Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mi danas ulazimo u 7.nedelju :D

Mucnina - tu je 

Nesvestica - tu je

Pospanost - tu je 

S obzirom da su mi mucnine duplo jace ne znam da li da ocekujem blizance sada. :D

Inace, ni meni u prvoj trudnoci taj kineski kalendar nije pogodio, sada nisam ni gledala. Oni kazu tacnost je 50% , gle cuda pa ili je decak ili devojcica znaci 50/50.

k a m , Earl Grey, mozza i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja kao stare babe da ti "reknem" da i ja mislim da je decak, po obliku stomaka :) 

ja evo vec dve noci sanjam da je musko :D

mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pita mene rodjenj braz da li vec znam sta je i kazem ja njemu.pogadjaj da vidim da li cea uspeti. I on pa ne znam. Ja reko pogadjaj. Imon kaze pa akde imam 50%sanse da pogodim. Ali pogodi iz prve! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo I ja sam proverila taj kineski kalendar, I ne slaze mi se sa onim sto kaze dr da nosim. Iskreno, neverovatno mi je da je taj kalendar tacan. To je kao horoskop, uopsteno (nekome se pogodi, a nekom ne).

Ja vise verujem u astrologiju. Moja tetka je astrolog I ona je pogodila pol, a za proslu trudnocu je rekla da je bio decak, ali nisam stigla da docekam I saznam. Ipak je natalna karta personalizovana I svako ima svoju.

I to je diskutabilno, zavisi kako se tumaci. Meni u kuci dece dominira Mars, sto po prvom tumacenje ukazuje na musku decu. Ali moze da ukaze na decu sportskog, ratnickog duha, bez obzira na pol. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se toga tice, iako ih je dvoje bilo, mucnine krenule bas kasno, kazu sa curicom krecu ranije :) i stomak mi relativno bio mali za dvoje sve do 9 meseca :)

ono sto sse meni ispostavilo tacno ( kazem MENI, da ne bude zabune, ne kazem da je obavezno :) ) je posteljica napred ili levo za decaka i nazad ili desno za devojcicu, kazu da je prema istrazivanju u 90 % tacno ..

i ootkucaji srca na prvom uz, preko 140 devojcica i ispod 140 za decaka...

Napominjem to za posteljicu su istrazivali na jednom institutu u danskoj... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas ulazimo u 7.nedelju :D

Mucnina - tu je 

Nesvestica - tu je

Pospanost - tu je 

S obzirom da su mi mucnine duplo jace ne znam da li da ocekujem blizance sada. :D

Inace, ni meni u prvoj trudnoci taj kineski kalendar nije pogodio, sada nisam ni gledala. Oni kazu tacnost je 50% , gle cuda pa ili je decak ili devojcica znaci 50/50.

mico da ti se pridruzujem sto se mucnina tice, bar za danas. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su pluton I mesec u 5-oj kuci, kuci dece. Ali imas za svaku trudnocu i svako dete posebnu kucu I tako se preciznije gleda. Ako nemas planete u tim kucama, onda se gleda gde je otisao vladalac znaka. Naravno da je bitan I na kom stepenu se nalazi, a I aspekti. Da ne odugovlacim sada, evo slike da vidis o cemu pricam. ^_^ A treba da tumaci neko ko se stvarno razume. Moja tetka mi je rekla da se vidi nagli prekid moje prethodne trudnoce, I desio se spontani. 

Screenshot-2018-11-15-13-19-39.png

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je 10 svedskih i 10tetri  dovoljno za pocetak za siroki povoj. Plus.za brisanje 5komada.recimo. 

tetre nisu skupe tako da se lako dokupi.

mi cemo stavljati siroki.do.prve uzv kontrole.

Lepi stomacici:wub:

Kika,meni je i.proslu trudnocu i ovu kineski pogodio pol. Doduse za ovaj put necu znati skroz dok se ne.porodim ali za sad po uzv se slaze. :)

po obliku stomaka ne znam da gledam niti verujem u to jer svaka zena je drugacije gradje.

Kam,limun,med i vitamine. Mene spasava to.

mozza,sta bi sa tobom i vitaminima na kraju,pijes.nesto?

