Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

https://postimg.cc/1VmgjFY8

Polako se spremamo :)

Ne znam da li si vec koristila Babylove uloske za bh, moje iskustvo sa njima je jako lose, cak nisam ni potrosila kutiju vec je bacila. Ja sam koristila marku Lansinoh, malo su skuplji ali neuporedivo bolji. Ovi prvi su ispadali, nisu se lepo lepili ma katastrofa, a meni je mleko bas kapljalo stalno skoro godinu dana pa su mi bas trebali kvalitetni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pijem niti mazem nista za ukocenost,  nadam se da i necu morati. Otprilike ne mogu glavu ni da ispravim niti da stanem pravo, ukocio me je bas vrat i izmedju lopatica.

Sto se mucnina tice u prvoj trudnoci je bilo najgore. Povracala sam svakog dana do petog meseca, min jednom a nekad i vise puta na dan. U drugoj sam malo manje povracala jer sam se bas uzdrzavala. Mozda ukupno 10-ak puta, ali gadjenje sam imala neprestano. Nisam smela da pridjem frizideru, sve mi je smrdelo, niti u spajz, nisam mogla da spremam hranu, cak ni da ljustim povrce. U trecoj trudnoci slicno kao u ovoj, nisam toliko povracala mada su mi sva secanja bleda, trudila sam se sve da zaboravim. I ovoj sam najmanje povracala, imalq sam gadjenje isl.ali ne u toj meri. Cini mi se da je u svakoj sve lakse bar sto se toga tice. 

Makazice nisam koristila. Probala sam sa K i bilo mi je nezgodno, odmah sam presla na malu grickalicu. Inace ja mojoj deci odmah isecem nokte u porodilistu, prvog dana. Jezim se kad vidim one tanke ostre iskrzane bebece noktice. Ili kad vidim da bebama stavljaju rukavice, to mi je bas bez veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E iskreno meni svejedno koje da stavim kad mi islo mleko ko ludo,ja prvo stavim te tufere,pa tetra pelenu pa onda punjeni grudnja.Imala sam mleka da sam mogla jos jedno dete opusteno pored U da dojim:lol:

Ja sam U cim smo izasle iz porodilista isekla noktice,a rukavice te isto nevolim.Istrenirala sam se sa U da bih mogla jos 5toro roditi,a i cuvala sam tudje tek rodjene bebe pa sam imala praksu.Bukvalno sam u porodilistu naucila kako da dojim,sve ostalo sam znala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, one sa 2 I vise trudnoca iza sebe, kakva su vasa iskustva sa mucninama I ostalim pratecim "mukama" uporedjujuci trudnoce.

Jel vam isto bilo u svakoj?

Ja sam bas muku mucila u prvoj tr u prvom trim, negde u ovom periodu su pocele mucnine a evo sada jos uvek nista. Ne znam da li da se nadam da ce me ovoga puta zaobici ili se tek spremaju.

 

Ma isto je to, mislim da je do hormona, tesko da moze da ti u prvoj bude haos a u drugima 'ladovina. Nemoj ni da ih pominjes, krecu sa 7 nedelja :( Moze za par dana da te sastavi tako da se pitas odakle je doslo :D Ali dobra vest je da prolazi. Mislim da sam najgore prosla u 3. trudnoci, povracala sam do 5. meseca. U prvoj je bilo brrr jer je trudnoca bila zimska...miris zatvorenih prostorija, grejanja, deterdzenta, bljaaaak. Druge dve su letnje trudnoce ali je treca ipak odnela vodjstvo u duzini ppvracanja.

I najludje, u prvoj se ugojih 28kg, u drugoj 17, u trecoj 12...i posle prve i druge manekenka a posle trece visak jos stoji :( 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice pa ti trudna :) , cestitam ti..:baby:

Jao ja sam iimala mucnine , cini mi se u ovoj drugoj jos gore do samog kraja, a pocinjale su jako rano da sam znala odmah da sam trudna:) negde oko 21 dc. 

Ja u drugoj dobila samo 8kg i mislila kako cu imati kilazu kao nekada , ono nista 6kg otislo a beba bila 4kg..ali opet dobro je sve mogu obuci.

miliccam i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sve trudnoće bile blagi užas sa povracanjem. Povraćanje pocinje od prvog dana kašnjenja ciklusa, i odmah znam da sam trudna i pre testa. Ono katastrofalno povraćanje me prati do petog meseca, s tim da sam najviše izgubila u drugoj trudnoći , 7 kila. Moje povraćanje bude i po 10 puta na dan. Nema tu uzdržavanja, jedva stignem do wc-A. Najviše sto sam dobila u trudnoćama je 10kg. Evo sada još malo ulazim u peti  i ništa.  Mislim da se i ne ugojim puno jer mi se slatko više gadi, testo iovako ne jdem često, a sada mi smeta . Hleb retko jedem, nemam naviku. Jedino sto mene ugoji a da je visak tu je to sto od stalnog povraćanje mi metabolizam potpuno strada , želudac posle ni ne vari dobro. Pa mi uvek posle porodjaja ostane pola kilaze da skinem, ode to brZo ali opet 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mislim da sam ja najopterecenija ovde sa kilama...moguce sto sam uspela dosta smrsati i srediti se i onda se ugoila ko gicko:(

