Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cvrky vas mozda i preduhriti...nama je danas pauk greskom uposte vlasti i odluka ko je sta rekao i sta kako odneo auto.Do danas su sve drzavne firme (privatne) govorile da je to parking,a Dana's mes to za invalid a i dignu nam auto i izbiju 9000din njihovom grrskom...ja sam se toliko potresla da su mi krenuli bolovi,ali evo legla sam da se umirim...mm sam zamolila da neide u nocnu da ostane kuci sa mnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrjy,ne nerviraj se. I nama jw prekjuce stigla kazna,mm su uslikali u pa da je prosao na crveno alimin je izgleda na zuto i uslikala ga kamera na crvenom. I mesec dana zabrane,6bodova i 20.000din. Tako da,zaista te razumem,ali.nemoj nije vredno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najveci fazon sto je sef komunalne inspekcije rekao da je parking,a ne za invalide i lepo obelezeno belom bojom,samo ostao zuti coveculjak da nebude neukusno kao ruzno da pospu belu farbu i svi se ljudi tu parkiraju i sad nama uzmu auto...uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao grozno ali nemoj se stvarno nervirati, misli na bebicu. Pare se nadju samo da sa vas dvoje bude sve ok.

Ja sam nesto ljuta na sebe jer slabo pazim sta jedem. Pospana sam svaki dan i jedva izguram dan i tacno znam da mi je Hgb opet pao jer ne pazim sta jedem. A jedem i slatko iako ne bih smela. Potpuno si me poremetilo sto spremamo za ove radnike. Postala sam netrepeljiva, jedva cekam da im vidim ledja. Guzva i frka i nervoza vec tri nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos mi se ne svidja sto mi je stomak ovoliko mekan. Cim prodje dve nedelje a da nisam bila na UZ ja pocinjem da sizim. A treba izdrzati jos dve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne smes da se nerviras Cvrky,nekako cete srediti situaciju bitno je da se smiris i da bebica bude dobro onda,

Isto i za tebe kam,radovi ce se zavrsiti i uzivaces u sredjenom prostoru, nemoj da ti nervoza poremeti zdravlje

k a m , Analim, Earl Grey i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da li je neko od Vas bas upucen u veronauku tj. U crkvena pravila vezano za slavu??

Izmenjeno od strane mmaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mi nemamo slavu tj ne slavimo,imamo imendane pa ne znam za alavu nista....znam samo obicaje za Kad dodjes i to.je to. I to ne znam tacno.

znam cvkry,pogotov sto se te stvari dese kad imas na sta da das pare ali eto..kam,nemoj da.panicis. ali.ako ces biti mirnija idi na.3nedelje na pregled. Ja idem tako.

 

E da,znaju za.pol inace i.posto sam poklanjala stvari neke(za decake koje mi se ne svidjaju)i pita s da je nekomkoleginica(alapaca poznata po celom selu)pita da li cu imati devojcicu reko recite ne...i rekla sam reko.jos ni ja ne znam sta je tacno(mislim znam ali ne moram da sirim ne bitnim osobama)   i.kaze jetrva into sa podsmehom: to zato jer si zelela devojcicu! Reko ja sam htela oba deteta da budu isto.pol ako cemo o polu. Mada.kontam da bi i oni svakako.pricali sta zele i da ne govorim.pol bi verovatno govorili da zelim devojcicu/decaka.... mada sad sam smilila sta cu reci,ali en zelim o tome pisati ovde jer ne zelim da uvredim nikog. (Iako bih to rekla samo.pilecim mozgovima koji su glupi i dele decu na bitan pol i slicno)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja slavim imendane sa mojom familijom a sa mm slave, znam da uvek dodje pop pre slave da osvesta kucu i da se na dan slave ide u crkvu da se osvesta kolac i koljivo ako je sreda ili petak onda bude posno a ostalim danima mrsno sem za sv Nikolu onda je uvek posno,moje znanje o slavama je oskudno i jos uvek ucim

