Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kika, ni ja nisam znala sta je dok me nuzda nije naterala. To je specificna analiza koja inace moze da ukaze na plucnu emboliju, duboku vensku trombozu i uopste postojanje krvnog ugruska u nekim drugim stanjima. A u nekim fizioloskim stanjima kao sto je trudnoca i jos nekim je normalno povisen. U trudnocama u kojima postoje dokazane mutacije na stecene ili urodjene trombofilije se periodicno proverava da bi se utvrdilo da li je potrebna antikoagulantna  terapija ili ako se vec koristi terapija da li je doza adekvatna. Koristi se antikoagulantni lek (Fraksiparin, Kleksan, Fragmin) koji treba da spreci stvaranje krvnog ugruska koji moze biti uzrok pobacaja. Dok ne dodje do tako nemilog dogadjaja niko te specificne analize ne radi. 

Ja se probudila za K lek u 2 i sad nmg da zaspim. Skroz sam se poremetila ovih dana zbog njih sa spavanjem. I mene malo steglo grlo i nos, bas sad je naslo ali tako uvek bude... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kad rece nedelje, bas sam htela da kazem zenama da postavljaju tikere. Ni ja nikako da zapamtim koja je koja nedelja. Znam samo da smo ti i ja tu sa terminima. Jel osecas bebicu? Ja preko dana ne, previse sam aktivna. Ali evo zato sad skakuce. :wub:

December i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KikaC96 d-dimer je analiza za zene koje se testiraju zbog pobacaja jer verovatno imaju trombofiliju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne vidim nikome tiker, ni na mobu ni na kompu. Mislim da sam u prethodnoj trudnoci citala kako se postavlja I valjda ga stavila ali ga nikada nisam videla.

Neon, to za otkucaje se nama pokazalo kao tacno, sa Milom su na prvom UZ bili 160 I jos tada sam na nekim stranim sajtovima citala da je tako kod devojcica, ali kao I svako pravilo ima izuzetaka posto je dosta zena pisalo suprotno iskustvo. 

Meni je jako lose, cim ustanem iz kreveta krece I mucnina I nesvestica, pojedem nesto I bude mi lakse pa opet krene, a od hrane mi prija samo kiselo, pomorandze, kivi, Kefir... ja ne povracam, a na kraju dana volela bih da mogu posto mi 24h stoji odvratan ukus u ustima I nikako da izadje. Hrana mi nema nikakav ukus. I sada ovako jos minimum 6 nedelja, ali makar me ovo tesi da je sa bebicom sve ok, I ne strepim od uz-a vec mu se radujem.

Cvrky :wub: Aleksa je ista mama, makar ono sto sam te videla. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel moze meni neko da objasni sta je d-dimer?

 

ja do sad radila

test na hiv I sifilis, provera cistoce sekreta, transfuziju, krvnu sliku I urin.

dabl nisam htela da radim.

Nema potrebe da razmisljas o d-dimeru ukoliko nisi imala problem sa ranijim trudnocama. Nije to nalaz koji svaka trudnica radi vec samo ona koja je na terapiji niskomolekularnim heparinom ili ona kod koje se sumnja na problem u vezi sa zgrusavanjem krvi.

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon,ja nisam ispratila otkucaje i to.... posteljica mi na zadnjem zidu i decak je. E sad.... meni lekar proverava otkucaje ali nisam nikad pitala koliko ih ima. 

Sto se tice.pola i bapskih prica meni se potrefilo da ne povrcam a decak je i to sto sam se porodila ranije a decak je. Ali sve mislim da to nema veze. Kao sto su.price goraicani kosa.... veze sa vezom nema. 

Samo  ih volela da i ovaj out porodjaj krene sam i da ne cekam nedelju,dve posle termina.

Kam,znam da mora za gvozdje ako pada,ali za sad minje u redu a videcemo da li ce mi pregnacare.pomoci da odrzim hgb j gvozdje. Prosloj trudnoci je opalo oboje....i do.posle porodjaja nekih 4 meseca je  bilo nize.....

Ja osim kks j urina i brisa jednom nista nisam radila. Rh faktor j krcnu grupu imam od proslog puta. Jedino se pred porodjaj radi test na hepatits i jos nesto...to ce me lekar uputiti. I jedino sto cu opet za epidural raditi analize pocetkom devetog odmah da imam spremno za svaki slucaj odmah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Greska. Pokusavam da ubacim ticker, ali nece nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E kad rece nedelje, bas sam htela da kazem zenama da postavljaju tikere. Ni ja nikako da zapamtim koja je koja nedelja. Znam samo da smo ti i ja tu sa terminima. Jel osecas bebicu? Ja preko dana ne, previse sam aktivna. Ali evo zato sad skakuce. :wub:

uvece kad legnem, kad mi se telo opusti. 

:) osecam, mnogo je medeno. <3

kako da ubacim ticker?

Izmenjeno od strane KikaC96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da ti ni ne vredi da sravljas tiker....ne znam da li uopste vidi sa mob. Pre 4god.su se videli ali tada se i vise oreko kompa ulazilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da ti ni ne vredi da sravljas tiker....ne znam da li uopste vidi sa mob. Pre 4god.su se videli ali tada se i vise oreko kompa ulazilo...

bezveze :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ,,kao" postavila ticker. A znaci niko ne vidi moj? Ne vidim ga ni ja, ali sam preko telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ,,kao" postavila ticker. A znaci niko ne vidi moj? Ne vidim ga ni ja, ali sam preko telefona.

poslavila sam I ja, ne vide se ni tvoj ni moj. Bar ne kod mene. 

bezveze sto ne moze forum preko aplikacije.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno bzvz. Bilo bi dobro kad bi administratori to sredili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno bzvz. Bilo bi dobro kad bi administratori to sredili.

bilo bi mnogo lakse, a ne preko browsera da ulazimo.

 

neko. Htela da pitam juce pa zaboravila.

da li neka od vas ima III grupu sekreta, I da li je koristila Macmiror Complex?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KikaC96, nemam sa III grupom, ali imam sa VI-kandida, I ,,nastavljala" sam se vaginaleta kao luda. A koliko znam, moze se koristiti I macmiror u trudnoci. Ja sam te koristila pre trudnoce kad sam imala bakterijsku vaginozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor te prepisao, pa reko da pitam.

Napisao mi je da stavljam 6dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, zene, nasla sam resenje! U podesavanju telefona, tj dok ste na ovoj stranici, samo kliknite gore desno na verzija sajta za racunare I onda vidim sve vase tickere! :angel:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila ali ih ne vidim :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila ali ih ne vidim :/

samo sto ja ne kucam preko aplikacije, vec meni na mejl stize kako koja od vas postavi nesto, I onda tako udjem na forum. Da li si u podesavanju na bebcu otkacila da vidis tudje potpise? To prvo moras.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikac96, tvoj ticker ni ne vidim. Ali vidim stare od KrueleDevil, kam, mmaka, miliccam itd. ^_^

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.