Evo me Kruela, bila sam kod dr i kad sam ga pitala za vitamine bukvalno me ismejao jer postavljam pitanja i rekao da mi nista ne treba i ne fali,to je zakljucio na osnovu ne znam cega jer nemam svezih rezultata krvi,a kad sam ga pitala za kosu on onako bezbrizno kaze da to tako mora i posalje me kuci, slusao mi stomak nekom trubicom ili sta god da je to bilo kao u 17 veku,na to me podsetilo. Svakako idem 26-tog na morfoloski uz pa cu znati nesto vise kako beba napreduje i jedva cekam da se resim ovog doktora koji ovde vazi za jednog od najboljih,kakvi su onda ostali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam lekar niti strucnjak,ali.ovi.lekari u Sk su mi smesni.

drugarica najbolja studira muzicku akademiju,od mnogo vezbanja pooucali su joj ligamenti i pocela da se "susi" ruka.... morala je da prekine sa vezbanjem i jos nesto sto sad ovde nije bitno,negi zakazivala je na privatnk u Sk i bukvalno su joj se smejali kao: hahaha sta ti znas i da sviras?! I slicno. Srbija kakva je jadna za.mnoge stvari bar privatnici shvataju bolje neke stvari a recimo slucaj kod nje su i na drzavnom shvatili ozbilno! Tako da ne zelim to da govorim ali lekari kod vas pocinju da mi deluju neozbilno. Sto ne mora da znaci na osnovu samo dva primera ali.....

znas kako. Nece ti faliti nista sad. Nece bebi. Beba uzima sve od tebe. Ali kad se porodis,mpzes da budes slabam da ne govorim ako budes malokrvna npr. Imunitet.moze da ti opadne....ti mozes da to nadoknadis ishranom naravno samo treba da nadjes u kojim namirnicama sta i koliko na dan cega....popijes dva limuna eto vutamina c...dvenkasike suncokreta,vitamin e. Polojes kakao posle limunads eto ti gvozdje...ali ja koja jedem svakodnevno  voce i povrce i pijem i mlecne proizvode smaralo bi me da razmisljam sta i.koliko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi u pravu za doktore,stvarno su cudni i ne zainteresovani,ne znam da li su im male plate pa zato tretiraju tako ljude ali sestre su jos gore one se deru na pacijente i pune su mrznje,mozda nemaju svi ovako lose iskustvo u sk kao ja ali ja sam bas razocarana,u Srbiji mi je bilo bolje sto se tice zdravstva jer cim sam ostala u drugom stanju odmah sam htela da zakazem kardiologa jer sam morala da menjam terapiju da ne naskodim bebi ali ovde to nije bilo moguce,niko nije hteo da me primi a cak ni privatno jedino slobodno mesto je bilo za 3 meseca,ma gde sam mogla da cekam toliko,znaci nisu hteli ni da me saslusaju a zvala sam bukvalno sve privatne i drzavne klinike,mozda sam trebala vise da insistiram ali umesto toga odmah sam otisla u Srbiju kod kardiologa privatno i resila stvar i tek nakon par meseci sam uspela ovde da dobijem tetmin kod kardiologa da me pregledaju i pitaju me pa sto se ti lecis u Srbiji kad zivis u sk...doslo mi je da nokautiram dr.

Tako i tvoja drugarica naisla na neke uobrazene doktore i nisu je shvatili ozbiljno,neko kome se susi ruka nikako ne moze biti sala i odbacen slucaj,nasam se sa je sada bolje.

A ja cu da izguram ovo i bez vitamina,videcu sutra kakvo mi je gvozdje,krvna slika i d-dimer pa mogu da se organizujem dalje,do sad mi je sve bilo ok sako zadnji put mi je hematolog rekao d-dimer je povecan ali to tako mora, jos jedan primer ne zainteresovanog doktora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam zenu sa blizanackom trudnocom koja nije pila vitamine tako da ne brini. Samo.unosi putem ishrane. 

mozza i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

D-dimer ti je povisen i on kaze to tako mora?? Jel zezas?

