Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni je patronazna pokazala kako se izmuza i previja pupak,posle je samo dolazila da proveri sve.Mama mi pokazala kako da je kupam preko ruke,u porodilistu kako da je previjam i da sisa.Meni iskreno patronazna nije ni trebala.

Taj bol ti je kako se beban namesti pa te zato boli,mene zna zaboliti tako i odma znam da se on tu namestio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupili smo sve za izlazak iz porodilista,a za porodiliste mi fali jos samo cebence,ulosci i gace...sveki ce ove nedelje uzeti dusek za krevetac i polako smo spremni:)

Par sitnica i to je to

Analim i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, neka ste spremni, pa si mirna. ;)

Mi se moramo ubrzati po pitanju opremanja bebe, jer nemamo skoro pa nista. 

A sto se tice pomoci u prvim danima nakon porodjaja, vec se jezim da ce mi se svi petljati. Samo se nadam da se necu ni sa kim posvadjati, ali necu dati da mi drugi odredjuju kako cu sa svojim detetom. Jedno je dati povremeni savet, a drugo je da me ubedjuju kako cu da postupam sa bebom. Sreca, pa zivimo sami.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni srecom niko se nije mogao petljati oko bebe,a i nisam dala,cak sam zabranila da je nosaju,kolica su uvek bila rasirena i u kolica,a ne da se nosa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najzanimljivije im je prvo unuce i najvise zeljeno pa se tu uglavnom desava da dosadjuju. Mislim da meni sad niko ne bi vise imao hrabrosti nista da savetuje. Ali zato mislim da im beba ne bi ni bila narocito interesantna, posle toliko vremena. Sve kontra, a sad bi mi bas odgovaralo da me neko odmeni.

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, ne boli me gde je beba, jer je ona jos dole skroz nisko. Mene boli visoko ali sa jedne i druge strane stomaka. Tacno mislim jer mi je porastao naglo stomak i istegli se misici. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,svekrva. S je donosila i unuku sa sobom i kasnije nije htela da ga cuva uz reci da babe mogu da radjaju decu one bi sebi rodile..... a kad nam je trebalo nije htela tek kasnije. I to ja nisam od onih sto svaki vikend odnose decu kod baba i deda i slicno. Vecinom je kuci. Ostavljali bi ga jednom,dva puta za pola godine kad idemo  na rodjendan gde nema dece uospte ili bas ako nam se izlazi..... meni recimo sa V nije nista smetalo. Bas nista. Nisam imala pojma...sad kad vidim koliko su mi losih saveta davali i mesali se sad necu dozvoliti.

Od uvodjena ch,dojenja ma sve.... i moja mama je silila da dojim a nije mi pokazala. Na kraju sam dala ad. Patronazna sledeci dan kad je dosla lepo pokazala i hvala joj do neba.posle samnogo citala ovde o dojenju i hvala tangerine(steta sto vise ne pise).

tako da sad vidim greske i volela bih da ih neponavljam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predivno Cvrle :baby:

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super su stvarice! 

KD, ma ja sam se godinama nervirala kada smo sami ziveli u stanu, sad sam sama sebi tako udesila zivot da se vise uopste ne nerviram. E sad oni trce za nama. A i sad ume da me pogodi.. npr. letos je K bila na raspustu tacno 3,5 mes i ja ih pripremala da ce ici cesce kod njih ili sa njima u selo.. samo su jednom otisle na pola dana i to pred kraj avgusta. I mene onda pogadja, jer joj se one bese oko vrata kad dodje, a kad krene kuci redovno placu. Navikla sam da je nama na kasicicu, a zaovu pomazu zadnjih 10 godina koliko je razvedena i oni i dalje svakoga dana vise kod njih na rucku. Mi smo danas bili, a nismo od letos.. Duga prica, samo cu ti reci cuvaj zivce trebace ti. A sebi uredi zivot tako da tebi odgovara. Sto se mesanja oko bebe tice, samo se nasmesite i radite po svome. Svaka majka najbolje zna sta je dobro za njeno dete. 

December, mmaka i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nerviram se ja...samo eto ovde oisem i tome jer ne zelim da pricam o tome.ljudima.uz okoline. Ovako ja smorim niko nw odgovori i to je to. A uzivo smaram ljude vise i onda.bolje da.ovde napisem..

sad.samo znam sta i kako. 