Nadam se da cu uspeti u skorije vreme doci do 57kg,jer sad imam 72,5kg i mnogo mi je bas bas iako je to u trudnoci 4,5kg u 30 nedelji.Bas sad pogledah u moj kalendar i 17.04. kad mi je bila poslednja i otkad mi se racuna trudnoca imala sam 71,9kg sto smatram da je ovo super kilaza za trudnocu(dobijanje kila)

https://postimg.cc/Z0FvFDmF

Izmenjeno od strane *Cvrky87*
Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma isto je to, mislim da je do hormona, tesko da moze da ti u prvoj bude haos a u drugima 'ladovina. Nemoj ni da ih pominjes, krecu sa 7 nedelja :( Moze za par dana da te sastavi tako da se pitas odakle je doslo :D Ali dobra vest je da prolazi. Mislim da sam najgore prosla u 3. trudnoci, povracala sam do 5. meseca. U prvoj je bilo brrr jer je trudnoca bila zimska...miris zatvorenih prostorija, grejanja, deterdzenta, bljaaaak. Druge dve su letnje trudnoce ali je treca ipak odnela vodjstvo u duzini ppvracanja.

I najludje, u prvoj se ugojih 28kg, u drugoj 17, u trecoj 12...i posle prve i druge manekenka a posle trece visak jos stoji :( 

Dolaze I prolaze :D ima raznih iskustva, zato I pitam. Evo dve drugarice u prvoj trudnoci nista, jedna kao da nije bila trudna a sada mucnine I povracanje. Druga isto sada mucnine a ranije nista. Meni u prvoj tr mucnine od 6. do 14.nedelje, ali mi je u 12.nedelji vec bilo lakse. Zato I poredim sa prvom tr, posto zavisi od zene I hormona. 

Hvala vam na odg, videcemo za par dana da li ce me strefiti, ako me nema znaci da sam se prerano obradovala. :D

 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sve 3 trudnoce bukvalno sve drugacije,nista nisacim nema veze,ali bukvalno,niti isto nosila niti isto podnosila.Meni je samo uvek bilo muka od spageti,jer svinja pojedem puna 2 tanjira,a sad ni da okusim,nejedem testo,izbegavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto bilo i sa decakom i sa devojčicama :lol:nema kod mene onih bapskih kao ako nosiš ovo onda ti je ovako. Još mi u svakoj trudnoći govorili kako nisam “poružnela”:lol:kao uvek nosim dečaka . Bapska posla. 

Inace, zanimljiva stvar je da moje bebe bez obzira sto nenormlano povracam napreduju uvek tacno u dan. Tek ono sto ostanu kao sa manjom kilazom na kraju jer jer se uvek porodim ranije, minimum nedelju dana , 38+2.... i tako...

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja samo da udjem u 9ti pa moze kako hoce :)

Da se porodim na bozic i odma duplo slavlje :lol:

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto bilo i sa decakom i sa devojčicama :lol:nema kod mene onih bapskih kao ako nosiš ovo onda ti je ovako. Još mi u svakoj trudnoći govorili kako nisam “poružnela”:lol:kao uvek nosim dečaka . Bapska posla. 

Inace, zanimljiva stvar je da moje bebe bez obzira sto nenormlano povracam napreduju uvek tacno u dan. Tek ono sto ostanu kao sa manjom kilazom na kraju jer jer se uvek porodim ranije, minimum nedelju dana , 38+2.... i tako...

Jao da, meni su uvek predvidjali decake jer sam bila lepa i stomak je isao u spic, napred i visoko :D Nisam se od naroda mogla odbraniti :D 

miliccam i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se desavalo nekoj trudnici da je imala naliv vrucine...bukvalno  samo krene da prolazi neka toplota kroz mene i odma pocnem da se znojim ko da sam u menopauzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam takve valunge posle porodjaja, znojim se katastrofa i idem polugola. A dok sam trudna ne, uglavnom mi je hladno, verovatno i zbog anemije. 

Kod nas ponovo veselo, vise se i ne uzbudjujem.. Pecem paprike, peglam vavese, poterala sam decu u komsiluk i nadgledam ih preko terase.. Spremamo se za slavu polako. Ovi radnici mi idu na zivce iskreno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra 17 nedelja wow kad preee. Opet sam u tripu, ne osecam par dana da se beba mrda. 

