Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jao samo sto sam zadremala probudi me M. Pocela je da povraca u mlazevima svud po sobi. Toliko mi je bilo gadno da sam i ja povracala. Sva se upiskim kad povracam. Dozvala sam mm da cisti inace ne znam sta bih. Mnogo sam gadljiva, ja to ne bih mogla da radim. Jos u 1 treba da mi zvoni alarm za K lek. Ne isplati mi se ni da spavam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece trudnjace. :D

Ja se tek sad javljam, jer sam u gostima od sinoc imala sestru od strica. Mm je bolestan, ima stomacni virus, pa sam od jutros isla po apotekama. A kasnije sam sa sestrom isla da bira vencanicu za vencanje. I odabrala je koju ce. Jedino mi je zao sto verovatno necu moci da budem na vencanju, jer ce biti ubrzo nakon sto se ja porodim.

Joj, Kam, bas mi je zao I tebe I cerkice. Samo da se ti ne zarazis.

Inace, ja se sa mojom sveki super slazem. Jedino se nadam da se nece promeniti odnos kad dodje beba. Njima je to prvo unuce I svi odavno jedva cekaju da ja ostanem trudna, I da se porodim. Ona stalno govori da ne sumnja kako cu se ja snaci sa detetom, jer je to donekle I moja struka -vaspitacica sam. I radila sam kao dadilja jedno vreme. Do nedavno sam cuvala jednu devojcicu od njene 1. do 3. godine. Ali opet svi su vec prepuni ,,saveta". Vodicu se parolom da lepo saslusam, pa da radim po svom. -_-

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro!

Analim, ne razmisljam hocu li se zaraziti, pa evo spavale smo zajedno. Inace obe danima kaslju grozno. Kad sam bila trudna sa prvim pazila sam na sve, kad cujem da neko ima kijavicu nisam dala da dolazi. Sad cekam trudna sa njima po 2h kod pedijatara sa drugom bolesnom decom. Ne znam koliko sam puta bila bolesna od pocetka trudnoce ali ne vredi, sacuvati se ne mogu. Pa i K ide u skolu, onda odatle donese i tako...

Mi evo da ustajemo, dvanputa vec pomeram alarm. Mm ce nju kod dr, a ja za sebe..jos nam je auto kod majstora pa moramo da se klalkamo u gradskom prevozu....Lepo provedite dan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim ja bih isla na vencanje,ja sam U sa dve nedelje vodila na slavu i to nas dve same iz bloka 60 do palilule (sto tranvajem,sto peske) u pun stan,sa dve i po smo dosli za rumu kod mojoh na uskrs isto u punu kucu,pogotovo odma svi dolazili i na babine,sa nekih 10 dana sam je vodila u Delta City i evo hvala bogu nista joj nefali,sem sto ima alergije to je na njenog oca kilavog....

Sto se tice svekrve za sada je ok,ali videcemo kad mm brat bude doveo devojku kakva ce biti...Mada mi svaki vikend idemo u vrdnik,a oni dodju mozda jednom u mesec dana,jer imaju puno posla...

U cetvrtak u 18h imamo kontrolu,pa cemo videti sta cika dr kaze...mada on je jedan nemirko opasni pogotovo kad je mm blizu eto i njega sutira,udara,gura...

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam vodila nigde V osim kod mojih,ali ja sam bila unistena od epizitomije tako da sem kreveta nisam htela ni da idem nigde...

na svadbu ne bih vodika bebu nikako jer je preglasna muzika i pusaci okolo tako da ne bih,ali svako zna.  

Mi smo svakako imali nestrpljive posetioce koji inace ne dolaze ovako ali kad sam se porodila su bas dosli. Sad bih volela da mi ne dolazi niko jedno mesec dana. Zaista mi nisu potrebni ljudi koji dolaze samo da obave to jer rodjenje mog detta shvataju kao obavezu da moraju da dodju da vide bebu.... ali videcemo.  Ja sve planiram  ovako za slucaj da opet rade epiziotomiju,ako se budem oporavila nakon 5dana mozda i budem drugog misljenja. Ali svakako i ne racunajuci epiziotomiji imala sam druge brige. Grudi pune i tvrde pa sam morala da se izmasiravam(proali.put sam to radila ispred drugarice i stavrno bih volela da to izbegnem),nekontrolisano isoustanje gasa,znojenje abnormalno prva dva dana(doduse samo preko noci) ali svakako sam bila neispavana takodje(sto sam ipak  navikla malo na nespavanje) tako da ne kaze se dzabe 6nedelja....zaista je nekad potrebno porodilji. A i beba nece otici nigde.

meni je drugarica dosla drugi dan odmah a meni bilo glupo da kazem nemoj. Kao.kuce da sam.kupila je.dosla.....i.oricala.o izlascima. A ja da crknem :D

cvrky,javljaj. Ja vam drzim oesnice da izgurate jos tih 7nedelja. 