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, po pravilimi je tako mozza. Npr moji su ovako slavili- dodje pop pre slave, onda kolac nijada nisu nosili u crkvu i zito nisu pravili ( komunizam pa su krisom slavili pa zbog toga to nisu radili, tako mi je receno), kolac smo u ek u 12 popodne sekli, deda je znao celu molitvu pa je on pricao... sve ja to znam. Al pazite sad; ja samo hocu da obelezim sa kolacem i svecom tatinu slavu, decko isto obelezava slavu, pitanje glasi: da li trebamo da imamo svako svoj kolac ili jedan??? 

Po meni, svako svoj. Zasto? Ja zelim da obelezim tatinu slavu, a decko nije dobio kolac ( nisu mu dali da slavi slavu), vec to radi jer je njegova baka uvek obelezavala. Msm da iako mi zivimo zajedno, jedan kolac ne seku dva slavljenika?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bas komplikovan slucaj,znaci vi slavite istu slavu ali dva kolaca,nisam bas upucena u tako nesto,zasto tvom decku nisu dali da slavi slavu,obicno se to nasledi na muski rod a zene preuzimaju muzevu slavu ali koliko sam razumela vi niste u braku,mozda da pitate popa u vezi toga

Po nekim obicajima se cita molitva pre nego sto se umesi kolac i osvestana sveca bi trebala da gori celo vreme sve dok se kolac ne ispece,naravno ikona takodje stoji u blizini,

Znam da ti nisam mnogo pomogla,napisala sam ono sto sam se setila

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka, moj svekar, a ni deda od mm nisu slavili slavu. Ali mi smo uvek znali koja je slava u pitanju jer je baka pricala i resili smo da cemo mi da slavimo. Poceli smo dok se jos nismo vencali, posle smo samo nastavili. Ako se odvojio od roditelja i sam zivi trebalo bi da slavi. Mada mnogi cekaju da im umre otac pa da slave, sto nije ispravno. A u kuci se slavi slava od muza, a ti mozes i svoju devojacku da obelezavas, nije pogresno. Ako je ista slava u pitanju kod vas, nema sta da spremate dva kolaca. Kao da zivite u dve kuce. Vi sada zivite zajedno, pa zajedno i slavite. Obavestite svestenika koju slavu slavite da bi planirao ranije da dodje da osvesta vodicu. Tu vodicu cuvas do slave i dan pred slavu zamesis kolac sa njom. Sutradan muz porani sa kolacem i zitom i ode u Crkvu, donosi osvestani kolac kuci, palite svecu koja onda gori do kraja dana, ne gasi se. To je ono sto cini slavu, a sve ostalo, posluzenje, ruckovi isl. nije obavezno. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Inace i mi deci slavimo imendane. :)

Cvrky, jel si ok? 

KD, sta se opterecujes sta ce selo reci? Ma neka pricaju sta zele, ljudi ce uvek pricati. Mi jos prosle godine kad smo cekali bebu svi su mislili da mi to eto hocemo trece dete jer zelimo musko, sto nema veze sa zivotom. Uvek smo mislili da cemo imate vise dece i pol nam uopste nije bio bitan, iako volimo sto imamo devojcice. Sad me isto sveki pitala posle UZ jos onog u 12. nedelji sta kaze dr, jel se vidi pol, rekoh nisam ni pitala i ne zanima me, posle ovolike muke samo zelim da bude zivo i zdravo. Ona kao ma da, naravno, samo da bude sve u redu.. Verovatno i ona prizeljkuje unuka, ali mnogo me zabole, ima unuka od cerke pa eto joj. A obicno ljudi misle da je lepo da imaju kao oba pola, i decaka i devojcicu, ali ja mislim kao ti, da je mnogo lakse imati decu istog pola. Ove dve moje su super, bas se vole i mogu da zamislim kako ce da bude kad budu bile velike. Sto kaze ona izreka nema sestri bez sestre. Ja sam sama, jedinica sam i onda mi to kad vidim bas znaci. A danas sam bas rekla mm sta kazes za 4. bebu.. a on kao aaa?? Pa rekoh ove dve su velike, razlika je velika, da i ovo malo ima nekog svog za drustvo. E da sam samo malo boljeg zdravlja uopste se ne bih dvoumila da rodim cetvrto u 40. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bas komplikovan slucaj,znaci vi slavite istu slavu ali dva kolaca,nisam bas upucena u tako nesto,zasto tvom decku nisu dali da slavi slavu,obicno se to nasledi na muski rod a zene preuzimaju muzevu slavu ali koliko sam razumela vi niste u braku,mozda da pitate popa u vezi toga