Oni sad cuvaju. Ali V nece kid njih. Nije navikao i plus kad je tamo ini se ne bave njim i njemu je dosadno i radije je kuci. 

Cvrky,divne su stvari.

imave ja uzivam u bebinim pokrerima. Slroz drugacije osecam nego prvi put. Nekako jace i lepse i bebu skoro da mogu za ruku da uhvatim koliko osecam pomeranje a nw samo udarce. Jedva cekam da je upoznam ali iva trudnoca toliko brzo ide da mi je i zao koliko brzo....nisam ni mislila da cu  to ni da.pomislim.

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sinoc jaaako iznervirala i posle mi uopste nije bilo dobro. Beba mi bas bila vidno uznemirena, samo se prevrtala po stomaku. Ziva sam se pojela da se nesto lose ne desi. Jer sam prosli put pred smrt bebe isto imala slicnu situaciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh moja prica vam je jos gora,moje dete nevidja skoro moju ex sveki i ostatak familije,nije ih nesto vidjala ni pre razvoda,a sad pogotovo...oca vidi jednom mesecno onda sta reci.Vise je vidjaju od mm roditelji i stalno mole da ostane kod njih,obozavaju je kao da je njihova.Kod mojih je svaki dan kad oni dodju sa posla,jer su stan iznad nas,ali zivimo ko komsije.I hoce da je cuvaju i vezani su za nju.

Mene malac svako vece gura dole,ali se ja probam umiriti da ne bi krenuo porodjaj.

Hvala zene:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, nemoj to da dozvolis, da te bilo ko ili bilo sta toliko iznervira I uznemiri I bebu I tebe. Ti biras kako ces odreagovati na ljude I situacije. Ja razumem da si tip zene koja voli obaveze I da je u pokretu ali ne razumem da ces dozvoliti nekome da te toliko iznervira I ugrozi bebicu na bilo koji nacin. Misli na svoje dete u stomaku I polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf,Kam samo polako....nemoj da dozvolis da se toliko nerviras.  Mada ko ti.kaze....

Mene nervira s u siutacijama od malopre. Prala sam roletne onom cetkom za.moleroaj. smao prasinu da skinem bas i crevom cistom vodom da predjem posle da skinem penu. I ina gleda kao sta ces reko toni to i nastavi da gleda u fazonu kako.tk ja perem i ode. Em ni ne pita da li.mi treba pomoc em.jos se cudi. Zbog ovakvih situacija bih volela da budem sama nakon porodjaja. Ali neeee oba ce tad kuvati i onda stonje najgore svima pricati kako ima mnogi posla jer kuva za nas. A niko je ne tera....tako je bilo i sa jetrvom. Otvarala se od 6meseca i imala zabranu da radi bilo sta i knda ova se sama nudi a svima kuka. E jbh tako se ne radi. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf,Kam samo polako....nemoj da dozvolis da se toliko nerviras.  Mada ko ti.kaze....

Mene nervira s u siutacijama od malopre. Prala sam roletne onom cetkom za.moleroaj. smao prasinu da skinem bas i crevom cistom vodom da predjem posle da skinem penu. I ina gleda kao sta ces reko toni to i nastavi da gleda u fazonu kako.tk ja perem i ode. Em ni ne pita da li.mi treba pomoc em.jos se cudi. Zbog ovakvih situacija bih volela da budem sama nakon porodjaja. Ali neeee oba ce tad kuvati i onda stonje najgore svima pricati kako ima mnogi posla jer kuva za nas. A niko je ne tera....tako je bilo i sa jetrvom. Otvarala se od 6meseca i imala zabranu da radi bilo sta i knda ova se sama nudi a svima kuka. E jbh tako se ne radi. 

 

Jos si mlada ali bi bilo dobro da vec naucis da to uopste nije bitno. Ni to sto gleda, ni sto se cudi, to je sve njena stvar, kao sto je tvoja kako ces reagovati. Ako ti meni hoces da das poklon a ja ga ne primim, ciji je to poklon? Tako je i sa emocijama i konfliktima. Ako ih ja ne primim, nisu moji. Drugi put se nasali, pitaj "sto pitas sveki, da neces da mi pomognes" :) Neka kuva i neka prica, kako to moze da ugrozi tebe ili tvoj ugled? Moze samo da ti pomogne. Ona je nesigurna i tako izrazava svoju vrednost i vaznost. Ti svaki dan reci "hvala, ne znam sta bih bez Vas" :) Pobedi je ljubavlju i ne cekaj od nje isto sto za nju radis. Dobro ce doci iz drugog ugla, od druge osobe, i tako u krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene,

Kako ste danas?

