Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam U sa godinu i po vodila na sahranu,jer mi je deda umro tad i nisam imala kome da je ostavim.Sa njom u trudnoci sam cak isla i na sahranu,jer mi kuma bila umrla.

Ja se iskreno ne drzim babskih prica,sem onog da kad imas ne treba ici kod bebe ili ako ides reci majci i nemoj je ljubiti,da sa vrata ides na bebu.Eto to ga se ja pridrzavam,svega ostalog jok.

A moja U zna iako eto ima 5 da je seka umrla,da je sa dedinim tatom i da cemo dobiti batu sad.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja,pa ne znam da li mogu da kazwm da volim groblje,ali tamo je tisina i volim da idem tamo....doduse to otkako je tata umro,inace sam slabo zakazila. Nekako otkako je umro odem i sedim samk tamo,ali ne znam zasto u trudnocama mi nesto ne da odem. Sad su bili zadusnice kod nas 1.nov. i V je isao sa mojom mamom a ja cekala ispred groblja.... ne znam zasto jednostavno ali ne zelim da ulazim. Mozda ima veze sa okp....posto.imam za neke stvari a ranije je bilo jace. Ali kazem to sto ja ne radim neke stvari ne znaci da ti nije u redu i da govorim ljudima:nemoj,to ne valja! 

Za sahranu mozda i to mozda bih otisla da je neko ne daj Boze blizak. I to zavisi ko..... 

inace da skrenem sa teme ali opet nemam neku lepu hahah,nw mogu u wc. Vec 3.dan. nemam zatvor samo mi ne trazi da idem. Uzas. Sad pijem jogurt sa malinama,bananin zrelom,medom i lanenim semenom mlevenim da vidim hoce li biti nesto. 

Kam,ja takodje lezem ranije.... aad hvala Bogu se ne budim,ali ocekujem. 

Inace,da li treba da me zabrinjava cesto mokrenje? Ginekolog kaze da ne ako ne pece ili boli,ali beba ne gura besiku kaze. Prosli.put pre tri nedelje sam isto cesto piskila a urin u redu. 

Mogao bi neki balans da se napravi izmedju stolice i mokrenja! :rolleyes:

milice,sad ce to. Drzim pesnice da bude svw u redu i do tada i tada! Inace bice julska beba?

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bapske priče ništa ne dotiču, bilo im je vrlo dosadno pa nisu imale pametnija posla nego da lupetaju i izmisljaju. Sada ako ti fali horora lepo pogledaš film i dobiješ dozu , ako ti je već dosadno. Meni čak njihove priče nisu strasne niti misteriozne, nego smešne.

Mogu da razumem da trudnica ne ide na sahranu ali samo zbog stresa i to je to. Na groblje naravno da tteba da ide, ako već ima nekog tamo bitnog, a sahranu može i da izbegne , pogotovo ako će joj to doneti mnogo stresa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice julska beba, ja racunam sredinom jula termin ali videcemo jos sta kaze dr. 

Ja od malena idem na groblje i to mi je skroz normalno. Trudna sa Milom sam isla na groblje posto sam u Srbiji retko pa ne propustam priliku da obidjem ocev grob. Milu doduse jos uvek nismo vodili , ali planiramo sledeci put. Sve je to sastavni deo zivota.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je drugarica umrla u avgustu i nisam otisla na sahranu ali ne zbog sujeverja,ja sam vec bila trudna i nisam mogla da putujem 600 km na sahranu,to mi je bas tesko palo jer smo bile bliske ali dr mi je rekao nema putovanja,nema letovanja itd...tako da nisam htela da ugrozim trudnocu,oticicu joj na grob sledece godine kad odem u Srbiju,sve u svemu ljudi imaju razlicita shvatanja i razmisljanja,ne mesam se,samo slusam.

Miliccam,ti vec 6 nedelja,meni su tad pocele mucnine i onaj grozan osecaj u ustima i sve je trajalo do 17 nedelje,jedva sam cekala da prodje i da se osecam malo normalnije

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako ima svoje misljenje,100 ljudi 100cudi. Butno je raditi ono sto vam prija sve dok ne naudite nekom. 

Inace,laneno seme rules! 

mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj mozza tebi to vec a meni tek 6.nedelja :D

Imam osecaj da sam trudna makar 3 meseca, posto toliko vec pricam i razmisljam o tome. 