Po nekim obicajima se cita molitva pre nego sto se umesi kolac i osvestana sveca bi trebala da gori celo vreme sve dok se kolac ne ispece,naravno ikona takodje stoji u blizini,

Znam da ti nisam mnogo pomogla,napisala sam ono sto sam se setila

vidis to za svecu i ikonu dok se kolac mesi, nisam znala. Sada svaki pop ima svoju viziju... grrr 

ja sam davno rekla, Andrej ce da ide na pravni bogoslovki fakultet, i Bog da ga vidi!!! 

A zato sto ni njegov deda nije slavio slavu, nego baka je obelezavala ( sta ti je zena)... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka, moj svekar, a ni deda od mm nisu slavili slavu. Ali mi smo uvek znali koja je slava u pitanju jer je baka pricala i resili smo da cemo mi da slavimo. Poceli smo dok se jos nismo vencali, posle smo samo nastavili. Ako se odvojio od roditelja i sam zivi trebalo bi da slavi. Mada mnogi cekaju da im umre otac pa da slave, sto nije ispravno. A u kuci se slavi slava od muza, a ti mozes i svoju devojacku da obelezavas, nije pogresno. Ako je ista slava u pitanju kod vas, nema sta da spremate dva kolaca. Kao da zivite u dve kuce. Vi sada zivite zajedno, pa zajedno i slavite. Obavestite svestenika koju slavu slavite da bi planirao ranije da dodje da osvesta vodicu. Tu vodicu cuvas do slave i dan pred slavu zamesis kolac sa njom. Sutradan muz porani sa kolacem i zitom i ode u Crkvu, donosi osvestani kolac kuci, palite svecu koja onda gori do kraja dana, ne gasi se. To je ono sto cini slavu, a sve ostalo, posluzenje, ruckovi isl. nije obavezno. 

ok. Razumela :) 

jeste, i mom tati je deda predao slavu. I ja se ne slazem sa tim da uzima sin tek kada otac umre... pih.. a vidis, kada sam se udala, od mm tata nije hteo da mu da slavu ???? A ziveli smo u drugoj kuci.. no, dobro svako ima svoj stav. 

Sto znaci, nas dvoje - jedan kolac? Moram da odem do mog popa da ga pitam, mozda glupo zvuci, al ja nisam nesto za to da imamo jedan kolac. Nekako ne osecam da je to slava od mog tate tada.. mozda sam luda. Mi smo se preselili u dr mesto i u tu crkvu ne sam bila :)  ja inace, kao sto rekoh, samo obelezim slavu ( kolac,sveca, i za porodicu posluzenje), ne volim “danasnje slave”. 

Ja sam ranije bila ogroman vernik.... al eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek mozes da pitas vestenika, tako je i najispravnije. A nasi kumovi isto 15 god nisu slavili jer njemu otac nije hteo da preda slavu, pa su slavili tamo kod matorih, drustvo njihovo je dolazilo drugog dana, i konacno im je prosle godine predao slavu. Ne znam sta im to znaci, kad vec sin ne zivi sanjima u  istoj kuci nego dolazi kao gost, ajde da zivi pa da zajedno slave. 

