Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Bas je nekako strasno,prekljuce sredjujem stvari i ono kad sam videla rozo cebence od moje devojcice bas mi doslo nekako tesko,u trenutku kao da vise nisam bila tu.Srecna sam zbog bate ali nekako ne mogu tu srecu da ispoljim,ako me razumete

blesava, Analim, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Cvrky, mislim da razumem sta pricas. Strasno je koliko to moze da boli, I da nikad ne prodje. Ja jesam izgubila bebu rano naspram tebe I kam, ali mi smo je planirali vise od godinu dana, I bili toooliko presrecni kad sam napokon ostala trudna. I sve se tako brzo zavrsilo, a cekali smo toliko dugo. Zbog toga mi je veoma tesko palo. Tako da donekle razumem sve zene koje su to prosle. I veoma mi znaci vasa podrska I razumevanje, jer vi najbolje znate kako je to. Tako da, hvala svima od srca!

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jako pomogla podrska zena ovde,pogotovo posle kad sam zavrsila u bolnici zbog stresa

Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je nesto sto nas trajno izmeni, nikada vise ne budemo iste osobe. Meni ova trudnoca prija, ne uzivam koliko bi trebalo, ali sam mnogo bolje psihicki nego sto sam bila. A znaju zene sa foruma kako sam lose bila... 

Analim, blesava i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova grupa zena je stvarno super,nema osudjivanja,samo podrska u svakom smislu...kad sam bila sa U trudna 12/13 znam da smo se svadjale dosta,od zameranja sto kupujemo sve novo,a ja nisam imala od koga da pozajmim,onda oko dojenja,hrane,mmr....a imale smo svoju grupu na fb-u,ali nije dugo trajala zbog svadji

Mali mi se pomerio na bok znaci boli me najstrasnije,kao grc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,to sto si dozivela je strasno. Maltene si pripremljen za bebu a onda sok.... svaki gubitak je tezak ali sto je ranije trudnoca lakse se probli a ovo je uzas. Ja sam rekla i u ovoj i u prosloj,ako treba da se desi nwk se do 12nedelje kad ni maltenw nw znam jos,ali hvala bogu nije....

iskazaces srecu cim budes videla bebicu ovu. Sad verujem da je i strah prisutan zbog prosle....

ja imam problem sa vilicom,pisala.sam na s.o.s temj,ali pitacu i ovde. Imao neko.problem mozda? Krenulo pucketanjem a sad boli prilikom otvaranja tj po eranja usta na levo. Ne boli kad zevam,jedem,ne boli ovako,otvaram i zatvaram usta nirmlano.ali me nrine sta.moze da bude? Da ne govorim da pomisljam. Sta ako je tumor neki... ali i to me brine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na podrsci koju ste mi pruzili i pruzate:wub:

Mozda je od usiju,mm je imao skoro upalu uha i puckala mu tako vilica,cim je prosla upala proslo i to,mozda ti se skupla neki sekret

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i to cu da proverim jer usi cackam stapicima i do mozga i.primetila sam da mi seva u usima svaki put nakon ciscenja....ici cu da mu pogledaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, drage.

Danijela, moguce da ti je od vrata, ako te kocilo, a moze da bude i od uva. Moju majku tako pocelo da boli, mislila da joj zub ispod mosta pravi problem, pa htela da skida most, isla i kod orl.. na kraju joj dr lepo rekla da uzme nesto za bolove par dana i ono proslo. A pocelo je tako sto je K sutnula u glavu dok se igrala. :rolleyes:

Ovo dete ne ide 4 dana u skolu, vise se radujem nego ona, dosta mi je ustajanja u 5. Radnici vec stigli i uveliko rade, deca poustajala u pola 7.. :rolleyes: Imam puno posla, za nedelju dana Slava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u nedelju idemo uzeti za izlazak iz porodilista,a od nedelje krecimo,donosimo krevetac,namestamo kolica i nosiljke...

Sa U nisam htela nista do ulaska u 9ti mesec,prosla beba nas u svemu preduhitrila i sad hocemo da budemo spremni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

J isto volim da sve zavrsim na vreme, da ne razmisljam kasnije. A posebno u tvom slucaju ako ti je dr nagovestio da bi se mogla poroditi ranije, nije na odmet spremiti.

Opet me ukocila plecka i vrat. I tacno sam provalila da mi se to desi jer se otkrijem, tj. mm me otkrije. Kad sam spavala sama na dvosedu nije mi se to desavalo. Inace se pokrivam cebetom i jorganom, hladno nam je a ja sam smrzotina. 