I meni obicno tada, odnosno sada krenu mucnine tako da evo cekam ih psihicki spremna a i naoruzana Kefirom, bademima i pomorandzama i kivijem, posto mi je samo to pomagalo. 

mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam problem sa neredovnom i samim tim i tvrdom stolicom. Desava mi se po 3-5dana da ne idem. Jedem voce, kuvano.. mozda od gvozdja. Mada sam onomad kukala zbog dijareje pa eto nikako ugoditi. Sve hocu laneno seme i samlela sam ga ali zaboravim uvece da potopim. 

Inace treci put zaredom mi izlazi herpes. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti kefir pomaze super,meni je slabo sta pomagalo,a paradajz mi se toliko zgadio da evo ni sad ne mogu da ga smislim,cim ga vidim odmah mi je muka <_<

Ti bese ides 26-tog na prvi ultrazvuk? Svaka cast sto mozes toliko da izdrzis,ja nemam toliko strpljenja i izgrickala bih nokte :D

Ja takodje idem 26-tog ali na morfoloski,to bi valjda bio zadnji od onih specijalnih koji se rade

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da cu i ja zakazati 26-og ili tih dana. 16,21,25 slavimo, a 27.decu vodim na kontrolu

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace i ja bas osecam pritisak na besiku i nekad samo sto se ne upiskim, jedva hodam. Ali mislim da meni beba jeste nisko jer kad osetim pokrete osetim skroooo nisko.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ijao pa bice nas dosta sa vestima tih dana. 

Ti bese ides 26-tog na prvi ultrazvuk? Svaka cast sto mozes toliko da izdrzis,ja nemam toliko strpljenja i izgrickala bih nokte :D

Ja takodje idem 26-tog ali na morfoloski,to bi valjda bio zadnji od onih specijalnih koji se rade

Ne mogu ni ja da izdrzim, dani kao godine ali ovde pre 8.nedelje ne zakazuju prvi pregled ni UZ.

Ali zato ako hoces dobru bolnicu i babicu cim piskis na test odmah ih zoves. U porodilistu prijava do 6.nedelje, posle toga ne primaju, zato smo sada zvali odmah i imamo mesto u porodislistu koje smo hteli jos prvi put ali zakasnili. :)

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,ja imam osecaj kao da me beba nogicama udara u besiku i onda odjednom moram da piskim,nekad osecam oko pupka,nekad levo pa desno a sve cesce negde dole oko besike i imam osecak kao da mi lupka u creva,ne znam koliko to moze biti izvodljivo ali ja imam takav osecaj.

Miliccam, a gde se ti nalazis ako nije tajna? Ako se ne prijavis do 6 nedelje onda nema fensi bolnice,to je privatna ili drzavna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije tajna, u Minhenu. Ovde ti sve pokriva osiguranje (koje mesecno placas bas dosta) tako da mozes da biras i doktora i porodiliste koje zelis, nema ovde privatno drzavno, sve je privatno ali osiguranje placa. Ovo porodiliste gde se zakazuje do 6.nedelje je fensi i malo, tako da primaju samo ograniceni broj trudnica. Inace je ovde sve unapred isplanirano i organizovano, tako da i u ostalim porodilistima se prijavljujes ranije ali ne toliko ranije. Mi smo prvi put zakasnili za ovo fensi, pa smo onda izabrali najvece porodiliste, po preporuci par ljudi, i jos kontali da je tako bolje u slucaju da krene po zlu ovi imaju iskustva i aparate i sve zivo. Na kraju je moje iskustvo bilo lose, posto si kao na traci. Previse ljudi, guzve. Inace su sve sobe dvokrevetne a mi smo hteli da doplatimo da budemo sami ali nije bilo slobodnih soba. Cimerki je dolazilo 100 ljudi a ja tek porodjena, pa dojim pa svasta a gomila nepoznatih ljudi tu posto su posete dozvoljene. Sada bismo to da izbegnemo i imamo malo privatnosti ako je moguce a ovo fensi je bas na dobrom glasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam pritisak na besiku skoro stalno, ali mi je urin u redu I nemam nikakve tegobe. Bukvalno beba se tako namesti ili udari u besiku, pa uvek gledam da mi je wc u blizini.

