu.... ovde smo da damo savete. Svako radi svakako kako hoce. Ali upravo sto leni kaze,3 vrste lekove,problemi sa srcem,izgubljena trudnoca(ili dve ako se ne varam(znam da kod.mutacije se gube))ja njoj samo zelim dobro a vitamini ne mogu da naskode. Ja sam pila u proaloj kako sam pila i bila bolesna na svaka  dva meseca. Imunitet se srozao mnogo. Ne znam da li je do toga sto nisam uzimala kompletne neke vitamine nego samo folnu i vitamin e ali eto... ovde smo ua.podrsku i savetem ne mozes da forumu da ocekujes da se svako slozi sa tobom za sve. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne drzim,daleko smo :D

salu na stranu.... ovde smo da damo savete. Svako radi svakako kako hoce. Ali upravo sto leni kaze,3 vrste lekove,problemi sa srcem,izgubljena trudnoca(ili dve ako se ne varam(znam da kod.mutacije se gube))ja njoj samo zelim dobro a vitamini ne mogu da naskode. Ja sam pila u proaloj kako sam pila i bila bolesna na svaka  dva meseca. Imunitet se srozao mnogo. Ne znam da li je do toga sto nisam uzimala kompletne neke vitamine nego samo folnu i vitamin e ali eto... ovde smo ua.podrsku i savetem ne mozes da forumu da ocekujes da se svako slozi sa tobom za sve. 

ja uzimam odvojeno vitamine, folnu, gvozdje, magnezijum I kalcijum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno, znam da vam je namera dobra, ali bas ste je naplasile, a mozda stvarno nije nista. Ne moze da skodi da uzme vitamine, naravno, ali daleko od toga da je ugrozena ako ne uzima.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, sta uzimas nisam ispratila? Sem lekova koje si navela za srce i P i fraksija. Da li uzimas bar folnu? Mozda bi mogla da probas jedan mesec bar nesto, pa da vidis da li bi se situacija sa kosom popravila. Cisto da se testiras, da vidis ima li poboljsanja tj.ima li problem sa opadanjem veze sa deficitom vitamina. Ja se oko ishrane trudim, ali daleko je to od onoga kako bi trebalo. Pijem dva puta na dan jacu limunadu, pijem maticni sok borovnice, popijem smuti od cvekle i ostalog, mandarine satirem, pijem svakoga dana organski kakao, dosta mesa i ribe, corbe od junecih kostijum...i sve to moram zapravo zbog Hgb. Ali jedem i cokoladu, sendvice, testo.. Mlecne proizvode izbegam zbog Hgb, pa se tu malo tripujem da mi ne fali Ca. Pojedem kiselo mleko, tahini.. Ali kada me je ono u dva navrata mucila dijareja bukvalno nista od ovoga nisam mogla. Ni jednu vocku, nista mlecno, samo sam danima jela keks i caj i suv hleb. Sad mi se cini da mi beba sve vise zuri, idem u pon na uz. A ako je neki problem sa secerom moracu jos i na dijetu.

Sutra slavimo maleckoj rodjus, cuvam se za tortu pa nek ide zivot. 

Inace vecerac pakujem ves i aman mojih gaca gomiletina. Samo se presvlacim i bacam ih. Kasljem i upisavam se non stop. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li imao neko problem sa preskaknjem srca? 

Ici cu sad u ponedeljak da vadim i krv i uri. da dam,kad budem isla sa rezultatima prijavicu to ginekologu,ali evo.nedelju dana umirem od brige.  Najgore sto mislim.da je psihicki jer i.kad ne razmisljam ja brinem duboko u sebi. Ne znam ni da li mi bas preskace stvarno ili ne to stres....

mozza,ja svakako ne zelim da.te zabrinjavam i izvinjavam se nije mi namera nesto tako samo.iz dobre sam rekla jer brines.za.opadanje kose. Izvini ako sam se naplasila nisam razmisljala o tome.

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.