Ja jos tri meseca sam trudna i mogu da se poradjam. Koliko vec zelim bebu toliko mi je i zao jee ne planiram vise trudnoca i teudim se da.uzivam sto vise u ovoj.  Ako se desi-ok,ali planirano tesko. Ali.i to ko zna...mozda se uzelim bebe. Mada.mislim da ce trece dete pobediti finasije nazalost. Pogotovo moje slavno.porodiljsko jer "nisam nikad radila". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja predala i sad cekam. 

Sa K su dolazili posle 25dana, doneo neko virus i onda sam sa njenih mesec dana primala peniciline i dojila sa T 39. Sa M sam rekla moze babine posle krstenja, a kstili je sa 40 dana. Drugi put sam se mnogo brze oporavila, krvarila sam ukupno 6dana. I svi su mi rekli da je svaka sledeca trudnoca teza, a svaki put oporavak laksi i kraci.

Mi imamo u junu svadbu ali u lazarevcu. Od kg do la ima 3h..planiram da idem ako da Bog. Bebu u maramu, sisa je tu i mi svuda mozemo. I meni je iskreno do lumperajke. Beba moze da spava u kolicima. Imace tada ako sve bude ok dva meseca. A tek su mi K i M veseljaci. One ne staju na svadbama, pocnu da djuskaju jos ispred Crkve uz trubace, i ceo dan ne stanu. Ne znam na koga su, mm i ja nismo bas toliko. Valjda su navikle jer smo ih uvek svuda vodile. Moja sestra decu nigde ne vodi, kao da njoj bude komfornije i kao divljaci su, a da ne pricam da familiju uopste ne poznaju. 

Jao frka mi zbog ovih rezultata... pfff

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u martu imamo svadbu u CG, udaje se moja najbolja drugarica, tako da bebu u stomaku vodimo sigurno a za Milu cemo jos videti. :D

 

k a m , blesava i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cemo mozda u julu imati svadbu ali ne znam da li cu voditi bebu.... zao mi je da je vodim tako malu na.mesta gde je glasna muzika i smrad od cigara....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je mali problem sto je svadba u drugom gradu, ali otom-potom, videcemo. Volela bih bar na 3 sata da odem. Sve zavisi kako prodje porodjaj I sve nakon toga. A cigare ne podnosim, I ne bih vodila bebu gde je zadimljeno, pogotovo kad je malena. To mi je najveca prepreka, tako da te razumem KruelaDevil.

Kam, mogu misliti kako ti je vozikati se gradskim busom. Em si trudna, em sa detetom I plus bolesne. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i jos nesto. Svadba gde ja idem buce minimum 200ljudi. Od tih 200ljudi ce bar 100 doci da je popljuje dira i sve redom. Tako daaaaa.....

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nekome je zivot.majka nekom maceha. :D

btw ja sam rekla ironicno,nemam.toliko.kratku kosu(da se ne zacudite ako nekad bude slika) 

bebana ima kosu i po! :)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nekome je zivot.majka nekom maceha. :D

btw ja sam rekla ironicno,nemam.toliko.kratku kosu(da se ne zacudite ako nekad bude slika) 

bebana ima kosu i po! :)

:):) nasmeja me, siske cu da joj sisam po drugi put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene, ja zaglavi posteno.. uhvati me prehlada neka. Mozak mi na nos izlazi.

Bili danas u savetovaliste, otvorili mi karton konacno.

Uz mi je u ponedeljak. 

Nestrpljivo cekamoda vidimo bebu :) 

kako ste? Ja nisam ulazila par dana, nisam bila dobro drustvo. :D

December, mozza, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Kika kako ti zavidim, mi do UZ-a imamo da se nacekamo jos. Uzivajte u svakoj sekundi! 

Inace, ja evo muku mucim, gladna kao vuk cim nesto pojedem mucnine ne mogu da disem. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://postimg.cc/kBwvGz2H

Spremni za izlazak :)

Da li je neko imao cudan osecaj dole,ja imam osecaj kao da sam se otvorila dole,kad setam bas mi cudan osecaj.Da li je neko imao nekad takav osecaj?