A sto se zatvora tice, primetila sam da si me se creva vas ulenjila, ali I kad ne odem koji dan u wc, nije mi problem da obavim nuzdu. Sto je super, jer sam cesto pre trudnoce imala problem sa bas tvrdim stolicama. Jedino sto mi je sada skoro crna, ali to je od gvozdja.

Ja licno uopste nisam sujeverna, bas ne verujem ni u sta od tih bapskih prica. Pre mesec dana mi je deda umro I nisam isla na sahranu, ali ne zbog sujeverja, vec zbog stresa. Vrlo sam emotivno nestabilna, pa nisam htela da potresam bebu, a ni sebe. A mnogi misle da nisam isla, jer "kao" ne valja. Cak mi je I baba od mm pricala kako je kao trudna isla na neciju sahranu I da je zbog toga izgubila bebu u 8-om mesecu. Strasno... a valjda je nekim ljudima psihicki lakse da imaju neku utehu ili odgovor, ako se ne daj Boze desi tako nesto.

miliccam, Earl Grey i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam zatvor sad od gvizdja,ali i pre njega mi je bila stolica na 3 dana,a sad imam osecaj ako sednem na wc da cu se porodim.

Ja idem 15og na kontrolu i taman cu da pitam dr da li mogu u frontu da se poradjam da odma trazim uput i za porodiliste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovde se placa sve iako je drzavno,osiguranje se bas dosta placa,neke privatne klinike refundiraju sve.Ipak je onda bollje sto ste uspeli da se izborite za fensi bolnicu jos ako mozes da budes sama u sobi to je super,meni bi takodje bilo neprijatno sa gomilom ljudi u sobi,ovde imam mogucnost da platim sobu gde cu biti sama a mm moze da bude samnom,svaki dan se placa 40 e pa sad koliko te zadesi da budes tu,samo jos moram da se konsultujem sa bolnicom kako da izdejstvujem to jer je navala za tu opciju,jedva da ih namolis da ispisu trudnicko,kao da iz svog dzepa daju,bune se i kad trazim opravdanje za posao,pitaju me koliko sati izostajem sa posla i tako ne zadovolnji jedva udare pecat na opravdanje,izdrzacu

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se nosi uput na overu u komisiju? Ja za U nisam morala overavati nista,sa proslom smo isli hitno bez uputa,a ovde kod mame u poslasticarnici zene koje imaju operacije jajnika su u fazonu ne znamo hoce li ti komisija overiti uput za bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene brine sad jer kao da em.opet hvata neki virus....ako ce svaki da me uhvati do marta,plasim se da se nesto ne prenese na bebu ili nesto.....sad sam malo ppspana i bole me noge. Pila sam vec limun cist i caj ali opet....jer pre mesec dana sam lezala dva dana i proslo je brzo,ali sad opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do sada izdrzala bez ijedne prehlade,bezala sam od prehladjenih i bolesnih ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene zene opet :) 

bila juce na redivnom gin.pregledu posle trudnoce... sve super zarasta ali je u materici video neku senku koja mu nije jasna sta je , moze da bude krvaruckanje ili slicno, rekao mi u januaru da dodjem.opet. 

Milice meni je rodjendan 12 jula, mozda beba dodje na moj rodjendan :)

iinace, muku mucimo sa grcevima, ne spavam nocima i moja mama , koja zivi 2 ulice od mene i opremljena je u potpunosti za bebe, (inace babica) ih uzme sinoc jer je videla da sam ja vec na kraju snage, da ne funkcionisem vise, nebili se malo naspavala, i tako se ja onesvestim sinoc i umesto da se naspavam ja celu celcatu noc sanjam Cvrky :):):) nemam pojma sto i kako nju, ali znam da je ona, jurile smo se celu noc.po nekoj granici, kao ja joj ne dam da ona se prosvercuje preko granice ..ma uzas :) 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha Neon carica si :lol:

E pa planiramo sl dodine da se preselimo preko,samo cemo videti kad...tako nam nesto u planu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da necete kod mene u Bec? Obecavam necu te juriti preko granice! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E icemo u neko mesto na nekih 60ak km od Dortmonda u Nemackoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon i Cvrky org kriminal :D

Ne verujem da cu docekati 12.07 posto sam imala CR prvi put pa ako bude ponovo CR bice pre termina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.