Vidim prica se o svekrvama i iskustvima,moja svekrva je daleko od mene i zadnji put sam je videla na bozic 2017 tad mi je umesila omiljenu pitu sa maslacem :D tako da smo daleko i najveci smo rod,ne mesa se jer i ne zna nista a moji roditelji su takodje daleko i jedina pomoc ce mi biti mm,nista ne znamo o bebama ali sigurna sam da nismo jedini koji su tako poceli a deca su im ispala ok,tako da smo zajedno jaci .

Ja sam danas bila na kontroli,dr me je pregledao kao i uvek bez ultrazvuka ali bitno da se ne otvaram i da je tamo sve ok,pogledao mi je stomak i onda uzeo nesto sto je meni licilo na trubicu i stavio mi na stomak valjda da cuje otkucaje srca i kaze sve ok mozes da ides,ali nisam ja odustajala,pitala sam sta mi se desava sa kosom i zasto toliko opada a njegov odgovor je da tako mora i da nisam jedina...e bas ti hvala utesio si me,pitam ga za vitamine a on mi kaze da mi ne trebaju i mogu da idem,ja ne znam da li se njemu ne radi ili sta mu je

leni, mmaka i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, ista prica, meni su I mama I sveki kilometrima daleko I par puta godisnje kada se vidimo volimo se I slazemo. :D 

Jeste da nema ko da mi pomogne ali nema ko ni da mi smeta. 

Nemoj nista da brines, snacices se fino, sve se to uci u hodu. A gde ces vecu pomoc I podrsku od tm-a. Ja isto nista nisam znala, prva beba, pa sve novo a ja pojma nemam ali eto na kraju sve super, cak smo se brzo odlucili I za drugu bebu I za haos u koji ce nam se zivot pretvoriti sa dve bebe, ali I duplu radost.

Inace, jos dve nedelje do naseg prvoj pregleda I UZ, ne mogu vam opisati koliko jedva cekam.

A bas sam ljubomorna kada pricate o pokretima beba, ja ne mogu da docekam da beba pocne da me gurka I lupka.

Analim, Jeka94 i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A ne, ja vise uopste nemam problem sa svekrvom. Sad je sve konacno onako kako ja hocu.

Uglavnom, spavala sam ok, cak ni K nisam dala lek, nije mi zvonio alarm. Izgleda cemo i M morati danas kod dr, i ona je pocela opasno da kaslje.

Sutra nosim urin, pa posle toga na kontrolu kod hematologa. Beba mi mrdka. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Leni.....klinacki i delujem predpostavljam kad pisem o.tom stvarima,ali eto.... verovatni tj sigurno me pucaju i hormoni. Mada ima tu drugih stvari oko nje. Njeno ponasanje prema meni i jetrvi recimo. Ja sam.i prosli t sve sama radila a.da nikad nije ni.rekla nesto dok je jetrvi sve radila i onda kad je 10dana od porodjaja usisavala sama rekla ispred mene da je ona zmaj. I onda verovatno i ta.povredjnost govori iz mene...prosto ja i.mm kad kupimo.nesto uvek.je.odakle vam pare i sta ce vam to(vec je i mm poceo da.joj govori ukrali smo i.slicno) a kad oni kupe onda se dive kao da.je bog sa nebesa sisao...i onda se.i ja dokazujem vise nego sto.treba i samim tim i oricam i tome.

Cvrky,super,beba sve vise spremnija za spoljasnji svet. Kad ides na pregled,sta kazu,koliko ima beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Leni.....klinacki i delujem predpostavljam kad pisem o.tom stvarima,ali eto.... verovatni tj sigurno me pucaju i hormoni. Mada ima tu drugih stvari oko nje. Njeno ponasanje prema meni i jetrvi recimo. Ja sam.i prosli t sve sama radila a.da nikad nije ni.rekla nesto dok je jetrvi sve radila i onda kad je 10dana od porodjaja usisavala sama rekla ispred mene da je ona zmaj. I onda verovatno i ta.povredjnost govori iz mene...prosto ja i.mm kad kupimo.nesto uvek.je.odakle vam pare i sta ce vam to(vec je i mm poceo da.joj govori ukrali smo i.slicno) a kad oni kupe onda se dive kao da.je bog sa nebesa sisao...i onda se.i ja dokazujem vise nego sto.treba i samim tim i oricam i tome.