KD, kako sa kotlom? Opet ista tema, ali me zanima kad uvece poslednji put lozite i da li se izhladi mnogo u toku noci, da ujutru bude ledara dok ne zalozite? I od kada zalozite koliko treba vremena da se zagreje kuca? Jedva cekam da sredimo to grejanje ali sad ne verujem da stizemo pre ovih proslava koje imamo, jer se ovi majstori mnogo otegli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,mi imamo fasadu 5cm stiropor...do ore 3 dana nismo uopste lozili,jer je bilo pretoplo i za spavanje i ovako.

Sad recimo mm,zalozi oko 18h,jednu kantu uglja i to nam je to. Izdrzi do 18h uvece. Ali nama izolacija znaci mnogo. A kad je minus lozimo od jutra i jedno 5,6 kanti na dan. 

Opet kazwm mi ni tada ne lozino oreko noci. Ubaci kantu,dve uglja oko 19h i to je to. Imamo priatelje koji i preko noci loze sipaju vise uglja npr ili oko 4h ujutru ponovo,ali nama ne treba jer nam je toplo za soavanje,ali ooet kazem i izolacija nam znaci.mnogo. imamo kucne priatelje koji loze 24h....nikad ne gase. To je navidno bolje za kotao,ali nama to nije potreba.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo su više žene pre gubile decu, rode puno, nekoliko izgube, ali njima to nije bilo stresno kao nama ili možda bolje rečeno nije se pričalo o tome toliko. Pre su se bebe gubile zbog mnogo banalinijih stvari , hvala Bogu pa je medicina napredovala. 

Sto se tice ovih ranih pobačaja, mnoge žene nisu ni svesne da su ga imale, jer nisu ni znale da se trudne. To mi koje planiramo i želimo, znamo svaki promenu, a neke kojima je slučajnost nemaju pojam. Većina žena je bar jednom u životu doživela taj rani pobacaj, sa saznanjem ili ne. 

Meni je inače dosta lakše, i dalje imam mučnine , najviše u prvom delu dana, ali sam zivnula, nema previše povracanja, polako navikavam stomak na hranu.

sto se tice pakovanja torbe, meni tteba samo bade mantil , cetikca pasta i kupka, i u čemu će beba izaći napolje. Meni je to daleko ali bar nemam frku oko toga 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To jeste.....nisu ni znale otislo kao mentraucija.bolnija mozda i kraj. Ali zato rode 10 a ostane 4. Ali tada se tako zivelo. Gore je kad izgubis bebu kad je vec veca a tek kad i pokrete isecas,ali sama pomisao da si trudna i da je to to a o da izgubis ni to nije.... ja recimo ne volim to iseckivanje unpocetku. Hoce li uspeti,da li kasni jer onako ili je trudnoca,da li kuca srce....tako da i to je mucno. Bol je bol....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj zene, ja ne zelim ni da mislim kako je izgubiti bebu u 5. ili 8. mesecu I divim vam se kako ste ostale normalne I ponovo trudne, svaka vam cast. Ja sam mesec dana pre ove trudnoce bila trudna I to je otislo, tek tako, jedan dan crtica posle par dana nema nista. A mm I ja smo bukvalno skakali od srece I na kraju nista. I upravo zbog tog iskustva sada se nismo ljudski ni obradovali posto sta ako ponovo nesto nije u redu.I evo jos uvek smo u grcu I ne planiramo nista ne pricamo nista dok ne vidimo otkucaje na UZ tek tada cemo se malo opustiti(ili ne). Sa Milom smo u 4.nedelji vec svima rekli I ni na kraj pameti mi nije palo da nesto moze da se desi, jel to se uvek desava nekom drugom. Bas mi se neki strah uvukao u kosti a inace sam uvek razmiljala pozitivno. Sada do uz nisam ziva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :)