Inace, moj svekar i svekrva dolaze regularno kod nas na slavu. Ali oni ne slave. Moj svekar je ateista. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KD, hvala za onfo sa kotao. Mi planiramo drva i ugalj i trebace nam vremena da se usemimo, da vidimo koliko cega isl. Ono sto mi nije jasno je da ovde ljudi po komsiluku imaju kotlove, a kupuju samo drva. I onda kukaju kako potrose 35 metara drva, a kuce ogromne.. a niko ugalj ne kupuje. Van pameti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KD, hvala za onfo sa kotao. Mi planiramo drva i ugalj i trebace nam vremena da se usemimo, da vidimo koliko cega isl. Ono sto mi nije jasno je da ovde ljudi po komsiluku imaju kotlove, a kupuju samo drva. I onda kukaju kako potrose 35 metara drva, a kuce ogromne.. a niko ugalj ne kupuje. Van pameti. 

hahaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pa smesno, a i zalosno iskreno da ti kazem. Pa jos moja baka koja je lozila sporet na drva i imala malu kucicu je kupovala ugalj. Onom preko puta nas puno dvoriste drva, cele godine nesto kupuje i cepa, preslaze..a kuca ogromna, neki veliki hodnik sa staklom...

Jao ja zaginuh veceras. Tek sad sam se kupala. Kad ovi ujutru stignu u 15 do 6 kukacu. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,ne brinem ali.mw nervira. Jer je u fazinu rekla:zato sto zelis devojcicu. Meni pol nije bitan!  Bitan mi je za kupovinu jer volim da kupujem olavo/roze.kosuljice ili hakjinice....ali ne zato jer necu voleti jer je.pogresnog pola...

Volela bih da umem da.odbrusim u ti situacijama. Ne sad kad.mi neko kaze nesto podeugljivo za pol reci cu zivo zdravo hvala bigu. Pa nek nek se stide.

kam,ugalj duze drzi toplotu a drva digne temperaturu. Mi uvek isklhucimo iz struje i sacekamo da termostat dodje do 100stepeni inonda pustamo u sistem i inda je super toplo. Samo.mora da se pazi i cim udje na 100stepeni mora da se pusta vida u sistem.inace.moze doci do explozije.kotla.... ugalj jeste skuplji ali je bolji po meni. E sad svako zna. Ali samo drva mi ne bismo....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I tako, danas obelezavamo zvanican pocetak mucnina I nesvestica. 5+2 sam I evo ih od jutros, kod mene je nocu najgore a kazu jutarnje mucnine. Ipak sam se prerano ponadala I obradovala. A mm bas juce kaze kako nema jos mucnina, tacno me je urekao.  :(

 

Analim i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sta da radim, mnogo me boli grlo I kasljem. 

Pijem cajeve sa limunom, smiri mi to na kratak period. 

Nista sem grla me ne bi, nemam temperaturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

20181110-123204.jpg

Nisam mogla da odolim. :)

 

Kika,grgoci slanu vodu....ispiraj zalfijom.

Cvrky,dobro je. Izguraces ti koliko treba! 

Milice,zao mi je zbog mucnine,valjda ce ovaj put trajati.krace bar.

mmaka, *Cvrky87*, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slatko je! Ja nista jos nisam kupila, samo sam gledala pomalo..

Milice, mozes po par badema da gricnes kad je najgore, meni je pomagalo. I djumbir. 
 

Kika, i mene grlo boli danima, ali ne toliko strasno. deca su mi bolesna danima, pa nije nista neobicno. Danas sam K vodila i kod dr, jer je zaribala najstrasnije. Dosta mi je vise cekanja po punim cekaonicama bolesne dece, uzas. Mozes pantenol za sisanje ili pastile na bazi belog sleza, zalfiju.. ne znam ali mislim da bi smela i obloge od komovice na grlo. Ako imas inhalator mozes se inhalirati, fizioski rastvor plus pantenol stavi. 

Kod nas radna akcija, svi rade. Cak nam i sveki dosla, posprema po dvoristu, vidi zena koji smo lom napravili. :D

 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.