Kad cujem kakvi su dr preko, ovi nasi su zlatni. Ja za skoro sve idem drzavno i nemam lose iskustvo. Jeste da su guzve i da se mora sacekati ali nigde mi niko nije zakazivao preglede na toliko dugo. Sad trudna nigde i ne cekam, mogu bez zakazane kontrole uvek da odem. A cim sam ostala trudna obisla sam sve moje specijaliste kod kojih idem internistu, endokrinologa, hematologa, gastro i to sam samo otisla i primili su me. Mozza, gde bese zivis? 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne unosim kompleks za trudnice i imam svojih razloga za to. U prve dve trudnoce isto nisam, samo posebno folnu, gvozdje i c vitamin. U trudnoci koju sam izgubila sam jedino pila Pregnacare i ne bih ga vise u zivotu pila. Sad mi je hematolog promenila, umesto referuma koristim tothemu i uz nju je rekla NE c vitamin, nego limunada. Ako ne podnosim onda heferol, uz njega ne treba c vitamin uopste. Folnak pijem 2x dnevno, u prvom tromesecju sam 1x, u trecem cu 3x. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, koliko cesto ti ides kod hematologa? Meni zakazuje na svakih 6 nedelja i ne daje mi rezultate u ruke vec ostavlja sebi,nije mi jasno zasto, samo mi je prosli put rekao da je d-dimer povisen ali to tako mora a i leukociti su poviseni i to je takodje normalno u trudnoci,pa ne znam zasto onda idem kod hematologa kad mi je d-dimer povisen,valjda je poenta da mi poveca dozu ako se tako nesto desi,sad cu traziti da mi da rezultate, ja sam u Bratislavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jel bese primas Fraksiparin? Izvini malo sam zaboravila, mozda si pisala. Ja idem na 4 nedelje, desavalo se i na 5..u pocetku sam isla cesto, kako mi je zakazivala. Kad je uvela terapiju prva kontrola je bila odmah posle 5 dana pa posle na dve nedelje, pa na cetiri... Kad odem rade mi KS, gledaju trombocite, hemoglobin..i rade d-dimer. Anti X-a sam radila kada je ona trazila, ne svaki put. I radila sam neka antitela jos. Ovde se gleda i koliko se povecala kilaza jer onda povecavaju dozu. Obavezno mi je merenje pred kontrolu. Meni su do sad 2x povecavali dozu iako mi je d-dimer uvek bio nizak. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ceo dan u problemu sa mucninama. Sta god da pojedem izadje napolje. 

Pa mi je palo na pamet da nije od Referuma? 

Danas je treci dan kako ga uzimam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fraxiparin 0.4 i meni kad je uveo terapiju isla sam nakon 7 dana i posle toga na 6 nedelja, cak i neznam sta je anti x, mislim da to meji nisu radili,zasto je to?

Kika,zao mi je sto ne mogu da ti dam savet,ne znam ni zbog cega se to pije,sigurno ce se javiti zene koje znaju vise oko toga

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ceo dan u problemu sa mucninama. Sta god da pojedem izadje napolje. 

Pa mi je palo na pamet da nije od Referuma? 

Danas je treci dan kako ga uzimam.

nzn al znam da sam ja od 8me nedelje do 3eg meseca povracala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Fraxiparin 0.4 i meni kad je uveo terapiju isla sam nakon 7 dana i posle toga na 6 nedelja, cak i neznam sta je anti x, mislim da to meji nisu radili,zasto je to?

Kika,zao mi je sto ne mogu da ti dam savet,ne znam ni zbog cega se to pije,sigurno ce se javiti zene koje znaju vise oko toga

 

referum je gvozdje. Dali su mi zbog hemoglibina, malcice je nizi.

mozza ti si u Slovackoj?

@k a m ti bese pisala o referumu? Jel ti izazivao mucninu

Izmenjeno od strane KikaC96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nzn al znam da sam ja od 8me nedelje do 3eg meseca povracala

imala sam I ja od 5 do 10 nedelje. I tad je stalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

referum je gvozdje. Dali su mi zbog hemoglibina, malcice je nizi.

mozza ti si u Slovackoj?

 

Da, u Slovackoj,preselili se u januaru,napustili Beograd,nedostaje mi taj prljavi grad i svi dragi prijatelji koji su tamo

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, u Slovackoj,preselili se u januaru,napustili Beograd,nedostaje mi taj prljavi grad i svi dragi prijatelji koji su tamo

Mi smo u Senici, presli zbog posla. Trenutno smo kuci u Zajecaru. Papire dok sredimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam iz ZA:D

ni se onda mozda I znamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,nisam dobro razumela gde si,jesi mislila Senec?Ti si svega 30 km od mene.Sta radite tamo,jel autoindustrija?Ko vam sredjuje papire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.