Slazem se sa obema. U danasnje vreme sve cesce zene ostaju trudne neplanirano, pored toliko kontracepcija. Bila sam pocetkom godine na nekom rodjendanu I od 5 majki male dece ni jedna nije planirala trudnocu, da ne poverujete. I mene kao pitaju kad cu ja. A ja se kao nasalim I kazem pa to izgleda nece kad mi zelimo, a u dusi me boli, jer se toliko nadamo. Sa mojim muzom sam 9 godina, od toga 5 god zivimo zajedno I 1 god u braku. I kad smo oboje odlucili da prosirimo porodicu, nece pa nece. Imala sam osecaj da svi oko mene ostaju trudni olako, iako sada vidim da mnogi parovi koji zarko zele dete imaju poteskoca. Sticem utisak da je sve nesto naopako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost mnogo zena dozive tu nesrecu da izgube bebu,moja trudnoca nije bila toliko velika i nisam jos uvek osecala bebu kao neke od vas ovde ali ne mogu da zaboravim to sto mi je ispala u ruke i sto sam morala da nosim dezurnoj sestri,a za drugu trudnocu i ne znam kako se osecam,bilo je sve ok ali sam morala da prekinem jer dr su mi rekli nece uspeti,znala sam i ja da nece uspeti ali ipak je tesko doneti takvu odluku,bukvalno ubiti zdravu bebu da bih ja zivela,nije bilo opcije da izvedu operaciju srca a da beba opstane,kardiohirurg je rekao da imam losu i veoma losu opciju pa koju odaberem,jos me tesio ne brini imaces jos dece,njemu je to bilo svakodnevnica i razumem ga ali za mene je to i danas nocna mora,i eto pokusavali smo vise od 3 godine i konacno smo sebi priznali imamo problem moramo da ga resimo sto pre jer zelimo decu i samo se odjednom desilo test pozitivan  a ja placem od srece,za sad je sve u redu ali sam u strahu da ce se nesto desiti i nekako ne mogu protiv toga,najlakse je reci opusti se i bice sve u redu,sve bih uradila za ovu bebicu samo da je dobro

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, mnogo si lepa trudnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, hvala na komplimentu. Da, secam se kad si pisala o tome sto ti se desilo... :( u kojoj si ti nedelji bese?

Trudim se da uzivam u trudnoci koliko mogu. Bilo mi je potrebno jedno vreme da se opustim, zbog prethodnog spontanog. Iako se nikad ne mozes potpuno opustiti, ali moramo misliti pozitivno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam u 27 nedelji,radujem se svakom pokretu bebe :wub:

Nije nesto preterano aktivna i ne osecam jake pokrete,sve je to nekako blago treperenje i skackanje po mojoj besiki :D

Idemo dalje pozitivno i samo jako

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad sam se setila da smo ti I ja blizu, kad si napisala koja si nedelja. Ja sutra ulazim u 29-u nedelju. Znaci ide prvo Cvrky, ja, pa ti. Ako nisam preskocila nekoga. Ne mogu bas da popamtim. :D

I ja se veoma radujem svakom pokretu bebice, I jedva cekam da je upoznamo. Stalno zamisljam kako ce izgledati. :wub:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :)

Slazem se sa obema. U danasnje vreme sve cesce zene ostaju trudne neplanirano, pored toliko kontracepcija. Bila sam pocetkom godine na nekom rodjendanu I od 5 majki male dece ni jedna nije planirala trudnocu, da ne poverujete. 

vidis u 21.veku pored toliko sredstava kontracepcije sanse za neplaniranom trudnocom su minimalne, I sa pilulama I sa kondomom (osim ako ne pukne) gotovo da nema sanse ostati trudan neplanirano. Tako da mozda nisu planirale trudnocu u smislu gledale plodne dane I ovulaciju ali se nisu ni cuvale pa mu to ipak dodje kao da su planirale trudnocu. Tako moja drugarica kaze nisam planirala drugu trudnocu ali sam u aktivnostima bez zastite dobrovoljno ucestvovala. :D

 

Earl Grey, Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro da, tu si u pravu. :lol: Neverovatno je da danas ljudi smatraju da je prekinuti snosaj kontraceptivno sredstvo. Ali znas vec na sta sam mislila. Ja sam poslednje 4 godine pre planiranja trudnoce pila kontraceptivne pilule i bila sam mirna sto se toga tice. A nas narod je jos uvek u neznanju I kao da se plasi nekih stvari koje su normalne u naprednijem svetu (k.pilule) I vode se parolom plodni-neplodni dani...do jednom. ;)

mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima jos nekih zenica pre nas a onda Crvky,ti pa ja,samo neka ide redom.

Miliccam,tvoja drugarica je u pravu :D dobrovoljno je ucestvovala pa se desilo.

Mnogim parovima se jednostavno desi iako ne obracaju paznju na plodne dane i sve sto ide uz to jer su jednostavno uzivali u trenutku a neki opet moraju dosta da se trude a neki na zalost nikad ne uspeju i to je veoma tuzno

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, kako ste? Ja pogubljena ovih dana ne znam gde cu pre. 

 

Od jutros mucnine, jedva uspela da pojedem nesto. 

A I grlo me steglo, pa pijem cajeve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.