Cvrky,super,beba sve vise spremnija za spoljasnji svet. Kad ides na pregled,sta kazu,koliko ima beba?

Ja te potpuno razumem jer sam kroz isto prosla :D Posebno taj deo sa jetrvom, moja deveru nije dozvoljavala da majcin prag predja skoro dve godine a moja sveki svakog dana ide na kafu kod nje. Mi ih izdrzavamo finansijski, pomazemo moralno a meni je za poslednjih godinu, dve mozda dvaput u kucu usla. Ali vise se ne ljutim, ona sa jetrvim ima zajednicki jezik, mozda konta da je neprijatelje bolje drAri blizu, da ce sa mnom lakse resiti sve, a mozda je samo bezocna i kvarna :D Sta ja znam, a i zasto je vazno da znam :) ? Ja svoj posao, ona svoj, visak ljubavi koji imam dacu nekom kome treba...evo dok ovo pisem, cuh da je usla :D Ona je mama mog muza, voli ga, voli je, a sve ostalo je manje vazno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako,verujem da ce doci na svoje sve kad se porodim. Prvo sto cu imati obavezu vise,drugo hormoji ce se stavilizovati a i ja cu biti iskusnija pa nece mi ni biti toliko potrebni oko bebe jer cu znati vec sama.... a kad budem ia na.posao necu ni biti toliko kuci pa samim tim i necu ni ibracati oaznju. Ovako sam kuci cesto i previse remena za razmisljanje. Ja svakako od nje ne zavisim. Vidi to i ona. Imam svoja pravila za dete koja se razlikuju od jetrvinih i to je to. Pre ili kasnije ce skontati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha svekrva nepresusna i vecita tema. Ja kako smo se preselili vise nista nemam sa njom. Nisam imala ni pre, ziveli smo sami u stanu, ali sam stalno nesto ocekivala.. da mi vise pomaze isl. Sad vise nista ne ocekujem ali sad oni trce kod nas, cim ih nema dva, tri dana, eto njih..Ionako puna kuca, dodju, naprave guzvu, ono jos punija.. ja se samo izgubim. :D Sutra ce doci da vodi K u skolu, al ja idem ujutru "u provod" :D (kod hematologa pa u soping), jer mi je svaki odlazak u grad provod.. hahaha pa je necu ni videti, ja kad stignem ona vec nece biti tu. Ma salim se, ali stvarno zene ne kidajte sebi zivce, prst u uvo i pevajte.. pa necete valjda trositi vreme na sveki. 

Jao mene neka teskoba uhvatila sto idem kod hematologa. Prvo jer sam vadila ta antitela pa da vidim sta je sa tim, a drugo moram joj prijaviti ove vene na dupetu, pa mozda trazi i da vidi. Bojim se da me ne salje kod vaskularnog. Pih samo da prezivim tu kontrolu. Sledeceg ponedeljka kod moje dr ginekologa na kontrolu, a onda planiram onog tamo ponedeljka za 2 nedelje na uz privatno. 

Konacno sam se ofrabala veceras. Aman nisam se farbala od pocetka trudnoce, vec nije bilo da idem medju ljude. :D Ako se uklopim sa vremenom mozda sutra svratim i do moje frizerke da skratim malo vrhove. Zavisi kako cu proci na toj kontroli i kako cu biti raspolozena. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam proslom svekrvom sam imala normalan odnos, postovanje, kada sam se razvela ( iako smo bivsi i ja u odlicnim odnosima), ona je sva prepuna sebe pa jos i trazi neke gluposti da joj vratim (npr od psa pasos, a pas je kod njih)... eto.. 

sadasnju svekrvu, nisam se ponovo udala, nemam osecaj da mi je svekrva, i sa njom imam odnos “postovanje”. Ne vidjamo se cesto mozda jednom mesecno, posto nije u fazinu da pricuva dete dok mi odemo da pozavrsavamo nesto, nego dodje na kafu malo vidi dete i to je to. Iskreno malo me razocarala, jer mi bio rodj dosla je, ni krem bananicu nisam dobila.. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.