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Kika kako ti zavidim, mi do UZ-a imamo da se nacekamo jos. Uzivajte u svakoj sekundi! 

Inace, ja evo muku mucim, gladna kao vuk cim nesto pojedem mucnine ne mogu da disem. :(

ja sam imala gadne mucnine od 5 do 9 nedelje. 

spasavali su me bake rolls I kiselo mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://postimg.cc/kBwvGz2H

Spremni za izlazak :)

Da li je neko imao cudan osecaj dole,ja imam osecaj kao da sam se otvorila dole,kad setam bas mi cudan osecaj.Da li je neko imao nekad takav osecaj?

Koliko znam, otvaranje ide zajedno sa kontrakcijama, pa bi trebalo I da te boli. Ja nemam licnog iskustva, ali govorim teoretski. Mozda ti se omeksao grlic ili samo skratio. A mozda se I beba nezgodno namestila dole. Ako ides uskoro na uz, proveri sa dr naravno.

Ja sam primetila da povremeno imam nepravilne bezbolne kontrakcije, ali to je valjda normalno. Priprema se organizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Kika kako ti zavidim, mi do UZ-a imamo da se nacekamo jos. Uzivajte u svakoj sekundi! 

Inace, ja evo muku mucim, gladna kao vuk cim nesto pojedem mucnine ne mogu da disem. :(

Pocelo Micka? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://postimg.cc/kBwvGz2H

Spremni za izlazak :)

Da li je neko imao cudan osecaj dole,ja imam osecaj kao da sam se otvorila dole,kad setam bas mi cudan osecaj.Da li je neko imao nekad takav osecaj?

lepa su kolica, pogotovo sto ima zuta boja, obicno je to roze ili crvena boja... 

ja sam imala taj osecaj jer je Masa bila nisko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, jel stavljas jos utrogestan? Trazi da te pregleda ako sumnjas. Mene ce valjda u petom gledati da li treba serklaz, ma sve sam pozaboravljala. Ali meni uvek zacementiran grlic od utrogestana. Inace samo mi seva dole. Ustajala sam 3x nocas ali noc jos nije gotova. I svaki put zig u stomak sa ove ili one strane, pa dole ko da me neko sece kroz gospodjicu. Smeta mi lezanje dosta. Nocas mi se K uvalila u krevet. Mozda sad ja pobegnem. :D 

Inace, nisam raportirala sa kontrole. Antitela mi hvala Bogu negativna, d-dimer ok pa mi nije povecavala dozu Fraksija, jedino Hgb u padu pa da umesto referuma uzmem tothemu, a ako mi smeta stomaku onda heferol. Sad je oko 97. Osecam i ja, cesto mi se spava i boli me glava. A taman sam fino podigla KS e onda sam se opustila, hocu da pijem kafu, sendvice i slatkise, a ne jedem sve ono sto mi je pomagalo. Sad od sutra novi rezim. Posle sam isla kod frizera pa kupovala po gradu, nisam mogla da sve to nosim u bus pa sam svratila do mm na posao i ostavila mu kese. Dosla izmrcvarena posle 3h kuci, samo jela i malo legla i u pola 5 vec krenula na roditeljski. Pa kad sam dosla kuci inhaliraj malecku, vecera, sudovi i legla sam kad i deca, sto ce reci pre deset. Sad nije ni cudo sto ne spavam. :D 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E da i prijavih joj onu venu, kaze da sam zasticena terapijom ali da mogu do vaskularnog hirurga da mi da carape za noge. Rekoh nije to na nozi, to je sa unutrasnje strane butine, skroz visoko i ka gluteusu i inace su mi sad i po intimnoj regiji izrazenije vene. Kaze pa to je to, one idu kroz noge, to su te vene, za njih vam trebaju carape. I pita sta ste bese po struci. :D hahaha Ja rekoh informaticar. :D Sta cu, imam opravdanje sto se ne razumem u vene. 

Izmenjeno od strane k a m
miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehehe kam carice:)

Meni je heferol digao gvozdje za nedelju dana.

Stavljam utrogestan jos,ali nikad lakse ga nisam stavljala,a od burnog petka mi se desavalo nocu da imam osecaj da cu sad na porodjaj,jako veliki pritisak na karlici osetim,a posto merim obime tako merim i kukove i oni su se rasirili.Sutra imam kontrolu pa cu videti sta dr kaze,da li je pocelo mozda otvaranje ili ne,jer uhvati me na trenutak jedan,dva porodjani bolovi pa stane i to bude to.Stomak mi je sve vise i vise tvrd,da od bola mi tesko da hodam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.