Resila sam da 4D zakazem posle 25-og, dok sva ova slavlja prodju, da se ne stresiram pre toga. Valjda cu preteci sa zivcima do tada. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je da je sve super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba mala :wub: Samo neka raste. Super! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace mi je.ppst3lhice u fundusu,zadnji zid i ne znam sta to znaci.

rekla sam mu da.mi se cini da je nize ovaj put i kaze svaka naredna trudnoca se.pre vidi i nize je....za zcestalo mokrenje kaze da ako ne boli ili.pecka.da.ok ali.mogu urinokuluturu da.odradim....

bebi je glava.gore ali kaze jos je rano i jos ima mesta za okretanje. Od sutra 21 nedelja :o  mada ima jos dosta...

i V je bio samnom danas.

Leni ma ti.imas decake ni ne znas hahaha

eee ljudi su cudo,toliko lupetaju neki sa bapskim pricama....ja sam ljuta na ciganku jer mi je da ne treba u trudnoci da nisim crno da ne valja. Imam osecaj da me urekla....umro mi otac 5nedelja od porodjaja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace mi je.ppst3lhice u fundusu,zadnji zid i ne znam sta to znaci.

rekla sam mu da.mi se cini da je nize ovaj put i kaze svaka naredna trudnoca se.pre vidi i nize je....za zcestalo mokrenje kaze da ako ne boli ili.pecka.da.ok ali.mogu urinokuluturu da.odradim....

bebi je glava.gore ali kaze jos je rano i jos ima mesta za okretanje. Od sutra 21 nedelja :o  mada ima jos dosta...

i V je bio samnom danas.

Leni ma ti.imas decake ni ne znas hahaha

eee ljudi su cudo,toliko lupetaju neki sa bapskim pricama....ja sam ljuta na ciganku jer mi je da ne treba u trudnoci da nisim crno da ne valja. Imam osecaj da me urekla....umro mi otac 5nedelja od porodjaja. 

starsno! Ja sam nosila i crno i teget i svakakve boje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posteljica u fundusu,zadnjem zidu i desnoj strani 

Ma mani cigane,ja sam stalno u crnom,prijatnije i mrsavije se osecam u tome

December, KruelaDeviL i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ja sujeverna uopste,ima jedna stvar.koja se pridrzavam i to je da ne idem na groblje dok sam trudna. Niti sahrane niti slicno....ne znam ni zasto ne idem alinto jednostavno ali eto...nego me nerbira ked neko da sebi pravo da sa tolikom sigurnoscu kaze: lepsa si,imaces decaka/ruzna si imaces devojcicu,ne stavljaj dete ispred ogledala.nece mu zubi izrastu i istale nebuloze. Ovo sa ocem se samo.potrefilo ali veliki stres mi je nabili i ciganku sam.pocela da mrzim. I da veruje u takve stvari.sta koji.moj.to govori nekom?! Evo ja licno ne volim kad se deca.vodaju.po groblju oa sam vidjala.da.vode tek rodjene.bebe jer eto.imaju svoj razlog ali nisam se.priblizavaka i govorila.im to ne valja! I.onda.kad.mi.neko.ne bitan kaze da to ne valja i desi se sta se desi jednistavno sam ljuta.... i dalje nosim crno,crna mi.je.omiljena boja za odecu....papci.

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ubi me nesanica, budna sam od 4h, lezim i cekam 6, pola 7 da ustajem. Isla sam da piskim i pokrijem decu i vise nisam zaspala. Ustvari neko je pre mene isao u kupatilo, to me probudilo. Inace zaspim uvece pre 22h. Od kako smo na selu svi lezemo ranije. A nekad je za mm i mene bilo normalno da vilenimo nocu. I deca su nam kasno spavala, sad ih rano potrpam i mirna mi glava. K jos sutra u skolu prepodne, pa u petak i ponedeljak ne idu zbog praznika. Pa nece ni sledeci petak jer slavimo tako da ide samo tri dana sledece nedelje. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Inace ja nisam stvarno sujeverna i isla sam na groblje uvek ne razmisljajuci, i decu vodim ne bas kao bebe ali kad porastu idu normalno. Ja smatram da ih ne treba toga sklanjati jer treba da nauce i da je smrt sastavni deo zivota i da je prirodna. Nikad ih nismo lagali kad su umirali rodjaci blizi, uvek kazemo kako jeste. Ali sad u ovoj trudnoci nisam isla na groblje niti bih isla, jednostavno tako osecam. Moji su isli dvaput na zadusnice ali bez mene. Jedino kad bi umro ne daj Boze neko od najblizih onda ne bih mogla da ne idem, morala bih...ovako bez preke potrebe ne. 

Izmenjeno od strane k a m
Earl Grey i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas ulazimo u 6.nedelju, tako malo a meni ipak tako veliko I bitno.

Prvi pregled je jos uvek daleko, 26.11. a i pored posla I svih drugih obaveza vreme bas sporo ide. A na pregled idemo svi zajedno I mm I Mila. Oni ce uci kada bude najzanimljivije, kada budemo gledali bebu. 

mozza, k a m , Earl Grey i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.